masmavi iskele nedir?

Soruldu: Elisei Schweisthal | Son Güncelleme: 30 Mayıs 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem veri depolama ve depolama
4.6/5 (297 Görüntüleme . 17 Oy)
https://docs.microsoft.com/en-us/ azure / azure -resource-manager/resource-manager-subscription-governance. Azure İskele , ortamınız şekillenirken Azure parçalarının birbirini nasıl oluşturduğunu düşünmenin soyut bir yoludur.

Ayrıca biliyorum, masmavi kayıt nedir?

Kayıt , bir kuruluşun Azure'u kullanmak için Microsoft ile sahip olduğu, Kurumsal Anlaşma olarak da adlandırılan bir faturalandırma sözleşmesini temsil eder. Kayıt , kuruluşa, fatura bilgilerine eriştikleri ve kayıt hiyerarşilerini yönettikleri Azure EA Portalına erişim sağlar.

Ayrıca, masmavi iniş bölgesi nedir? Açılış bölgesi terimi, Azure gibi bir bulut ortamında iş yüklerini barındırmak için sağlanmış ve hazırlanmış bir ortamı ifade eder. Tam olarak işleyen bir giriş bölgesi , Cloud Adoption Framework'ün Hazır metodolojisinin herhangi bir yinelemesinin son çıktısıdır.

Basitçe, masmavi yönetişim nedir?

Azure yönetişim özellikleri ve hizmetleri Esnek hiyerarşilerle ilkeleri birden çok aboneliğe uygulayın. Tamamen uyumlu ortamları kolayca oluşturun ve yeni Azure aboneliklerine grup ilkeleri uygulayın. Envanter yönetimi yapın. Azure Kaynak Grafiği. Tüm kaynaklarınıza hızlı bir şekilde görünürlük kazandırın.

Azure'daki yenilikler neler?

Microsoft, Azure Hibrit depolama yetenekleri portföyünü veri katmanlama ve bulut alımı için yeni hizmetlerle genişletiyor ve müşterilere Azure'da yerel biçimlerde veri depolamak için daha fazla seçenek sunuyor. Bununla bağlantılı olarak, aşağıdaki StorSimple sürümleri için destek 31 Aralık 2022'de sona erecektir.

31 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Azure'u nasıl edinebilirim?

Microsoft Azure Edinmenin Dört Yolu
 1. Kullandıkça Öde Abonelikleri. Bu en popüler ve esnek ödeme planıdır.
 2. Açık Lisanslama. Azure'ı bir Açık Lisans anahtarı kullanarak Softchoice gibi bir Microsoft iş ortağından doğrudan satın alabilirsiniz.
 3. Kurumsal Anlaşmalar.
 4. Doğrudan Bulut Çözümü Sağlayıcısı (CSP) aracılığıyla satın alın

Azure'da kurumsal anlaşma nedir?

Bu nedenle, AWS'nin EDP'si dahil olmak üzere herhangi bir Kurumsal Lisans Sözleşmesi (ELA) gibi, ek indirimler elde etmek için bir sözleşme süresi ve hacmi taahhüt ediyorsunuz. Microsoft'a göre Kurumsal Anlaşma , yazılım ve bulut hizmetlerini en az üç yıllık bir süre için lisanslamak isteyen kuruluşlar için tasarlanmıştır.

Azure'a nasıl abone olurum?

Abonelik ekleme sayfasına ulaşmak için hesap merkezine gitmeniz gerekir. https://account.windowsazure.com/Home/Index Hesap sayfası, Azure yöneticisinin ek abonelikler eklemesine olanak tanır. Abonelik sekmesine gidin ve ardından o sayfadaki " abonelik ekle" bağlantısını tıklayın.

Azure'un maliyeti nedir?

Microsoft Azure fiyatları ayda 13 dolardan başlar.

Azure portalı nedir?

Azure portalı , komut satırı araçlarına bir alternatif sağlayan web tabanlı, birleşik bir konsoldur. Azure portalı ile Azure aboneliğinizi bir grafik kullanıcı arabirimi kullanarak yönetebilirsiniz. Azure portalı , dayanıklılık ve sürekli kullanılabilirlik için tasarlanmıştır.

Azure kurumsal portalına nasıl erişirim?

Kurumsal yönetici olarak:
 1. Azure Enterprise portalında oturum açın.
 2. Sol bölmede, Yönet'i seçin.
 3. Departman sekmesini seçin ve ardından departmanı seçin.
 4. + Yönetici Ekle'yi seçin ve gerekli bilgileri ekleyin.
 5. Salt okunur erişim için Salt Okunur seçeneğini Evet olarak ayarlayın ve ardından Ekle'yi seçin.

