OEM katalitik konvertör nedir?

Sorulan: Omkaltoum Marhofer | Son Güncelleme: 26 Mart 2020
Kategori: otomotiv otomobil parçaları
4.9/5 (834 Görüntüleme. 38 Oy)
OEM ve Satış Sonrası Katalitik Konvertörler : Temel Bilgiler. Çoğu otomotiv parçasında olduğu gibi, yedek bir katalitik konvertöre ihtiyacınız olduğunda, orijinal ekipman üreticisini ( OEM ) veya satış sonrası parçayı tercih edebilirsiniz. Katalitik konvertör , değiştirilmesi pahalı bir parçadır.

Aynı şekilde, iyi bir marka katalitik konvertör nedir?

Nissan Altima 2.5L Direct-Fit Aracınız için optimum performans sağladığı için piyasadaki en iyi katalitik konvertör markalarından biridir. Nissan Altima katalitik konvertörün dış kabuğu dayanıklı paslanmaz çelikten yapılmıştır. Konvertör dahili olarak maksimum akış sağlamak için petek bir yapıya sahiptir.

Ayrıca bilin, satış sonrası katalitik konvertörler bir şeye değer mi? Satış sonrası bir katalitik konvertörünüz varsa (aracın fabrika imalatından sonra takılmışsa), hurda değeri için daha düşük bir fiyat almayı bekleyebilirsiniz. Fiyat farkının olmasının sebebi içindeki değerli metallerden kaynaklanmaktadır.

Peki, hangi araçlar en değerli hurda katalitik konvertörlere sahiptir?

Bir sonraki en pahalı katalitik konvertör eve biraz daha yakın. Dodge Ram 2500, 3.460,00 $ 'dan geliyor. Ford F250 (çekme ve güç açısından Dodge 2500'e benzer) sadece 2.804 dolar.

Magnaflow katalitik konvertörler ne kadar dayanır?

Geleneksel bir katalitik konvertör 100.000 mile kadar dayanabilir , bu da beş yıllık bir dolambaçlı olduğu için oldukça iyidir.

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Katalitik konvertörün çıkarılması beygir gücünü artırır mı?

Katalitik konvertörleri çıkarılmış arabalar, motor beygir gücünde bir artış yaşar. Arabalardan katalitik konvertörlerin çıkarılması , egzoz gazlarının motorlarından çok daha hızlı ve daha yüksek seviyelerde çıkmasını sağlar.

Katalitik konvertör temizleyiciler işe yarar mı?

Katalitik konvertör temizleyici , motorunuzdaki ve egzoz sisteminizdeki karbon birikimini ortadan kaldırır. Yani cevap, evet, katalitik konvertör temizleyici , karbon birikintilerini parçalamak için her kullandığınızda çalışır . Düzenli olarak kullanılması, bu inatçı tortuların temizlenmesine ve yeni karbon oluşumunun önlenmesine yardımcı olacaktır.

Katalitik konvertörümün tıkalı olup olmadığını nasıl anlarım?

Katalitik Konvertörünüzün Arızalı Olduğunu Nasıl Anlarsınız?
  1. Aracınızın yakıt verimliliği aniden düşer.
  2. Gaz pedalına bastığınızda aracınızın hızlanmadığını görüyorsunuz.
  3. Aracınız çalışmayı reddediyor.
  4. Aracınızı bir durum emisyon testi için aldınız ve başarısız oldu.

Katalitik konvertörler evrensel kullanabilir mi?

Aracınızda hâlâ fabrikada takılan veya OEM tarzı bir egzoz sistemi varsa, doğrudan takılan bir katalitik konvertör almanızı öneririz. Evrensel dönüştürücüler , sistemde herhangi bir değişiklik gerektirir, ancak çok çeşitli uygulamalara uyacak şekilde yapılmıştır. Bu dönüştürücüler genellikle doğrudan uyumlu dönüştürücülerden daha ucuzdur.

Katalitik konvertörlerin gerçekten değiştirilmesi gerekiyor mu?

Katalitik konvertörler zararsız gaz haline zararlı emisyonları değiştirebilir ve onlar tıkanmış veya hasarlı olmak ve düzgün edebilmesi halinde bunların değiştirilmesi gerekebilir. Değiştirilmeleri pahalıdır, bu nedenle düzenli bir bakım öğesi olarak kabul edilmezler. Hasarlı bir "kedi" , Check Engine ışığını tetiklemelidir.

Satış sonrası katalitik konvertörler ne kadar güvenilir?

