InDesign'da kanama nedir?

Sorulan: Kelsey Polymenakou | Son Güncelleme: 21 Mayıs 2020
Kategori: teknoloji ve bilgisayar masaüstü yayıncılığı
4.2/5 (391 Görüntüleme. 33 Oy)
Tanım olarak, Taşma , tasarım parçanızın baskı kenarının ötesine geçen grafiklere veya tasarım öğelerine atıfta bulunan bir yazdırma terimidir. Taşma , son kırpılan belgede yazdırılmamış kenarların oluşmamasını sağlar. Bu öğretici, Adobe InDesign'ın önceki birçok sürümünde de çalışır.

Aynen öyle, InDesign'da taşma payı nasıl çalışır?

Taşma , sayfanın kenarını geçen, kırpma kenarını geçen alandır. Yani burada bu şemada sayfanın dış kenarındaki süpürgelik işaretlenmiş Kanamanın kenarını görebilirsiniz. Bir Taşma payı, belge yazdırıldıktan sonra kırpıldığında bir hata payı görevi görür.

Ayrıca InDesign'da kanamanın ne kadar büyük olması gerektiğini biliyor musunuz? InDesign . InDesign'daki maksimum taşma payı, herhangi bir modern baskı ekipmanındaki hata marjından çok daha büyük olan 6 inç'tir. Burada 1 inçlik bir boşluk yeterli olacaktır, ancak yine de yazıcıyı aramaktan zarar gelmez. Illustrator'a benzer şekilde InDesign , taşma alanı için kırmızı yönergeler sağlar.

InDesign'da sümüklü böcek ve taşma nedir?

Bir sayfadaki herhangi bir görüntü veya öğe, kenar boşluğu bırakmadan kırpma kenarının ötesine geçerek sayfanın kenarına dokunduğunda taşma oluşur. Bir öğe, bir belgenin bir veya daha fazla tarafından taşabilir veya uzayabilir. Bir sümüklü böcek böyle bir belgeyi tanımlamak için kullanılan bir başlık ve tarih gibi genellikle bilgiler dışı baskı olduğunu.

slugve bleed arasındaki fark nedir?

Buna karşılık, kasıtlı bir kanama , adından da anlaşılacağı gibi, bir tasarım öğesi olarak ve estetik amaçlarla kullanılmak üzere bilerek yapılan kanamalardır . Öte yandan, bir sümüklü böcek ya da sülük çizgisi genellikle kenarları veya süs hat üzerinde, bir belge veya bir sayfanın marjının dışında bölgede bulunan bir yayıncılık bileşenidir.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kanamaların amacı nedir?

Yazdırmada, taşma payı , yaprağın kesileceği yerin kenarının ötesine geçen yazdırmadır. Başka bir deyişle, kanama kesilecek alandır. Taşma payı , bir belgenin yan tarafında, yazıcıya kağıdın hareketini ve tasarım tutarsızlıklarını hesaba katması için az miktarda alan sağlayan kısımdır.

InDesign'ı taşma payı olan PDF'ye nasıl dönüştürebilirim?

Taşma payı içeren bir PDF oluşturun
Dosya > Dışa Aktar'ı seçin ve Adobe PDF (Yazdır) biçimini seçin. Baskı sağlayıcınız tarafından önerilen Adobe PDF hazır ayarını seçin. Genel sekmesinde, Dışa Aktardıktan Sonra PDF'yi Görüntüle öğesini seçin. İşaretler ve Taşmalar'da Kırpma İşaretleri'ni ve Belge Taşma Ayarlarını Kullan'ı seçin.

InDesign'da tam taşma nasıl yapılır?

InDesign ile Tam Taşma
  1. InDesign'da yeni bir belge başlatın ve oluşturduğunuz kitabın boyutu için sayfa boyutunu ayarlayın.
  2. Yazdır sekmesini seçin.
  3. Paneli genişletmek için Sızdırma ve Slug'a tıklayın.
  4. Gerektiğinde grafik ve metin ekleyerek kitabınızı oluşturun.

InDesign'da ön kontrol nedir?

Ön kontrol , bu süreç için endüstri standardı terimdir. Siz belgenizi düzenlerken, Ön Kontrol paneli bir belgenin veya kitabın istendiği gibi yazdırılmasını veya çıktısının alınmasını engelleyebilecek sorunlara karşı uyarır. Bu sorunlar, eksik dosyalar veya yazı tipleri, düşük çözünürlüklü görüntüler, taşan metinler ve bir dizi başka koşulu içerir.

InDesign'da mor çizgi ne anlama geliyor?

Pembe çizgiler kenar boşluklarıdır - mor çizgiler sütun kılavuzlarıdır.. açık mavi (camgöbeği) olanları da alırsınız - bunlar cetvel kılavuzlarıdır. Pembe ve mordan uzaklaşmak istiyorsanız Indesign'ın tercihler panelindeki kılavuzların rengini yeniden yapılandırabilirsiniz.

