buah uzun uzun nedir?

Sordu: Arsilia Kurzawsk | Son Güncelleme: 13 Ocak 2020
Kategori: yiyecek ve içecek alkolsüz içecekler
4.8/5 (859 Görüntüleme . 45 Oy)
Ortak isim: Bua Long Long , Kedondong. Yaygın olarak ambarella olarak bilinen Spondias dulcis (syn. Spondias cytherea), lifli bir çukur içeren yenilebilir meyvesi olan ekvator veya tropikal bir ağaçtır.

Ayrıca, Buah'ı uzun süre nasıl korursunuz?

Yöntem

  1. Buahı uzun uzun soyun ve kamalara kesin. Tohumu atın. Üzerlerine tuzu serpin.
  2. 1 litre kaynar su veya tüm meyveleri batıracak kadar su kaynatın. Meyan köklerini ekleyin ve 1 dakika kaynatın.
  3. Su soğuyunca meyveleri ekleyin. En az 12 saat buzdolabında bekletin.

Yukarıda, Ambarella'nın İngilizce adı nedir? ??????) Sri Lanka'da veya Haziran eriği, lifli bir çukur içeren yenilebilir meyvesi olan ekvator veya tropikal bir ağaçtır.

Ayrıca biliyorum, Umbra meyvesi nedir?

Ambarella, hayati besinler ve antioksidanlar açısından zengin, gevrek ve sulu bir meyvedir . Spondias dulcis olarak da bilinen Ambarella, lifli bir çukur içeren yenilebilir meyvesi olan ekvator veya tropikal bir ağaçtır. Meyve çiğ yenebilir, ancak olgunlaşmış meyve tadı en iyisidir. Sert bir cilde sahip oval, yeşil renklidir.

Kedondong'u nasıl yersiniz?

Kedondong , büyük yassı tohumları boyunca dilimlenerek bir mango gibi işlenebilir. İnce derisi yenilebilir ancak serttir ve sıklıkla atılır. Meyvelerin olgunlaşmaya devam etmesi gerekiyorsa, istenen doku ve meyve rengi elde edilene kadar oda sıcaklığında bırakın.

23 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Ke Dong Dong suyu nasıl yapılır?

Bir bardak amra suyu yapmak için 1/2 bardak konsantre meyve suyunu 1 – 1.5 bardak su ile karıştırın. Şeker şurubu ile tatlandırın ve ekşi bir erik ekleyin. Erik içeceğin içine demlenmesi için bir süre oturmasına izin verin. Servis etmeye hazır olduğunuzda buz küpleri ile süsleyin.

Umbra suyu nasıl yapılır?

Ambarella Suyu / Buah Ambra Suyu
  1. Doğranmış Ambarella'yı su ve şekerle karıştırın.
  2. Bir sürahiye süzün.
  3. 2 bardağa bölün.
  4. Her bardağa 1 veya 2 kuru erik ekleyin.
  5. Buz küpleri ile servis yapın.

İngilizce'de Ambazhanga nedir?

Ambazhanga (Ambaya, Yabani Mango veya Domuz Erik)
Ambazhanga – Hog Plum (?????????), Kerala'da yetişen özel bir erik türüdür. Bu yeşil renkli meyveler ham haliyle genellikle turşu yapımında ve çeşitli yemeklerde ekşime maddesi olarak kullanılır.

Makok'un tadı nasıl?

Mangosteen (Mongkut), şenlikli bir şapka takmış gibi görünen kırmızımsı-mor renkli bir meyvedir! Lezzet, elma ve armut arasındaki tatlı ve ekşi bir geçiştir. Noy Naong, lezzet bakımından çok tatlı, sulu bir armuta benzer. Olgunlaşmış meyve bir kaşıkla dışarı alınabilir ve puding gibi yenebilir.

Amra meyvesinin ingilizce adı nedir?

Sarı mombin veya domuz eriği olarak da bilinen Spondias mombin, Anacardiaceae familyasındaki bir ağaç ve çiçekli bitki türüdür. Batı Hint Adaları da dahil olmak üzere tropikal Amerika'ya özgüdür.

Kedondong'u nasıl yetiştirirsiniz?

