Yakıt sisteminde hava kilidi nedir?

Soruldu: Josie Chkhartishvili | Son Güncelleme: 13 Mayıs 2020
Kategori: otomotiv yol yardımı
4.9/5 (6.696 Görüntüleme. 23 Oy)
Hava kilitlerine yakıt dağıtım hattına sızan veya depodan giren hava neden olur. Marş motoru kullanılarak motorun bir süre döndürülmesi veya yakıt sisteminin havasının alınmasıyla hava kilitleri ortadan kaldırılır. Modern dizel enjeksiyon sistemleri , hava kilidi sorununu ortadan kaldıran kendinden hava tahliyeli elektrikli pompalara sahiptir.

Basitçe, yakıt sistemimdeki hava kilidinden nasıl kurtulurum?

İşlemini başlatmak için motorda manuel yakıt pompası astar bulun. Bu aşağı yukarı pompalamak ve küçük bir kolu olabilir veya bir. Eğer itin piston-tipi ikincil yakıt filtresinin üzerine boşaltma vidasını açın ve astar pompayı pompalamaya başlayın. Muhtemelen hem yakıt hem de hava alma vidasından çıkan kabarcıkları göreceksiniz.

İkincisi, arabadaki hava kilidi nedir? Hava kilidi . Bir hava kilidi (veya buhar kilidi), sıvı dolu bir boru sisteminin yüksek bir noktasında hapsolmuş buharın neden olduğu sıvı akışının kısıtlanması veya tamamen durmasıdır. Sıvıdan daha az yoğun olan gaz, herhangi bir yüksek noktaya yükselir.

Bunu göz önünde bulundurarak, yakıt hattında hava olmasının belirtileri nelerdir?

Bir yakıt hattındaki hava kabarcıkları, durmaya, hıçkırıklara veya çalıştırmayı reddetmeye neden olabilir. Aracınızın sorunsuz çalışmasına yardımcı olmak için yakıt hatlarınızı havasız tutun.

Bir yakıt hattından hava nasıl alınır?

Yakıt sisteminin alçak basınç tarafından tasfiye havaya açık yakıt - hat birlikleri ve pompa, birer birer mansap kanama limanlar, pompaya yakın olanlar ile başlayan ve havayı yakıt kadar pompalama değil devam, biterse.

26 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Benzin deponuza hava girerse ne olur?

Cevap: Basınç normalde tüm arabalarda benzin deposunun içinde oluşur. Eskiden yakıt deposu buharları (gazlar) havaya kaçardı . Araç Eğer gaz kapak vidasını zaman gaz tankı dolgu havayı dışarı icar ise, gaz tankı buharlar düzgün motoru geri yönlendiriliyor değildir.

Yakıt hattında bir hava kilidi olduğunda yol açar?

Yakıt pompasına çekilen bir buhar kilidi , karbüratördeki şamandıra odasının kısmen veya tamamen boşalmasına yetecek kadar yakıt basıncını bozabilir ve motorda yakıt açlığına neden olabilir .

Yakıt sisteminde buhar kilidine ne sebep olur?

Buhar kilidi , yakıtınız karbüratörünüzde veya yakıt hattınızda kaynadığında meydana gelir. Buharlaşan yakıt , yakıt sisteminizde karşı basınç oluşturur ve gazın motorunuza ulaşmasını engeller. Genellikle bir araba rölantideyken veya kapatılıp tekrar açıldığında ortaya çıkar.

Bir arabada yakıt hattı nerede bulunur?

Modern araçlar için en yaygın konum , yakıt pompasının hemen yanında, arabanın altındaki yakıt hattı boyuncadır.

Yakıt filtresinin içinde hava olmalı mı?

Havasını alamadığınız sürece bir yakıt filtresinin içinde hava olacaktır. Bu hava ile başlar ve daha sonra doldurur. Birçok parçayı değiştirebilir veya sorunun gerçekten düşündüğünüz gibi mi yoksa hep birlikte farklı bir şey mi olduğunu görebilirsiniz.

Motorda buhar kilidi olup olmadığını nasıl anlarım?

Motor düzgün çalışana kadar araç başladığında aşağı hızlandırıcı tutun. Buhar kilidi hatlardan temizlenene kadar motor birkaç saniye sıçrayacaktır.

Yakıt hattınıza hava girerse ne olur?

Havayı içeren Yakıt hatları motor düzgün çalışmaz neden olabilir. Genellikle, bir sızıntı olduğunda veya ekipmanın depolanması için yakıt boşaltma sırasında yakıt hatlarına hava verilir. Yakıt hatlarının havasını alırken çok az mekanik bilgi gereklidir.

