Uyarlanabilir için bir cümle nedir?

Soruldu: Tammera Beica | Son Güncelleme: 15 Haziran 2020
Kategori: işletme ve finans işletme yönetimi
4.2/5 (239 Görüntüleme . 24 Oy)
1 Birçok eski pazar binasının son derece uyarlanabilir olduğu kanıtlanmıştır. 2 O uyarlanabilir adam ve yakında yeni işi öğrenecektir. 3 Amerikan Anayasası, değişen siyasi koşullara uyarlanabilir olduğunu kanıtlamıştır. 4 Çocuklar son derece uyumludur; sadece yeniden uyum sağlamak için zamana ihtiyaçları vardır.

Bu bağlamda, uyarlanabilir olmak ne anlama geliyor?

Uyarlanabilirlik , geçmişiniz ve becerileriniz ne olursa olsun, HERHANGİ bir yeni zorluğa veya değişen duruma açık olmak ve meydan okuma hakkında önyargılı yargılarda bulunmayı reddetmek veya üstesinden gelemeyeceğiniz veya hoşlanmayacağınız bir şey olduğunu varsaymak anlamına gelir.

İkincisi, uyarlanabilirlik gerçek bir kelime midir? uyarlanabilirlik Uyarlanabilirlik (Latince: adaptō "uyum, ayarlama"), bir sistemin veya sürecin bir özelliğidir. Bu kelime , farklı disiplinlerde ve ticari faaliyetlerde özel bir terim olarak kullanılmaya başlanmıştır. Özel bir terim olarak uyarlanabilirliğin sözcük tanımları, sözlük tanımlarından çok az farklıdır.

Aynen öyle, son derece uyarlanabilir ne anlama geliyor?

Yüksek düzeyde uyarlanabilirlik , genellikle değişimi başarılı bir şekilde daha iyi idare edebileceğiniz anlamına gelir . Uyarlanabilir insanlar, akıntıya karşı mücadele etmedikleri veya işler değiştiğinde direnmeye çalışmadıkları için daha mutlu ve daha memnun olma eğilimindedir.

Uyum kabiliyetini nasıl gösterirsiniz?

Eylemler yoluyla uyarlanabilirlik göstermek, iş arkadaşlarınız ve amirleriniz arasında size iyilik kazandırabilir.

 1. Alternatif çözümler. Uyarlanabilir insanlar, ilk önerileri veya tercih ettikleri çözüm iyi gitmediğinde eğilebilirler.
 2. Sürprizleri Kabul Edin.
 3. Yeni Rolleri Kabul Edin.
 4. Sakinlik ve Güven Gösterin.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

uyarlanabilir kelimesinin Eş anlamı nedir?

Uyarlanabilir için Doğru Eş Anlamlıyı Seçin
plastik, bükülebilir, esnek, sünek, dövülebilir, uyarlanabilir form veya doğada değişikliğe duyarlı anlamına gelir.

Uyum nasıl bir güçtür?

Uyarlanabilirlik , şimdiki zamanda yaşama, anın taleplerine ve değişikliklerine özgürce ve isteyerek yanıt verebilme yeteneğidir. İşler değiştiğinde, Uyarlanabilirlik gücüne sahip insanlar kolayca uyum sağlar ve değişir; esnektirler. Öte yandan, Uyarlanabilirliğe sahip diğerlerinin önce parametrelere veya talimatlara ihtiyacı vardır.

Uyum bir değer midir?

Farklılaştırıcı bir değer olarak Uyarlanabilirlik , değişen bir ortamda etkililiği değiştirme ve sürdürme yeteneği anlamına gelir. Uyarlanabilirliğin kritik bileşeni, her şey değişirken etkili kalıyor.

Uyum bir beceri midir?

Uyum Becerileri . Bir beceri olarak uyarlanabilirlik , bir kişinin yeni bir duruma uyması için eylemlerini, gidişatını veya bir şeyler yapma yaklaşımını değiştirme yeteneğini ifade eder. Herhangi bir büyük aksilik olmaksızın, bir hareket sürecindeki değişiklikleri sorunsuz ve zamanında gerçekleştirmeyi kapsar.

Uyarlanabilirlik eş anlamlısı ne?

eş anlamlılar yetenek esneklik esneklik esneklik esneklik esneklik esneklik. Zıtlıklar. uyumsuzluk esnek olmama yeteneksizlik yeteneksizlik yaratıcı olmama.

Uyarlanabilirlik neden önemlidir?

Uyarlanabilirlik , iş ararken kendinizi farklı iş rolleri denerken bulacağınız için başarılı olma şansınızı artırır. Hayatta beklenmedik tatsız durumlarla karşılaştığımız zamanlar vardır. Uyarlanabilir olmak, hayatın zorlukları sizi batırmaya çalıştığında ayakta kalmanızı sağlar.

Uyumlu bir insanı nasıl tanımlarsınız?

