InDesign'da oluk nedir?

Sordu: Celso Homaiko | Son Güncelleme: 24 Mayıs 2020
Kategori: teknoloji ve bilgisayar masaüstü yayıncılığı
4.8/5 (1.361 Görüntüleme . 10 Oy)
Çatınızdan yağmur suyunu taşıyan metal olukların aksine, bir sayfa düzenindeki oluklar tasarım öğelerini birbirinden ayırır. Adobe InDesign'da çalışırken, tek sütunlu ve çok sütunlu metin çerçeveleri dahil olmak üzere sayfa ve mizanpaj öğeleri arasındaki mesafeleri kontrol etmek için çeşitli belge düzeyi ayarlarını kullanın.

Aynen öyle, InDesign bilgi yarışmasında oluk nedir?

oluk . sütunlar arasındaki boşluk. kanama. Kırpmadan sonra bir yaprağın veya sayfanın kenarına kadar uzanan yazdırma.

Ayrıca InDesign'da sümüklü böcek nedir biliyor musunuz? Bir sümüklü böcek böyle bir belgeyi tanımlamak için kullanılan bir başlık ve tarih gibi genellikle bilgiler dışı baskı olduğunu. Çalışma alanında, genellikle belgenin altına yakın bir yerde görünür. Sümüklü böcek ve kanlarda Kılavuzlar Yeni Belge iletişim ekran veya Belge Ayarları iletişim ekranında ayarlanır.

İnsanlar ayrıca InDesign'da kenar boşluklarının ne olduğunu soruyor.

Bir dergi veya kitapta olduğu gibi iki sayfa bitişik olduğunda, yalnızca sırt tarafından kesilen bir iç kenar boşluğunu paylaşırlar. Bu çift kenar boşluğu , formanın orta kenar boşluğuna sahip tek bir görüntü olarak algılanacağı anlamına gelir. Kenar boşlukları genellikle küçükten büyüğe şu sırayla ilerler: iç, üst, dış, alt.

InDesign'daki pembe kenarlık nedir?

InDesign belgesindeki çizgiler aşağıdakileri temsil eder: Siyah çizgi (1), belgenin yazıcılarda kesileceği kenarını gösterir. Pembe çizgi (2) güvenlik marjı alanıdır. Bitmiş belgede olmasını istediğiniz tüm resimleri ve metni bu kutunun içinde tutun.

30 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Tipografide oluk nedir?

Tipografide , oluk terimi, genellikle sütunların sayısı ve genişliği ve doldurulacak alanın toplam genişliği ile belirlenen tür sütunları arasındaki boşluğu ifade eder. Sayfaları düzenlerken , oluklar , sütunların bir arada olacağı kadar dar olmamalıdır.

InDesign'da çerçeveleri nasıl gizlersiniz?

Aşağıdakilerden herhangi birini yapın:
 1. Çerçeve kenarlarını göstermek veya gizlemek için Görünüm > Ekstralar > Çerçeve Kenarlarını Göster/Gizle'yi seçin.
 2. Çerçeve kenarlarını gizlemek için Araç Kutusunun altındaki Önizleme Modu'na tıklayın.
 3. Bir çerçeve ızgarasını göstermek veya gizlemek için Görünüm > Izgaralar ve Kılavuzlar > Çerçeve Izgarasını Göster'i veya Görünüm > Izgaralar ve Kılavuzlar > Çerçeve Izgarasını Gizle'yi seçin.

InDesign'da kılavuzları nasıl düzenlersiniz?

Düzen > Tercihler > Kılavuzlar ve Çalışma Tahtası'nı (Windows) veya InDesign > Tercihler > Kılavuzlar ve Çalışma Tahtası'nı (Mac OS) seçin. Arkadaki Kılavuzlar'ı seçin ve Tamam'a tıklayın.

InDesign'da nasıl kırpabilirim?

Çerçeve içeriğini tam olarak kırpmak için Doğrudan Seçim aracıyla çerçeveyi seçin ve çerçevenin boyutunu değiştirmek için Dönüştür veya Kontrol panelini kullanın. Boş bir yer tutucu çerçeve için kırpma ayarlarını belirtmek için Nesne > Sığdırma > Çerçeve Sığdırma Seçenekleri'ni seçin ve ardından kırpma miktarını belirtin.

InDesign'da sayfa numaralarını nasıl koyarım?

Ekleme noktasını sayfa numarasının görünmesini istediğiniz yere konumlandırın ve ardından Yazım > Özel Karakter Ekle > İşaretçiler > Geçerli Sayfa Numarası'nı seçin . Kalıp sayfayı , sayfa numaralandırmasının görünmesini istediğiniz belge sayfalarına uygulayın. Kalıp sayfaları uygulamak için bkz. Kalıp sayfaları uygulama .

InDesign'da kenar boşluklarını nasıl kapatabilirim?

Adobe InDesign'da Sayfa Kenar Boşluğu ve Sütun Ayarları Nasıl Değiştirilir
 1. Belge penceresinin sol alt köşesindeki sayfa gezginini veya Sayfalar Panelini kullanarak A-Kalıp sayfasına gidin.
 2. Düzen menüsüne gidin ve Kenar Boşlukları ve Sütunlar öğesini seçin.
 3. Ayarları değiştirin ve hazırsınız.

