Nem ölçerde kabul edilebilir bir okuma nedir?

Sordu: Cidalia Warnke | Son Güncelleme: 29 Mart 2020
Kategori: ev ve bahçe iç çevre kalitesi
4.3/5 (2.920 Görüntüleme. 25 Oy)
% 16 okuma üzerinde nem içeriği nemli olarak kabul edilir. Çoğu sayaç artık oldukça doğru, hatta daha ucuz olanlar bile.

Benzer şekilde, kabul edilebilir nem değerlerinin ne olduğunu sorabilirsiniz.

Genel olarak konuşursak, alçıpan için güvenli bir nem içeriği (%MC), %1 MC'den az olacaktır. Alçıpanda %1 MC'nin üzerindeki herhangi bir değer, alçı levhanın bütünlüğünü tehlikeye atabilecek bir nem seviyesini gösterir. Dış duvarlar, ahşap kaplamadan vinil, alüminyum, tuğla ve taşa kadar çeşitli malzemeler kullanabilir.

Ayrıca, nemli sayaç okumaları doğru mu? Doğru malzemede kullanılan yüksek kaliteli bir nem ölçer , malzemenin ağırlıkça nem içeriğinin %0,1'inden daha az bir oranda doğru olabilir. Bununla birlikte, düşük kaliteli bir nem ölçer çılgınca yanlış olabilir.

Bunu göz önünde bulundurarak, sıva için normal nemli okuma nedir?

Genellikle 0 ile bir ölçek kapsar ahşap Nem okuma -% 40 maksimum (ortalama yumuşak ağaçlar% 28 doymuştur -% 32) ve duvar (tuğla, taş, alçı, beton), genellikle, 0 ila okumalar nemli -% 5 maksimum.

Nem ölçer nasıl çalışır?

Pin Tipi Nem Ölçerler Nasıl Çalışır . Pin tipi nem ölçerler , iki elektrot arasındaki elektrik direncini ölçerek çalışır. Ahşabın içinde nem olduğunda, elektrik daha kolay akar. Bu direnç ohm cinsinden ölçülür ve ardından %X nem içeriği olarak ifade edilen bir okumaya dönüştürülür.

28 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Hangi nem seviyesinde küf büyür?

Bazen havadaki nem veya rutubet (su buharı), küf oluşumu için yeterli nemi sağlayabilir. İç ortam bağıl nemi (RH) yüzde 60'ın altında, ideal olarak mümkünse yüzde 30 ile yüzde 50 arasında tutulmalıdır. Düşük nem, haşereleri (hamamböceği gibi) ve toz akarlarını da caydırabilir.

Bir evdeki normal nem seviyesi nedir?

Rahat ve sağlıklı bir alan sağlamak için evinizde ve işyerinizde uygun nem seviyelerini korumak önemlidir. İç mekan nem seviyeleri , ideal seviye yaklaşık yüzde 45 olmak üzere yüzde 30 ila 50 arasında olmalıdır.

Duvarlarda nem olması normal mi?

Evler, soğuk aylarda yoğuşma sorunlarına eğilimlidir. Evinizin içindeki hava ile dışarıdaki hava arasındaki büyük sıcaklık farkı, duvar ve pencere gibi yüzeylerde yoğuşmayı teşvik eder. Bu aşırı yoğuşma , ıslak duvarlara neden olarak küf oluşumunu ve alçıpan lekelerini teşvik edebilir.

Duvarlardaki nemi nasıl giderirsiniz?

Nemli duvarların etrafındaki havayı hareket ettirmek için fanları kullanın. Nem gidericiler, havadaki nemin alınmasına yardımcı olabilir, bu da onu dolaylı olarak duvarlardan da uzaklaştırır. Buharlaşmayı hızlandırmak için, arkalarından nemin girmesini önlemek için kalıpları ve süpürgelikleri çıkarın . Hasar görmemesi için kalıbı kuru ve güvenli bir yerde saklayın.

Bir evde nemin ilk belirtileri nelerdir?

Bir evin içindeki yaygın nem belirtilerinden bazıları şunlardır:
 • Nemli ve küflü bir koku.
 • Duvarlarda, zeminlerde veya tavanlarda küf veya küf görünümü.
 • Soğuk veya nemli hissettiren duvarlar, zeminler veya tavanlar.
 • Duvarlarda veya sıvalarda koyu renkli veya rengi bozulmuş yamalar.
 • Duvar kağıdını kaldırma veya soyma.
 • Pencerelerde aşırı yoğunlaşma.

Betondaki nemi nasıl test edersiniz?

