ArcGIS 3d Analyst nedir?

Sordu: Ilene Wachal | Son Güncelleme: 21 Mart 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem tarayıcıları
4.3/5 (214 Görüntüleme . 23 Oy)
ArcGIS 3D Analyst , üç boyutlu görselleştirme, analiz, düzenleme ve yüzey oluşturma için gelişmiş araçlar sağlar. ArcGIS 3D Analyst , hem acemi hem de ileri düzey kullanıcıların, coğrafi verilerin görselleştirilmesini ve analizini artıran dinamik 3D modeller ve etkileşimli haritalar oluşturmasını sağlar.

Ayrıca, 3d Analist nedir?

ArcCatalog'da ve ArcMap In ArcCatalog'da 3D Analyst kullanarak, 3D Analist 3B CBS verileri yönetmek ve 3D görüntüleme özellikleri ile katmanları oluşturmak için izin verir. Sen ArcScene kullandığımız aynı 3B navigasyon araçları kullanarak ArcCatalog'da 3D sahneleri ve verileri önizleme yapabilirsiniz.

Aynı şekilde, ArcGIS'te ArcScene nedir? ArcScene , CBS verilerinizi üç boyutlu olarak görüntülemenizi sağlayan bir 3B görselleştirme uygulamasıdır. ArcScene , bir 3B ortamda birçok veri katmanını kaplamanıza olanak tanır.

Benzer şekilde ArcGIS'te 3d Analyst'i nasıl kullanırım?

ArcGIS 3D Analyst uzantısıyla çalışabilmeniz için önce onu etkinleştirmelisiniz. 3D Analyst araç çubuklarını etkinleştirme

  1. Özelleştir menüsünü tıklayın.
  2. Araç Çubukları'na gelin.
  3. ArcCatalog'da: 3B Görünüm Araçları'na tıklayın. Küre Görünümü Araçları'na tıklayın.
  4. ArcMap ve ArcScene'de: 3D Analyst'e tıklayın.

ArcGIS Mekansal Analisti nedir?

ArcGIS Spatial Analyst uzantısı, hem raster (hücre tabanlı) hem de özellik (vektör) verileri için zengin bir dizi uzamsal analiz ve modelleme aracı sağlar. Spatial Analyst'in yetenekleri, kategorilere veya ilgili işlevsellik gruplarına ayrılmıştır.

11 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

ArcGIS pro'ya nasıl uzantı eklerim?

Açık bir projeden şeritteki Proje sekmesine tıklayın. Veya ArcGIS Pro başlangıç ​​sayfasından sol alt köşedeki Ayarlar'a tıklayın. Soldaki sekmeler listesinde Lisanslama'yı tıklayın. Lisanslama sayfasında, Esri Uzantıları altında tüm Esri uzantıları listelenir.

ArcGIS'te nasıl 3B harita yapabilirim?

ArcGIS (için) Masaüstü 10.
ArcToolbox'ı açın ve 3B Analist Araçları > 3B Özellikler'e gidin. Özelliğe Göre 3B Unsur aracını açın. Özelliğe Göre 3B Özellik penceresinde, Girdi Özelliği olarak 2B şekil dosyasını seçin. Çıktı Özelliği Sınıfı kutusunda 3B şekil dosyası için bir konum belirtin.

ArcGIS pro ve ArcMap arasındaki fark nedir?

Artık MXD yok: ArcMap bir * .
dwg biçimindedir, ancak Pro bir * . kullanıcıların aynı proje içinde birden fazla haritaya sahip olmasını sağlayan aprx formatı. Bu konsepte alışmak biraz zaman alıyor ancak proje bazında bakıldığında çok mantıklı geliyor.

ArcScene'i nasıl 3d yaparsınız?

ArcScene veya ArcGlobe'da etkileşimli olarak yeni özellikler oluşturmak için şu adımları izleyin: Yeni 3B özellikler oluşturmak istediğiniz özellik sınıfını ekleyin. 3D Düzenleyici araç çubuğu görünmüyorsa, Özelleştir menüsünden ekrana ekleyin. 3D Editör araç çubuğunda 3D Editor tıklayın Başlat Düzenleme tıklayın.

ArcCatalog ne için kullanılır?

ArcCatalog uygulaması, ArcGIS for Desktop için çeşitli coğrafi bilgi türlerini düzenlemek ve yönetmek için kullanılan bir katalog penceresi sağlar. ArcCatalog'da düzenlenebilen ve yönetilebilen bilgi türleri şunları içerir: Coğrafi veritabanları .

ArcGlobe ne için kullanılır?

ArcGlobe , büyük miktarda CBS verisini küre yüzeyinde görüntülemenizi sağlayan bir 3B görselleştirme uygulamasıdır. ArcGlobe , GIS verilerinizi görüntülemek ve analiz etmek için yeni ve benzersiz bir yol sağlar.