aksesuar teli nedir?

Sordu: Bethy Duchscherer | Son Güncelleme: 28 Haziran 2020
Kategori: otomotiv otomobil parçaları
4.9/5 (4.358 Görüntüleme. 19 Oy)
Satış sonrası ana ünitelerin çoğu, bunun için genellikle turuncu bir tel veya beyaz çizgili turuncu bir tel kullanır . Hala 12V gösterir tel genellikle sonrası kablo demetleri de kırmızı, aksesuar tel olup. Bu adımda yalnızca bir kabloda güç varsa, o da aksesuar kablosudur .

Buna göre, ateşleme kablosu nereye gidiyor?

Ateşleme kablosunu kontak anahtarının "IGN" terminaline bağlayın. Bu araç ateşleme, silecekler, aksesuar ve diğer işletim özellikleri için kullanılan ana terminali. Bu , anahtarın normal "çalıştır" konumudur. Kabloyu eksi akü terminaline yeniden bağlayın.

Bir de sorabilirsiniz, kırmızı ve sarı kabloları bir araya getirebilir misiniz? Arabadaki sigortaları kontrol edin. özellikle radyo sigortası ve ardından aksesuar sigortaları. Sarı her zaman sıcak olmalı, kontak açıldığında kırmızı tetiklenmelidir. Ben bir sen 'hu tarihinde gider ve pil tüketimini edeceğiz verilir, sarı ve kırmızı buluşmanızı tel olmaz.

Aynı şekilde aksesuar teli ne renk?

Satış sonrası ana ünitelerin çoğu, bunun için genellikle turuncu bir tel veya beyaz çizgili turuncu bir tel kullanır . Hala 12V gösterir tel genellikle sonrası kablo demetleri de kırmızı, aksesuar tel olup. Bu adımda yalnızca bir kabloda güç varsa, o da aksesuar kablosudur .

Bir araba teybinde sarı kablo nereye gidiyor?

Kırmızı kablo, stereoya bağlanabilen 12 voltluk ateşleme içindir. Sarı kablo, güç için stereoya da bağlanması gereken 12 voltluk pil kablosudur . Nihai tel, tel siyah zemin teldir. Bu tel , bir kez stereoya bağlandığında, onu topraklamaya yardımcı olacaktır.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Araba teybi üzerindeki ACC kablosu nedir?

Araç kapalıyken 0v alırsanız, bu muhtemelen sabit 12v yerine ACC'ye (Aksesuar gücü) yanlış bağlanmış demektir. " ACC " etiketli Kırmızı Tel , yalnızca kontak ACC'ye çevrildiğinde veya araba çalışırken güce sahip olmalıdır.

Bir radyoyu doğrudan pile bağlayabilir misiniz?

Eğer araba aküsüne doğrudan araba teybi tel olduğunda, onun telsize korumak için bir sigorta kullanılması önerilir. Geri kalan kablolar, araç hoparlörlerinizi veya RCA fişlerini harici amplifikatörlere bağlamak için olacaktır . 3) Şimdi pil direklerinin üzerinden geçen iki metal terminale ihtiyacınız olacak .

Arabama nasıl 12v kablo alabilirim?

Sabit bir 12v kaynağı bulmak için multimetrenizin pozitif probunu (tipik olarak kırmızı) kullanacaksınız. Multimetreyi bir araç topraklama noktasına (metal) topraklayarak başlayın. Multimetre topraklandığında, kontak anahtarının "kapalı" konumda olduğundan emin olun.

Bir karavan nasıl bağlanır?

Birlikte Paralel Tel Piller. Birden fazla 12V pili varsa, onları paralel kablolama bir minibüs sistemine gitmek için bir yoldur. Bunu yapmak için, birlikte olumlu terminalleri bağlamak sonra negatif terminalleri bağlayın. Bunun için 4 gauge akü kablosu kullandık.

Araba müzik setindeki turuncu ve beyaz kablo nedir?

Turuncu ve turuncu / beyaz kabloların normal kullanımı turuncudur , ekran aydınlatmasının karartılmasını kontrol etmek için değişken voltaj içindir (yani ana ünite ekranı diğer gösterge ışıkları ile birlikte kararır), turuncu / beyaz ise gösterge panelinin açılıp kapanmadığına dair basit bir açma/kapama sinyalidir. ışıklar yanıyor (ana ünite sadece parlak ve loş ekrana sahip

Araba radyosundaki güç kablosu ne renk?

Ancak, tipik olarak kırmızı kablo "Güç"ü, siyah "Toprak"ı, sarı "Uzak"ı ve çizgili, çok renkli kablolar hoparlör kablolarını gösterir. Stereo bağlantı şemasını kullanarak arabanıza bağlamayı planladığınız yeni stereo üzerindeki her bir kablonun işlevini belirleyin.

Bir araba radyosunun topraklanması gerekiyor mu?

Radyonuzu veya amfinizi asla doğrudan araç aküsüne bağlamayın. Her zaman aracın gövdesine topraklanırsınız. Pozitif batarya gidebilirsiniz ama en iyi yere üreticisine takip etmek. Yeni telsiziniz yerde sigorta ile geliyorsa, sadece artı ucu sigortalayacak şekilde kesin.

Arabamı kapattığımda radyom neden sıfırlanıyor?

Ne zaman arabanın başlama zamanında bir düşük pil uyarısı, kendisi kapalı sıfırlama veya dönüşler gider stereo gösterileri. Kondansatörden dolayı olabilir. Radyoya yedek güç sağlar stereo içinde bir kondansatör vardır. Kapasitör arızalı olabilir veya ve içindeki yeteneği yok.

Bir kondansatörü nasıl test edersiniz?

Küçük Bir Motorda Bir Kondenser Nasıl Test Edilir
 1. Kondansatörü motordan çıkarın.
 2. Volt ohmmetreyi ohm konumuna getirin.
 3. Kondansatördeki sıcak konektöre giden kırmızı kabloya dokunun.
 4. Uçları çıkarın ve yerleştirmeyi kondansatöre ters çevirin.
 5. Sayacın iğnesinden gelen hareket, kondansatörün iyi olduğunu gösterir.

Buji kablosunu bir distribütöre nasıl bağlarsınız?

Buji kabloları doğru sırada nasıl yerleştirilir: Adım adım kılavuz
 1. Özel aracınız için kullanıcı el kitabını edinin.
 2. Distribütör rotor dönüşünü kontrol edin.
 3. 1 numaralı ateşleme terminalini bulun.
 4. 1 numaralı ateşleme terminalini birinci silindire bağlayın.
 5. Tüm buji kablolarını bağlayın.

Ateşleme bobininin kötü olduğunu nasıl anlarsınız?

Kötü veya Arızalı Ateşleme Bobini Belirtileri
 1. Motorda tekleme, kaba rölanti ve güç kaybı. Arızalı bir ateşleme bobini ile ilgili en yaygın semptomlardan biri motor performansı sorunlarıdır.
 2. Motor Işığının yandığını kontrol edin. Aracın ateşleme bobinleriyle ilgili olası bir sorunun başka bir belirtisi de yanan Kontrol Motoru Işığıdır.
 3. Araba çalışmıyor.