5 10 5 mekiği için iyi bir zaman nedir?

Sordu: Aracelly Ozaez | Son Güncelleme: 18 Mayıs 2020
Kategori: sağlıklı yaşam koşu ve koşu
4.5/5 (9.278 Görüntüleme. 27 Oy)
5 - 10 - 5 Mekiğini 4,5 saniyeden daha kısa bir sürede çalıştırabiliyorsanız, oldukça iyi gidiyorsunuz. 4 saniyenin altındaki herhangi bir zaman düpedüz alev alevdir ve 2015 NFL Combine'da ilk 10'a girer. Yeri hızla örtme yeteneği hızı tanımlar.

Ayrıca 5 10 5 mekiği nasıl çalıştırıyorsunuz?

5-10-5 Mekik Koşusunda Nasıl Başarılı Olunur

 1. Çizgiyi 3 noktalı bir duruşla ikiye katlayarak başlayın.
 2. Yanal olarak patlatın.
 3. Sağa veya sola 5 yard koşun ve elinizle çizgiye dokunun.
 4. Yönü ters çevirin ve 10 yarda uzak çizgiye koşun.
 5. Çizgiye dokunun ve orta çizgiye geri dönün.

Ayrıca, iyi bir 10 yarda bölme nedir? Zamanın gerisinde: 10 yarda bölünmüş

 • "Harika" 10-Yard Split Time (1.55 saniye ve altı)
 • “İyi” 10-Yard Ayrım Süresi (1.56-1.59)
 • "Ortalama" 10-Yard Ayrım Süresi (1.60-1.62)
 • "Ortalamanın Altında" 10-Yard Split Times (1.63-1.69)

Ek olarak, iyi bir mekik çalışma süresi nedir?

Genel çeviklik, hız ve yanal çabukluk için iyidir . Dört saniyenin altındaki bir mekik çalışma süresi genellikle harika kabul edilir ve en iyi oyuncular 3,8 saniye aralığına yakındır. Iowa'dan Kevin Kasper, 2001'de mekik koşu rekorunu 3.73 saniye ile kırdı.

Çevikliği artıran egzersizler nelerdir?

8 En İyi Çeviklik Antrenmanı Egzersizleri

 1. Yanal Plyometrik Sıçramalar. Yanal plyometrik sıçramalar, doğal vücut ağırlığımızı kullanarak patlayıcı güç, denge ve koordinasyon oluşturmaya yardımcı olur.
 2. İleri Koşu, Yüksek Diz Matkapları.
 3. Yanal Koşu, Yan Yana Matkaplar.
 4. Nokta Matkaplar.
 5. Zıplama Kutusu Matkapları.
 6. L Matkaplar.
 7. Plyometrik Çeviklik Tatbikatı.
 8. Mekik Koşuları.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Shuttle ne kadar sürüyor?

10 metre Çeviklik Mekiği (4x10m) Bu test, küçük blokları almak için 10m aralıklı iki hat arasında koşarken çevikliği ve hızı ölçer. Başkan'ın Challenge Fitness Ödülleri'nin bir parçası olan benzer bir 30 fitlik mekik koşusu testi var.

Usain Bolt'un 40. zamanı ne olurdu?

30 metrede yaklaşık 3.78 ve 40'ta 4.64 olduğu tahmin ediliyor. Şimdiye kadarki en hızlı 40m koşusu Usain Bolt tarafından yapıldı, bu yüzden Michael Green 30m'de Usain'e bir adım atmış olabilir (aslında bir ayak parmağı), 6.6 metre sonra yakalandı ve hafifçe geçti.

Hızlı 3 koni delme süresi nedir?

NFLsavant.com'a göre, pas atma pozisyonları için Kombine'de ortalama 3 - Koni Matkap süreleri : Dış Bekçi, 7,1 saniye. Savunma Sonu, 7.23 saniye. Savunma Müdahalesi, 7.59 saniye.

Gücü nasıl test edersiniz?

Ayakta Uzun (Geniş) Sıçrama Testi - bacak gücünün bir ölçüsü olan maksimum mesafe için iki bacaktan atlayın. Ayakta Üçlü atlama - ayakta durma pozisyonundan başlayarak zıplayın, adım atın ve zıplayın. 3-Sıçrama Testi - arka arkaya üç yatay sıçrama, aynı anda iki bacağı da kaldırır.

Çevikliğinizi nasıl test edersiniz?

Çeviklik isim, futbol, tenis, ya basketbolda yapabilir gibi hızla hareket ama bir kaç iken ani yön değişiklikleri yapmak yeteneğini ölçmektedir. Testler Yön testinin Yanal Değişikliği, ardından Hızlı Ayaklar Testi, Mekik Koşu Testi ve T- testi sayılabilir.

Kısa mekik matkabı nedir?

Bu tatbikat aynı zamanda " kısa mekik " veya "5-10-5" tatbikatı olarak da bilinir." Atlet, her biri 5 yarda mesafedeki 3 koniden oluşan merkez koniden başlar. Atlet daha sonra baskın bacağını iter. 5 yarda ters yönde ve çizgiye dokunur.

