API Mikro Ağ Geçidi nedir?

Sordu: Vince Molchadsky | Son Güncelleme: 9 Haziran 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem veri depolama ve depolama
4.5/5 (229 Görüntüleme. 39 Oy)
API Microgateway , Node.js'de yazılmış, geliştirici odaklı, programlanabilir bir API ağ geçididir. js mikro hizmetleri ve API'leri güvenceye almak ve kontrol etmek için . Ağ geçidi, geliştiricilerin herhangi bir kod yazmadan mevcut hizmetlerini API'ler olarak hızla ortaya çıkarmasına veya veritabanları gibi veri kaynaklarından yeni API hizmetleri oluşturmasına olanak tanır.

Bununla ilgili olarak, Microgateway nedir?

Özünde, bir Microgateway , uygun hizmet uç noktalarında veya yakınında ilkeleri ve iş mantığını uygulamak için tasarlanmış hafif, dağıtılmış bir API proxy'sidir. Etkin bir şekilde, bir mikro hizmet örneğiyle eşleştirilmiş, dönmeye ve iletişim bağlantıları sağlamaya hazır bir iç ağ geçididir.

Benzer şekilde, API ağ geçidi ortamı nedir? API Gateway , dış dünyadan uygulamaya giriş noktası olan bir hizmettir. İstek yönlendirme, API oluşturma ve kimlik doğrulama gibi diğer işlevlerden sorumludur. Tüm harici istemciler önce API ağ geçidine gider ve uygun hizmete yönlendirilir.

Bunu göz önünde bulundurarak API yönetim aracı nedir?

API yönetim platformu , çevrimiçi bir hizmetin arka ucunu çok fazla sorgudan aşağı düşmekten korumak için müşteri istekleri için vekil görevi gören bir araçtır . Platform bunu müşteriler, uygulamalar veya iş ortakları ve API tüketerek istekleri aktararak yapar.

wso2 API ağ geçidi nedir?

API Ağ Geçidi Performans kapasitesi kanıtlanmış, WSO2 ESB kullanılarak geliştirilmiş bir çalışma zamanı, arka uç bileşeni. API Gateway , API çağrılarının güvenliğini sağlar, korur, yönetir ve ölçeklendirir. API ağ geçidi , API isteklerini engelleyen ve kısıtlama ve güvenlik kontrolleri gibi ilkeleri uygulayan basit bir API proxy'sidir.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Apige ne için kullanılır?

Apigee Edge, API'leri geliştirmek ve yönetmek için bir platformdur. Hizmetleri bir proxy katmanıyla ön plana çıkaran Edge, arka uç hizmeti API'leriniz için bir soyutlama veya cephe sağlar ve güvenlik, hız sınırlaması, kotalar, analitik ve daha fazlasını sağlar.

Apigee bir API ağ geçidi midir?

APIGEE , hizmet tüketicileri ile arka uç hizmetleri arasında yer alır. API ağ geçidi olarak APIGEE , API'ler için gerekli olan ortak işlevlerle ilgilenir. Politika, XML kullanarak yapılandırabileceğimiz ortak API işlevselliği sağlayacak basit bir modülden başka bir şey değildir.

Apigee'yi nasıl kullanıyorsunuz?

İlk API proxy'nizi oluşturmak ve dağıtmak için:
  1. Apigee hesabı oluşturun.
  2. Edge yönetimi kullanıcı arabirimini kullanarak bir API proxy'si oluşturun.
  3. Doğru yolda olduğunuzdan emin olmak için yeni proxy'nizi test edin.
  4. Hedef uç noktanızı değiştirin, böylece politikanızda oynayacak daha ilginç veriler bulunur.
  5. Yanıtı XML'den JSON'a dönüştürmek için bir ilke ekleyin.

Apigee Edge'deki üç temel hizmet nedir?

Apigee Kenar üç ana Hizmetleri oluşur API Hizmetler: API Gateway Yapı vekiller Güvenli Mantık, Cache, Ölçek, Trafik Yönetimi ekle, Arabuluculuk vb

Hizmet ağ geçidi nedir?

Hizmet ağ geçidi , tek bir erişim noktasıdır ve birden çok hizmet için proxy görevi görür. Hizmet ağ geçidi , tüm hizmetler genelinde dönüşümler, yönlendirme ve ortak işleme sağlar. Hizmet ağ geçidi modülü, birden çok hizmet tüketicisi ve sağlayıcısı için istekleri işleyen tek bir aracıdır.

Apigee'de Mesaj İşlemci nedir?

Mesaj işlemcisi aslında tüm API isteklerinizi alan ve işleyen, politikaları çalışma zamanı isteklerine uygulayan ve yanıtı sunan motordur. Temel bilgilerle başlamak için iyi bir yer, buradaki içeriği gözden geçirmek olacaktır: http://docs. apigee .com/api-services/content/ what - apigee -edge.

