Azure önizleme portalı nedir?

Sordu: Nassir Ferres | Son Güncelleme: 7 Mart 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem veri depolama ve depolama
4.2/5 (291 Görüntüleme . 17 Oy)
Azure önizleme portalı , özellikle yeni Azure hizmetlerinin önizlemeleri için değil, portalın önizleme özellikleri içindir. Yeni Azure hizmetlerinin önizlemeleri her iki portalda da görünmelidir. azure .com ve önizleme . portal . masmavi .com.

Bununla ilgili olarak, Azure'da önizleme ne anlama geliyor?

Azure , müşteri geri bildirimi (" Önizlemeler ") almak için Microsoft tarafından sunulan önizleme , beta veya diğer yayın öncesi özellikleri, hizmetleri, yazılımları veya bölgeleri içerebilir. Önizlemeler , Azure kullanımına ilişkin sözleşmenizi tamamlayan bu kullanım koşullarını kabul etmeniz koşuluyla size sunulur.

Yukarıda, Microsoft genel önizlemesi nedir? Microsoft, resmi tanımı: Bir önizleme önizleme, beta ya da diğer ön sürüm özelliklerini, hizmetleri yazılımı veya bölgeleri içerebilir. Önizlemeler , hizmet sözleşmenizde ve önizleme ek koşullarında belirtildiği gibi, azaltılmış veya farklı hizmet koşullarına tabidir.

Ayrıca, Azure genel önizlemesinin ne anlama geldiğini de bilin?

Kamu Önizleme: Hizmetin genel beta ve bir Azure abonelik ile herkes tarafından denenebilir anlamına gelir. Önizlemede oldukları sürece bu hizmetleri genellikle indirimli olarak kullanabilirsiniz. Genel Olarak Mevcut (veya GA):

Azure'da önizleme özelliklerini nasıl etkinleştiririm?

Özellikleri kullanımınız için etkinleştirin Profil menünüzü seçin, ardından eylemler simgesini, Kullanıcı ayarları ' ve ardından Önizleme özellikleri 'ni seçin . Kişisel Azure DevOps ayarlarınıza , bildirimlerinize, kullanımınıza ve güvenlik ayarlarınıza erişmek için Azure DevOps profilini seçin. Profil menünüzü seçin ve ardından Önizleme özellikleri'ni seçin.

23 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Azure'daki yenilikler neler?

Azure İzleyici'deki yenilikler . Ignite 2018'de, uygulamalarınız için tam yığın izleme sağlayarak izleme altyapısını, uygulamaları ve ağı tek bir birleşik teklife getirme vizyonunu paylaştık. Azure Kubernetes Hizmeti için uçtan uca izleme. Günlükler için entegre erişim kontrolü.

Bir hizmetin özel önizleme modunda olması ne anlama gelir?

Özel Önizleme . Bu, bir Azure özelliğinin değerlendirme amacıyla * belirli* Azure müşterilerinin kullanımına sunulduğu anlamına gelir . Bu genellikle yalnızca davetle yapılır ve doğrudan özellik veya hizmetten sorumlu ürün ekibi tarafından verilir.

Önizleme sürümü nedir?

alfa sürümü, önizleme sürümü, beta sürümü - Alfa sürümü, genellikle bir programın veya uygulamanın ilk tam sürümü anlamına gelen ve büyük olasılıkla kararsız olan ancak ürünün, genellikle seçilen bir grup—ve ayrıca önizleme sürümü olarak da adlandırılır; beta

Özel önizleme nedir?

Özel Önizleme , küçük bir geliştirici grubunu yeni ürünlerimizi test etmeye ve kullanmaya davet ettiğimiz kısa bir zaman aralığıdır. Bu süre zarfında ürünümüz, test etmek, değerlendirmek, kavram kanıtları oluşturmak ve olabilecek sorunları ve geri bildirimleri TomTom'daki ekibimize bildirmek için kullanıcılara sunulur.

Azure Data Lake Analytics nedir?

Azure Data Lake Analytics , Microsoft tarafından Azure bulutunda sunulan dağıtılmış, bulut tabanlı bir veri işleme mimarisidir. Açık kaynaklı Hadoop platformuyla aynı olan YARN'a dayanmaktadır. Büyük Veri analitiği için tasarlanmış bulut tabanlı bir depolama platformu olan Azure Data Lake Store ile eşleşir .

Azure kullanılabilirliği nedir?

