bitbucket yazılımı nedir?

Sordu: Reid Cintas | Son Güncelleme: 2 Mart 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem web barındırma
4.9/5 (185 Görüntüleme . 21 Oy)
Bitbucket , Mercurial (1 Haziran 2020'ye kadar piyasaya sürüldüğünden beri) veya Git (Ekim 2011'den beri) revizyon kontrol sistemlerini kullanan kaynak kodu ve geliştirme projeleri için Atlassian'a ait web tabanlı bir sürüm kontrol havuzu barındırma hizmetidir. Bitbucket hem ticari planlar hem de ücretsiz hesaplar sunar.

Buna göre bitbucket ve Git arasındaki fark nedir?

GitHub bir çok özellik ile birlikte geliyor ve siz BitBucket fazla esneklik inşa etti kendi iş akışları oluşturmak için olanak sağlarken Bitbucket Github daha esnektir. Örneğin, BitBucket size olarak Mercurial birleşmeyle (kullandıkları sürüm kontrol sistemi ile ilgili daha fazla seçenek sunar Git'in yanı sıra).

Ayrıca, bitbucket'i kullanmak ücretsiz mi? Evet! Bitbucket , sınırsız genel ve özel depoya sahip, 5 kullanıcıya kadar bireyler ve küçük ekipler için ücretsizdir . Ayrıca, LFS için 1 GB dosya depolama alanına ve Pipelines'ı kullanmaya başlamak için 50 derleme dakikasına sahip olursunuz. Derleme dakikalarını ve depolamayı ekibinizdeki veya kişisel hesabınızdaki tüm kullanıcılarla paylaşırsınız.

Benzer şekilde, bitbucket aracının kullanımı nedir?

Bitbucket , profesyonel ekipler için tasarlanmış Git deposu yönetimi çözümümüzdür. Git depolarını yönetmek, kaynak kodunuz üzerinde işbirliği yapmak ve geliştirme akışı boyunca size rehberlik etmek için size merkezi bir yer sağlar. Aşağıdakileri içeren harika özellikler sunar: Kaynak kodunuza erişimi kısıtlamak için erişim denetimi.

bitbucket ve bitbucket sunucusu arasındaki fark nedir?

Bitbucket Cloud ve Bitbucket Server , her ikisi de Git deposu yönetimi yetenekleri sağlayan benzer ürünlerdir. Bitbucket Server , daha fazla özelleştirme ve kontrol arayan ekipler içindir. Bitbucket Sunucusu , size işletim sistemini, veritabanını vb. kontrol etme yeteneği veren kurum içinde kurulur.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bitbucket'i kimler kullanır?

Bitbucket'i kimler kullanıyor ? 2516 şirketin, Salesforce, PayPal ve CircleCI dahil olmak üzere teknoloji yığınlarında Bitbucket kullandığı bildiriliyor. StackShare üzerinde 13088 geliştirici Bitbucket kullandıklarını belirtmişlerdir .

Bitbucket güvenli mi?

Bitbucket Bulut Güvenliği
Burada Bitbucket'te güvenliği ciddiye alıyoruz ve onu altyapımızın ve süreçlerimizin her katmanına yerleştiriyoruz. Kodunuzun ve verilerinizin Bulutta güvende olduğunu bilerek içiniz rahat olsun.

bitbucket bir Git mi?

Bitbucket , Mercurial (1 Haziran 2020'ye kadar piyasaya sürüldüğünden beri) veya Git (Ekim 2011'den beri) revizyon kontrol sistemlerini kullanan kaynak kodu ve geliştirme projeleri için Atlassian'a ait web tabanlı bir sürüm kontrol havuzu barındırma hizmetidir. Bitbucket hem ticari planlar hem de ücretsiz hesaplar sunar.

Git ve GitHub arasındaki fark nedir?

Git ve GitHub arasındaki temel fark GitHub çevrimiçi bir hizmettir iken Git, bir açık kaynak aracı geliştiricisinin kaynak kodunu yönetmek için yerel olarak yüklemek olmasıdır hangi Git bağlayıp yükleme veya indirme kaynakları olabilir kullanmak geliştiriciler için.

Bitbucket deposunu nasıl kullanırım?

Deponuzu oluşturmak için aşağıdakileri yapın:
 1. Bitbucket'ten, genel kenar çubuğundaki + simgesini tıklayın ve Depo'yu seçin. Bitbucket, Yeni bir depo oluştur sayfasını görüntüler.
 2. Erişim düzeyi için Bu özel bir havuzdur kutusunu işaretli bırakın.
 3. Depo türü için Git'i seçin.
 4. Depo oluştur'a tıklayın.

Bambu aracı nedir?

Bamboo , bir yazılım uygulaması için sürüm yönetimini otomatikleştirmek için kullanılabilen, sürekli bir dağıtım hattı oluşturarak kullanılabilen bir sürekli entegrasyon (CI) sunucusudur. Entegrasyon yapıları, yeni değişikliklerin kalitesi hakkında erken "başarısız" geri bildirim sağlar.

Jira ne için kullanılır?

