Uyarlanabilir AEM nedir?

Sordu: Reem Garcia Calderon | Son Güncelleme: 24 Nisan 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem web geliştirme
4.3/5 (735 Görüntüleme . 30 Oy)
Uyarlanabilir arabirim, aynı nesnenin diğer türlerine veya temsillerine uyarlanabilen nesneleri tanımlar. Örneğin, bir JCR Düğümü tabanlı Kaynak, temeldeki JCR Düğümü'ne uyum sağlayabilir veya dosya tabanlı bir kaynak, temeldeki Java'ya uyum sağlayabilir. io. Dosya .

Bu bağlamda AEM'de kaynak nedir?

Kaynaklar , Sling'in üzerinde işlem yaptığı içerik parçalarıdır. Kaynak ayrıca diğer türlere bağdaştırıcılar almak için Uyarlanabilir. JCR tabanlı bir kaynak , kaynağın temel aldığı JCR Düğümüne uyum sağlamayı destekleyebilir. Bir Resource nesnesi, bu örneği sağlayan ResourceResolver geçerli olduğu sürece geçerlidir.

Bunun yanında askı modelinde Uyarlanabilirler nedir? Uyarlanabilir özellik, hangi kaynak nesnelerin Sling modeli uygulamasına uyarlanabileceğini belirler. Tipik olarak bu, sırasıyla bir Sling kaynağı veya Sling istek nesnesi anlamına gelen Resource ve/veya SlingHttpServletRequest'tir.

Ayrıca bilmek için, AEM'de askı modelinin kullanımı nedir?

Giriş: Askı modelleri , aem 6.0'ın bir parçası olarak piyasaya sürüldü. Sling Modelleri , Sling Nesneleri (kaynak, istek nesneleri.) ile otomatik olarak eşlenen ve jcr düğümü özellik değerlerine doğrudan Java sınıflarına erişmemizi sağlayan basit POJO sınıflarıdır. Saf POJO sınıfları.

AEM'de askı nedir?

AEM , içerik odaklı uygulamaların kolay geliştirilmesini sağlayan REST ilkelerine dayalı bir Web uygulaması çerçevesi olan Sling kullanılarak oluşturulmuştur. Sling , veri deposu olarak Apache Jackrabbit gibi bir JCR deposu veya AEM durumunda CRX İçerik Deposu kullanır.

24 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

API kaynağı nedir?

Kaynaklar Herhangi bir RESTful API'sindeki temel kavram, kaynaktır . Kaynak , türü, ilişkili verileri, diğer kaynaklarla ilişkileri ve üzerinde çalışan bir dizi yöntemi olan bir nesnedir. Kaynaklar ayrıca herhangi bir koleksiyonun dışında da bulunabilir.

AEM'de ResourceResolver kullanımı nedir?

ResourceResolver , Resource nesnelerini çözümlemek için kullanılabilecek hizmet API'sini tanımlar. Kaynak çözümleyici , SlingHttpServletRequest aracılığıyla istek işleme sunucu uygulaması tarafından kullanılabilir. getResourceResolver() yöntemi. ResourceResolverFactory aracılığıyla bir kaynak çözümleyici de oluşturulabilir.

Sling çerçevesi nedir?

Apache Sling , Apache Jackrabbit gibi JSR-170 uyumlu (diğer adıyla JCR) içerik deposunun üzerinde içerik merkezli uygulamalar oluşturmak için tasarlanmış Java platformu için açık kaynaklı bir Web çerçevesidir .

AEM JCR nedir?

JCR (JSR-170), içerik havuzları için standart bir Java API'sidir. Java uygulamalarının içerik havuzlarıyla etkileşime girmesi için bir arabirim sağlar, ancak bir havuz uygulaması sağlamaz.

AEM'de OSGi nedir?

OSGi , Adobe Experience Manager'ın ( AEM ) teknoloji yığınındaki temel bir öğedir. AEM'nin bileşik demetlerini ve konfigürasyonlarını kontrol etmek için kullanılır. OSGi "uygulamaların küçük, yeniden kullanılabilir ve işbirliğine dayalı bileşenlerden oluşturulmasına izin veren standartlaştırılmış temel öğeleri sağlar.

sapan resourceSuperType nedir?

sling : resourceSuperType : cq'de kalıtım elde etmek için kullanılır. Ayarlandığında, belirtilen bileşeni bu bileşene devralır. sling :resourceType: İçeriği oluşturmak için kullanılacak komut dosyasını bulan bir yoldur. Kullanılan yol mutlak veya göreli olabilir.

OSGi hizmetinde ResourceResolver'ı nasıl edinebilirim?

