Kapı tutmak nedir?

Sorulan: Smail Bemerl | Son Güncelleme: 25 Mayıs 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem veritabanları
3.9/5 (547 Görüntüleme . 42 Oy)
Kapı muhafazaları , kilidin kilitleme kısmının içine girdiği kapı çerçevesine sabitlenmiş metal bir parçadır. Kapıyı güvenli bir şekilde kapalı tutar ve davetsiz misafirlerin mülkünüze erişmesini önler. Sürtünme nedeniyle, bir tutucu da kilidin diğer parçalarından daha hızlı aşınır ve değiştirilmesi gerekebilir.

Sonuç olarak, bir kilit üzerinde tutmak nedir?

Keep / Alan / Striker. Projekte edildiğinde cıvatayı veya mandalı almak için delinmiş veya girintili bir metal plaka veya kutu. Kapat. Kilitlemek için anahtar . Kelepçeyi kilit gövdesine ittiğinizde, anahtar çevrilene kadar asma kilit kilitlenmez .

Ayrıca kapı denen şey nedir? Profiller, Paneller ve Raylar Kapının üstünden ve altından geçen şeritlere ray, üst ray veya alt ray denir ve ortada kilidin takıldığı yere bir tane varsa, bu bir kilit rayıdır. Kilit setinin yan tarafında bulunana kilit stili denir .

Ayrıca, kilidin girdiği kapının parçası nedir?

Silindir veya kilit gövdesi, anahtarı soktuğunuz kapı kilidinin parçasıdır . Kilitlendiğinde silindir, silindirin dönmesini engelleyen bir dizi yaylı pime geçer.

Kapıdaki gece mandalı nedir?

Bir gece mandal (veya nightlatch veya nightlatch) bir kapı yüzeyinde takılmıştır kilit, kapının kenarını (yani "güvenli") bir anahtar ile ve içeriden kapının dış tarafında işletilmektedir olduğunu bir düğme ile. Tarihsel olarak, bu tür kilitler geceleri kullanılmak üzere tasarlanmıştır, bu nedenle adı.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kilitlenme Nightlatch nedir?

Otomatik Kilitlenen Nightlatch
Bu tür gece mandalları , cıvatanın üstünde veya altında bir kilitlenme pimine sahip olmaları bakımından önceki ikisinden farklıdır. Bu, bir kapı kapatıldığında pimin kasaya bastırılması ve gece mandalının otomatik olarak süper kilitlenmesinin sağlanması anlamına gelir .

5 Kollu Gömme Kilitlenme nedir?

5 kollu bir gömme kilitlenme , anahtar çevrildiğinde, 5 kolu kilit açma konumuna getirerek çalışır ve yalnızca dışarıdan bir anahtarla açılabilir. Yani arkanızdan kapandığında, anahtar olmadan dışarıdan açamazsınız.

Otomatik kilitlenme nedir?

Otomatik süper kilitleme Gece Mandalları, kapı kapatıldığında otomatik olarak süper kilitlenir . Baskı önleyici sürgü, kapı kapanırken tetiklenir, kapıyı süper kilitler ve sürgü sürgüsünün plastik bir kart tarafından kaydırılmamasını sağlayarak yüksek düzeyde güvenlik sağlar.

Kilitlenmeler nasıl çalışır?

Kilitlenme nasıl çalışır ? Kilitlenmelerde tipik olarak, kapının içine takılan ve kilitlendiğinde kapı çerçevesindeki güvenli bir noktaya (çarpma kutusu) takılan sertleştirilmiş çelik bir güvenlik cıvatası bulunur. Darbe kutusu, etrafını saracak sertleştirilmiş bir çelik levha kullanılarak daha fazla güvenlik için güçlendirilebilir.

Bir mandal kilidini nasıl seçersiniz?

Bir kilit seçmenin en kolay yolu, hızlı ve kirli yöntemi kullanmaktır: ovma.
 1. Gergi Anahtarını Anahtar Deliğinin Altına Sokun ve Hafif Basınç Uygulayın.
 2. Seçimi Kilidin Üstüne Ekle.
 3. Anahtarınıza Hafif Tork Uygularken, Anahtarınızı Anahtar Deliğinde İleri Geri Fırçalayın.
 4. Tüm Pimler Ayarlanana kadar tekrarlayın.

Çift kilitleme Nightlatch nedir?

