AWS Alexa nedir?

Sordu: Trond Pales | Son Güncelleme: 18 Şubat 2020
Kategori: müzik ve sesli sporlar oyuna göre oynatılır
4.9/5 (286 Görüntüleme. 31 Oy)
Akıllı kişisel asistan, bulut tabanlı ses hizmeti. İnternet sitesi. geliştirici.amazon.com/ alexa . Basitçe Alexa olarak bilinen Amazon Alexa , Amazon tarafından geliştirilen ve ilk olarak Amazon Lab126 tarafından geliştirilen Amazon Echo akıllı hoparlörlerde kullanılan bir sanal yardımcı AI teknolojisidir.

Ayrıca soruldu, Alexa AWS kullanıyor mu?

Alexa 100 milyondan fazla Amazon cihazları ve üçüncü parti cihaz üreticileri üzerinde Amazon'un bulut tabanlı ses servisi mevcuttur. Alexa ile, müşterilerine her gün kullandıkları teknoloji ile etkileşim için daha sezgisel bir yol sunar doğal ses deneyimleri inşa edebilirsiniz.

Aynı şekilde, Alexa için aylık bir ücret var mı? Alexa , herhangi bir abonelik olmadan yalnızca iHeart Radio ve Amazon istasyonlarında yayın yapabilir. Amazon Prime ayrıca Amazon Music avantajlarının kilidini açmaz. Aylık bir ücret ödemeden Alexa size zamanı, hava durumunu ve diğer birkaç şeyi söyleyebilir.

Ayrıca bilin, Alexa ne işe yarar?

Alexa müzik çalabilir, bilgi sağlayabilir, haber ve spor skorları iletebilir, size hava durumunu söyleyebilir, akıllı evinizi kontrol edebilir ve hatta Prime üyelerinin Amazon'dan ürün sipariş etmesine izin verebilir. Temel işlevlerden biri müzik çalmak ve Alexa birçok kaynak çizebilir.

Alexa'nın işletme maliyeti ne kadar?

Alexa for Business ücretleri, kaydettiğiniz paylaşılan cihaz sayısına ve kuruluşunuzdaki kayıtlı kullanıcı sayısına bağlıdır. Her Paylaşılan cihaz ayda 7 $ maliyeti ve her kayıt olan kullanıcı $ 3 aylık maliyeti. Alexa for Business , ABD Doğu (K. Virginia) bölgesinde kullanıma sunulmuştur.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

ECHO ve Alexa arasındaki fark nedir?

Temel olarak, boyut ve maliyet dışında iki cihaz arasındaki tek fark sestir. Sadece Alexa ile tanışmak istiyorsanız, Echo Dot ile sorun yaşamazsınız. Alışveriş listenizi oluştururken, daha zengin ses için herhangi bir akıllı hoparlörü her iki cihaza da bağlayabileceğinizi unutmayın.

Alexa her zaman dinliyor mu?

Salı günü, e-ticaret devi ABD'de tüm Echo cihazlarına, sesli asistanının her zaman çevresini dinlediği gerçeğinden yararlanan yeni bir özellik olan Alexa Guard'ı kullanıma sunmaya başladı.

Alexa'ya ne sorabilirsin?

Paskalya yumurtaları
 • "Alexa, bana bir Paskalya yumurtası ver."
 • "Alexa, günaydın."
 • "Alexa, bana bir fıkra anlat."
 • "Alexa, beni ışınla."
 • "Alexa, fazerleri öldürmeye ayarla."
 • "Alexa. Çay. Earl Grey. Sıcak."
 • "Alexa, benim adım Inigo Montoya."
 • "Alexa, gerçeği istiyorum."

Alexa telefon görüşmesi yapabilir mi?

Bir Yankı cihaz veya Alexa uygulamasıyla birine sesli arama yapabilir ve bu tür aramaları almak yanı olabilir. Alexa uygulaması Alexa -to- Alexa Android 5.0 veya daha yüksek olan iOS 9.0 veya daha yüksek ve bir Android telefon ile bir iPhone çağıran destekler. Echo Show ile görüntülü arama yapabilir ve alabilirsiniz.

En yeni Alexa nedir?

Amazon Echo Show 8, Amazon'un en yeni akıllı ekranıdır. 130 $ karşılığında, şimdiye kadarki herhangi bir Echo Show'un en iyi çözünürlüğüne, bir kamera deklanşörüne ve önceki Amazon akıllı ekranlarının tüm akıllılarına sahip sekiz inçlik bir ekrana sahip olursunuz. Echo Show 8, yerleşik bir Alexa hoparlörüne sahiptir.

Alexa Google'dan daha mı iyi?

