Sürtünme değiştirici katkı maddesi nedir?

Sordu: Zarza Arizcun | Son Güncelleme: 6 Mayıs 2020
Kategori: otomotiv motosikletleri
4.2/5 (158 Görüntüleme . 10 Oy)
Sürtünme değiştirici katkı maddeleri , iki sürtünme yüzeyi arasındaki sürtünme özelliklerini etkiler. Çizilmeyi önler, aşınmayı ve gürültüyü azaltır ve endüstriyel dişli yağlarında mikro çukurlaşmayı önlemeye yardımcı olabilirler. Sürtünme değiştiriciler , benzinli motor yağlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Sonuç olarak, motor yağındaki sürtünme düzenleyiciler nelerdir?

Sürtünme Değiştiriciler . Organik sürtünme değiştiriciler , polar bir gruba ve yağda çözünür bir omurgaya sahip moleküllerdir. Karşılıklı yüzeyler arasındaki pürüzlü temasları azaltmak ve böylece sürtünmeyi azaltmak amacıyla yağlayıcılara eklenirler.

Daha sonra soru şu ki, çok fazla sürtünme düzenleyici kullanabilir misiniz? Sürtünme değiştirici, bir sınırlı kaymalı kavrama diski diferansiyel kullanım için dişli yağı ilave olmadan, kavramalar / kapmak pop / bağlanacaktır. Eğer sıkı bir dönüş yaparken durum fark edilecektir. Değiştirici , kavramaların kontrollü bir miktarda yumuşak bir şekilde kaymasını sağlar. ÇOK fazla kötüdür ve yetersiz de kötüdür.

Bu nedenle sürtünme değiştirici gerekli midir?

Yani, hayır, ayrı bir değiştirici eklemenize gerek yok. Ancak, değiştirici ile karıştırılmamış yağ seçmiş olsaydınız, genel olarak eklemeniz gerekirdi. Her iki durumda da, burada kaliteli bir sentetik önemlidir.

Tüm sürtünme değiştiriciler aynı mı?

Hayır hepsi aynı değildir. LSD FM'ler yalnızca farklı malzemelerle (örneğin sinter, kağıt, karbon) performans açısından değil, aynı zamanda sürtünme dayanıklılığı açısından da farklılık gösterir.

16 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Royal Purple ile sürtünme düzenleyiciye ihtiyacım var mı?

Kraliyet Mor zaten (çoğu sentetik dişli lubes yapmak üzere) ona sürtünme düzenleyici olduğundan bunu eklemenize gerek yoktur.

Araba ve motosiklet yağı aynı mıdır?

Araba motor yağları , sürtünme düzenleyiciler içerir ve iyi yakıt ekonomisi ve verimliliği sağlamak için hareketli parçalar arasındaki sürtünmeyi azaltmak amacıyla formüle edilmiştir. Motosikletler ise hem motor hem de şanzıman için aynı yağı kullanır.

Motor yağları neden deterjan içerir?

1930'ların kadar uzanan deterjan katkı maddeleri, bu olur temiz ve nötralize yağ yabancı maddeler için kullanılır, normalde önemli bir motor parçaları üzerinde yatakları (yağ çamuru) neden olur. Tipik deterjanlar magnezyum sülfonatlardır. Korozyon veya pas önleyici katkı maddeleri, motor içindeki metallerin oksidasyonunu geciktirir.

Yağlama yağının viskozitesi nasıl iyileşir?

Sıcaklık arttıkça viskozite azalır ve sıcaklık azaldıkça viskozite artar. Sonuç olarak, bir yağlama yağının kalitesini gerçekten belirlemek için Viskozite İndeksini (VI) de göz önünde bulundurmalısınız. Bir yüksek VI olan yağlar VI düşük olan yağlara göre yüksek sıcaklıklarda daha düşük bir viskoziteye değişiklik gösterecektir.

Açık diferansiyelde sınırlı kaymalı dişli yağı kullanabilir misiniz?

2 lityum sabun bazlı gres işe yarayacaktır. Açık diferansiyelde FM yağı kullanmak sorun değil. Sınırlı kaymalı yağlarda FM'ler çoğu aside hidrolize edecek - FM biraz olsa da, uzun bir yol gider, TBN sayısında yukarıdaki çünkü FM olup olmadığından emin değilim bu yüzden.

Ford 8.8 sürtünme düzenleyici ne kadar?

Driveshaft düzeyi hakkında sürücüleri tarafında 8.8 driveshaft tarafında bir fiş evet onun 2 hakkında litre ve 4 oz ön fiş delik biterse ancak dek doldurma deliğinden doldurmak yoktur. sürtünme değiştiricisi . Sadece 2 qt ve bir şişe sürtünme düzenleyici içerir .

Sürtünme değiştirici bir diferansiyelde ne yapar?

Sürtünme değiştirici . Makine bileşenlerinde sürtünmeyi ve aşınmayı azaltmak için yağlayıcılara sürtünme düzenleyiciler eklenir. Katı yüzeylerin doğrudan temas etmesini önleyebildikleri, sürtünmeyi ve aşınmayı önemli ölçüde azaltabildikleri sınır yağlama rejiminde özellikle önemlidirler.

Çok fazla sınırlı kayma katkı maddesi ekleyebilir misiniz?

Sentetiğin bazen her zaman daha iyi olmadığını bilmek güzel. LSD katkısı, ne kadar kayma olduğunu etkiler. Çok fazla koyarsanız çok fazla kayma olacak ve siz 'olur açıklayan yeniden, açık bir fark gibi hareket ne. Çok az katkı maddesi ve çok zor kilitlemek ve çok hızlı yıpranacaktır.

Sınırlı kayma katkısı eklemezseniz ne olur?

Sürtünme değiştirici sıvıyı "kaygan" hale getirir, bu nedenle katkı maddesi olmadan sınırlı kaymalı kavramalar kavrayacak ve dar dönüşlerde titreyecektir. Ve evet, sonunda kavramaları yok edecek ve sınırlı kaymayı işe yaramaz hale getirecektir. Sürtünme ısıya neden olur, modifiye edilmiş sıvı veya katkı maddeleri buna dikkat etmeye yardımcı olur.

Şanzıman yağı neden bu kadar kötü kokar?

Kötü koku ! Kükürt ve Fosfor, özellikle hipoid dişliler için GL-5 dişli yağlarında kokan aşınma önleyici katkı maddeleridir. Sülfür bileşikleri, hipoid dişlilerin ihtiyaç duyduğu aşırı basınçlı yağlama katkı paketinin bir parçasıdır.

Ford 9'da ne kadar sürtünme düzenleyici var?

Alıştırma prosedürü sırasında sınırlı kayma katkı maddesi. Bu sıvı, daha düzgün ve daha tutarlı çalışma sağlayan diferansiyeldeki debriyaj titremesini azaltan bir sürtünme düzenleyicidir . 2.) 9 inç, yaklaşık 2-1 / 2 litre dişli yağı gerektirir.