Tebeşir boyası neyden yapılır?

Sorulan: Esclavitud Zasetsky | Son Güncelleme: 24 Mayıs 2020
Kategori: ev ve bahçe ev geliştirme
4/5 (40 Görüntüleme . 30 Oy)
Kendi tebeşir boyanızı yapmak için aşağıdaki talimatları izleyin: Alçı Paris, kabartma tozu veya zımparalanmamış harç ve suyu, tüm topakları çıkaracak kadar karıştırın. Kabartma tozu veya zımparalanmamış harç karışımını boyaya dökün. Tüm karışım eriyene ve topak kalmayana kadar karıştırın.

Benzer şekilde, tebeşir boyası nedir ve neden kullanılır diye sorabilirsiniz.

Chalk Paint , kireçli bir görünüm oluşturmak için mobilya ve diğer eşyalarda kullanılabilen bir boya türüdür (aslında, Annie Sloan'ın ticari markalı bir boya markasıdır, ancak diğer şirketlerde de benzer boyalar vardır ). Yaşlı bir görünüm oluşturmak için kullanılır ve kolayca eskitilebilir.

Ayrıca, tebeşir boyası zehirli midir? Üzerine tebeşir eklenmiş basit bir boyama değildir. Kara tahta boyası değildir. Chalk Paint ® kurşunsuz, EG içermeyen, kokusuz ve çok düşük uçucu organik bileşiklere (VOC) sahip toksik olmayan, su bazlı bir boyadır . Sadece bir Chalk Paint ® vardır ve sonsuz olanaklar sunar.

Peki, tebeşir boyası neden bu kadar pahalı?

Chalkpaint eskiden bulunması zor bir eşyaydı ama şimdi her hırdavatçıda satılıyor ve hatta Walmart bile satıyor. Quart tarafından lateksten daha pahalıdır , ancak tebeşir boyası , opaklığından dolayı daha az boya gerektirir. Tebeşir boyasından tasarruf etmek için şu makaleyi okuyun: Kendin Yap Mobilya Boyası Tarifi.

Tebeşir boya su bazlı mı?

Tebeşir boyası su bazlı olduğundan , fırçalarınızı mineral ispirto kullanmak zorunda kalmadan sabun ve su ile temizleyebilirsiniz.

34 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Tebeşir boyayı cilalamazsanız ne olur?

Balmumu ile ilgili bir sorun olmayan bir poli cilanın potansiyel bir dezavantajı vardır. Poli son katlar bazen gözenekli tebeşir boyası yoluyla ahşaptan tanenleri çekerek sarımsı (veya bazen pembe) lekeler oluşturabilir. Balmumu , ahşapla bir poli ile aynı şekilde reaksiyona girmez, bu nedenle balmumu ile bu olmaz .

Tebeşir boyası ne kadar sürer?

Tüm boyaların bir raf ömrü vardır ve Annie Sloan boyaları istisna değildir. Biz hiçbir fikri nasıl veya ne saklanacaktır var dükkan boya yaprakları kez Tebeşir Boya ® ve Wall Boya, dikkatlice birkaç yıldır potansiyel son saklanan zaman biliyoruz ederken. Boyayı satın aldıktan sonra bir yıl içinde kullanmanızı öneririz.

Tebeşir boyanın mühürlenmesi gerekiyor mu?

Tavsiye edilmez. Chalk Paint ® dekoratif boyası , Annie Sloan Soft Wax veya Annie Sloan Lacquer gibi kaliteli bir kapatıcı ile kapatıldığında bile %100 gözeneksiz olmayacaktır ve bu, çapraz kontaminasyon sorunlarına yol açabilir. Yüzey temiz görünebilir ancak yüzeyin derinliklerinde olmayabilir.

Tebeşir boyasını açık bırakabilir misiniz?

Sizin için en iyi olanı ve parçanıza uygun olanı kullanın. Çoğu tebeşir boya markaları Eğer çok mühürsüz bırakmayı tercih söylüyorlar, ama bunu tavsiye etmiyoruz. Tebeşir boya Çok gözenekli ve bir konuda mühürlerim yoksa lekeleri alıp hiçbir zaman bir karmaşa bakacağız.

Tebeşir boya ile pürüzsüz bir yüzey nasıl elde edilir?

Nasıl Yapılır Salı: Tebeşir Boyası ile Pürüzsüz Bir Son Kat Oluşturun - Fırça Darbesi Yok!
 1. Parçayı temizleyin.
 2. Odun dolgu.
 3. Boyanızı karıştırın.
 4. Boyayı uygulayın.
 5. İkinci katı uygulayın ve ilk katın tersi yönünde okşayarak bitirin.
 6. Zımparalama.
 7. Sıkıntı.
 8. Balmumu.

Tebeşir boyası mobilya için neden daha iyidir?

Mobilyaların zımparalanması veya astarlanması gerekmez. Tebeşir boyanın kuruduktan sonra zımparalanması kolaydır, bu da fırça darbelerini ortadan kaldırmayı kolaylaştırır, böylece süper pürüzsüz bir yüzey elde edebilirsiniz. Tebeşir boya , kürlendiğinde ve bir balmumu veya su bazlı poliüretan koruyucu kaplama eklediğinizde çok dayanıklıdır.

