Ahşap şamandıra ne için kullanılır?

Sordu: Wladimiro Borghard | Son Güncelleme: 14 Haziran 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları ağaç işleri
4.2/5 (1.550 Görüntüleme. 31 Oy)
Kenar yüzer ve ahşap düzlemi yaparken genel olarak kullanılan geleneksel ahşap araçlar, düz yanlı yüzer: aynı zamanda bir planemaker düzcamına olarak adlandırılan bir ahşap şamandıra, bir konik, yassı, tek iki tip kesme dosyasıdır. Şamandıra, kesme için kullanılan düzleştirmek ve aşınmaya odun temel alanları düz (veya yüzer gibi).

Bu bağlamda, ahşap şamandıra kaplama nedir?

Beton hala plastik iken Float güç araçları getirilmesinden önce, bir süzülüyor bitirmek bazen, büyük genellikle ahşap veya metalden üretilen olmasıydı bitirir, el şamandıra yüzeyini üzerinde taşındı. Bu, genellikle şamandıra işaretleri içeren düz, hafif dokulu bir yüzey üretti.

Benzer şekilde, neden beton üzerinde bir magnezyum şamandıra kullanıyorsunuz? Magnezyum , taze betonun yüzeyini pürüzsüzleştirir ve uygun buharlaşma için gözenekleri açar; bunların tümü, yüzeyi bir ahşap veya reçine aleti gibi çekmeden. Magnezyum şamandıralarının çoğu ekstrüde edilir veya dökülür. Erimiş magnezyum istenilen herhangi bir şekle dökülebilir.

Buna göre, şamandıra ile mala arasındaki fark nedir?

Düz bir mala göre daha kalın bir tabanı vardır ve genellikle plastik, sünger, kauçuk, ahşap ya da magnezyum yapılmış - hafif gri renkli metal soluk. Alçı veya beton üzerindeki yüzeyi düzleştirmek, daha sıkı hale getirmek ve istenilen dokuyu vermek için kullanılır. Bitiş, seçilen şamandıraya bağlı olacaktır.

Ahşap neden suda yüzer?

Suda Ağaç, mantar, ve buz şamandıra onlar sudan daha az yoğun olduğu için. Yüzer, çünkü batarsa ​​camdan dışarı itmesi gereken su miktarından daha hafiftir. Odun , mantar ve buz sudan daha az yoğundur ve yüzerler ; kayalar daha yoğundur, bu yüzden batarlar.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Ahşap bir şamandıra nasıl kullanılır?

Tahta Şamandıra kullanmak için , bir elinizle sapı sıkıca tutun ve düzlüğü tam temas edecek şekilde herhangi bir eğim olmadan yüzeye yerleştirin. “ Yüzme ”, harç katmanlarını sıkıştırmak ve hava boşluklarını ortadan kaldırmak için yüzeye basınç uygulanmasını içerir.

Float'a ne zaman güç vermeliyim?

Güç mala veya güç yüzer düzeltmek için kullanılan ve zamanlaması bitmiş ürün nasıl dönecek kritik bir unsurdur bunu, tam olarak kurumadan bitiş beton dökülür. Çok erken yüzen beton, çok ıslakken malzemenin katmanlara ayrılmasına neden olabilir - temel olarak, onu yırtacaktır.

Güç şamandırası ne işe yarar?

Elektrikli şamandıra , yerinde beton yataklara pürüzsüz, yoğun ve düz bir yüzey kaplaması üretmek için kullanılan elle çalıştırılan bir makinedir. Güçlü yüzdürme , bir bitirme şapı uygulamak için gereken zaman ve malzemeleri ortadan kaldırır ve elle perdahlamaya göre daha hızlı ve daha az emek gerektiren bir işlemdir.

Magnezyum şamandırası nedir?

Magnezyum Şamandıra , son bitirme işleminden önce betonu düzleştirmenize ve pürüzsüzleştirmenize yardımcı olur. Şamandıranın tutacağı mükemmel bir denge sağlayacak şekilde konumlandırılmıştır. Son bitirmeden önce betonu düzleştirir ve pürüzsüzleştirir.

Bir tahta boğayı nasıl yüzdürürsün?

Boğa Şamandırası Nasıl Yapılır?
 1. Bez paspası, metal tel çerçeveyi açığa çıkaracak şekilde paspas kafasından çıkarın.
 2. Dekupaj testeresini kullanarak, 1/2-inçlik bir kontrplak, 48 x 8 inçlik bir parça kesin. Dikdörtgenin dört köşesini yuvarlayın.
 3. Kontrplak alt tarafını zımparalayın. Tüm pürüzlü alanları, çapakları veya kıymıkları temizleyin.
 4. Metal paspas çerçevesini kontrplakta ortalayın.

