Asılı dosya nedir?

Sordu: Bibi Zeimentz | Son Güncelleme: 30 Haziran 2020
Kategori: iş ve finans satışları
4.2/5 (341 Görüntüleme . 27 Oy)
hang file'un İngilizcedeki anlamı
bir çekmecede asılı duran ve belgelerin düzenli bir şekilde saklanabileceği katlanmış ince karton parçası: "Kağıtsız ofis" denilen yerde, asılı dosyaların duvarları, yeniden sınıflandırıldıkları karanlık odalarda saklanıyor. arşivler olarak.

Bunu göz önünde bulundurarak, asılı bir dosya klasörünün boyutu nedir?

Ürün No. 64055

Boy: Mektup
Boyutlar: 11-3/4" G x 9-1/4" Y
Malzeme: 11 nokta renkli
Renk: Standart Yeşil
Kutu Başına Adet: 25

Benzer şekilde, nasıl asılı bir klasör oluşturabilirim? Dosyalamayı planladığınız her belge türü için bir sekme eki oluşturun. İlk dosya klasörü sekmesini klasöre yerleştirin . Sekmeyi klasörün sol tarafına yerleştirin. Klasörün tarafında sekmeler çerçevenin kenarlarına üzerinde uzatmak emin olarak çerçeve içinde asılı klasörü otur.

Bu bağlamda 1/3 kesim ve 1/5 kesim askılı dosya klasörleri arasındaki fark nedir?

1/3 asılı dosyaların kutu içinde üstte 3 sekmesi olacaktır. - bir sol, bir orta ve bir sağda. 1/5 asılı dosyaların beş farklı sekme konumu olacaktır.

Klasörün boyutu nedir?

Tipik olarak, bir klasör genişlik ve yükseklik açısından içindeki kağıttan 1 ila 1,5 inç daha büyük olacaktır. Örneğin, letter boyutlu kağıt 8,5x11 inçtir, bu nedenle 9x12 klasör uygundur. Aynısı legal boyutlu kağıt (8,5x14) ve legal boyutlu klasörler (9,5x14,5, ancak burada bazı farklılıklar olabilir) için de geçerlidir.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir dosya çekmecesi ne kadar büyük?

Letter boyutlu dolaplar tipik olarak 15 inç genişliğindedir ve yasal boyut 18¼ inç genişliğindedir . Tipik ofis dikey dosya dolabı 28½ inç derinliğindedir ve çekmecede 27 inç dosya bulunur .

Aptalca a4'ten daha mı büyük?

Her iki dosya boyutu da A4 belgelerini kolayca alacak olsa da, fakescap dosyaları A4 dosyalarından biraz daha büyüktür ve dosya içindeki belgelerin etrafında fazladan boşluk bırakacak şekilde tasarlanmıştır.

Yasal boyut nedir?

Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'daki Bedenler
8½ inç genişliğinde ve 11 inç uzunluğundadır. ABD'deki diğer yaygın kağıt boyutuna legal veya bazen ABD legali denir. Ayrıca 8½ inç genişliğindedir, ancak 14 inç uzunluğundadır. 11 inç genişliğinde ve 17 inç uzunluğundadır.

a4 klasörünün boyutu nedir?

A4 kağıt 210 mm Genişlik x 297 mm Yükseklik (veya 8,3" x 11,7") boyutlarındadır. A4 klasörlerin yelpazemiz A4 kağıt parçaları ölçekli tutmak için tasarlanmıştır. Bu, klasörün kendisinin A4'ten biraz daha büyük olduğu ve içeriğe tam olarak uyduğu anlamına gelir.

Asılı klasörlere nasıl etiket koyarsınız?

Özelleştirilebilir Etiketler
Asılı dosya klasörleri , özel etiketler oluşturmak için şeffaf plastik tırnaklar ve değiştirilebilir beyaz ekler sağlar. Tırnakları takmak için tırnakları bükün ve iç yuvalara kaydırın. Sekmeler, dosyanın üst kısmında herhangi bir yere yerleştirilebilir, bu da görüntülemesi kolay bir dosyalama sisteminin geliştirilmesine yardımcı olur.

Hangi boyutta askıya alma dosyalarına ihtiyacım var?

A4 askı dosyaları , yaklaşık 345 mm aralıklı kızaklara oturur. Dosyanın toplam genişliği yaklaşık 345 mm'dir ve klasör yaklaşık 300 mm'dir. Foolscap süspansiyon dosyaları , yaklaşık 400 mm aralıklı koşuculara oturur.

Bir dosya klasörünün ağırlığı ne kadardır?

