Ev işçisi nedir?

Sordu: Goldie Zschabran | Son Güncelleme: 15 Mart 2020
Kategori: kişisel finans kişisel vergiler
4.9/5 (255 Görüntüleme. 41 Oy)
Bir hane çalışanı, işvereninin ikametgahında bir hizmet sunmak için ödenen bir kişidir. Ev çalışanlarına (veya ev çalışanlarına ) bazı örnekler arasında bebek bakıcıları, dadılar ve bahçıvanlar bulunur. Tamirciler, marangozlar ve tesisatçılar gibi bağımsız müteahhitler ev çalışanı olarak kabul edilmez.

Sonuç olarak, bir ev işçisinin görevleri nelerdir?

Ev işçileri çocuk ve temizlik ve temizlik olarak bilinen ev bakım yaşlı bakmakla bakım sağlamasının, bir birey veya bir aile için ev çeşitli hizmetler gerçekleştirmek. Sorumluluklar arasında yemek pişirmek, çamaşır yıkamak ve ütü yapmak, yemek alışverişi yapmak ve diğer ev işleri de yer alabilir .

Daha sonra soru şu ki, ev çalışanları vergi ödemek zorunda mı? Federal gelir vergisi kesintisi için ev işveren kuralları değişmemiştir. Yani, bir ev çalışanına ödediğiniz ücretlerden federal gelir vergisi kesintisi yapmanız gerekmez. Ev çalışanı hapseden ister ve kabul etmesi durumunda Sen federal gelir vergisi kesintisi gerekir.

Burada, hane halkı istihdam vergisi kuralları nelerdir?

Hanehalkı istihdam vergileri . H Çizelgesi'nde hesaba katmanız gerekebilecek hane halkı istihdam vergileri , tüm istihdam ücretlerinden kesilen aynı üç vergiyi kapsar: yüzde 12,4 Sosyal Güvenlik vergisi , yüzde 2,9 Medicare vergisi ve yüzde 6 federal işsizlik vergisi veya FUTA.

Temizlikçi kadın ev çalışanı mıdır?

çalışan . Programını belirlerseniz, görevlerini dikte ederseniz ve kullandığı malzemeleri sağlarsanız, biri sizin çalışanınızdır . Eğer kahyanızın evinizde düzenli çalışma saatleri varsa, temizlik malzemelerini siz sağlıyorsunuz ve onun görevlerini ve nasıl yerine getirileceğini siz dikte ediyorsunuz, kahyanın işvereni olarak hareket ediyorsunuz.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kat görevlisinin görev ve sorumlulukları nelerdir?

Temizlikçi Görevleri
 • Mobilya ve demirbaşların tozunu almak ve cilalamak.
 • Tuvaletleri, duşları/küvetleri, tezgahları ve lavaboları temizlemek ve sterilize etmek.
 • Temiz ve sıhhi bir mutfak alanı bakımı.
 • Yatak yapmak ve çarşafları değiştirmek.
 • Pencereleri yıkamak.
 • Halı ve kilimlerin vakumlanması ve temizlenmesi.

temizlik ne demek?

Kat hizmetleri , temizlik, yemek pişirme, ev bakımı, alışveriş ve fatura ödeme gibi bir evin işleyişiyle ilgili görevlerin ve ev işlerinin yönetimini ifade eder.

İskele yardımcıları ne yapar?

İnşaat işçileri ve yardımcıları tipik aşağıdakileri yapın: Yük veya boşaltma bina malzemeleri yapımında kullanılmak üzere. Destek, iskele ve geçici yapılar inşa edin veya sökün. İnşaata hazırlanmak için hendekler, dolgu delikleri veya kompakt toprak kazın.

Bir ev işçisinin günlük programı nedir?

Çalışma Rutini . İşverenler genellikle ev hizmetçilerinin izlemesi için günlük bir rutin oluşturmuştur . Organize olmasına ve işini daha kolay yapmasına yardımcı olur. Günlük rutin genellikle sabah kahvaltısıyla başlar ve akşam yemeğinden sonra biter.

Ev hizmeti neden önemlidir?

Hizmetçi hizmeti almanın en büyük nedeni stres seviyenizi, bitkinlik seviyenizi ve bunalmış hissi azaltmaktır. Her gün yapacak yeterince şeyiniz var. Burada acil durumları temizlemek veya halletmek için zamanı sıkıştırmak göz korkutucu bir görev olabilir.

Nasıl iyi bir ev yardımcısı olabilirim?

Çocuklara bakmak için gereken her ev yardımcısı için önemli olan 10 beceri:
 1. Güvenilirlik ve Güvenilirlik. Evdeki yardımcıların öncelikle güvenilir ve güvenilir olmaları gerekir.
 2. Akademik beceriler.
 3. İlk yardım.
 4. İletişim yetenekleri.
 5. Arkaplan kontrolü.
 6. Problem çözme yetenekleri.
 7. Aktif dinleme.
 8. Pişirme becerileri.

