UFT'de eklentiler nedir?

Sordu: Monsalud Garttner | Son Güncelleme: 3 Haziran 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem grafik yazılımı
4.9/5 (563 Görüntüleme. 11 Oy)
Ekleme nelerdir - QTP / DTM'nin de ins? Ekle - DTM içinde ins karşılık gelen bir ortamda DTM tanımlar nesneleri sağlamak için bir yoludur. Örneğin: Java tabanlı UI kontrollerini test ediyorsanız, Java eklentisine ihtiyacınız olacaktır. Siebel uygulaması için Siebel eklentisine ihtiyacınız var.

Buna göre, QTP eklentilerini yüklemenin amacı nedir?

Ekle - Ins: Sistemin yeteneklerini geliştirmek amacıyla bilgisayara eklenebilecek küçük programlar veya dosyalardır. Eklentileri QTP'ye yükleme amaçları şunlardır: Sistemin yeteneklerini artırmak.

Ayrıca, UFT'deki varsayılan nesne senkronizasyon süresi nedir? Bu ayar yalnızca web uygulaması için geçerlidir. Nesne Senkronizasyonu zaman aşımı – Nesne Senkronizasyonu zaman aşımı ayarı, UFT'nin nesnelerin görünmesi için belirtilen süre kadar beklemesini sağlar. Varsayılan olarak zaman ayarı değiştirilebilen 20 saniyedir.

Peki, UFT'de UI Otomasyonu eklentisi nedir?

UI Otomasyonu eklentisi , Microsoft UI Otomasyon Çerçevesi ile uygulanan UI Otomasyonu arabirimlerine sahip uygulama için destek sağlar. UI Otomasyonu ile UFT artık kutudan çıktığı gibi desteklenmeyen uygulama teknolojileri için test otomasyonunu destekliyor.

Hangi HP UFT özelliği bağımsız bir uygulama olarak yüklenebilir?

Cevap, Sonuç Görüntüleyiciyi Çalıştır'dır. Run Result Viewer'ı bağımsız bir kurulum olarak kurabiliriz . Bu, testlerimizin sonuçlarını QTP ile çalışmayan iş analistleri ve geliştiricilerle paylaşmamızı sağlar. QTP veya ST için Lisanslar DTM için çalışacak, ancak bazı özellikler kısıtlayabilirsiniz.

17 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

UFT'de eklentileri nasıl etkinleştiririm?

DTM'nin de -in Yöneticisi ekle çerçevesinde DTM başlattığınızda çıkageldi bir Windows iletişim kutusudur. Sisteminizde yüklü ins - yöneticisinde -in Ekle etkinleştirmek veya devre dışı çeşitli eklenti seçebilirsiniz. Eklenti Yöneticisi ile ilgili dikkat edilmesi gereken birkaç nokta. Bildiğim kadarıyla eklentiyi sınırlandırmak mümkün denemede olarak - ins 3'den fazla aynı anda.

UFT'ye nasıl eklenti eklerim?

QTP'de herhangi bir test komut dosyası oluşturmak için QTP oturumunuzla ilişkili bir veya daha fazla eklentiye sahip olmanız gerekir. Genellikle QTP, istediğiniz eklentileri seçebilirsiniz Yöneticisi Ekran -in ilk görüntüler Ekle açtığınızda. Tamam düğmesine tıkladığınızda, yalnızca QTP ana ekranı görüntülenir.

UI otomasyon testi nedir?

Tanıtım. Kullanıcı arayüzü ( UI ) testi , uygulamanın düzgün çalışıp çalışmadığını test etmek için kullanılan bir işlemdir. UI testi , bir insan test cihazı tarafından manuel olarak gerçekleştirilebilir veya bir yazılım programı kullanılarak otomatik olarak gerçekleştirilebilir. Otomatik kullanıcı arayüzü testi , manuel test görevlerinin otomasyonudur .

Senkronizasyon noktasını kaç yolla ekleyebilirsiniz?

Şimdi yukarıdaki senaryo için senkronizasyon noktası eklemenin beş yolunun tümüne bir göz atacağız.
  1. Yöntem 1 - WaitProperty. WaitProperty, eşitlemeyi gerçekleştirmek için özellik adını, Değeri ve Zaman Aşımı değerini girdi olarak alan bir yöntemdir.
  2. Yöntem 2 - Var.
  3. Yöntem 3 - Bekleyin.
  4. Yöntem 4 - Eşitleme Yöntemi.

UFT'de Wait özelliğini nasıl kullanıyorsunuz?

Anahtar Kelime Testlerinde Özellik Değeri Beklemek
  1. Anahtar kelime testinize Ekran Eylemi işlemini ekleyin.
  2. Özellik değerini beklemek istediğiniz nesneyi belirtin ve İleri'ye basın.
  3. Nesne üyeleri listesinde WaitProperty'yi seçin ve İleri'ye basın.
  4. WaitProperty yöntemi için bir parametre değeri belirtin:

Senkronizasyon testi nedir?

Senkronizasyon , birbiriyle paralel çalışan iki veya daha fazla bileşeni içeren bir mekanizmadır. Genellikle test otomasyonu, böyle Test edilen uygulama ve test otomasyonu aracı olarak iki bileşeni olacaktır. Burada senkronizasyon yardım için gelecek.

QTP'de akıllı tanımlama nedir?

Akıllı Tanımlama , bir nesneyi tanıyamadığında QTP tarafından kullanılan bir algoritmadan başka bir şey değildir. QTP , test nesnesinin özelliklerini ve çalışma zamanı nesnesini karşılaştırarak belirli bir nesneyi tanımlar.

UFT'de hata ayıklama nedir?

UFT / QTPHata Ayıklama . Hata ayıklama , program kodundaki hataları bulma ve düzeltme işlemidir. Bir test oluşturduktan sonra, hata sözdizimi veya mantık olmadan sorunsuz çalıştığını kontrol etmelisiniz. Program yürütmesini durdurmak ve kusurları yalıtmak için programdaki kesme noktalarını ayarlayın.

UFT'de bulunan lisans türleri nelerdir?

UFT(QTP) lisansı türleri
  • Koltuk Lisansı: Bu lisans, kurulu olduğu bilgisayara bağlıdır. UFT'nin deneme veya demo lisansı, 30 gün geçerliliği olan bir koltuk lisansıdır.
  • Eşzamanlı Lisans: Bu aynı zamanda değişken lisans olarak da bilinir.

UFT'deki kontrol noktaları nelerdir?

Bir kontrol noktası bir nesne belirtilen özelliklere için beklenen değer ile mevcut değer ile karşılaştıran bir doğrulama noktasıdır. Mevcut ve beklenen değer eşleşirse, bir GEÇTİ durumu, aksi takdirde BAŞARISIZ durumu oluşturur.