Duvara sarılan yatar koltuk nedir?

Sordu: Calvin Hullecremer | Son Güncelleme: 26 Mart 2020
Kategori: ev ve bahçe dış mekan dekorasyonu
4.7/5 (132 Görüntüleme . 30 Oy)
Duvara yakın yatar koltuk - aynı zamanda duvara sarılan yatar ya da duvar koruyucu yatar koltuk olarak da adlandırılır - benzersizdir çünkü duvara daha yakın yerleştirilebilir. Bu tür bir tasarım bir raya oturur, bu yüzden arkanıza yaslandıkça sandalye aslında ileriye doğru hareket eder. Başka bir deyişle, duvardan uzağa uzanıyorsunuz .

Bununla ilgili olarak, bir duvar kucaklayıcı yatar koltuk nasıl çalışır?

Duvara sarılan yatar koltuklar daha düz durur ve bu nedenle çok daha az yer kullanarak doğrudan duvara bastırılabilir. Ayrıca genellikle daha sınırlı bir hareket aralığına ve içeri girip çıkması daha kolay bir dinlenme pozisyonuna sahiptirler.

Ayrıca, en iyi duvar kucaklayıcı yatar koltuk nedir? 2020'de Küçük Alan İçin En İyi 10 Deri Duvar Sarma Yatağı

 • Homall Modern Tekli PU Deri Yatar Sandalye.
 • Domesis Renu Kahverengi Deri Duvar Hugger Power Lift Sandalye Yatağı.
 • Dorel Living Yastıklı Çift Masaj Yatağı.
 • RecPro Charles Double Recliner RV Koltuk ve Konsol – Wall Hugger Recliner.
 • Handy Living ProLounger Wall Hugger Recliner Sandalye.

İnsanlar ayrıca, duvardan uzakta bir yatar koltuk nedir diye soruyorlar.

Duvar - uzak koltuğundan benzersiz tekniği büyük ölçüde uzakta duvardan sandalyenin tabanı yerleştirmek zorunda kalmadan daha yatay bir konuma uzanacak şekilde recliner sağlar. CatNapper'ın “ Wall Hugger ” olarak adlandırdığı şeyin yanı sıra bir sallanan koltuk ve döner koltuk tabanı da mevcut seçeneklerdir.

duvarcı nedir?

wall hugger - Bilgisayar Tanımı (1) Utangaç bir insan. Terim, bir partide birbirine karışmak yerine bir duvara karşı dizilmiş bir dizi erkek veya kadın görmekten gelir. Nerd'e bakın. (2) Bir elektrik prizinde sık sık şarj edilmesi gereken bir elektronik cihaz.

20 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir koltuk ne kadar geriye gider?

Duvar koruyucu veya duvara sarılan yatar olarak da adlandırılan yerden tasarruf sağlayan bir yatar koltuk, duvar ile baş desteği arasında dik konumda yaklaşık 6 inçlik bir boşluk gerektirir. Bu koltuklar markaya göre değişir; bazıları daha da az uzanma mesafesi gerektirebilir.

Yatar koltuklar duvara karşı gidebilir mi?

Yatan koltuklar duvara atÛlmamalÛdÛr o başparmak genel bir kuraldır. Neredeyse tüm yatar koltukların duvara veya yakındaki mobilyalara çarpmadan rahatça arkaya yaslanabilmesi için biraz alana ihtiyacı vardır.

RECLINER ve Incliner arasındaki fark nedir?

1. Ortalama fark , sandalyenin oturma kısmının konumudur. Bir yatar koltukta bu pozisyon sabit kalır, bir eğimli koltukta oturma kısmı ileri doğru hareket eder. Bir yatar koltuk ya da eğim mekanizmasının yatar pozisyonu hemen hemen aynıdır ve aynı alana ihtiyaç duyarlar!

Farklı koltuk türleri nelerdir?

En Popüler Koltuk Tipleri
 • İki Pozisyonlu Yatar Koltuk. Bu, büyük olasılıkla bulabileceğiniz en uygun fiyatlı, ancak en sınırlı yatar koltuktur.
 • Rocker / Planör.
 • Push Back koltuk.
 • Güç Kaldırma/Yükseltici Yatağı.
 • Duvar Koruyucu/Hugger Yatağı.
 • Elektrikli Koltuk.
 • Ortopedik Koltuk.
 • Yatar Kanepe.