Tam kanama nedir?

Tam sayfa baskı, “marjsız” bir baskı elde etmek için kullanılan tekniktir. Kanama yok baskı karşısında tam kanamayla arasındaki fark düzenli boyuta baskılar aşağı kesebilir böylece baskı şirketi özel bir dosya tasarımını gerektirecektir olmasıdır.

Baskı için bir kanama ne kadar büyük olmalıdır?

Minimum taşma miktarı, belgenizin son boyutunun dışında yaklaşık 0,125" (3 mm), ideal olarak 0,25" (6 mm) olmalıdır. Bunun için her yazıcının kendi gereksinimi vardır. Taşma kullanmanıza gerek olmayan tek zaman, her tarafta kesinlikle hiçbir şey yazdırılmadığı zamandır (örneğin, beyaz kenarlıklı bir tasarım).

Tam çerçeveyi nasıl yazdırırım?

Dosya > Yazdır öğesine tıklayın, bir yazıcı seçmek için menüye tıklayın ve ardından Gelişmiş Çıktı Ayarları öğesine tıklayın. İşaretler ve Taşmalar sekmesinde, Yazıcı işaretleri altında Kırpma işaretleri onay kutusunu seçin. Kanamaları altında, hem taşma paylarını ve Bleed işaretleri izin ver seçeneğini seçin. Yayınınızı yazdırın .

InDesign'da Canlı alan nedir?

Canlı alan , tüm önemli metin ve resimlerin göründüğü alandır . Son yazdırılan parçanın gerçek kesim boyutundaki kırpma boyutu.

InDesign'da glif nedir?

Glifler ve özel karakterler ekleyin. Bir glif , bir karakterin belirli bir biçimidir. Örneğin, belirli yazı tiplerinde büyük A harfi, eğik ve küçük büyük harf gibi çeşitli biçimlerde kullanılabilir. Bir yazı tipindeki herhangi bir glifi bulmak için Glifler panelini kullanabilirsiniz.

Ekinler ve kanamalar nelerdir?

Mahsuller ve Kanamalar ve neden önemli oldukları. Kırpmalar veya kırpma işaretleri, yazdırılan bir alanı tanımlayan bir dizi işarettir. Taşma , resminizin gerçek boyutunun ötesine geçen genişletilmiş alanı için kullanılan terimdir.

Kanama izleri nelerdir?

Bir belgede taşma olması, yazdırılan tasarımın belgenin bir veya daha fazla kenarına uzanmayı amaçladığı anlamına gelir. Sızdırma tipik kırpma işaretleri geçmiş daha 2mm uzatmak veya gereklidir. Bu da rehber olarak, nihai boyutuna kırpmak kırpma işaretleri kullanarak, bir yaprağa birden fazla kopyasını yazdırmak olmalarını sağlar.

Oluk InDesign nedir?

Çatınızdan yağmur suyunu taşıyan metal olukların aksine, bir sayfa düzenindeki oluklar tasarım öğelerini birbirinden ayırır. Adobe InDesign'da çalışırken, tek sütunlu ve çok sütunlu metin çerçeveleri dahil olmak üzere sayfa ve mizanpaj öğeleri arasındaki mesafeleri kontrol etmek için çeşitli belge düzeyi ayarlarını kullanın.

Baskıda kanamalar nelerdir?

Taşma payı, sayfanın kenarına dokunan, kırpma kenarının ötesine uzanan ve beyaz kenar boşluğu bırakmayan görüntülere veya öğelere sahip bir belgeyi tanımlamak için kullanılan bir yazdırma terimidir. Bir belgede taşma olduğunda , daha büyük bir kağıda yazdırılmalı ve ardından kırpılmalıdır.

.25 kanama nedir?

Sızdırma , kağıdın kenarına kadar giden herhangi bir renk veya görüntü için endüstri terimidir. Son yazdırılan parçanızın kenarından kırpılması amaçlanmayan metin veya resimler, mizanpajınızın kenarından 1/8"-1/4" (.125"-. 25 ") olmalıdır (Güvenlik olarak da bilinir) .

Kanama boyutunu nasıl belirlersiniz?

Standart formül şudur: taşma yüksekliği = taşma payı (0,125 inç) + kitap yüksekliği + taşma payı (0,125 inç). Taşma genişliği için benzer bir formül mevcuttur: taşma genişliği = kitap genişliği + kırpma kenarı taşma (0,125 inç). Kitabınızın tamamı için yarım inçlik kenar boşlukları kullanmanızı öneririz.

Kanama boyutu ve trim boyutu nedir?

Taşma payı, tasarımınızın kırpma boyutunu aşan kısmıdır. Yayın nihai boyutuna kesildiğinde taşma payı kesiliyor. Tek amacı, tasarımınızın veya resminizin göze hoş gelmeyen beyaz kenarlar bırakmadan en uç noktaya ulaştığından emin olmaktır.