API planı nedir?

Soruldu: Manolya Copmans | Son Güncelleme: 18 Ocak 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem web geliştirme
4.2/5 (263 Görüntüleme. 21 Oy)
API Blueprint , dokümantasyon odaklı bir web API tanımlama dilidir. API Blueprint , esasen, bir web API'sini tanımlamak için kullanılan Markdown sözdiziminin üstüne yerleştirilmiş bir dizi semantik varsayımdır.

Bunun için API planını nasıl kullanırım?

API Blueprint ve Apiary kullanarak örnek bir HTML çıktısı oluşturun

 1. apiary.io'ya gidin ve Github ile Hızlı Başlangıç'a tıklayın. Github hesabınızla oturum açın.
 2. Ücretsiz bir hacker hesabına kaydolun ve yeni bir proje oluşturun.
 3. Bu noktada, düzenleyicideki plan sözdizimini kullanarak API'nizi tanımlamaya başlayacaksınız.
 4. Kaydet'i tıklayın.

Ayrıca Bilin, bir API'yi nasıl belgeleyebilirim? Harika API Belgeleri Nasıl Yazılır?

 1. Net Bir Yapıyı Koruyun. Belgelerinizi bir arada tutan yapıdır ve normalde siz yeni özellikler geliştirdikçe gelişir.
 2. Ayrıntılı Örnekler Yazın. Çoğu API, birçok karmaşık API uç noktası içerme eğilimindedir.
 3. Tutarlılık ve Erişilebilirlik.
 4. Geliştirme Sırasında Belgelerinizi Düşünün.
 5. Çözüm.

Ayrıca bilmek, APIB nedir?

API Planı. API Blueprint, web API'lerini tanımlamak için üst düzey bir dildir. Sözdizimi, Markdown ve MSON sözdiziminin bir birleşimidir ve dosyalar bir . apib uzantısı. Markdown, hafif bir metin biçimlendirme sözdizimidir.

Arı kovanı nasıl kullanılır?

API'leri tasarlamak üzere Apiary'yi kullanmak için ' Apiary ' seçeneğine tıklayın. API tasarımını başlatmak için GitHub hesabınızı kullanın . Giriş yaptıktan sonra, kullanıcı arayüzü yeni bir API oluşturma seçeneği sunar. Bir ad belirtin ve "API Oluştur" düğmesini tıklayın.

16 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Şişedeki mavi baskı nedir?

Blueprints ile Modüler Uygulamalar . Planlar , büyük uygulamaların nasıl çalıştığını büyük ölçüde basitleştirebilir ve Flask uzantılarının uygulamalardaki işlemleri kaydetmesi için merkezi bir araç sağlayabilir. Bir Blueprint nesnesi, Flask uygulama nesnesine benzer şekilde çalışır, ancak aslında bir uygulama değildir.

API örneği nedir?

Uygulama programlama Arayüzü. Bir Uygulama Programlama Arayüzü ( API ), programcıların yazılım oluşturmalarına yardımcı olmak için kullanabilecekleri bir araç setidir. Bir örnek , dokunmatik ekran etkileşimlerini algılamak için kullanılan Apple (iOS) API'sidir . API'ler araçlardır. Bir programcı olarak oldukça hızlı bir şekilde sağlam çözümler sunmanıza izin verirler.

İyi API nedir?

İyi API'lerin Özellikleri . API , programcıların yazılım oluşturmak veya harici bir sistemle etkileşim kurmak için kullanabilecekleri bir dizi komut, işlev, protokol ve nesnedir. Geliştiricilere ortak işlemleri gerçekleştirmek için standart komutlar sağlar, böylece kodu sıfırdan yazmak zorunda kalmazlar.

API nasıl çalışır?

API , Uygulama Programlama Arayüzü anlamına gelir. API , iki uygulamanın birbiriyle konuşmasına izin veren bir yazılım aracısıdır. Başka bir deyişle, API , isteğinizi talep ettiğiniz sağlayıcıya ileten ve ardından yanıtı size geri ileten habercidir.

API uç noktası nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, bir uç nokta , bir iletişim kanalının bir ucudur. Bir API başka bir sistemle etkileşime girdiğinde, bu iletişimin temas noktaları uç noktalar olarak kabul edilir. API'ler için bir uç nokta , bir sunucunun veya hizmetin URL'sini içerebilir. API'lerin istek gönderdiği ve kaynağın yaşadığı yere uç nokta denir.

Swagger API'sini nasıl kullanırım?

Swagger ve OAS'ı kullanmaya nasıl başlarım?
 1. OAS tanımınızı oluşturmak için Swagger Editor'ı kullanın ve ardından sunucu uygulamasını oluşturmak için Swagger Codegen'i kullanın.
 2. OAS tanımınızı görselleştirmek ve belgelemek için Swagger kullanıcı arayüzünü kullanın.
 3. SwaggerHub'ı kullanarak API'leri bir ekip olarak tasarlayın, belgeleyin ve geliştirin.

Swagger'ın maliyeti nedir?

SwaggerHub maliyeti nedir? SwaggerHub için fiyatlandırma ayda 36,00 dolardan başlıyor. SwaggerHub tek planı vardır: Takım aylık $ 36.00 at.

Swagger API ne için kullanılır?

Swagger , ortak bir dil kullanarak API'leri tasarlamak ve dokümantasyon, tasarım, test ve dağıtım dahil olmak üzere tüm API yaşam döngüsü boyunca geliştirmeyi sağlamak için en büyük çerçevedir.

Açık API girişimi nedir?

OpenAPI Girişimi (OAI), API'lerin nasıl tanımlandığı konusunda standartlaştırmanın muazzam değerinin farkında olan ileriye dönük endüstri uzmanlarından oluşan bir konsorsiyum tarafından oluşturuldu. Linux Vakfı altında açık bir yönetişim yapısı olarak OAI, satıcıdan bağımsız bir tanım formatı yaratmaya, geliştirmeye ve teşvik etmeye odaklanmıştır.

API belgeleri neden önemlidir?

API belgeleri insanlar API ve artış kullanıcı bilinciyle mümkün olduğunca çabuk entegre sağlayarak geliştirici deneyimini geliştirir. Bunlar hassas, analitik konum ve API ile önemli sorunları çözmek için çalışıyoruz.

Arı kovanı API'si nedir?

Apiary , sunucu alayı, kod örnekleri, otomatik testler ve GitHub senkronizasyonu da içeren API belgeleri için web tabanlı bir havuzdur.

Bir arı kovanı nasıl başlatırım?

Arılar nasıl tutulur
 1. Çalışma, çalışma, çalışma. Arıcılık üzerine iyi bir kitapla başlayın.
 2. Yerel şehir kodlarınızı kontrol edin.
 3. Arı kovanına başlamak için en iyi zaman ilkbahardır.
 4. Ekipmanını al.
 5. Arılarını satın al.
 6. İyi olduklarından emin olmak için arılarınızı periyodik olarak kontrol edin.
 7. Balını hasat et.