Uyarlanabilir Bir Kişinin 14 İşareti
 1. Uyarlanabilir insanlar deney yapar.
 2. Uyarlanabilir insanlar, başkalarının başarısızlık gördüğü yerde fırsat görür.
 3. Uyarlanabilir insanlar beceriklidir.
 4. Uyarlanabilir insanlar ileriyi düşünür.
 5. Uyumlu insanlar sızlanmazlar.
 6. Uyumlu insanlar kendi kendilerine konuşurlar.
 7. Uyumlu insanlar suçlamazlar.
 8. Uyumlu insanlar şöhret iddiasında bulunmazlar.

Uyum becerileri neden önemlidir?

Uyarlanabilirliğin Önemi
Uyarlanabilirlik , çalışanların kendilerine teslim edilebilecek herhangi bir durumla başa çıkmasına ve bir çözüm sunmasına olanak tanır. Mühendislikte teknoloji sürekli değişmektedir, bu da yenilikçi olmayı ve teknolojideki sürekli değişimlere açık olmayı zorunlu kılmaktadır.

can tutumu ne anlama geliyor?

Eğer birisi bir kutu vardır derseniz - tutum yapmak onlar güvenen ve oldukça şikayetçi veya vazgeçerek daha sorunları veya yeni görevler ile başa çıkmak için istekli, çünkü kendisinden hoşnut. [gayri resmi, onay] İyimser can - do tutumuyla tanınır.

durumlara nasıl uyum sağlarsınız?

Duruma adapte, araçlar durum için kendini değişen. Esneklik iyi olsa da, dikkatli olmanız gerekir. Daha az etkili davranışlarınızı değiştirebilirsiniz, ancak duruma , güçlü yönlerinizi ortadan kaldıracak şekilde uyum sağlamayın . Güçlü yönlerine oynayabileceğin bir durum bulsan daha iyi olur.

Nasıl daha uyumlu hale gelirim?

Daha uyumlu olmak hayatınızı nasıl kolaylaştıracak - ve bunu yapmanın 7 yolu
 1. Şeylere bağlı kal. Uyarlanabilir olmak, bir şeyden diğerine geçmek anlamına gelmez.
 2. Öğrenmeye istekli olun.
 3. Doğaçlama.
 4. Bu kasları esnetin.
 5. Değişim için 'yapabilirim' olumlu bir tutum benimseyin.
 6. Problem çözmede yaratıcı olun.
 7. Hayatta kalan bir tutuma sahip olun.

Uyarlanabilirlik yumuşak bir beceri midir?

İşyerinde uyarlanabilirlik2 ? başarılı olmak için değişebilmek demektir. Uyarlanabilirlik , işverenlerin adayları işe alırken aradığı yumuşak bir beceridir . Yeni şeyler deneyerek ve çeşitli durumlarda problem çözme yeteneğinizi zorlayarak uyarlanabilirlik becerilerinizi daha da geliştirebilirsiniz.

Uyum türleri nelerdir?

Uyarlanabilir İnsanlar Bu 3 Esnekliğe Sahiptir
 • Kuruluşun karşı karşıya olduğu değişen dış baskılara uyum sağlayın.
 • Yönetim tarzlarını değişen durumlara göre ayarlayın.
 • Değişiklikleri olumlu olarak kabul edin.
 • Planları gerektiği gibi gözden geçirin.
 • Değişim sırasında diğer insanların endişelerini göz önünde bulundurun.

Uyum sağlamayı nasıl öğretirsiniz?

Uyarlanabilirlik: Geleceğin Bu Becerisini Öğretmek İçin 5 Strateji
 1. Disiplinlerarası Öğrenmeye Odaklanma. Teknolojik gelişmeler sayesinde işler dönüşüyor ve işlevler arası rollerin sayısı artıyor.
 2. Dayanıklılığı öğretin.
 3. Kendi Kendini Düzenlemeyi Teşvik Edin.
 4. Başarısızlık Korkusunu Giderin.
 5. Sürekli Öğrenmeyi Teşvik Edin.

Çatışmadan kastınız nedir?

Çatışma , bir mücadele veya muhalefettir. Siz ve en iyi arkadaşınız aynı kişiye aşık olursanız, anlaşmazlığı çözmenin bir yolunu bulmanız gerekecektir. Çatışma , Latince grev kelimesinden gelir, ancak her zaman şiddetli değildir. Çatışma , karşıt fikirlerden kaynaklanabilir.

Güvenilirlikten kastınız nedir?

güvenilirlik isim. Güvenilirlik , güvenilebilir veya güvenilebilir olma kalitesi olarak tanımlanır. Her zaman sen ve sen devam edemez vaatlerde asla söylüyorlar herşeyi yaptığınızda, bu bağımlılığı bir örnektir.

değiştirme yeteneği ne demek?

Veya daha doğrusu, değişiklik eylemde görünür olduğunda veya etki açısından ölçülebilir olduğunda yetenek gösterilir. Başka bir deyişle, yetenek “bir kişi veya kuruluş değişikliği uygulayabildiğinde ve bu değişiklikle ilişkili istenen performans düzeyine ulaştığında elde edilir”.