CNA sınavında geçer puan nedir?

Sordu: Aleksandra Lacour | Son Güncelleme: 16 Şubat 2020
Kategori: kariyer mesleki eğitim
4.9/5 (57 Görüntüleme . 26 Oy)
Her eyaletin CNA testi ile ilgili kendi geçme puanı vardır . Bazı eyaletler %70 ila 75'e ulaşmanızı isterken diğerleri %80'e ulaşmanızı gerektirebilir.

Ayrıca, CNA eyalet sınavı için geçme puanı nedir?

Her eyaletin CNA testi ile ilgili kendi geçme puanı vardır . Bazı eyaletler, %70 ila 75'e ulaşmanızı isterken, diğerleri %80'e ulaşmanızı gerektirebilir.

Benzer şekilde, CNA testini geçmek zor mu? Hemşirelik Asistanları sınavı geçmek için gerekli bilgi ve becerilere sahip değilse sınav zor olabilir. Sınavın yazılı veya sözlü bölümü yaklaşık 70 sorudan oluşabilir, ancak tam soru sayısı eyaletlere göre değişir.

Benzer şekilde, CNA becerileri testi nasıl derecelendirildiği sorulur.

Bilgi sınavı tipik olarak %80 veya daha yüksek bir notla geçilmelidir; bu, Amerikan Kızılhaç sınavları ve NNAAP için geçerlidir. Bununla birlikte, bazı eyaletler sadece %70 veya %75 talep etmektedir. Beceri testi bazen yüzde ile derecelendirilir , ancak genellikle başarılı/başarısız sistemi kullanılarak derecelendirilir .

CNA yazılı sınavında kaç soruyu kaçırabilirsiniz?

Yazılı sınav 100 çoktan seçmeli soru içerir. Eğer başarısız önce 20 yanlış cevap izin verilir. Onlar başarılı veya başarısız sadece eğer, size puan vermeyin.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

CNA testimde başarısız olursam ne olur?

Mind Süreyi tutun - test merkezi hemen sınava tekrar sağlar sürece, başarısız bölümünü geri almak için geri dönmek zorunda kalacak. Muhtemelen oldukça hızlı tekrar alacak, böylece lisansınızı kazanmak için istekli olacak. Yine de, genellikle iki yıl içinde tekrar almanız gerektiğini unutmayın.

CNA sınavını geçtikten sonra ne olacak?

CNA sınavını geçtikten sonra hemen sertifika alacaksın . Sen birkaç hafta içinde sertifikayı almak gerekir.

CNA sınavına kaç kez tekrar girebilirsiniz?

Çoğu eyalet, CNA eğitiminizi tamamladıktan sonraki iki yıl içinde sınava en fazla üç kez tekrar girmenize izin verecektir. Geçmediğiniz bölümü tekrar almanız yeterlidir. Hem yazılı hem de beceri bölümlerinden başarısız olursanız, her iki alanı da tekrar almanıza izin verilir.

CNA testimi çevrimiçi yapabilir miyim?

Sınavın klinik bölümü bir öğrenci CNA çalışmalarında 3 ila 5 beceri Common gerçekleştirmek izlerken bir devlet sınav temsilcisi ile yapılır. Sınavın yazılı kısmı için incelenmesi çevrimiçi bulundu uygulama sınavları aracılığıyla çalışarak yapılabilir.

CNA eyalet sınavıma ne giymeliyim?

Muayene gününüzde, yetkili bir CNA olarak zaten işteymişsiniz gibi giyinin. Kaymayan tabanı ile düzgün bir kısa kollu bodur üniforma ve klinik ayakkabılar giyin. İkinci el bir saati unutmayın.

CNA için en yüksek parayı hangi eyalet ödüyor?

Genel olarak, BLS verileri, hemşirelik asistanlarının yıllık ortalama 28.540 ABD doları ücret aldığını göstermektedir. Kaliforniya, Florida ve New York en fazla CNA'yı istihdam ederken, Alaska, New York ve Nevada gibi eyaletler en yüksek maaşları sunuyor.

CNA sınavını nasıl geçebilirim?