Sekmeler : 1 Renk Ailesi : Manila Klasör Malzemesi : Kağıt Destesi
İnç Yükseklik : 12.625 İnç Derinlik : 13.438 Kağıt Stok Kalınlığı (Puan) : 11
Moda : Hayır Klasör Genişletme (inç): 3/4" Klasör Dayanıklılığı : Standart
Geri dönüştürülmüş : Evet Marka : Quill Marka Hızlı Gönderim : Evet
Ağırlık : 1.00 lb. karton başına

Kişisel dosyalama sistemimi nasıl düzenlerim?

Belgelerinizi ve Dosyalarınızı Organize Edin
Dosya klasörlerinizi genişleyen klasörün içine yerleştirin ve dosyalama sisteminizi bir çekmecede veya dosya dolabında güvenli bir şekilde saklayın. Bir satın alma veya fatura ödemesi yaptığınızda, makbuzunuzu hemen uygun klasöre koymayı alışkanlık haline getirin.

Bir belgeyi verimli bir şekilde nasıl dosyalarsınız?

Etkili Dosya Yönetimi
 1. Gereksiz belgeleri kaydetmekten kaçının – Size yolunu bulan her şeyi kaydetmeyi alışkanlık haline getirmeyin.
 2. Dosyalarınızı ve klasörlerinizi adlandırmak için tutarlı bir yöntem izleyin – Örneğin, bir ana klasörü müşteriler, satıcılar ve iş arkadaşları için alt klasörlere bölün.

Mektubun önünde mi yoksa arkasında mı dosyalıyorsunuz?

Ben alfabenin veya önündeki harfi arkasında kağıtları dosya mı? "Bir şeyden önce hiçbir şey" kuralını kullanın. Alfabesinin sadece bir harften sonra hiçbir şey olmadığından, mektup kendisi arkasında veya sonrasında alfabenin bu harfle başlayan tüm makaleleri Dosya.

Bölücüler öne mi yoksa arkaya mı gider?

Ayırıcıyı kartların önüne koyarsanız, ilk ayırıcınız , saklama kutusunun görünmeyen tarafına karşı olacaktır. Yani doğru cevap "sonra" dır. sonra/ arkasında .

Dosya sekmeleri öne mi yoksa arkaya mı gidiyor?

Emin asılı dosyası, geriye değil ön kapak tırnağı koymak olun. Bu, itme-çekme hareketi olmadan dosyayı ileri çekmenize ve açmanıza olanak tanır. Ek olarak, çıkıntının ön tarafta olması, kağıtların yapışmasını ve etiketi engellemesini önler.

Asılı dosyalar klasörü sekmelerini nasıl kullanırım?

Klasörlerinizi alfabetik olarak düzenleyin ve "Z"ye en yakın klasörden başlayarak bir yığına yerleştirin. Kabinin her bir tarafında yiv ile klasör her iki tarafında küçük bir sekme hizalayarak dosya dolabında Her klasör asın. "A" klasörlerinizle başlayın ve her klasör kapanana kadar devam edin.

Dosyalamayı nasıl kolaylaştırabilirim?

Dosyalama sistemini daha işlevsel hale getirme adımları
 1. Dosyaları nasıl almak istediğinizi belirleyin.
 2. Her asılı ve manila klasörünü etiketleyin.
 3. Aynı etiketleme sistemine bağlı kalın.
 4. Yeni dosyalar için çekmecede boşluk bırakın.
 5. Sekmeleri görebilmek için kağıdı klasörlere yerleştirin.
 6. Tüm dosyalarınızı tutacak bir dosya dolabı bulun.

Dosya klasörlerinin türleri nelerdir?

Ancak ofisiniz klasörlerinizin suya dayanıklı veya daha ağır olmasını gerektiriyorsa, plastik ve baskı kartonu dosya klasörleri daha iyi bir seçimdir.
 • Temel Dosya Klasörleri.
 • Asılı Dosya Klasörleri.
 • Düz Sekme Klasörleri.
 • Sağ Kesim Sekmeleri.
 • Yeniden Konumlandırılabilir Sekmeler.
 • Renkli Dosya Klasörleri.
 • Manila Dosya Klasörleri.
 • Kraft Dosya Klasörleri.

Dosya klasörleri nelerden yapılmıştır?

Dosya klasörleri plastikten veya kağıttan yapılabilir. Kağıt kullanıldığında, kraft kağıdı veya manila kağıdı gibi uzun selüloz lifli kağıt hamurundan yapılması tercih edilir.

Hangisi daha fazla yanal veya dikey dosya dolabı tutar?

Hangisi daha fazla tutardikey mi yoksa yanal dosya dolapları mı? Yanal ( dikey değil) dosya dolapları daha fazla tutar . Dikey dosya dolapları genellikle daha az duvar alanı kapladıkları için seçilirken , en fazla evrakı depolayan yan dosya dolaplarıdır .