HMO diş planı nedir?

Sordu: Alesandra Medes | Son Güncelleme: 1 Şubat 2020
Kategori: kişisel finans sağlık sigortası
4.5/5 (171 Görüntüleme. 42 Oy)
HMO diş sigortası planları , sigortalı üyelere önceden belirlenmiş oranlarda dişhekimliği hizmetleri sunan diş sigortası şirketi ile sözleşmeli dişhekimi ağlarına sahiptir. HMO diş sigortası planları genellikle işletmeler tarafından çalışanlarını sigortalamak için kullanılır, ancak bireyler ve aileler tarafından da kullanılabilir.

Aynı şekilde, dental HMO ne anlama geliyor?

DHMO planı , Diş Sağlığı Bakım Organizasyonu planının kısaltmasıdır. Bu plan, bir HMO sağlık sigortası planına benzer şekilde çalışır. Bir DHMO planının Katılımcılar restoratif bakıma önleyici ziyaretler, indirimli sağlık sigortası almak için DHMO ağı içinde bir dişçi görebilirsiniz.

Aynı şekilde, HMO diş hekimliğini de kapsıyor mu? Diş Sağlığı Bakım Organizasyonu (DHMO): Bir sağlık sigortası HMO gibi , bu planlar, belirli bir ortak ödeme planını kabul eden veya hiç ücret ödemeyen bir dişhekimleri ağı sağlar. Ancak, ağ dışı bir diş hekimi göremeyebilirsiniz.

Öyleyse, bir HMO diş planı nasıl çalışır?

Bir diş HMO'sunda , dişhekimine HMO planındaki her kişi için sigorta şirketi tarafından her ay bir ücret ödenir … genellikle kişi başına yaklaşık 15 dolar. Diş hekimi , bir hasta tedavi için geldiğinde HMO sigorta şirketinden her ay aldığı para miktarının kayıplarını karşılama riskini üstlenir.

Delta Dental bir HMO mu yoksa PPO mu?

Delta Dental sigorta planları Delta Dental PPO , tercih edilen sağlayıcı seçenek programımızdır. DeltaCare USA, Delta Dental'in koruyucu bakım odaklı düşük maliyetli diş sigortası sunan dental HMO'sudur. Önleyici bakım için minimum veya hiç ödemenin keyfini çıkarın ve diş hekimliği ihtiyaçlarınızı yönetmek için diş hekimleri ağından birini seçin.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Diş hekimleri neden HMO'yu kabul etmiyor?

HMO'nun maliyeti genellikle daha düşük olduğundan ve daha sonra diş hekimi daha düşük oranlarda çalıştığından, oldukça güvenilir birçok dişhekimi HMO teminatlarını kabul etmeyecektir (çoğu durumda bunun nedeni banka kredilerinin bunu yasaklamasıdır) ve hiçbir dişhekiminin olmadığı bir dişhekimine atanacaksınız. Kontrol üzerinde.

Dental HMO ve PPO nedir?

Tipik olarak, PPO diş sigortası planlarının daha iyi hizmet sunduğu ve HMO diş sigortası planlarından daha az sınırlamaya sahip olduğu söylenir, ancak primler genellikle daha maliyetlidir. Dental PPO sigorta planı ile sigortalı olan katılımcılar, herhangi bir geri ödeme almadan önce muafiyetlerini ödemekle yükümlüdür.

Bir HMO veya PPO'ya sahip olmak daha mı iyi?

PPO planlarının HMO planlarına göre sunduğu en büyük avantaj esnekliktir. PPO'lar , katılımcılara ne zaman ve nerede sağlık hizmeti arayacaklarını seçme konusunda çok daha fazla seçenek sunar. Bir PPO planının HMO'ya kıyasla en önemli dezavantajı fiyattır. PPO planları genellikle HMO'lardan daha yüksek bir aylık prim ile gelir.

Kanal ve kuron ne kadar?

Diş hekiminiz bir dolgu kullanıyorsa, aynı yüzde 80'lik standardı kullanarak 500 dolardan daha az maliyetli olmalı ve bir diş kronu 1.300 dolardan az olmalıdır. Toplamda, nakit öderseniz, kök kanalları ziyaret için 300 ila 2.500 $ arasında bir maliyete mal olabilir.

DeltaCare USA bir HMO mu?

DeltaCare USA , belirlenmiş katkı paylarını içeren, yıllık kesinti yapılmayan ve kapsanan faydalar için maksimum olmayan bir kapalı ağ ürünüdür*. Çoğu eyalette, Kaydolanların geleneksel hmo olarak, tedavi amacıyla DeltaCare ABD ağındaki bir birinci basamak hekimi seçmelisiniz.

