Temel teori testi Singapur nedir?

Sordu: Fredda Sergeira | Son Güncelleme: 15 Nisan 2020
Kategori: eğitimde standartlaştırılmış testler
4.1/5 (1.500 Görüntüleme . 43 Oy)
Temel Teorisi Testi (BTT) Geçme Temel Teorisi Testi (BTT) Singapur Ehliyet almak için zorunlu bir gerekliliktir. Yabancı sürücü belgesini Singapur Sürücü Belgesine dönüştürmek isteyen kişilerin de BTT'den geçmesi gerekir.

Ayrıca bilmek, temel teori testi nedir?

(a) Temel Teori Testi (BTT) Temel Teori Testi (BTT), trafik kuralları, trafik düzenlemeleri, trafik işaretleri ve trafik kuralları hakkındaki bilginizi test etmek için tasarlanmıştır. sinyaller ve genel yol güvenliği.

Ayrıca bilin, Singapur'da temel teori sınavı ne kadar sürüyor? Temel Teori Testini (BTT) Geçmek

Asgari yaş 18
Soru numarası ve türleri 50 çoktan seçmeli soru
Zaman sınırı 50 dakika
Geçme puanı %90 (45 soru)
Mevcut diller (sınava bu dillerden herhangi birinde girilebilir) İngilizce, Çince, Malayca veya Tamilce

Ayrıca bilinmesi gereken, Singapur'daki temel teori testimi nasıl geçebilirim?

İşte BTT testinizi geçmenize yardımcı olacak bazı yollar.

 1. Temel teori testi derslerine gidin.
 2. Daha fazla BTT test uygulaması için gidin.
 3. Temel teori testi ders kitabını ve soru kitabını satın alın.
 4. Veya soruları çevrimiçi olarak deneyebilirsiniz.
 5. BTT sınavınızdan hemen önce pratik yapın.

Temel teori testi zor mu?

Bunu yapmazsanız, test belirli sayıda sorular (mesafeler, hızlar, vb.), yalnızca test kılavuzundaki "hileyi" okuduysanız yanıtlayabileceğiniz "hile" soruları içerdiğinden, neredeyse kesinlikle başarısız olacaksınız. başarısız olmadan önce yalnızca birkaç soruyu kaçırabilirsiniz.

28 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Teori sınavıma nasıl çalışırım?

Hazır ol:
 1. Teori testinizi ayırtın. Kulağa bariz gelebilir, ancak teori testinizi ülke çapında 160 test merkezinden birinde yaptırmanız gerekecek.
 2. Kitapları vur.
 3. Tehlike tespitinizi tazeleyin.
 4. Saatleri koyun.
 5. Bir deneme testi yapın.
 6. Bol zaman bırakın.
 7. Geçici ehliyet fotoğraflı kartınızı unutmayınız.
 8. Alıştırma süresini kullanın.

2019 teori testimi nasıl geçerim?

2019 Teori Testinizin iki bölümü vardır: Çoktan seçmeli sorular – 57 dakika uzunluğunda, 50 soru ve geçmek için 43 doğru cevaba ihtiyacınız var. Tehlike Algılama Testi – 14 x 1 dakikalık videolar – geçmek için 75 üzerinden 44 puana ihtiyacınız var. Bir sertifikada ellerini almak için Teorisi Test her iki bölümünü geçmeniz gerekir!

Kaç tane sürüş teorisi testi var?

Çoktan seçmeli teste başlamadan önce, testin formatına alışmak istiyorsanız 15 dakikalık bir alıştırma seansı yapabilirsiniz. Testte 50 soru vardır: Eğer geçmek için doğru en az 43 almak gerekir. Testin bu kısmı için 57 dakikanız olacak.

Son teori testimi nasıl geçebilirim?

Son Teori Testinizi geçmek son derece zor olmasa da, ona doğru tavırla yaklaşmanız gerekir. Son Teori Testi Prosedürü.
 1. Son Sürüş Teorisi kitapçığını alın.
 2. Derslerine katıl.
 3. Test sorularını deneyin.
 4. Test yerinizi ayırtın.
 5. Teste git.

Son teori testi nedir?

