Aquacel şeridi ne için kullanılır?

Sordu: Vardan Eline | Son Güncelleme: 9 Ocak 2020
Kategori: yiyecek ve içecek pişirme
4.1/5 (512 Görüntüleme . 40 Oy)
Aquacel , bacak ülserleri gibi diğer derin yaralarda da kullanılabilmesine rağmen, bası yaraları gibi eksüdalı kavite yaralarının tedavisi için endikedir.

Aynı şekilde insanlar soruyor, Aquacel ne işe yarar?

Aquacel , sodyum karboksimetilselülozdan yapılmış birincil bir yara örtüsüdür . Pansuman yara eksüdasını emer ve yara eksüdasıyla etkileşime girerek bakterileri hapseden ve yaranın dış hatlarına uyum sağlayan ve iyileşmeyi kolaylaştırdığına inanılan bir mikro ortam sağlayan yumuşak, hidrofilik, gaz geçirgen bir jel oluşturur.

Aquacel kullanmayı ne zaman bırakmalıyım? Aquacel Yara Örtüleri Ne Zaman Değiştirilmeli – Başlamak için pansumanın her 2 ila 3 günde bir değiştirilmesi gerekebilir, Aquacel 7 güne kadar yerinde bırakılabilir, ancak tıbbi olarak gerekli olduğunda değiştirilmesi gerekecektir. Yara kapandıkça ve eksüda/sıvı azaldıkça pansuman daha uzun süre yerinde kalabilir.

Ayrıca Aquacel kurdelesini kesebilir misin?

AQUACEL ® Güçlendirici Lifli Şerit Örtü , yeni kan damarlarının büyümesini destekleyen nemli bir ortam sağladığından, bazen yeni oluşan hassas kan damarları, kanla lekeli bir yara sıvısı üretebilir. Şeridin uzun boyutu boyunca kesim yapılmamalıdır.

Aquacel pansuman nasıl kullanılır?

KULLANIM TALİMATLARI

  1. Pansuman uygulamadan önce yara bölgesini uygun bir yara temizleyici ile temizleyin.
  2. Aquacel Ag, yarayı çevreleyen cilt üzerinde 1 cm ( ½ inç) üst üste gelmelidir.
  3. Aquacel Ag şeridini kavite yaralarında kullanırken, kolay erişim için yaranın dışında en az 2,5 cm (1 inç) bırakın.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Aquacel'den nasıl kurtulurum?

Pansumanınızı çıkarmak için:
Bir elinizle Aquacel ® yara örtüsünün köşesine hafifçe bastırın. 3. Pansumanın bir kenarını yavaşça kaldırmak için diğer elinizi kullanın.

Aquacel nasıl bir pansumandır?

Aquacel Ag ® (ConvaTec, Princeton, NJ, ABD), iyonik gümüş ile entegre yumuşak dokunmamış sodyum karboksimetilselüloz liflerinden oluşan yeni bir hidrofiber yara örtüsüdür . Yara sıvısı ile temas ettiğinde jel oluşturan ve iyonik gümüşün antimikrobiyal özelliklerine sahip, nem tutucu bir pansumandır.

Aquacel ile yaraları nasıl sararsınız?

Kurdele gevşek sıkıca paketlenmiş değil yaraya koydu edilmelidir. Aquacel , hidrokolloid tabaka (örn. Granuflex veya Duoderm Extra Thin) gibi ikincil bir pansuman, delikli plastik film pansuman veya uygun şekilde emici bir ped ile kaplanmalıdır.

Aquacel ve aljinat aynı mıdır?

Aquacel Ag, sodyum karboksimetil selülozdan yapılmış ve %1,2 gümüş ile emprenye edilmiş emici bir yara örtüsüdür . Aljinat Gümüş, kalsiyum aljinat ve gümüş aljinat içeren bir malzemedir. Aquacel Ag'a [4] benzeyen, iyi antimikrobiyal özelliklere sahip, oldukça emici bir yara örtüsüdür .

Aquacel'in fiyatı ne kadar?

Convatec Aquacel Ag Ekstra Hidrofiber Pansuman - Orta/Yüksek Eksüdalı Yaralar
Kalem# Açıklama Fiyat
420675 5x5 cm; (2 x 2 İnç) - Kare $16.89 $12.99
420675 5x5 cm; (2 x 2 İnç) - Kare $146.28 $112.52
420677 10 x 12,5 cm; (4 x 5 inç) - Dikdörtgen 24,57 $ 18,90 $
420677 10 x 12,5 cm; (4 x 5 inç) - Dikdörtgen 244,37 $ 187,98

Aquacel kanamayı durdurur mu?

AQUACEL ® EXTRA™ Hydrofiber® Güçlendirici Lifli Yara Örtüsü, yeni kan damarlarının büyümesini destekleyen nemli bir ortam sağladığından, bazen yeni oluşan hassas kan damarları, kanla lekeli bir yara sıvısı üretebilir.