Yakıt sızıntısı olup olmadığını nasıl anlarım?

Aracınızın benzin deposunun nerede olduğunu görmek için aracınızın kullanım kılavuzuna bakın. Başınızı arabanın tamponunun altına indirin ve deponuzun altındaki zemini görsel olarak inceleyin. Gaz sızıntısı varsa, gaz dışarı sızıntı arabanızın altına zeminde bir su birikintisi olmamalıdır.

Kötü bir yakıt filtresinin belirtileri nelerdir?

Kötü Yakıt Filtresinin Belirtileri
 • Motor gücü eksikliği. Tüm viteslerde genel bir eksiklik veya motor gücü, enjektörlere yakıt gitmemesinden kaynaklanabilir.
 • Gerilim altında motor stop ediyor. Motorun ani hızlanma sırasında veya dik bir yokuş yukarı çıkarken güç kaybettiğini fark ederseniz, bunun nedeni yakıt filtresinin bozuk olması olabilir.
 • Rastgele motor teklemesi.

Dönüş yakıt sistemi nedir?

Dönüş Tipi Yakıt Sistemleri
Dönüş tipi yakıt sistemi , motorun emme sisteminden gelen vakum emme gücüne dayalı olarak yakıt basıncını değiştiren bir yakıt basınç regülatörü ile tasarlanmış sistemdir .

Yakıt dönüş hattında basınç var mı?

NO WAY hattı (tıkanma, bükülme, vs) ile bir sorun olmadığı sürece dönüş hattında bu kadar baskı var yoktur. Deponun su dolu olsaydı o geri yukarıda yakıt 7" olsaydı, yakıt hattında basıncın 0.25 PSI neden olur.

Bir hava kilidi kendini temizler mi?

Kalıcı hava kilitleri , şebeke suyu basıncı kullanılarak temizlenebilir. Şebeke basıncı soğuk musluğuna bağlı bir bahçe hortumuna ihtiyacınız vardır (çoğu bahçe musluğu şebeke basıncıdır). Havayı boşaltmanın iki yolu vardır.

Bir arabanın soğutma sistemini nasıl geğirirsiniz?

Bir Aracın Soğutucu Sisteminin Gazı Nasıl Çıkarılır
 1. Adım 1 - Arabanızın Radyatörünü Doldurun. Yeni soğutma sıvısını suyla karıştırın ve bu karışımı radyatöre ekleyin ve her ikisi de dolana kadar hazneyi taştırın.
 2. Adım 2 - Araba Motorunu Çalıştırın. Radyatör kapağı kapalıyken arabanızı çalıştırın ve çalışmasına izin verin.
 3. Adım 3 - Bitirin. Radyatöre tekrar dolana kadar daha fazla soğutma suyu dökün.

Su motorundan hava nasıl alınır?

 1. Pompayı kapatmak için gücü açın.
 2. Döküm üzerinde mastarın karşı tarafında mastar ve havalandırma tapası bulunan burcu çıkarın.
 3. Havalandırma deliğinden su gelene kadar pompaya su dökün.
 4. Havalandırma tapasını yeniden takın, göstergedeki suyu doldurun ve gösterge ile burcu yeniden takın.
 5. Gücü açın.
 6. Sistemdeki havayı boşaltmak için pompadaki musluğu veya hortum önlüğünü açın.

Radyatör borularından hava nasıl alınır?

1/4-inç bir radyatör anahtarı kullanın. 12 sayılık soket, veya düz bir tornavida (daki kapak türüne bağlı olarak) ve suyu damlama başlayana kadar yavaşça kapak yönünün tersine çevirmek. Bu, sıkışan havayı serbest bırakacak ve sıcak suyun soğuk kanatçıklara girmesine izin verecektir. Hazır gelmişken diğer radyatörlerinizle de işlemi tekrarlamalısınız.

Borularda hava neden olur?

Püskürten musluklar, düzensiz su akışı ve titreyen borular , su hatlarınızda hava olduğunu gösterebilir. Tüm musluklarınızı açarak oluşan yüksek su talebi, borularınızdan su akışına neden olan hava kabarcıklarını su kaynağınızdan dışarı taşır.

Sıcak su sisteminde hava kilidine ne sebep olur?

Boru tesisatı kadar çalışır ve sonra geri tuzak havanın neden aşağı ve ne olması gerektiği konusunda dışarı delik değil nerede bir soğuk veya sıcak su hava kilidi bir ısıtma sisteminden sıcak su sistemi ile kuru veya hava kabarcıkları çalışan tank tarafından neden olabilir olay.