Tebeşir boyası için özel bir fırçaya mı ihtiyacınız var?

Annie Sloan Chalk Paint'i uygulamak için genellikle duvarları boyamak için kullanılan daha tipik sentetik fırçanız yerine doğal kıllı bir fırça (genellikle "saf kıl" olarak etiketlenir) kullanmak en iyisidir. {Bu fırça seti} kadar ucuz bir şey olabilir. Boyalı mobilyaların güzelliği, mükemmel olmak zorunda olmamasıdır.

Boyalı ahşap üzerine tebeşir boya yapabilir misiniz?

Evet! Leke Üzerine Tebeşir Boya Kullanabilirsiniz . Tebeşir boya ile lekeli bir mobilya parçasını kolayca dönüştürün! Sadece bir mat cila boyalı fransız ülke görünüm oluşturmak için herhangi bitirmek konusunda üzerine boya tebeşir başvurabilir.

Kaç kat tebeşir boyaya ihtiyacınız var?

Koyu bir parça üzerine beyaz veya kirli beyaz bir şey boyarsanız , sağlam bir kapatıcılık için muhtemelen üç kata ihtiyacınız olacaktır. Ancak boya çok çabuk kuruduğu için katlar arasında uzun süre beklemezsiniz. Parçanızın daha sıkıntılı olmasını istiyorsanız, sadece iki kat sonra mutlu olabilirsiniz.

Tebeşir boyası yerine ne kullanabilirim?

Tebeşir Boyama Mobilyalarına Daha İyi Bir Alternatif - Malzemeler:
 1. Seçtiğiniz renkte 1 Quart Sherwin Williams ProClassic!
 2. 1 Quart Zinsser Bullseye 123 Astar – Boyanız açık veya beyaz ise astarı renklendirmeyin.
 3. 1 Boya Fırçası - Bunları seviyorum!
 4. 1 Quart Genel Son Kat Son Kat (Güncel fiyatı buradan kontrol edin.)

Boyanın rustik görünmesini nasıl sağlarsınız?

 1. Alanınızı Hazırlayın. Damla bezleri sererek ve alanı hazırlayarak başlayın.
 2. Parçayı Zımparalayın ve Temizleyin. Parçanın yüzeyini zımparalayın.
 3. Parçayı Boyayın.
 4. Balmumu ve Üst Boya Katmanı Uygulayın (Opsiyonel)
 5. Parçayı Zımpara Kağıdı ve Çelik Yünle Sıkın.
 6. Leke Uygulayın (Opsiyonel)
 7. Bitmiş Parçayı Poliüretan ile Koruyun.

Tebeşir boyası mutfak dolaplarında nasıl durur?

Tebeşir boyası , kara tahta boyasından farklıdır. Tebeşir boya , zımparalama veya astarlama yapmadan hemen hemen tüm yüzeylere yapışacak özel formüle edilmiş düz bir boyadır . Mat bir yüzeye sahiptir ve mühürlenmesi gerekir. Diğer markalar kendi tebeşir boya versiyonlarını formüle etmişlerdir, ancak Annie Sloan orijinaldir.

Tebeşir boya ile akrilik boya arasındaki fark nedir?

FolkArt Home Decor Tebeşir boya ile FolkArt Akrilik boya arasındaki fark nedir ? Astarlama, zımparalama, sıyırma gibi herhangi bir proje hazırlığı gerektirmeyen, yoğun pigmentli bir boyadır .

Tebeşir boyam kuruduğunda neden çatlıyor?

Evet – bazen tebeşir bazlı boya çatlar . Hatta bazı kullanıcılar bundan hoşlanabilir. Bu, başka bir kanama durumu VEYA ikinci katı uygulamadan önce ilk katın kurumasına izin vermeme meselesi olabilir.

Neden tebeşir boyayı cilalıyorsunuz?

Çünkü kendine özgü gözenekli yapısı ™ Boya Chalk vücudunuzda kaliteli cilt losyonu irade gibi in- ıslatmak balmumu verir. Bu nedenle Chalk Paint ™ ve Annie Sloan mumları birbirleriyle mükemmel bir şekilde birleşirler - bunu yapmak için yaratılmışlardır ve başka hiçbir ürün karışımı aynı sonuçları vermez.

Kendi tebeşir boyamı yapabilir miyim?

1/3 su bardağı Plaster of Paris ve 1/3 su bardağı soğuk suyu karıştırın; tamamen pürüzsüz olana kadar karıştırın. Bunu 1 bardak lateks boya ile karıştırın ve iyice karıştırın. Bu , altı çekmeceli bir şifonyerde bir kat için yeterli tebeşir boyası yapacaktır .

Boyalı mobilyalar için en popüler renk nedir?

Beyaz veya kırık beyaz tonları en çok satanlar, tasarımcıların favorileri ve önerilen renkler olarak seçilmeye devam ediyor. Diğer renkleri beyazla karıştırmak özel tonlar oluşturabilir ve beyaz, iki tonlu efektlerde yaygın olarak kullanılır. Genel olarak çok yönlülüğü ve popülaritesi, tartışmasız beyazı boyalı mobilyalar için en popüler renk yapmaktadır .