Mekik koşusu puanı nedir?

Puanınız , bir bip sesini kaçırmadan önce ulaşılan mekiklerin seviyesi ve sayısıdır. Bu bilgi, VO2 max'ınız ve fitness seviyeniz gibi çeşitli şeyleri hesaplamak için kullanılabilir. Puanlar nokta gösterimi kullanılarak sunulmuştur, örneğin 12. seviye bir puan , mekik 7 12.7 olarak temsil edilecektir.

Mekik koşusu egzersizi nedir?

Mekik koşuları , kısa hız patlamaları içeren sporlar için popüler bir antrenman tekniğidir. Hızlanmanızı, hızınızı ve anaerobik kondisyonunuzu geliştirmenize yardımcı olurlar. İlk olarak, 10 metre (m), 20m ve 30m'ye bir işaretleyici yerleştirin. ADIM BİR. Yere dokunmadan ve başlangıç çizgisine geri çalışan, ilk 10m işaretine çalıştırın.

Mekik koşusunda nasıl ustalaşırsın?

Mekik koşusunda nasıl ustalaşılır
 1. Pro Çeviklik Tatbikatı.
 2. Sağınıza doğru giderken, ayaklarınızı omuzlarınızın dışında ve sağ ayağınızı arkada bırakarak başlayın.
 3. Sağ elinizi yere koyun ve kalkışa hazırlanın.
 4. Beş yarda içinde üç adım atın ve sağ ayağınızı sol ayağınızın önünde olacak şekilde çevirin.

Bir mekik koşusunu nasıl kurarsınız?

Mekik Koşusu Tatbikatı
 1. 25 metre aralıklarla koniler gibi işaretleyiciler kurun.
 2. Isındığınızdan emin olun veya bu matkabı kolay bir koşunun sonuna ekleyin.
 3. Bir işaretçiden diğerine koşun ve geri dönün.
 4. Olabildiğince hızlı altı tekrar yapın (toplam 300 yard).
 5. Altı tekrarın tamamı için sonucunuzu zamanlayın.
 6. Beş dakika dinlenin.

Shuttle koşuları sizin için iyi mi?

Mekik koşuları , en az üç mekanizma nedeniyle etkili yağ yakıcılardır: 1. Aralıklı kardiyo - Araştırmalar, anaerobik egzersizin (sprint interval kardiyo gibi) faydalarının, yağ kaybı, zindelik ve kalp sağlığı için aerobik egzersizden daha üstün olduğunu kanıtlamıştır.

60 yarda mekik nedir?

60 Yard Mekik Testi, katılımcıların 5 yarda , 10 yarda , 15 yarda , orada ve arkada toplam 60 yard koştuğu bir anaerobik hız dayanıklılığı testidir. amaç: bu bir anaerobik hız dayanıklılığı testidir.

İyi bir geniş atlama nedir?

Durarak Uzun Atlama Testi (Geniş Atlama)
değerlendirme (santimetre) (ayak inç)
çok güzel 241-250 7' 11" — 8' 2.5"
ortalamanın üstü 231-240 7' 7" — 7' 10.5"
ortalama 221-230 7' 3" — 7' 6,5"
ortalamanın altında 211-220 6' 11" — 7' 2.5"

505 çeviklik testi nedir?

505 Çeviklik Testi . 505 Çeviklik testi , 180 derece dönüş yeteneğinin bir testidir . Test ayrıca, deneğin parkurda bir futbol topu veya hokey topu sürmesini veya bir basketbol topunu sektirmesini sağlayarak spora özel testler için de uyarlanabilir.

Sol test nedir?

SOL testi veya Alt Ekstremite Fonksiyonel Testi , bir sporcunun sporda gerçekleştirebileceği her hareket modelini içeren harika bir alıştırmadır. Bu testi tercih etmemin bir başka nedeni de "Hız-Dayanıklılık" olarak bilinen bir terimi içermesidir.

Profesyonel çeviklik nedir?

Pro - Çeviklik Mekiği, antrenörler ve izciler tarafından NFL Combine'daki futbolcuları, kolej profesyonel günlerini ve ülke çapındaki diğer futbol kombinlerini değerlendirmek için kullanılan önemli bir testtir. Bir oyuncunun hızlılığını ve sahada başarı için temel beceriler olan yön değiştirme yeteneğini değerlendirmenin harika bir yoludur.

Profesyonel çeviklik testi neyi ölçer?

5-10-5 Mekik veya Pro Çeviklik Testi, bir sporcunun mümkün olduğunca çabuk hızlanma, yavaşlama, yön değiştirme ve yeniden hızlanma yeteneğini ölçer . Sporcu, verimsiz hareketleri sınırlamak için vücudunu kontrol altında tutarken başlangıç ​​ve dönüşlerde patlayıcı olma yetenekleri değerlendirilir.