Fresno ve boğa şamandırası arasındaki fark nedir?

Fresnolar. Fresno , bıçağın temperli veya "mavi" çelikten yapılmış olması dışında boğa şamandırasına benzeyen büyük, uzun saplı bir maladır . Aslında, çoğu üretici Fresno mala gibi bir fresno bakın. Çelik mala gibi, sadece yüzey ahşap veya magnezyum şamandıra ile kaplandıktan sonra fresno kullanın.

Beton döktükten sonra yağmur yağarsa sorun olur mu?

Beton Dökülmesine Karşı Dökülen Yağmur . Beton, taze (2-4'e saat karıştırıldıktan sonra) olduğunda yağmur oluşursa, yüzey yağmurdan korunması gerekmektedir. Bitirme işlemi son zamanlarda tamamlanmış olsaydı, yağmur suyu sürece hasara neden yüzey içine çalıştı değildir olmayabilir olarak ve levha dokunulmaz.

Betonu düzeltmek için hangi aleti kullanıyorsunuz?

pürüzsüz doku için çelik perdah malası kullanın
Beton bitirmek için, pürüzsüz bir doku elde etmek için çelik bir bitirme spatula kullanın. Alet suyu betonun yüzeyine getirir.

Neden beton yüzüyorsun?

Yüzer beton dökülür ve tesviye sonra hemen hemen her somut iş yapılmalıdır. (Tesviye genellikle şap ile yapılır.) Düzgün yapıldığında yüzdürme , agregayı betonun içine doğru iter ve nemin yükselmesini teşvik ederek betonun kurumasına ve daha düzgün bir yüzey oluşturmasına yardımcı olur.

Betonu yüzdürmeye mi ihtiyacınız var?

Aslında dış beton yüzeylerin kesinlikle mala ile sıvanmasına gerek yoktur. Ancak, beton perdahlama sırasında boğa şamandırasının bıraktığı çıkıntıları bir mala kullanmak istiyorsanız , mümkün olduğunca az geçiş yapın ve tüm yüzey “kanama suyu” bitene kadar bekleyin.

Betonu yüzdürmek için ne kadar beklersiniz?

Başka bir şey yapmadan önce tüm suyun kaybolmasına izin verin. Bu, sıcaklığa, neme ve rüzgarın ne kadar sert estiğine bağlı olarak 20 dakika veya 4 saat sürebilir. Sızma suyu tamamen bittikten sonra çelik perdah malanızı çıkarıp son rötuşları yapabilirsiniz.

Betonu yüzdürmek zorunda mısın?

Boğa Yüzer ve Darbies. Darbying veya boğa yüzdürme , "taplama" işleminden hemen sonra veya sıkıştırma yapıldıysa beton sıkıştırıldıktan sonra yapılmalıdır. Bir nem veya bleedwater yüzeyinde görünür önce bu işlem tamamlanmış olmalıdır.

Farklı mala türleri nelerdir?

EWI ve Render için Mala Çeşitleri
 • Sıva Malası. Sıva malaları, koleksiyonunuzda bulunabilecek en çok yönlü ve kullanışlı maladır.
 • Çentik Malası.
 • Kova Malası.
 • Spatula Oluşturma.
 • Köşe Malası.
 • Plastik Render Float.
 • Sünger Şamandıra.
 • İşaret Malası.

Betonu bitirmenin en iyi yolu nedir?

Beton Kaplama Teknikleri
 1. Mala veya Yüzer. Beton bir şap ile şekillendirildikten sonra, beton cilalayıcılar beton yüzeyini düzleştirmek ve ince tesviye etmek için malalar kullanır.
 2. Kenar.
 3. Süpürge bitirmek.
 4. Açık Agrega Finish.
 5. Tuz Bitir.
 6. Damgalı Beton.
 7. Pigmentler.
 8. Beton Leke.

Betonu kaç kez yüzersiniz?

Boğa şamandırasını yalnızca beton boyunca tek yönde itin, kolu kaldırarak veya alçaltarak ön kenarını yüzeyin biraz üzerinde tutun. İki veya üç kez yeterlidir.

Betonda Darby nedir?

Darbies için alışveriş yapın
Darby , sıva ve işlemede düzleştirmek için kullanılan uzun, düz bir araçtır. Beton zeminlerde de kullanılabilir. Kenarları hafif dudaklı düz bir plaka üzerinde iki kulptan oluşur.

Çelik mala cilası nedir?

Sert malalama , finişerin beton yüzeyini yoğunlaştırmak için çelik mala kullandığı bir işlemdir. Bu kaplama isteğe bağlıdır ve sert, pürüzsüz bir yüzey oluşturur. Tekrarlanan çelik mala geçişleri, ayna benzeri bir görünüme sahip cilalı bir yüzey ile sonuçlanacaktır.