Tüm koltuklar dağılıyor mu?

Bir yatar koltuğun arkasının çıkma şekli üreticiye göre değişebilir. Bazı kanepe üreticileri, yatar koltuğun arkasını kanepenin geri kalanından ayıran dikişlerin içine kollar yerleştirir. Eğer elle bunu yapamaz eğer kolunu ayarlamak için bir tornavida gerekebilir.

İyi bir koltuk takımı ne kadar?

Zor bir günün ardından rahat bir koltukta dinlenmek gibisi yoktur. Ancak bedeninize ve bütçenize uygun bir yatar koltuk bulmak ( fiyatlar 250$ ile 5.000$ arasında değişmektedir) o kadar rahatlatıcı değildir. Kaliteli bir şezlong, düzenli kullanımla en az 10 yıl dayanmalıdır.

En rahat yatar koltuk hangisidir?

En Rahat Koltuk İncelemeleri - En Çok Tercihler
 1. Ashley Mobilya İmza Tasarımı.
 2. Homall Tek Kişilik Yatar Sandalye.
 3. Mac Motion Recliner Sandalye.
 4. MAGIC UNION Power Lift Masaj Yatağı Koltuğu.
 5. BestMassage Wingback Yatar Sandalye.
 6. Giantex Manuel Yatar Sandalye.
 7. Barcalounger Relax & Recliner Restore.

Sıfır duvar yatar koltuk nedir?

Wall Huggers veya Zero Wall Recliner , tamamen yatırıldığında sandalye ile duvar arasında en az alanı kaplayacak şekilde tasarlanmıştır. Benzer şekilde, yatar koltukların çoğu da daha az yer kaplar.

Yüksek bacaklı yatar koltuk nedir?

Yüksek Bacak Recliner Nedir? Standart, dekoratif ayakları vardır ve yaslanma mekanizmaları sıradan yatarlara göre daha az belirgindir. Yüksek bacaklı yatar koltuklar , öncelikle aile odaları ve oturma odaları için tasarlanmış yatar koltukların aksine, resmi oturma odaları ve misafir odalarında uygun görünüyor.

Wall Hugger ve planör arasındaki fark nedir?

Duvar - sır koltuğundan daha az yer kaplar ve daha küçük bir oda için iyi bir seçimdir. Çoğu yatar koltuk hem duvar kucaklayıcı hem de sallanan yatar koltuk olarak mevcuttur. Duvara sarılarak dik oturma eğilimindesiniz ve bu da koltuktan kalkmayı kolaylaştırıyor. Daha az hareket söz konusudur.

Yatar koltuk için ne kadar alana ihtiyacınız var?

— Ortak Yatar Boyut Tablosu —
Bir boşluk en az 40 ila 45 inç genişliğinde olmalıdır. Tam yatar en kafalık ve ayak hiçbir yakın duvara veya çevredeki mobilya beş santim daha olmalı, yatar. Bir boşluk en az 50 inç genişliğinde olmalıdır.

Yatar koltuk nasıl çalışır?

Kalkan RECLINER oturup kolaylıkla ayağa yardımcı sandalyeye içinde yükselen ve yatan eylem tarafından işten (ayrıca yükselişi ve yatan koltuklar veya elektrik RECLINER sandalye olarak da bilinir). Bu, koltuğunuzu uzanmaktan tamamen kalkmaya kadar size en uygun konuma ayarlamanıza olanak tanır.

Koltuk mu?

Bir yatar koltuk, yolcu koltuğun sırtını alçaltıp önünü kaldırdığında yatırılan bir koltuk veya kanepedir. Arkaya yatırılabilen bir sırtlığı ve genellikle koltuğun yan tarafındaki bir kol vasıtasıyla uzatılabilen veya sırt yatırıldığında otomatik olarak uzayabilen bir ayaklığı vardır.

Yatar koltukta nelere dikkat etmeliyim?

Vücudunuzun Boyutu
 • Gerektiği kadar uzun süre koltukta oturun.
 • Oturma pozisyonundayken ayaklarınızın yere değdiğinden ve başınızın koltuk başlığına rahatça oturduğundan emin olun.
 • Koltuk ve bacak desteği arasındaki boşluğun 5 inç veya daha az olduğundan emin olun. Bu, küçük çocuklar ve evcil hayvanlar için bir güvenlik tehlikesi olabilir.