Apigee edge Microgateway nedir?

Apigee Edge Microgateway , API'ler için güvenli, HTTP tabanlı bir mesaj işlemcisidir. Ana işi, değerli API yürütme verilerini zaman uyumsuz olarak Edge Analytics sistemi tarafından tüketildiği Apigee Edge'e gönderirken arka uç hizmetlerinden gelen ve gelen istekleri ve yanıtları güvenli bir şekilde işlemek .

API nasıl çalışır?

API , Uygulama Programlama Arayüzü anlamına gelir. API , iki uygulamanın birbiriyle konuşmasına izin veren bir yazılım aracısıdır. Başka bir deyişle, API , isteğinizi talep ettiğiniz sağlayıcıya ileten ve ardından yanıtı size geri ileten habercidir.

API yönetimi neden gereklidir?

API Yönetiminin önemi, bir API programının yönetilmesine , güvenliğinin sağlanmasına, arabuluculuk yapılmasına, analiz edilmesine ve büyütülmesine yardımcı olur. API'lerin yetkisiz erişime ve tehdide karşı güvenceye alınması gerekir . API Yönetimi , mevcut hizmetlerin ve API'lerin , geliştiricilerin nasıl manipüle edileceğini bildiği, kullanımı kolay biçimlere aracılık etmesine olanak tanır.

Mulesoft bir API midir?

Yönetim Merkezi - Kullanıcıların şirket içinde ve bulutta Anypoint Platformunun tüm yönlerini yönetmesine olanak tanıyan tek bir birleşik API yönetimi web arabirimi. Katır çalışma zamanı, şirket içi tümleştirme motoru, hibrit iPaaS veya API Ağ Geçidi olarak dağıtılabilir.

SAP'nin API'si var mı?

SAP Cloud Platform, API yönetimi kullanarak dijital varlıklarınızı, süreçlerinizi ve bilgilerinizi geliştirici topluluklarıyla güvenli bir şekilde paylaşın. Uygulama programlama arabirimi ( API ) yazılımı, tehditlere karşı koruma sağlarken kurumsal verilerinize ve arka uç hizmetlerinize bağlanan API proxy'leri oluşturmayı kolaylaştırır.

Akana API'si nedir?

Akana API Platform API'si , uygulama ve API sahiplerini ve diğer tüm platform kullanıcılarını kurma, yönetme ve destekleme ile ilgili etkinlikleri destekleyen REST tabanlı bir API'dir .

API yaşam döngüsü yönetimi nedir?

API Yaşam Döngüsü Yönetimi , oluşturmadan kullanımdan kaldırmaya kadar bir API'nin ömründeki tüm adımları yönetme ihtiyacını gösteren bir terimdir. API'ler , dijital işin temel taşı oldukları için çoğalıyor. Şirketler için temel zorluk, yeni API'lere yönelik artan taleple başa çıkmaktır : API'leri çok hızlı bir şekilde oluşturmak.

API ağ geçidi nedir?

API ağ geçidi , bir istemci ile bir arka uç hizmetleri koleksiyonu arasında yer alan bir API yönetim aracıdır. Bir API ağ geçidi , tüm uygulama programlama arabirimi ( API ) çağrılarını kabul etmek, bunları yerine getirmek için gereken çeşitli hizmetleri toplamak ve uygun sonucu döndürmek için bir ters proxy görevi görür.

Mulesoft'ta API nedir?

API nedir? (Uygulama Programlama Arayüzü) API , iki uygulamanın birbiriyle konuşmasını sağlayan bir yazılım aracısı olan Uygulama Programlama Arayüzü'nün kısaltmasıdır. Facebook gibi bir uygulamayı her kullandığınızda, bir anlık mesaj gönderdiğinizde veya telefonunuzdaki hava durumunu kontrol ettiğinizde bir API kullanıyorsunuz.

API çalışma zamanı nedir?

API çalışma zamanı platformu, API'lerin yürütülmesini sağlar. API'nin uygulamalardan veya Web sitelerinden istek almasını ve yanıtları geri göndermesini sağlar. En yaygın olarak, API platformu, hizmetlerin HTTP aracılığıyla gösterilmesine izin veren bir HTTP sunucusudur. HTTP, REST API'leri için ortak protokoldür.

API ağ geçidi ne zaman kullanılmalıdır?

Bir API ağ geçidi , mobil uygulamalar için gereklidir. Birden çok hizmeti çağırmak için mantığı istemciden API ağ geçidine taşıyarak istemciyi basitleştirir. "Standart" genel web dostu API protokolünden dahili olarak kullanılan protokollere çevirir.