Bu yöntemi kullanmak için, ASTM D 4263, “Plastik Levha Metodu ile Betonda Nemin Belirlenmesi için Standart Test Metodu”, plastik bir levha betona sıkıca bantlanır. 72 saat sonra çiy noktası higrometresi ile plastiğin altında nem ölçümü yapılır.

Kötü bir nem okuması nedir?

Yüzde 5 ila 12 aralığı optimal kabul edilir. Yüzde 17'ye kadar bir okuma genellikle orta nem olarak kabul edilir ve kabul edilebilir. Yüzde 17'nin üzerindeki herhangi bir okuma , doygunluğun ve alçıpanın değiştirilmesi ve gelecekte nem birikmesine karşı önleyici tedbirler alınması gerektiğinin bir göstergesi olarak kabul edilir.

Alçıda yüksek nem okuması nedir?

Şiddetli koşullarda %22 süpürgelik, %1 - %3 sıva ve %2 - %5 civarında tuğla okumalarında daha yüksek değerler görebilirsiniz. Yalnızca bağıl bir nem derecesi olduğu için okumalar bir referans ölçeğinde alınır. Ahşap nem ölçeği (ahşap nem eşdeğeri 'WME') en yaygın olanıdır ve profesyonel kuruluşlar tarafından tanınır.

Bir odadaki nemi nasıl ölçersiniz?

Evdeki Nem Seviyesini Tespit Etme
Bağıl nem Evinizde ne kadar yüksek olduğunu anlatmak için en güvenilir yolu higormetre kullanmaktır. Bir higrometre, havada ne kadar nem olduğuna dair bir yüzde okuması veren çok basit bir cihazdır.

Nemin yükseldiğini nasıl anlarsınız?

Yükselen Nemli İşaretler
 • Duvarlarda Görünen Nemli Veya Islak Yamalar.
 • Alçı İçindeki Tuzlar | Yükselen Nemin En Sık Görülen İşaretlerinden Biri.
 • Kesintili Veya Köpüren Sıva.
 • Çürüyen Süpürgelik Tahtaları Ve Döşeme.
 • Nemli ve Küf Kokusu.
 • Paslanma Demir Ve Çelik Bağlantı Elemanları.
 • Parçalanan Tuğlalar ve Tuğlalar Arasında Harç.

Nem ölçer ne kadar?

Nem Ölçer Fiyatlandırma
Genel kullanım için olanlar tipik olarak 100 dolardan daha ucuza mal olur ve ucuz bir nem ölçer 25 dolar kadar az olabilir.

Bir binadaki nemi nasıl teşhis edersiniz?

Yarım saatlik örnekleme kullanarak bir dizi odadaki ve dışarıdaki bağıl nemi (RH) ve sıcaklıkları kaydetmek, nemi teşhis etmenin etkili bir yolu olabilir. Termal görüntüleme, bina dokusunun sıcaklığını doğru bir şekilde kaydetmek ve çiy noktasına yakın veya altında olan alanları izole etmek için kullanılır.

En iyi nem ölçer nedir?

İşte En İyi 10 Nem Ölçer listem.
 • Genel Araçlar MMD4E Nem Ölçer.
 • SAM-PRO TOOLS Çift Nem Ölçer.
 • Ryobi E49MM01 Pinsiz Nem Ölçer.
 • Extech MO55 Kombine Nem Ölçer.
 • Hesaplanan Endüstriler 7440 AccuMASTER XT Nem Ölçer.
 • Keyifli 3'ü 1 Arada Nem Ölçer.
 • DIY METRE H2O Nem Ölçer.

Toprak nemi ölçerler gerçekten işe yarıyor mu?

Toprağın nem seviyelerini ölçmek tam olarak heyecan verici bir değil, ancak nüfusun şaşırtıcı bir kısmı için önemlidir. Nem ölçerler hassas aletlerdir. Sizinki mümkün olan en doğru okumayı vermiyorsa, buna sahip olmanın gerçekten bir anlamı yoktur.

Pinsiz nem ölçerler güvenilir midir?

Pinsiz Nem Ölçerler
Ahşapta delik açmadıkları için kaliteli mobilyalarda ve pahalı parke zeminlerde nem seviyesini ölçmek için iyidirler. Pinsiz ahşap nem ölçerler , ahşap yoğunluğundaki değişikliklere (özgül ağırlık olarak da adlandırılır) duyarlıdır.

Nem ölçerler yanlış olabilir mi?

Nem ölçerler , sektörde iyi belgelenmiş bir dizi nedenden dolayı yanlış pozitif okumalara tabidir. İnvaziv olmayan sayaçlar , penetran sayaçlardan daha fazla yanlış pozitifliğe sahiptir. En yaygın neden, kontrol edilen malzemenin içine veya arkasına gizlenmiş metaldir.