InDesign'da karşılıklı sayfalar ne anlama geliyor?

Dosya > Belge Kurulumu iletişim kutusunda Karşılıklı Sayfalar seçeneğini belirlediğinizde, belge sayfaları forma şeklinde düzenlenir. Forma , bir kitap veya dergi açtığınızda görünen iki sayfa gibi, birlikte görüntülenen bir sayfa kümesidir.

Yazdırma için kenar boşlukları nelerdir?

Her yazıcı farklıdır, ancak her boyut için genel güvenli kenar boşlukları : üstte, solda ve sağda 8,5 x 11: 0,25 inç ve muhtemelen altta 0,5 inç gibi daha fazladır. A4: Her tarafta 5 mm veya ekstra güvenli olması için 10 mm. Alt kenar boşluğu da bu boyutta daha büyük olabilir.

Kenar boşlukları nelerdir?

Kenar boşluğu , genellikle sayfa düzeni aracılığıyla ayarlanan kağıdın kenarından metin veya diğer öğeleri ayıran bir boşluktur. Çoğu program, üst, alt, sol ve sağ kenar boşluklarının ayarlanmasına izin verir. Standart kenar boşluğu ayarları 1" üst ve alt ve 1,25" sol ve sağdır.

Kenar boşlukları InDesign'da Ne Kadar Büyük Olmalı?

Adobe InDesign
Yeni bir belge oluştururken, InDesign genellikle varsayılan olarak 3p0 Picas (veya ½ inç) kenar boşluğuna ayarlanır, ancak bunu iki yerde değiştirebilirsiniz: Belgenizi oluştururken, Ön Ayar Ayrıntılarının en altına inerseniz, marjınızı orada ayarlayabilirsiniz.

PDF'de kenar boşluklarını ayarlayabilir misiniz?

Gibi size 'd baskı için PDF sayfasının kenar boşluklarını değiştirmek için, Yazdır iletişim kutusunda sayfanız için özel ölçeği belirterek yapabilirsiniz. Bir PDF'deki kenar boşluklarını değiştirmek ve sayfa içeriğinin otomatik olarak ayarlanmasını sağlamak için Microsoft Word'e erişmenize yardımcı olur.

InDesign'da sütun nedir?

Mevcut bir metin çerçevesinde sütunlar oluşturmak için Seçim aracını seçin ve seçmek için bir çerçeveye tıklayın. Ardından, "Nesne" > "Metin Çerçevesi Seçenekleri"ne gidin. Kenar Boşlukları ve Sütunlar penceresi gibi, bu iletişim kutusu da sütun sayısını , cilt payı genişliğini ve sütun genişliğini seçmenize olanak tanır.

Adobe'de kenar boşluklarını nasıl değiştirirsiniz?

Sayfa Önizleme bölmesini açın. Herhangi bir sayfada sağ tıklayın. Sayfa Kenar Boşluğu Ayarı'nı seçin. Özel kenar boşlukları ayarlama seçeneği, standart olanlarla aynı yerde bulunabilir.
 1. Düzenleme Sekmesini açın.
 2. Kenar Boşluğu'nu seçin.
 3. Sayfa Kenar Boşluğu Ayarını seçin.

InDesign'da bir metin kutusundaki kenar boşluklarını nasıl değiştiririm?

Metin çerçevesi iç boşluğunu değiştir (kenar boşlukları)
 1. Seçim aracını kullanarak bir çerçeve seçin veya Yazım aracını kullanarak metin çerçevesinin içini tıklayın veya metni seçin.
 2. Nesne > Metin Çerçevesi Seçenekleri'ni seçin.
 3. Genel sekmesindeki Ek Aralığı bölümünde, Üst, Sol, Alt ve Sağ için istediğiniz ofset mesafelerini yazın.

InDesign'da ön kontrol nedir?

Ön kontrol , bu süreç için endüstri standardı terimdir. Siz belgenizi düzenlerken, Ön Kontrol paneli bir belgenin veya kitabın istendiği gibi yazdırılmasını veya çıktısının alınmasını engelleyebilecek sorunlara karşı uyarır. Bu sorunlar, eksik dosyalar veya yazı tipleri, düşük çözünürlüklü görüntüler, taşan metinler ve bir dizi başka koşulu içerir.

bleedve slug arasındaki fark nedir?

Bir sümüklü böcek metin biçiminde en sık iken bir kanama genellikle nesneler ve metinler oluşur. Ayrıca, son sürüm basılmadan veya yayınlanmadan önce bir taşma payı (özellikle kasıtsız bir taşma ) ve bir bilgi işaretinin kaldırılması amaçlanır.

Salyangozların kanı var mı?

Ama sümüklü böcek / salyangoz ve diğer birçok yumuşakçalar hemosiyanın denir kan var. Salyangoz kanındaki proteinler demir yerine BAKIR atomları taşır. Onlar da oksijeni çekerler. Bakır, kana mavimsi yeşil bir renk verir.