OSGi Hizmetlerinde ResourceResolver'a Erişim: AEM 6.1
 1. Adım 1: Hizmet Kullanıcı Eşlemesi Oluşturma. http://<host>:<port>/system/console/configMgr adresine gidin.
 2. Adım 2: Bir Kullanıcı Eşleyici Hizmet Değişikliği oluşturun. Aşağıda gösterildiği gibi yeni bir Değişiklik ekleyin.
 3. Adım 3: Sistem Kullanıcısını oluşturun.
 4. Adım 4: Sistem Kullanıcısına İzinler.
 5. Adım 5: OSGi Hizmeti.

AEM'de çoğaltma aracısı nedir?

Çoğaltma aracıları , bir yazardan bir yayınlama ortamına içerik yayınlamak (etkinleştirmek) için kullanılan mekanizma olarak Adobe Experience Manager'ın ( AEM ) merkezindedir. İçeriği Dispatcher önbelleğinden açıkça temizleyin.

WCMUSePojo nedir?

genel soyut sınıf WCMUSePojo , Object'in Kullanımını genişletir. Kullanım arayüzünün soyut uygulaması. Bu, özel Kullanım modelleri sağlamak için genişletilebilir.

AEM'de ValueMap nedir?

ValueMap , bir kaynağın özelliklerine erişmenin kolay bir yoludur. Bir kaynağın değer haritasını elde etmek için getValueMap(). Kaynağın özelliklerini elde etmek için çeşitli alıcı yöntemleri kullanılabilir.

AEM'de askı modellerini nasıl kullanıyorsunuz?

Adobe Experience Manager'da Sling Modelleriyle Çalışma
 1. Bir Experience Manager uygulama klasörü yapısı oluşturun.
 2. Bir şablon oluşturun.
 3. Şablonu kullanan bir oluşturma bileşeni oluşturun.
 4. Geliştirme ortamınızda Maven'i kurun.
 5. Bir Experience Manager arketip projesi oluşturun.
 6. Eclipse kullanarak Java dosyalarını Maven projesine ekleyin.
 7. Maven POM dosyasını değiştirin.

AEM bileşenleri nelerdir?

AEM bileşenleri , web sayfalarınızda kullanıma sunulan içeriği tutmak, biçimlendirmek ve işlemek için kullanılır. Sayfaları yazarken, bileşenler yazarların içeriği düzenlemesine ve yapılandırmasına izin verir.

AEM inşa nedir?

AEM Sling, içerik odaklı uygulamaların kolay gelişmesine sağlar DİNLENME ilkelerine dayalı bir Web uygulaması çerçevesi kullanılarak inşa edilmiştir. Sling, veri deposu olarak Apache Jackrabbit gibi bir JCR deposu veya AEM durumunda CRX İçerik Deposu kullanır.

AEM'de OSGi çerçevesi nedir?

Adobe Experience Manager ( AEM ), OSGi ve Apache Sling gibi çerçeveler kullanılarak geliştirilmiştir. OSGi özellikleri, bileşenler arasında özel olarak paylaşılan nesneler olan hizmetler aracılığıyla iletişim kurarken bileşenlerin uygulamalarını diğer bileşenlerden gizlemelerini sağlar.

Sapan ne işe yarar?

Askı , vücudun yaralı bir bölümünü desteklemek ve hareketsiz tutmak (hareketsiz hale getirmek) için kullanılan bir cihazdır. Askılar birçok farklı yaralanma için kullanılabilir. Çoğunlukla kırık (kırık) veya yerinden çıkmış bir kolunuz veya omzunuz olduğunda kullanılırlar.

AEM'de Apache Felix nedir?

AEM'deki Web konsolu, Apache Felix Web Yönetim Konsolu'nu temel alır. Apache Felix , OSGi çerçevesini ve standart hizmetleri içeren OSGi R4 Hizmet Platformunu uygulamaya yönelik bir topluluk çalışmasıdır. Not: AEM'nin kendi varsayılanları vardır ve bu nedenle varsayılanlar seti konsolda belgelenenlerden farklı olabilir.

AEM'de diyalog nedir?

Bir iletişim kutusu, bir yazarın tasarım süresi boyunca Dokunmatik Kullanıcı Arabirimi (veya Klasik Kullanıcı Arabirimi) görünümündeki bileşeni tıklamasına ve bileşen tarafından kullanılan değerleri girmesine olanak tanır. Bu geliştirme makalesinde oluşturulan bileşen, AEM yazarının daha sonra AEM web sayfasında görüntülenen metin değerlerini girmesine olanak tanır.