AEM'de Blueprint nedir?

Sorulan: Leigh Mittenentzwei | Son Güncelleme: 13 Şubat 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem web tasarımı ve html
4.6/5 (1.063 Görüntüleme . 11 Oy)
Blueprint : Mevcut sitenin bir kopyası olarak oluşturulan temel yapıdır. Canlı Kopya: Temelde, mevcut bir sitenin veya planın içeriğine ve yapısına dayalı olarak yeni bir site oluşturmaktır, böylece temel/kaynak sitede değişiklik yapıldığında, burada otomatik olarak güncellenir.

Bununla ilgili olarak, AEM'de nasıl planlar yaparsınız?

Bir plan yapılandırması oluşturmak için:

  1. Araçlar menüsüne gidin, ardından Siteler menüsünü seçin.
  2. Blueprint Configurations konsolunu açmak için Blueprints'i seçin:
  3. Oluştur'u seçin.
  4. Plan şablonunu seçin, ardından devam etmek için İleri.
  5. Plan olarak kullanılacak kaynak sayfayı seçin; ardından devam etmek için Sonraki.
  6. Tanımlamak:

İkincisi, canlı kopya nedir? Canlı Kopyalar . MSM canlı kopyası , orijinal kaynakla canlı bir ilişkinin sürdürüldüğü belirli site içeriğinin bir kopyasıdır : Canlı kopya, içeriği kaynağından devralır. Senkronizasyon, kaynakta değişiklik yapıldığında içeriğin fiili aktarımını gerçekleştirir.

Aynı şekilde, AEM'de MSM nedir?

Çoklu Site Yöneticisi ( MSM ), aem geliştiricilerinin mevcut sitenin bir kopyasını oluşturmasına ve kaynak sitede değişiklik yapıldığında kopyayı otomatik olarak güncellemesine olanak tanır. MSM , bir sitedeki içerik değişikliklerinin diğer tüm sitelerde otomatik olarak çoğaltılması için aem geliştiricilerinin siteler arasındaki ilişkileri tanımlamasına olanak tanır.

AEM'de canlı kopya nedir?

Blueprint: Mevcut sitenin bir kopyası olarak oluşturulan temel yapıdır. Canlı Kopya : Temelde, mevcut bir sitenin veya planın içeriğine ve yapısına dayalı olarak yeni bir site oluşturmaktır, böylece temel/kaynak sitede değişiklik yapıldığında, burada otomatik olarak güncellenir.

16 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

AEM JCR nedir?

JCR (JSR-170), içerik havuzları için standart bir Java API'sidir. Java uygulamalarının içerik havuzlarıyla etkileşime girmesi için bir arabirim sağlar, ancak bir havuz uygulaması sağlamaz.

AEM şablonu nedir?

Şablonlar . Şablonlar AEM'de çeşitli noktalarda kullanılır: Bir sayfa oluştururken bir şablon seçmeniz gerekir; bu, yeni sayfanın temeli olarak kullanılacaktır. Şablon , sonuç sayfasının yapısını, herhangi bir başlangıç ​​içeriğini ve kullanılabilecek bileşenleri (tasarım özellikleri) tanımlar.

AEM yayıncısı nedir?

Media Publisher , sistemin Adobe Digital Publishing System'da içerik yayınlamasına izin veren Adobe Experience Manager için bir modüldür. AEM ve modül yapılandırıldıktan ve uygun şablonlar kullanıldığında, folioları DPS'de yayınlayabilirsiniz .

AEM'de askı nedir?

AEM , içerik odaklı uygulamaların kolay geliştirilmesini sağlayan REST ilkelerine dayalı bir Web uygulaması çerçevesi olan Sling kullanılarak oluşturulmuştur. Sling , veri deposu olarak Apache Jackrabbit gibi bir JCR deposu veya AEM durumunda CRX İçerik Deposu kullanır.

AEM'de OSGi nedir?

OSGi , Adobe Experience Manager'ın ( AEM ) teknoloji yığınındaki temel bir öğedir. AEM'nin bileşik demetlerini ve konfigürasyonlarını kontrol etmek için kullanılır. OSGi "uygulamaların küçük, yeniden kullanılabilir ve işbirliğine dayalı bileşenlerden oluşturulmasına izin veren standartlaştırılmış temel öğeleri sağlar.

AEM testi nedir?

AEM , AEM kullanıcı arayüzünüz için testleri otomatikleştirmek için bir çerçeve sağlar. Çerçeveyi kullanarak, doğrudan bir web tarayıcısında UI testleri yazar ve çalıştırırsınız. js, Javascript ile yazılmış bir test kitaplığı. Hobbes. js çerçevesi, geliştirme sürecinin bir parçası olarak AEM'yi test etmek için geliştirildi.

AEM gönderici nedir?

Dispatcher , Adobe Experience Manager'ın önbelleğe alma ve/veya yük dengeleme aracıdır. Dispatcher , AEM sunucunuzu saldırılara karşı korumaya da yardımcı olur. Dispatcher, hem hızlı hem de dinamik bir ortamın gerçekleştirilmesine yardımcı olur.

AEM'deki iş akışları nelerdir?

AEM'de iş akışı nedir? AEM'de iş akışı , kullanıcıların CMS örneğindeki etkinlikleri otomatikleştirmesine olanak tanıyan iyi tanımlanmış bir dizi adımdır. İnsanlar (katılımcılar), prosedürler (süreç) veya bazı araçlar dahil olmak üzere çeşitli adımlardan oluşur.

Adobe AEM CQ nedir?

Ryerson, Adobe Experience Manager (önceden CQ olarak adlandırılan AEM ) adlı bir web içerik yönetim sistemi (WCMS veya CMS) kullanır. AEM / CQ , teknik bilgisi olmayan bir kullanıcının bir web sitesini yönetmesini, güncellemesini ve bakımını yapmasını sağlayan basit bir sürükle ve bırak CMS'dir.

Bir planı nasıl kopyalarsınız?

Kaymakamlıktan. Evinizin bulunduğu ilçedeki ilçe memurunun ofisini ziyaret edin. Bu, bazı belediyelerde ilçe kayıt memuru veya tapu memuru olarak adlandırılabilir. Bir kez orada, mülk için dosyadaki planların kopyalarını isteyin.

AEM'de kullanıma sunma nedir?

Kullanıma sunma , kaynaktan (Blueprint) yapılan değişiklikleri hedefe (canlı kopya) yayan bir süreçtir. Bir siteyi dışarı rulo, canlı kopya Adobe Deneyim Müdürü kopyalar Blueprint (kaynak) (hedef). Adobe Experience Manager, kaynakta değişiklikler meydana geldiğinde canlı kopyayı otomatik olarak güncelleyebilir.