Nihai Teorisi Testi size Trafik Polisi (TP) sınava önce almak zorunda son testtir. Birçok kişinin inandığının aksine, özel bir direksiyon eğitmeni eşliğinde araba kullanmayı öğrenmeden önce Final Teorisi Testinizi yapmanıza gerek yoktur.

Suda kızaklama teorisi testi nedir?

Suda kızaklama , bir aracın lastikleri ile altındaki yol yüzeyi arasında bir su tabakasının oluşmasına izin verildiğinde meydana gelen bir sorundur. Bu noktada lastikler yola tutunamaz ve bu da çekiş eksikliğine neden olur, bu da sürücünün kontrolü kaybetmesi ve direksiyonu çevirememesi, fren yapamaması veya hızlanamaması anlamına gelir.

BTT ve FTT nedir?

ComfortDelGro Sürüş Merkezi 2B Sınıfı öğrencileri zorunlu Temel Teori ( BTT ) ve Binicilik Teorisi (RTT) derslerini almak zorundadır. 3. Sınıf öğrencilerinin BTT ve / veya Final Teorisi ( FTT ) alma seçenekleri vardır. Böylece, bir öğrenci yalnızca hem A hem de B Derslerine katıldıysa müfredatı tamamlamış kabul edilecektir.

BTT'de başarısız olursanız ne olur?

Eğer FTT ve PDT girebilmek için BTT geçmelidir. Eğer BTT geçmeniz durumunda BTT sonuç yaşam için geçerlidir. Eğer BTT başarısız olursa, bir sonraki kullanılabilir zaman dilimi üzerinde tekrar BTT almak için başvuruda bulunabilirler.

FTT'de kaç soru var?

Araba Sürme - Son Teori Testi (FTT) 50 dakika içinde yapmanız gerekiyor. Testi geçmek için en az 45 soruyu doğru cevaplamanız gerekir. Not : Burada 20 soru ile gösterileceksiniz.

BTT'yi geçtikten sonra ne yapmalı?

BTT sonra, PDL başvurusunda ve FTT beklerken pratik dersler başlayabilir. FTT ve TP (Trafik Polis Testi) tamamlanmasının ardından, kendi lisans size gönderilecek olsun. Başlangıçta Darknights Gönderen: Eğer son teori geçtikten sonra, size TP Testi kitaba üzerinde ilerleyebilir.

RTT'de kaç soru var?

RTT paketi 10 tam test içerir (toplam 500 soru ).

Singapur'da araba kullanmayı nasıl öğrenebilirim?

Temel teori testi için çalışmanız ve bunun için Singapur'daki üç sürüş merkezinden birinde yer ayırtmanız gerekecektir: Singapur Güvenli Sürüş Merkezi (SSDC); Comfort Delgro Merkezi (CDC) ve Bukit Batok Sürüş Merkezi (BBDC). Sırasıyla Woodlands, Ubi ve Bukit Batok'ta bulunurlar. Test ücreti 13$'dır.

Temel teori testi ne kadar?

Sürüş teorisi testleri (BTT ve FTT)
Test ücreti yakın zamanda 6,50 dolara yükseltildi. Temel Teori Testini geçtikten sonra, Geçici Sürücü Belgeniz (PDL) için başvurmaya hak kazanacaksınız. İki yıl geçerli olan PDL için 25$ ödemeniz gerekecektir.

Teori testinizi geçmek için kaç puana ihtiyacınız var?

Teori Testi geçme notu %86'dır, bu nedenle geçmek için 50 çoktan seçmeli sorudan 43'ünü doğru yanıtlamanız gerekir.

Teori sınavına çalışmak ne kadar sürer?

Öğrenci sürücülerin teori testi için en az 10 saat gözden geçirmelerini öneririz.

Araba kullanmayı ne kadar hızlı öğrenebilirim?

Her zaman üç dersten sonra ilk kez geçtiğine yemin eden bir kişiye sahip olacaksınız, ancak bu ortalamadan çok uzak. Sürücü ve Araç Standartları Ajansı'na (DVSA) göre, çoğu insanın araba kullanmayı öğrenmesi için 45 saat ders ve ayrıca 22 saat pratik gerekiyor.