Fide marcotted fidelerden özel yuvalar elde kedondong. Tavsiye edilen dikim mesafesi toprak tipi ve yoğunluğuna göre 3 metre x 4 metre veya 4 metre x 4 metredir. Her ekim deliği, ilk büyüme aşamasını teşvik etmek için Üçlü Süperfosfat (TSP), Organik gübre ve GML kullanmalıdır.

Balonglong'u nasıl yersiniz?

Balonglong ya kendi başına yenir ya da Hae Ko'ya (siyah tuzlu karides ezmesi) batırılır. Meyveler gevrek ve hafif ekşidir ve teknenizde hangisinin yüzdüğüne bağlı olarak olgunlaşmamış (beyaz etli yeşil dış katman) veya olgun (sarı dış katman sarı etli) olarak tüketilebilir.

Domuz eriği nasıl yenir?

domuz eriği yemek
Meyveler atıştırmalık olarak çiğ ve bütün olarak yenebilir, ancak genellikle taze meyve suları haline getirilir veya dondurma, reçel ve jöle yapmak için kullanılır. Meksika'da, ekşi-baharatlı bir garnitür yapmak için olgunlaşmamış domuz eriği turşusu yapılır.

Ambarellanın tadı nasıldır?

Ambarella Tadı
Ambarellas, bir ısırık için belirgin bir gevreklik ile ekşi bir tada sahiptir. Meyve ve fındık Ansiklopedisi üstü kapalı olarak tat tarif “gevrek ve ananas koku ve lezzet ile sulu ... alt asittir.” Turşu benzer şekilde, ambarella en ince, limon yeşili deri yenilebilir.

Altın elma meyvesi nedir?

Altın Elma ağacının (Spondias cytherea) kökenleri Society Adaları'ndadır ve Barbados adasının gerçek bir sakinidir. Altın elma ağacının meyvesi , altın- turuncu görünümlü bir cilde ve sert, sarı etle çevrili dikenli bir tohuma sahiptir.

Ambarella nedir?

ambarella'nın tanımı . : Tropik bir ağaç (Spondias dulcis eş anlamlısı Spondias cytherea, Anacardiaceae familyasından, kaju ailesi), Polinezya ve Melanezya'ya özgüdür ve hafif ekşi, sarımsı bir cilde ve posaya sahip yenilebilir oval meyvesi için yaygın olarak yetiştirilir: meyve.

Pommcythere'i nasıl hecelersin?

Pommecythere (POM-SEE-TAY), özellikle bir kase baharatlı yemekte hepimizin sevdiği dikenli yeşil meyvedir. Kelimenin kökeni Fransızcadır; elma anlamına gelen 'pomme' ve 'Spondias cytherea' bilimsel adından gelen 'cythere'.

Trinidad'da Haziran eriğine ne denir?

Bermuda'da da Haziran eriği . Lady Lei 31 Mayıs 2018. Evet, Trinidad'da 'pommecythere' olarak bilinir, ancak Tobago'da 'altın elma' olarak da bilinir .

Haziran eriğinin diğer adı nedir?

Haziran eriği aynı zamanda Altın Elma , Pommcythere , Sarı Yumurta ve Jamaika Haziran eriği olarak da bilinir.

Haziran eriği nasıl yenir?

Meyve olgunlaştığında kabuk sarıdır ve eti tatlıdır, bundan önce kabuk yeşil ve eti ekşidir. Haziran eriği hem olgun hem de olgunlaşmamış olarak yenebilir , olgunlaşmadan önce yenirse tuz eklenebilir. Bir haziran eriğinin kösele derisi ısırılarak ve soyularak çıkarılabilir.

Haziran eriği neye iyi gelir?

Haziran Erikleri harika bir C ve K vitamini kaynağıdır. Olgunlaşmamış, iyi miktarda protein taşırlar. İçerdikleri antibiyotik özellikleri sayesinde yüksek tansiyonu düşürmeye ve solunum rahatsızlıklarını iyileştirmeye yardımcı olurlar.

Haziran eriğinin tadı nasıldır?

Haziran Erik . Haziran eriği baharatlı, ekşi ve tuzlu bir meyvedir. Lezzet en iyi ananas/mango/soursop kombinasyonu olarak tanımlanır. Doku, gevrek ve sulu, olgunlaşmamış mango veya elmaya benzer.