JIRA , Avustralya Şirketi Atlassian tarafından geliştirilen bir araçtır. Bu hata izleme, sorun izleme ve proje yönetimi için kullanılır. " JIRA " adı, aslında "Godzilla" anlamına gelen Japonca "Gojira" kelimesinden türetilmiştir. Bu aracın temel kullanımı , yazılımınız ve Mobil uygulamalarınızla ilgili sorunları ve hataları izlemektir.

Git'i nasıl kullanırım?

Git için adım adım kılavuz
 1. Adım 1: GitHub hesabı oluşturun. Başlamanın en kolay yolu GitHub.com'da bir hesap oluşturmaktır (ücretsizdir).
 2. Adım 2: Yeni bir depo oluşturun.
 3. Adım 3: Bir dosya oluşturun.
 4. Adım 4: Bir taahhütte bulunun.
 5. Adım 5: GitHub deponuzu bilgisayarınıza bağlayın.
 6. 10 Yorum.

Bir projeyi bitbucket'e nasıl yüklerim?

BitBucket Deposuna yeni bir proje dizini gönderme
 1. Kaynak denetimi altındaki dizini başlatın. git init.
 2. Mevcut dosyaları depoya ekleyin. git ekle.
 3. Dosyaları taahhüt et. git commit -m "mesaj"
 4. Bitbucket'te oturum açın.
 5. Yeni bir depo oluşturun.
 6. Depo kurulum sayfasını bulun.
 7. Mevcut bir projem var'ı seçin.
 8. Deponuz için bölmedeki yönergeleri izleyin.

SourceTree ne için kullanılır?

Kaynak Ağacı . Windows ve Mac platformları için ücretsiz bir Mercurial ve Git İstemcisi. Depolar için, kullanıcılar ve Git arasında, Git'te uzmanlaşmamış yeni başlayanlar ve yalnızca koda odaklanarak daha üretken olabilecek uzmanlar için kullanımını basitleştiren bir grafik arabirim sağlar.

bitbucket kimliği nedir?

Deponun diskindeki konumu görmek için Sistem Yöneticisi izni gereklidir. Bir havuzun kimliğini belirlemek için, Bitbucket Server'da depoya gidin ve Depo ayrıntıları altında Ayarlar öğesini seçin, deponun diskteki konumu kimlikle birlikte listelenecektir.

Nasıl ücretsiz bir Git deposu yapabilirim?

Ayrıca açık kaynak topluluklarını sürdürme konusunda ücretsiz bir GitHub Learning Lab kursuna katılabilirsiniz.
 1. Herhangi bir sayfanın sağ üst köşesindeki açılır menüyü kullanın ve Yeni depo'yu seçin.
 2. Deponuz için kısa, akılda kalıcı bir ad yazın.
 3. İsteğe bağlı olarak, deponuzun bir açıklamasını ekleyin.
 4. Bir depo görünürlüğü seçin.

Bitbucket ardışık düzenleri nedir?

Bitbucket Boru hatları Bitbucket yerleşik entegre CI / CD hizmettir. Deponuzdaki bir yapılandırma dosyasına dayalı olarak kodunuzu otomatik olarak oluşturmanıza, test etmenize ve hatta dağıtmanıza olanak tanır. Bitbucket - işlem hatları . yml dosyası, deponuz için tüm yapı yapılandırmalarını tutar.

Bitbucket snippet'leri nedir?

Atlassian'ın popüler kaynak kodu barındırma sitesi Bitbucket , "her türden çok dosyalı snippet oluşturmak ve yönetmek" için işbirliği odaklı bir çözüm olan Snippets for Team'i başlattı. Snippet'ler , bir kullanıcıya veya ekibe ait olan ve isteğe bağlı olarak herkese açık olarak paylaşılabilen, sürükle ve bırak yöntemiyle oluşturulabilir.

git bitbucket SourceTree nedir?

Kaynak Ağacı nedir? Windows ve macOS için ücretsiz bir Git GUI istemcisi. Bitbucket ve SourceTree , öncelikle sırasıyla "Kod İşbirliği ve Sürüm Kontrolü" ve "Kaynak Kodu Yönetimi Masaüstü Uygulamaları" araçları olarak sınıflandırılır. Bitbucket tarafından sunulan özelliklerden bazıları şunlardır: Kullanıcı başına ücretlendirilen sınırsız özel depo.

Çekme isteği nedir?

Çekme talebi (PR), açık bir geliştirme projesine katkı gönderme yöntemidir. Bir geliştirici, akran incelemesinden sonra bir projenin ana havuzuna dahil edilmek üzere değerlendirilmek üzere harici bir havuza taahhüt edilen değişiklikleri istediğinde ortaya çıkar.

bitbucket ve GitHub arasındaki fark nedir?

Bunu GitHub ve Bitbucket arasındaki en temel ve temel farka indirgerseniz , şudur: GitHub genel koda odaklanır ve Bitbucket özel içindir. Temel olarak, GitHub büyük bir açık kaynak topluluğuna sahiptir ve Bitbucket çoğunlukla kurumsal ve ticari kullanıcılara sahip olma eğilimindedir.