Google Yardımcısı Alexa olandan serbest form, web tabanlı sorgular kullanmada çok daha iyidir. Alexa , ifadeler ve belirli kelime dizileri için çok titiz olma eğilimindedir. Alexa ayrıca genel bilgi sorguları için Wikipedia'ya ağırlık verirken, Google'ın araması daha kapsamlı.

Alexa nerede yapılır?

China Labor Watch, yüzlerce Çinli okul çocuğunun Amazon'un Alexa cihazlarını üreten bir fabrikada uzun ve genellikle yasadışı saatlerce çalışmak üzere işe alındığını tespit etti. İşçi hakları grubunun soruşturması, Hengyang'daki Foxconn fabrikasında yaşları 16 ile 18 arasında değişen 1000'den fazla çocuğun "stajyer" olarak çalıştığını ortaya çıkardı.

Alexa almaya değer mi?

Evet, Alexa satın almaya değer ve hayatınızı kolaylaştırabileceği basit gerçeğine iniyor. Ancak şimdi yıllar sonra, müzik çalmaktan akıllı termostatınızı ve akıllı aydınlatmanızı kontrol etmeye kadar her şeyi yapabilen Alexa ile çalışan binlerce “ Alexa Becerisi” ve cihaz var.

Alexa'nın adını değiştirebilir miyim?

Cihaz adını değiştirme
Yan menüde Ayarlar'ı seçin. O cihaza özel ayarları açmak için Alexa Cihazları altındaki cihazlardan birine tıklayın. Cihaz adının yanında Düzenle'yi tıklayın. Yeni bir ad yazın ve Değişiklikleri Kaydet'e tıklayın.

Alexa'yı öğretebilir misin?

Alexa'yı kişiselleştirin! Ona yeni yanıtları öğretmek web uygulamasını kullanın ve onu aklında sahip şeyler söylemek olun. Alexa artık şu soruya cevap verebilir: " Alexa , herkese James hakkında bir sır söyle". O Akıllı telefonunuzu kullanarak ona öğrettiği cevapları kümesinden seçecektir.

Alexa televizyonumu kontrol edebilir mi?

Televizyonlar ve ses sistemleri gibi gadget'larınızı açın.
Alexa ile Amazon Echo ile, kapalı, TV'niz hacmini ve anahtar kanalları değiştirebilir. Bunu yapmak için, eğlence cihazlarıyla çalışmak üzere tasarlanmış özel bir merkeze ihtiyacınız olacak. Bir başka iyi seçenek de Alexa ile uyumlu olan AnyMote Home hub'dır.

Alexa'nın sesini değiştirebilir miyim?

Neyse ki sizin için, kolayca akıllı hoparlör üzerinde Alexa sesini değiştirebilir. Birçok seçenek var. Sen, bölgesel aksanıyla birine bir ünlü (Samuel L. Jackson!) Ve tamamen hatta farklı bir dil Amazon'un sanal asistan sesini değiştirebilir.

Alexa için WiFi'ye ihtiyacınız var mı?

Alexa Wi-Fi Olmadan Neden Çalışmıyor ?
Amazon'un Alexa'sı , Google'dan çeşitli müzik akışı hizmetlerine kadar her şeye erişmek için kesinlikle WiFi etrafında dönen bir cihazdır. WiFi olmadan bu uygulamalara ve özelliklere bağlanmak kesinlikle imkansızdır.

Alexa ile yapılacak bazı harika şeyler nelerdir?

Alexa'nın sizin için yapabileceği en havalı 50 şeyi öğrenmek için aşağıyı okuyun.
 • Akıllı ev grupları. Kaynak.
 • Rutin. Echo cihazınızı günlük rutininize göre programlayabilirsiniz.
 • Zigbee akıllı.
 • Görüntülü görüşme yapın.
 • Çok odalı ses.
 • Ses tanıma.
 • Talep üzerine müzik.
 • Tetikleyici müzik.

Alexa 911'i arayabilir mi?

Amazon Eko'nuz Acil Durumda 911'i Aramanıza Yardımcı Olabilir . Ancak, Amazon'un Alexa'sı ülke çapında acil durum numarası olan 911'e otomatik olarak erişemez. Alexa kullanarak 911 araması yapmanın bir yolu, Amazon Echo'nuzu Ooma Telo ile eşleştirmektir.

Alexa hız testi yapabilir mi?

Eğer Google veya Alexa içinde bir rutin etkinleştirmek için kullanılır, ya da her türlü ifade “internet hızını kontrol” Google'ın veya Alexa sorduğumda, onlar bir internet hızını gerçekleştirmek başlayacak olduğunun bir kabulü ile cevap verecektir. Ne yapacak gerçek aslında sadece SmartThings oluşturulan rutin etkinleştirin.