CNA Becerileri Testi Nasıl Geçilir?
 1. Becerilerinizi bilin. Eğitim sırasında becerilere aşina olacaksınız.
 2. Uygulama Güven Getirir. Becerileri ezberlemek hazırlığın sadece yarısıdır.
 3. Eyaletinizin Gereksinimlerini kontrol edin. Eyalet sınırlarının ötesinde beceri değerlendirmesinde benzerlikler vardır.
 4. Sevimli küçük şey.
 5. Parçayı Giydir.
 6. Testi Almak.

CNA olmaya değer mi?

Bence cevap, çoğu şeyde olduğu gibi, “buna değer ” ile ne demek istediğinize bağlı. Mali olarak, CNA işleri her zaman talep görmektedir . İlk çalışma ortamınız hoş değilse, başka birini bulmak yeterince kolay olacaktır. Ücret, asgari ücretten daha iyi, ancak çok daha iyi değil; asla bir CNA olarak zengin olamayacaksın.

CNA becerileri testi için nasıl çalışırım?

CNA Becerileri Sınavını nasıl geçeceğinize dair tavsiyeler
 1. Tüm Performans Becerilerinizi Günlük olarak uygulayın.
 2. Başarı için giyin.
 3. Hasta Bakımında Güvende misiniz?
 4. Her Senaryoyu Dikkatlice Dinleyin.
 5. Gerekirse Test Edilen Becerileri Tekrar Edin.
 6. Güvenli Vücut Mekaniği uygulayın.
 7. Kullanılan Tüm Ekipmanları Yıkayın ve İade Edin.
 8. Hastanıza Saygıyla Yaklaşın.

CNA kliniklerinden ne beklemeliyim?

İlk hafta boyunca temel becerileri gösterdikten sonra, eğitmen sizi enfeksiyon kontrolü, yatak yapma ve hastaları besleme gibi temel görevleri uygulayacağınız bir veya iki hastaya atayacaktır. Daha sonra hasta transferleri yapma ve hastalara banyo yaptırma imkanına sahip olacaksınız.

CNA sınavına derssiz girebilir misiniz?

En devletler olmayan bir onaylı eğitim almışken eğer sınava için izin olmaz bu notu önemlidir. Eğer 'bir bakım derecesi takip ederken bir CNA olarak çalışan düşünüyorlar, bazı hemşirelik okulları onaylı bir CNA programından kredi aktarımı sağlayacak.

CNA sınıflarının maliyeti nedir?

Ortalama hemşire yardımcısı programı maliyeti, bir kredi saati için yaklaşık 71.50 $ 'dır. Eyalet dışından öğrenciler için program maliyeti, her kredi saati için yaklaşık 263,50 ABD dolarıdır. Çoğu CNA Programı kursu , yaklaşık 17 kredi saatlik kariyerle ilgili bir program sunar . Genel eğitim kursunun uzunluğu 10 ila 15 saat arasında değişmektedir.

CNA lisansınızı almak ne kadar sürer?

Genellikle, en sertifikalı hemşire yardımcısı programları dört ile 12 hafta arasında sürebilir. Bu, iletişim saatleri ve klinik uygulamalarına ayrılmıştır. Devlet onaylı programlar , en az 75 saatlik sınıf eğitimi ve klinik eğitim sunar.

CNA'lara en çok nereden ödeme yapılır?

Telemetri becerileri ile CNA'lara yılda $ 32,000 ortalama bildirilen maaşları ile Seattle, WA, ve Las Vegas içinde en çok para kazanmak. Sırada Philadelphia, PA, yıllık ortalama 30.000 $ maaş bildirdi.

CNA eyalet sınavında hangi sorular var?

2020 CNA sınavına hazırlanmanıza yardımcı olacak 40 soru var. Her soru araştırıldı ve cevap doğrulandı. CNA , sağlık ekibinin önemli bir üyesidir. CNA Sınavı Bilgi Sayfası.
Kaç soru: 60
Zaman sınırı: 90 dakika
Biçim: çoktan seçmeli

Ohio'da STNA'lar bir saat ne kadar kazanıyor?

Herhangi bir iş olduğu gibi, yapmak miktar deneyim, konumunuz ve işveren göre değişir. BLS ayrıca maaş aralıkları sağlar. Üst% 10 saatte $ 16.62 yaparken Ohio Devlet Test Hemşirelik Yardımcıları alt% 10 saatte 9,99 $ olun.