Profesyonel olarak ev çalışanlarının etik sorumlulukları nelerdir?

Ev çalışanları meslektaşlarına saygılı davranmalı ve meslektaşlarının niteliklerini, görüşlerini ve yükümlülüklerini doğru ve adil bir şekilde temsil etmelidir. Bu tür bir işbirliği müşterilerin iyiliğine hizmet ettiğinde, ev iş arkadaşlarıyla işbirliği yapmalıdırlar.

Ev çalışanlarının müşterilere karşı etik sorumlulukları nelerdir?

Ev çalışanlarının birincil sorumluluğu , müşteriler için ev işleri yaparak müşterilerin refahını artırmaktır. KENDİNİ BELİRLEME. Ev çalışanları , işlerini en uygun zamanda gerçekleştirme çabalarında onlara yardımcı olarak müşterilerin haklarına saygı göstermeli ve bunları teşvik etmelidir.

Vergi ödemeden bir çalışana ne kadar ödeyebilirim?

Bordro vergileri hakkında daha fazla bilgi için Bordro Vergileri Nedir ilgili makaleyi okuyun. Bir işçinin bağımsız bir yüklenici olduğu ortaya çıkarsa, işletmeniz yine de işçiye ödediğiniz tutarı 600 $ veya daha fazla ise IRS'ye bildirmelidir. Bu geliri IRS Form 1099-Misc'de rapor edeceksiniz .

Temizlikçime 1099 verir miyim?

Bir ev temizleyicisi , bir çalışan değil, bağımsız bir yüklenicidir. Kişi serbest meslek sahibi, tek üyeli bir LLC veya bir ortaklıksa ve onlara yılda 600 ABD Doları veya daha fazla ödüyorsanız, IRS Form 1099 -MISC düzenlemeniz gerekir. Bir nüshası ev temizleyici verilmelidir ve başka kopyası IRS gönderilir.

Bir ev çalışanı ile bağımsız bir müteahhit arasındaki fark nedir?

Bir işletme, aynı veya benzer işler için bağımsız bir yükleniciye ve bir çalışana ödeme yapabilir, ancak ikisi arasında önemli yasal farklılıklar vardır. Çalışan için şirket, ödenen ücretlerden gelir vergisi, Sosyal Güvenlik ve Medicare kesintisi yapar. Bağımsız yüklenici için şirket vergi kesintisi yapmaz.

Ev işçisi maaşı ne kadar?

Bir hane çalışanı , işvereninin ikametgahı içinde bir hizmet sunmak için ödenen bir kişidir. IRS, bir işverenin bir hane çalışanının maaşından federal gelir vergisini kesmesini gerektirmez, ancak çalışan bunu alıkoymasını isterse, işveren yapabilir.

Hanehalkı çalışanı ücretlerini nasıl bildiriyorsunuz?

Çalışanınıza , yıl sonunda yıllık ücretlerini ve vergi kesintilerini bildiren bir Form W-2 verin. Yıllık bordro vergilerini özetlemek için kendi Form 1040'ınızla Çizelge H'yi dosyalayın. Ayrıca Form 1040-ES'yi kullanarak üç aylık tahmini hane istihdam vergilerini ödemeyi de seçebilirsiniz.

Hizmetçime 1099 vermek zorunda mıyım?

Bir temizlik hizmeti ödemek veya bir hizmetçi ama kim de o zaman bir küçük işletme kişiyi işe alıyor, diğer istemcilerin bir sürü yaptığı gibi reklamı bir kişi öderseniz. Kendiniz küçük bir işletme değilseniz ve işletmeniz bu kişiyi işe almadıysa, onlara 1099 -MISC gibi herhangi bir vergi formu düzenlemezsiniz.

Bakıcı ev çalışanı sayılır mı?

Bağımsız bakıcı terimi genellikle bir ajans için çalışmayan bir evde bakım profesyonelini tanımlamak için kullanılır. IRS'ye göre, özel olarak işe alınan / bağımsız bir bakıcıya yılda 2,100 ABD Dolarından fazla ödeme yapılırsa (2019'da), bağımsız bir yüklenici değil, bir ev çalışanı olarak kabul edilir.

Bir ev işvereni ne tür bir işletmedir?

özel olarak istihdam edeceğiniz (yani çalışana doğrudan ödeme yaptığınız anlamına gelir) iş türü olarak Tek Malik'i seçmeli ve faaliyetlerini “Ben bir ev işvereniyim ” şeklinde tanımlamalısınız.

Hizmetçim için vergi kesintisi yapmak zorunda mıyım?

IRS ödeme vergilere böyle bir dadı, çocuk bakıcısı ve temizlikçi gibi ev yardımı ile herkesi, gerektirir. Sen Sosyal Güvenlik, Medicare, ödemeniz gerekir Futa (Federal İşsizlik Vergi Kanunu) ve federal ve eyalet gelir vergisi ise 2017 itibariyle 2.000 $ oldu belirli bir eşiğin üzerinde yıllık maaş haçlar.