Bir taç ne kadara mal olur?

Genellikle kron 800 $ dan 1700 $ ya da taç başına daha maliyet değişebilir. Kron maliyetinin bir kısmı genellikle sigorta kapsamındadır. Emin olmak için diş sigortası şirketinize danışın.

HMO'nun açılımı nedir?

Sağlık kuruluşu

En iyi diş sigortası hangisi?

2020'nin En İyi Diş Sigortası Sağlayıcıları
  • UnitedHealthOne Diş Sigortası: Aile Planları için En İyisi.
  • Delta Diş Sigortası: Aileler için Bütçesi En İyisi.
  • Humana Dental Insurance: İndirimler için En İyisi.
  • Cigna Diş Sigortası: Küresel Kapsam için En İyisi.
  • Ameritas Diş Sigortası: Ödül Programları için En İyisi.

Hangi diş planı daha iyi DMO veya PPO?

Herhangi bir HMO veya DMO planıyla ağ içinde değiliz. Ancak, HMO/ DMO planlarında cepten yapılan harcamalar genellikle PPO planlarından daha düşüktür ve sabit katkı payları vardır. Bir PPO planına sahip olmak, daha yüksek kalitede bakım sağlayan, ancak bazen daha yüksek bir cepten maliyetle daha fazla sayıda diş hekimine erişmenizi sağlar.

Kanal tedavisinin maliyeti nedir?

İşte dişe göre bir kök kanalının ortalama fiyatları : Ön dişler: Maliyet 300 ila 1.500 $ arasında değişecektir, ancak daha tipik bir aralık 900 ila 1.100 $ olacaktır. Biküspitler: Biküspit kök kanalının maliyeti biraz daha diktir ve tipik maliyeti 900 ile 1100 dolar arasında olmak üzere 400 ile 1.800 dolar arasında değişir.

PPO'nun açılımı nedir?

tercih edilen sağlayıcı kuruluş

Özel diş sigortası alabilir misiniz?

NHS ve özel dişhekimliği politikaları
NHS teklif diş bakımı yapar rağmen, çoğu insan için kontrolleri de dahil olmak üzere, prosedürler için şarj olur. Bu nedenle sigortacılar iki tür diş sigortası sunar: NHS planları veya tamamen özel planlar . NHS planları genellikle tüm tedavi masraflarını karşılar, ancak bunun bir NHS kliniğinde olması gerekir.

Edgars diş sigortası neleri kapsıyor?

Edgars diş sigortası , Güney Afrika'daki Edcon grubu aracılığıyla size sunulur. Edgars hesabı sahibi olan müşteriler, bu diş hekimliği faturalarına yardımcı olmak için kendilerine uygun fiyatlı ve uygun bir sigorta kapsamı sağlayacak modern ve hızlı bir üyelik seçeneğine sahip olabilir.

Cigna Dppo avantajı nedir?

Cigna DPPO Advantage Network: Cigna ile sözleşme yapmış ve Cigna müşterilerine sunulan hizmetler için önceden belirlenmiş bir sözleşme ücretini kabul etmeyi kabul eden dişhekimleri. Bu ağdaki bir sağlayıcıyı ziyaret etmek, ücret indirimli olduğu için en çok paradan tasarruf edeceğiniz anlamına gelir.

Diş indirim planları buna değer mi?

Diş İndirim Planları - Tasarruf Buna Değer mi? Bir HMO veya PPO poliçesi ile aldığınız geleneksel diş sigortası olmayabilir, ancak diş indirim planı size bir ton para kazandırabilir. Bu tür diş sigortası ile bütçenizi aşmadan ihtiyacınız olan tedavi ve hizmetleri alabilirsiniz.

PPO diş sigortası nasıl çalışır?

Dental PPO (Tercih Edilen Sağlayıcı Kuruluş) planları bir ağ özelliği sunar ve genellikle daha düşük maliyetler ile diş hekimi seçimi arasında bir denge sunar. PPO diş hekimleri bu sayede oldukça PPO olan hastalar için olağan ücret daha tam ödeme olarak sözleşmeli ücretlerini kabul kabul ağa katılır.

Cigna diş sigortası mı?

Cigna tıbbi planı olsun veya olmasın Cigna diş sigortasından yararlanabilirsiniz. Dental tercih edilen sağlayıcı organizasyonu (DPPO) planlarımız , ülke çapında her yaştan insana uygun fiyatlı diş planı seçenekleri sunar. On beş milyon ABD'li tüketici Cigna diş sigortasını tercih ediyor. Her yıl, muafiyet ve madeni sigortadan sonra.