Azure ne kadar güvenli?

Microsoft Azure , fiziksel, altyapı ve operasyonel güvenlik genelinde güvenli bir temel sağlar. Microsoft, veri ve iş varlıklar korunabilir, böylece Azure platformunun güvenliği de dahil olmak üzere güvenlik içine milyar doların üzerinde her yıl yatırım yapmaktadır.

Azure'da DevOps nedir?

Azure DevOps , Microsoft'un yazılım geliştirmek ve dağıtmak için uçtan uca bir DevOps araç zinciri sağlayan bir Hizmet olarak Yazılım (SaaS) platformudur. Ayrıca piyasadaki en önde gelen araçlarla bütünleşir ve bir DevOps araç zincirini düzenlemek için harika bir seçenektir.

Bulut yönetimi nedir?

Bulut Yönetimi , bulut altyapınız, güvenliğiniz ve operasyonlarınızla ilişkili kişiler, süreç ve teknolojidir. Forrester, bunun bulut yönetimiyle karıştırılmaması gerektiğine dikkat çekiyor. Yönetişim , bir dizi politika ve standart uygulama içeren bir çerçeve içerir.

Azure Veri gölüne nasıl bağlanırım?

Azure Data Lake Analytics hesabına bağlanma
 1. Visual Studio'yu açın.
 2. Görünüm > Sunucu Gezgini'ni seçerek Sunucu Gezgini'ni açın.
 3. Azure'a sağ tıklayın, ardından Microsoft Azure Aboneliğine Bağlan'ı seçin. Hesabınızda oturum açın, talimatları izleyin.
 4. Sunucu Gezgini'nde Azure > Data Lake Analytics'i seçin.

Bulut benimseme çerçevesi nedir?

Bulut Benimseme Çerçevesi , Azure'da bulut benimsemeye yönelik Tek Microsoft yaklaşımıdır ve Microsoft çalışanları, iş ortakları ve müşterilerinden gelen en iyi uygulamaları birleştirir ve paylaşır. Bu kılavuz, bulut benimseme yaşam döngüsünün aşağıdaki aşamalarına uyum sağlayarak doğru zamanda doğru kılavuza kolay erişim sağlar.

Azure Veri Kataloğu nedir?

Azure Veri Kataloğu , tam olarak yönetilen bir bulut hizmetidir. Kullanıcıların ihtiyaç duydukları veri kaynaklarını keşfetmek ve buldukları veri kaynaklarını anlamaya olanak tanır. Data Catalog ile herhangi bir kullanıcı (analist, veri bilimcisi veya geliştirici) veri kaynaklarını keşfedebilir, anlayabilir ve kullanabilir.

Azure danışmanı nedir?

Danışman , Azure dağıtımlarınızı optimize etmek için en iyi uygulamaları izlemenize yardımcı olan kişiselleştirilmiş bir bulut danışmanıdır. Genel Azure harcamanızı azaltma fırsatlarını belirlerken kaynaklarınızın performansını, güvenliğini ve yüksek kullanılabilirliğini iyileştirin.

Azure Güvenlik Merkezi nedir?

Azure Güvenlik Merkezi , veri merkezlerinizin güvenlik duruşunu güçlendiren ve buluttaki ( Azure'da olsun veya olmasın) hibrit iş yükleriniz genelinde ve ayrıca şirket içinde gelişmiş tehdit koruması sağlayan birleşik bir altyapı güvenlik yönetim sistemidir.

Azure'umdaki yöneticiyi nasıl değiştiririm?

Abonelik için Hizmet Yöneticisini Değiştirin
 1. Hesap Yöneticisi'ni kullanarak Azure Hesap Merkezi'nde oturum açın.
 2. Değiştirmek istediğiniz aboneliği seçin.
 3. Sağ tarafta, Abonelik ayrıntılarını düzenle'yi tıklayın.
 4. HİZMET YÖNETİCİSİ kutusuna yeni Hizmet Yöneticisinin e-posta adresini girin.

Azure kiracısı ve abonelik nedir?

Azure kiracısı bir dizindir, abonelik , kaynakları koyabileceğiniz bir "klasörü" temsil eden bir nesnedir. Abonelikler kiracılara bağlıdır. yani 1 kiracının birçok aboneliği olabilir , ancak bunun tersi olamaz.

Azure'a nasıl izin veririm?

Azure portalında yönetici izinleri verin
 1. Genel bir yönetici hesabıyla Azure portalında oturum açın.
 2. Azure portalında Kullanıcı'yı seçin ve ardından yönetici izinleri vermek istediğiniz kullanıcıyı seçin.
 3. Dizin rolü'nü seçin ve ardından izni seçin.
 4. Kaydet'i seçin.