Tam tanım. Çift Kilitli Nightlatch Kapı Kilidi , klasik ve sağlam bir tasarıma sahiptir. Ana sürgü, kapı kapatıldığında "otomatik olarak" kilit karşılığına kilitlenir ve bir kredi kartıyla geri çekilmesini önler.

Nightlatch'ler güvenli mi?

Nightlatches ve jant kilitleri
Çift kilitli gece sürgüleri en güvenli çeşittir, çünkü kapının içindeki tutamaçta , mandalın içeriden kilitlenebilmesi için bir anahtar deliği vardır.

Bir kapının farklı parçaları nelerdir?

Kapı parçası isimleri
 • Kapı çerçevesi. Kapı çerçevesi, eşik, pervaz ve baş dahil olmak üzere kapıyı destekleyen tüm çerçevedir.
 • Eşik. Kapı eşiği, kapı çerçevesinin zemine oturan en alt kısmıdır.
 • Söve/kapı sıkışması.
 • Kafa.
 • Panel.
 • Astragal.
 • Sabit panel.
 • Kapı süpürme.

Farklı kilit türleri nelerdir?

Birçok kilit türü olmasına rağmen, en yaygın dördü asma kilitler, sürgüler, topuz kilitler ve kollardır.
 • Asma kilitler.
 • Sürgüler.
 • Düğme Kilitleri.
 • Kol Kolu Kilitleri.
 • Kam Kilitleri.
 • Jant/Gömme Kilitler.
 • Euro Profil Silindirler.
 • Duvara Monte Kilitler.

Kapının bölümlerine ne ad verilir?

Kapı ve Kapı Çerçevesinin Parçaları
Stiles: Kapının yanları. Menteşe stili, menteşelerin takıldığı yerdir. Kilit stili, kilit ve topuzun yerleştirildiği yerdir. Raylar: Kapının yatay üst ve alt kısımları . Paneller: Kapının ana yüzeyi.

Bir kapı eşiği nasıl değiştirilir?

Bir Kapı Eşiğinin Çıkarılması ve Değiştirilmesi :
Metal eşiği yerinde tutan vidaları çıkarın. Salınımlı bir alet veya daire testere kullanarak çürümüş kapı eşiğini parçalara ayırın . Eski kapı eşiğini kapı çerçevesinin altından çıkarın. Eski kapı eşiğini yeni eşiğin üzerine yerleştirin ve etrafını çizin .

Dış kapının parçaları nelerdir?

Dış Kapının Parçaları
 • Çerçeve, dış kapı sisteminin desteklendiği dış yapıdır.
 • Stiller, dış kapıdaki sürekli dikey desteklerdir.
 • Raylar, dış kapıdaki sürekli yatay desteklerdir.
 • Eşik, kapatıldığında dış kapının tabanının dayandığı çerçevenin alt kısmıdır.

Bir kapıdan geçen ama asla içeri girip çıkmayan şey nedir?

Ne bir kapıdan gider fakat asla gider veya çıkar? Cevap: Bir anahtar deliği.

Dış kapının etrafındaki döşemeye ne denir?

Dış Döşeme
Kapı üniteleri için isteğe bağlı özellikler, tuğla kalıp veya kasa kullanımını içerir. Dış kapı çerçevesinin dış kenarını hem süsleyin hem de vurgulayın . Tuğla kalıbın bir profili vardır ve çerçeve ile aynı malzemelerde mevcuttur, kasa ise düzdür ve sadece PVC veya ahşap olarak mevcuttur.

Kapı stili nedir?

Çerçevenin dikey elemanlarına kirişler, yatay elemanlara ise raylar denir. Temel bir çerçeve ve panel öğesi, bir üst ray, bir alt ray, iki sütun ve bir panelden oluşur. Bu, dolap kapaklarının yapımında yaygın bir yöntemdir ve bunlara genellikle beş parçalı kapı denir.

Bir kapıyı ne oluşturur?

Stiles - Stiller, kapı panellerini yerinde tutan dikey çapraz parçalardır. Ortadaki stile çatı çıtası denir. Paneller – Kapının ana gövdesini oluştururlar, raylar ve direkler arasındaki boşlukları doldururlar. Menteşeler - Kapının bir tarafına takılırlar , bunlar kapının açılıp kapanmasını sağlar.

Çift kapıya ne denir?

Bu sıra olarak kapı (tipik olarak) katlanırlar olabilir, ve burada her bir kapı kanadı büyük cam paneller ile, çift -leaved kapıları çifti kullanılan bir Fransız pencere olarak adlandırılır. Bir Hollanda kapı veya sabit kapak iki oluşur yarım.