Aquacel AG avantajını nasıl kullanırsınız?

Kuru yaralar ve minimal eksüdalı yaralar için: Gümüş ve güçlendirici lifli AQUACEL ® Ag Advantage Enhanced Hydrofiber® yara örtüsünü yaraya yerleştirin ve ardından sadece yara bölgesinin üzerine steril salin ile ıslatın.

Pansumanların ne sıklıkla değiştirilmesi gerekir?

ELBİSE NE SIKLIKLA DEĞİŞTİRİLMELİDİR ? İlk bandaj çıkarıldıktan sonra, pansumanlar genellikle gazlı bez iliklerine gelen yara drenaj tutmak için gerektiğinde değiştirilmelidir. Bu genellikle günde bir ila dört defadır. Değiştirirken bandajın drenaj nedeniyle ıslandığını fark ederseniz, daha sık değiştirin .

Gümüş pansumanlar ne sıklıkla değiştirilmelidir?

Hasta ve yaranın etkinliğini değerlendirmek için ilk etapta 2 hafta gümüş pansuman kullanılması önerilir. 2 hafta sonra yarayı yeniden değerlendirin. Hala enfeksiyon belirtileri varsa, devam edin ve her 2 haftada bir sonucu ve devam etme kararını belgeleyerek yeniden değerlendirin.

Aquacel köpük nedir?

AQUACEL ® Köpük Pansuman. AQUACEL ® Köpük pansuman yumuşak emici Köpük ped, AQUACEL ® arayüzü, yumuşak silikon yapıştırıcı ve su geçirmez/bakteri bariyeri içerir. Aquacel ® Köpük soyunma konfor, basitlik ve bir Aquacel ® Arabirimi iyileştirici faydaları vardır sadece Köpük olduğunu.

Aquacel çözülür mü?

AquaCel Pad'i kapatana kadar bu şekilde sabırla ilerleyin. Sonra yenisini takın. daha az gör Hayır, çözünmesi ve ıslak bir kabuk oluşturması için yerinde bırakılmaması gerekir. Çözülmeyecek .

Kalsiyum aljinat nasıl çalışır?

Kalsiyum aljinat , deniz yosunundan elde edilen, oldukça emici, biyolojik olarak parçalanabilen bir aljinat yara örtüsüdür. Aljinat yara örtüleri, iyileşmeyi ve granülasyon dokusu oluşumunu destekleyen fizyolojik olarak nemli bir mikro-ortam sağlar.

Bir yarayı nasıl sararsın?

yarayı paketle
  1. Ellerinizi tekrar iyice yıkayın.
  2. Eldivenleri giyin.
  3. Ambalaj malzemesini nazikçe yaranın içine koyun.
  4. Dış pansuman malzemenizi açın ve havlunun üzerine yerleştirin.
  5. Dış pansumanı paketleme ve yara bölgesinin üzerine koyun.
  6. Dış sargıyı yerine bantlayın.
  7. Eldivenlerinizi çıkarın.

Hidrofiber pansuman nedir?

Hidrofiber Pansumanlar . Hidrofiber yara örtüleri , sodyum karboksimetilselülozdan oluşan yumuşak, steril, emici, dokumasız bir ped veya şerit örtü üretmek için hem hidrokolloidlerin hem de aljinatların faydalarını birleştiren yeni bir teknolojiye dayanmaktadır.

Kalsiyum aljinat ne için kullanılır?

Kalsiyum Aljinat Örtüler, tipik olarak diyabetik yaralara, venöz yaralara, tam kalınlıkta yanıklara, ayrık kalınlıkta greft donör bölgelerine, basınç ülserlerine, kavite yaralarına ve kronik ülserlere uygulanan güçlü, çok yönlü ve doğal bir yara bakım örtüsüdür.

Kaltostat nedir?

KALTOSTAT ® Aljinat Örtü , sıvı ile temas ettiğinde emici bir jel-lif matrisi oluşturur. Nemli bir yara ortamı sağlar ve atravmatik çıkarmayı kolaylaştırır. KALTOSTAT ® Aljinat Örtü , eksüdayı emmek ve yarayı kontaminasyondan korumak için tasarlanmış harici bir yara örtüsüdür .

Comfeel pansuman nasıl kullanılır?

Kullanım Yöntemi
İyi bir yapışma sağlamak için yara kenarı çevresinde yaklaşık 2 cm örtüşme sağlayan bir pansuman seçilmelidir. Aseptik uygulamayı sağlamak için kulplar kullanılarak koruyucu kağıt çıkarılır ve yaraya yapışkan tarafı ile pansuman yerleştirilir ve ardından kulplar çıkarılır.