EPA gereksinimlerini karşılayan bir satış sonrası katalitik konvertör etiketlenecek ve beş yıl veya 50.000 mil garantili olmalıdır. Hurda veya kurtarma alanlarından gelen katalitik konvertörler , yalnızca test edilip etiketlendiklerinde EPA tarafından kabul edilebilir.

Katalitik konvertörün en önde gelen 3 hatası nedir?

Katalitik konvertör sorunlarının bu üç yaygın nedenini inceleyin.
  • Yanmamış Yakıt. Isı neredeyse tüm motor bileşenlerine zarar verebilir, bu nedenle katalitik konvertör arızasının en yaygın nedenlerinden biri olması şaşırtıcı değildir.
  • Soğutucu Sızıntıları.
  • Yağ tüketimi.

Hurda için bir katalitik konvertör nedir?

Katalitik konvertörlerinizi gönderin ve ödeme alın! Katalitik Konvertörler .
Metal/Malzeme Mevcut fiyat
Ev Öncesi Kedi GÖRÜNÜMÜ METAL DETAYLAR $27-$58/her biri
Küçük GM Kedi GM marka araçtan küçük boyutlu kedi. METAL DETAYLARINI GÖRÜNTÜLE 83$-154$/her biri
Büyük GM Kedi GM marka araçtan daha büyük boyutlu kedi. METAL DETAYLARINI GÖRÜNTÜLE 155$-375$/her biri

Eski bir katalitik konvertörün değeri ne kadar?

Ayrıca bu önemli roller nedeniyle bir kedi dönüştürücü değişiminin maliyeti 3.000 ABD Doları veya daha fazla olabilir. Ve bu zaten parça ve işçiliği kapsıyor olsa da, 3.000 dolar hala çok büyük bir para. Katalitik konvertörü kendiniz nasıl değiştireceğinizi öğrenirseniz, 100$ ile 2.500$ (veya daha fazla) arasında yeni bir konvertör satın alabilirsiniz .

En değerli katalitik konvertörler nelerdir?

Şaşırtıcı bir şekilde, bir katalitik konvertörde bulunan en pahalı üç değerli metal arasında rodyum, paladyum ve platin bulunur!

Platin bir katalitik konvertörden nasıl çıkarılır?

Katalizör parçaları üzerinde platin kaplama kaldırmak için, katalizör parçaları dönüştürücü çıkarılmalıdır. Bu katalizatör, uzunlamasına dönüm ve katalizör parçaları dönüştürücünün daha düşük, açık ucundan dışarı düşmeye başlayana kadar bir küt bir ucunda vurma edilerek sağlanmaktadır.

Eski katalitik konvertörleri ne yapıyorsunuz?

Değerli metaller içermeleri, katalitik konvertörlerin geri dönüşüm için mükemmel adaylar olduğu anlamına gelir. Ancak arabanızı satmaya veya hurdaya ayırmaya gittiğinizde kendinizinkini çıkarmak için acele etmeyin . Birini geri dönüştürmenin en kolay yolu, onu arabada bırakmak ve uzmanlara geri dönüştürmektir.

Toyota katalitik konvertörün değeri ne kadardır?

Sayıya Göre Toyota Katalitik Konvertör Geri Dönüşüm Fiyatları
28080 120 dolar 145 $
17150-0P140 100$ 100$
17150-31010 75 $ 35 $
17150-31011 75 $ 35 $
17150-31210 75 $ 35 $

Katalitik konvertörde ne kadar platin var?

Ortalama olarak standart bir katalitik konvertörde 3-7 gram arasında platin bulunur , ancak miktar üretici ve modele göre değişir. Böylece, minimum kabul edilebilir 500 katalitik konvertör veya 1000 librelik gevşek katalizör lot büyüklüğümüzün sizin için nasıl geri kazanılmış karlar sağlayabileceğini görebilirsiniz.

Katalitik konvertörler neden çalınıyor?

Katalitik Konvertör hırsızlığı, değerleri, göreli olarak çalınma kolaylığı (cıvata açma veya kesme) ve tanımlayıcı işaretlerin olmaması nedeniyle popüler hale geldi. Katalitik Konvertör , araçların egzoz sisteminin bir parçasıdır. Araç kirliliğini azaltmaya yardımcı olur. Hırsızlar, çalınan Katalitik Konvertörleri metal geri dönüştürücülere götürür.

Ön ve arka katalitik konvertör arasındaki fark nedir?

Ön konvertör genellikle HC ve CO emisyonlarını (Hidrokarbon ve Karbon Monoksit emisyonlarını ve arka konvertör NOx (Azot Oksitleri) emisyonlarını temizler.Ön katalitik konvertör genellikle doğrudan egzoz manifolduna enlemesine monte edilir. 4 silindirli motor.