Bugün, en zorlu Azure Sanal Makineleri ve kapsayıcı iş yükleri için milisaniyenin altında gecikmeyle benzersiz ve son derece ölçeklenebilir performans sunan yeni bir Yönetilen Diskler teklifi olan Microsoft Azure Ultra Disk Depolama'nın genel kullanılabilirliğini (GA) duyuruyoruz.

Azure danışmanı nedir?

Danışman , Azure dağıtımlarınızı optimize etmek için en iyi uygulamaları izlemenize yardımcı olan kişiselleştirilmiş bir bulut danışmanıdır. Genel Azure harcamanızı azaltma fırsatlarını belirlerken kaynaklarınızın performansını, güvenliğini ve yüksek kullanılabilirliğini iyileştirin.

Azure CDN nedir?

Azure İçerik Teslim Ağı ( CDN ), yüksek bant genişliğine sahip içerik sunmaya yönelik küresel bir CDN çözümüdür. Azure CDN ile , en yakın varlık noktası (POP) sunucusunu kullanarak Azure Blob depolama alanından, bir web uygulamasından veya genel olarak erişilebilir herhangi bir web sunucusundan yüklenen statik nesneleri önbelleğe alabilirsiniz.

Azure'u kimler kullanır?

Microsoft Azure kullanan En İyi Sektörler
sanayi şirket sayısı
Restoranlar 5036
Emlak 4960
Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş Yönetimi 4317
Finansal hizmetler 3562

Azure neye benziyor?

Azure , parlak ve berrak bir günde gökyüzünün rengine benzeyen bir renktir. RGB renk tekerleğinde mavi ve camgöbeği arasında yarı yolda saf bir renktir.

Microsoft Azure ile ne yapabilirim?

Microsoft Azure Ne Yapabilir?
  1. Sanal makineler. Çok çeşitli pazar yeri şablonlarından veya kendi özel makine görüntülerinizden birkaç dakika içinde Microsoft veya Linux sanal makineleri (VM'ler) oluşturun.
  2. SQL veritabanları.
  3. Azure Active Directory Etki Alanı hizmetleri.
  4. Uygulama hizmetleri.
  5. Visual Studio ekip hizmetleri.
  6. Depolamak.

Microsoft Azure ücretsiz mi?

Azure ücretsiz hesabı nedir? Ücretsiz Azure hesabı, en popüler Azure ürünlerimize 12 ay boyunca ücretsiz erişim, kaydolmanın ilk 30 günü için harcayabileceğiniz 200 ABD doları tutarında kredi ve her zaman ücretsiz olan 25'ten fazla ürüne erişim içerir. Ücretsiz Azure hesabı için ayrıntılı teklif kullanım koşullarını okuyun.

Azure neden daha iyi?

Ancak Azure , günümüzde Bulut altyapısının daha önemli bir parçası olan daha güçlü ve daha hızlı PaaS yetenekleri sağlar. Microsoft Azure PaaS, uygulama geliştiricilerine ortam ve araçlar sağlayarak onlara hızlı bir şekilde yeni bulut hizmetleri oluşturmak ve kurmak için ihtiyaç duydukları yapı taşlarını sağlar.

Azure Active Directory nedir?

Azure Active Directory ( Azure AD ), Microsoft'un bulut tabanlı kimlik ve erişim yönetimi hizmetidir ve çalışanlarınızın aşağıdaki kaynaklara erişmesine ve oturum açmasına yardımcı olur: Kurumsal ağınızdaki ve intranetinizdeki uygulamalar gibi dahili kaynaklar ve sizin tarafınızdan geliştirilen herhangi bir bulut uygulaması. kendi organizasyonu.

Basit terimlerle Microsoft Azure nedir?

Eskiden Windows Azure olarak bilinen Microsoft Azure , Microsoft'un genel bulut bilgi işlem platformudur. Kullanıcılar, genel bulutta yeni uygulamalar geliştirmek ve ölçeklendirmek veya mevcut uygulamaları çalıştırmak için bu hizmetler arasından seçim yapabilir.

Azure nasıl telaffuz edilir?

Amerikan İngilizcesinde azure /ˈæ??r/ olarak telaffuz edilir; İngiliz İngilizcesinde, olası telaffuzlardan ikisi /ˈa??/ ve /ˈa?j(?)?/ şeklindedir.

Azure hizmet düzeyi sözleşmesi SLA'sında neler garanti edilir?

Azure SLA ( Hizmet Düzeyi Sözleşmesi ), Azure'un son müşterilerine kullanım süresi boyunca çalışma süresi/bağlantı ile ilgili olarak " hizmet düzeyinde " verdiği anlaşma veya garantidir . Genellikle Aylık Çalışma Süresi Yüzdesini paylaşmayı tercih ederiz.