Perde gerilemesi nedir?

Soruldu: Bernadette Oehmechen | Son Güncelleme: 5 Ocak 2020
Kategori: ev ve bahçe iç dekorasyonu
4/5 (162 Görüntüleme. 14 Oy)
Bir perde bağı, yumuşak malzemeden veya kordondan yapılmıştır. Genellikle direkler ve finialler gibi diğer perde donanımlarına uyacak şekilde tasarlanmıştır. Tutma yerleri vidalarla duvara güvenli bir şekilde takılabilir veya sabitlenebilir ve perde kumaşınızı birbirine ve yoldan sabitleyebilir.

Bununla ilgili olarak perde tutucular nereye yerleştirilmelidir?

Perdenin üst veya alt dönerken üçte birinin yerleştirildiğinde Genellikle perde tiebacks iyi bakmak. Tieback'ler , bir pencere işleminin hem işlevsel hem de dekoratif unsurlarıdır. Bu kumaş bantlar veya metal kancalar, perdeleri veya perdeleri pencereden geri tutar.

Yukarıdakilerin yanı sıra perde gerilemelerini nasıl düzeltirsiniz? Perde Geri Tutmaları Nasıl Kurulur

  1. Pencerelerinizi kaplayan pencere tedavisine bakın.
  2. Perde tutucusunu ayarlamak istediğiniz pencerenin bir tarafına kurşun kalemle işaret koyun.
  3. İşaretlediğiniz taraftaki perde tutucusunun yerini zeminin altından ölçün ve karşı tarafında tekrarlayın ve bir işaret yapın.

Bununla ilgili olarak, perde tutma nedir?

Bir perde kravat - geri bez perdesi eşlik dekoratif bir pencere tedavidir.

Perde askılarını hangi yükseklikte asıyorsunuz?

  1. Perdeler 84 inç uzunluğunda veya zemin uzunluğu ise, yerden 39 inç ölçün.
  2. Perdeler 55 inç uzunluğundaysa, pencerenin altından veya perdelerden 12 inç ölçün.
  3. Perdeler başka bir uzunluktayken pencerenin yüksekliğini belirleyin ve yüksekliği üçe bölün.

18 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Gromet perdeleri geri bağlayabilir misin?

Onları asılı sonra, yakın perdeleri geri açık çekerek önce uzunluğunu ve genişliğini kontrol etmek. Çoğu durumda, size 'll ihtiyaç grometi perdeler ile bir kravat arka kullanmak. Bunu pencere çerçevesinin her iki yanına aynı yükseklikte taktığınızdan emin olmak için ölçün.

Perde bağı ne kadardır?

Arka bağların çoğu 1 ila 4 inç genişliğindedir , ancak bağların uzunlukları, yana çekilen perde miktarına bağlıdır. Bu nedenle, arkaları bağlamadan önce perdelerin dikilmesi ve takılması en iyisidir. Geri bağ için gerekli kumaş miktarını belirlemek için perdeyi ölçün.

Perde bağlarını nasıl kullanıyorsunuz?

Perdeyi gevşek bir şekilde toplayın ve bağcığın ilmek ucunu bir yöne, püskül ucunu diğer tarafa sarın. Bağlama halkasını püskülün üzerinden geçirin ve püskülün hemen üstünde duracak şekilde düzenleyin. Perdeyi ve püskülü ayarlayın ve diğer perde için de aynısını yapın.

Perdenin üst kısmına ne ad verilir?

Perdenin üst kısmına düz şekilli Vallence denir . Üst kısım girdap benzeri bir tasarıma sahipse, tarak olarak adlandırılır .

Perde tutuculara ne denir?

Finials: Direk çubuklarındaki dekoratif uç parçaları "direk uçları" olarak da adlandırılır . Bekletmeler veya geri bağlamalar : Açıkken pencerenin her iki tarafında perde pencere işlemlerini tutmak için kullanılır. Kelepçe: Perde veya panjurların iplerini tutmak için pencerenin yan tarafına monte edilen metal veya plastik kanca.

Resmi perdeler nelerdir?

Perdeler çift ​​veya panel olarak satılır ve panjur veya storların üzerine kurulur. Perdeler daha kalın kumaşlardan yapılmıştır ve daha fazla ışığı engellemek için astarlanmıştır. Ayrıca estetik olarak daha resmidirler ve zemine kadar uzanırlar, hatta su birikintisi oluştururlar.

Kravatlar eski moda mı?

Farklı renk ve tarzlarda perde bağcıklarına sahip olabilirsiniz. Geleneksel ve eski moda bir perde aracı olarak düşünülse de, bu trend zaten modern perde bağları stilinden kopuyor. Bu nedenle günümüzde perde bağları da perdeleri süslemenin modern bir yolu olarak görülmektedir.

Perdeler pencere pervazının altına ne kadar asılmalıdır?

Geleneksel tarzda, perde çubuğu pencerenin üstünden yaklaşık 6 inç yukarıdadır ve her iki tarafta pencerenin 3 inç ötesine uzanır. Perde, pencere pervazının altından 3 inç aşağıda asılı kalacaktır.

Perde bağlarını kumaşa nasıl bağlarsınız?

Bu tipi takmak için perdeleri tamamen kapalı olarak çekin. Bir tarafını alın ve ortada toplayın, ardından pencerenin kenarına doğru çekin. Döngü iki kez en azından perdelik orta bölümünün etrafında tieback.

Sırf eşarp perdeleri nasıl asarsınız?

Döngü ekstra dekoratif dokunuş için çubuğun orta etrafında atkı. Ortadaki perde çubuğunun altından ve arkasından kumaşı geçirin, ardından ortada dalgalı bir örtü oluşturmak için üste geri dönün. Perde çubuk her iki kenarındaki eşarp Kanca ve taraflar eşit aşağı sarkıtın.