Bir işletme için Bölüm 11 nedir?

Sordu: Huong Virzi | Son Güncelleme: 15 Mart 2020
Kategori: işletme ve finans iflası
3.9/5 (319 Görüntüleme . 44 Oy)
Bölüm 11 , bir borçlunun ticari ilişkilerinin, borçlarının ve varlıklarının yeniden düzenlenmesini içeren bir iflas şeklidir. Adını ABD iflas kodu 11'den alan şirketler, borçlarını yeniden yapılandırmak için zamana ihtiyaçları varsa genellikle Bölüm 11'i dosyalıyor. İflasın bu versiyonu borçluya yeni bir başlangıç ​​sağlar.

O zaman, bir şirket Bölüm 11'de hayatta kalabilir mi?

İkinci olarak, Bölüm 11'e başvuran şirketlerin yaklaşık %25'inin hayatta kalacağını anlayın - beyzbolda bile tam olarak iyi bir vuruş ortalaması değil. Alt satır: İşletmenizin mali sıkıntıyla karşı karşıya olabileceğini düşünüyorsanız, çok geç olmadan ve işiniz başka bir istatistik haline gelmeden hemen bir egzersiz avukatı ile görüşün.

Ayrıca Bölüm 11 ve Bölüm 7 arasındaki fark nedir? Bölüm 7 ve Bölüm 11 iflas arasındaki temel fark , Bölüm 7 iflas başvurusunda, borçlunun varlıklarının borç verenlere (alacaklılar) ödemek için satılması, Bölüm 11'de ise borçlunun kredi şartlarını değiştirmek için alacaklılarla müzakere etmesidir. varlıkları tasfiye etmek (satmak) zorunda kalmak.

Buna göre, Bölüm 11 planı nasıl onaylanır?

Bölüm 11 planı , borçlunun mali işlerini yeniden düzenlemesine veya başka bir deyişle yeniden yapılandırmasına izin verir. Aksi takdirde, alacaklılar önerilen bir Bölüm 11 planını kabul edip etmeme konusunda oy kullanma hakkına sahiptir. İflas mahkemesi tarafından onaylanması için en az bir "bozuk" iddia sınıfının bir Bölüm planı lehinde oy kullanması gerekir.

Bölüm 11 borcu siliyor mu?

Bölüm 11 iflas, büyük işletmeler tarafından alacaklılara geri ödeme yaparken aktif kalmalarına yardımcı olmak için sıklıkla kullanılan bir yeniden yapılanma planıdır. Bir üç veya beş yıllık bir süre içinde geri borcunuzun bir kısmını ödemek sağlayan bir geri ödeme planı ile Bölüm 13 iflas ortadan kaldırır borçlar.

23 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir şirket Bölüm 11'i dosyaladığında ne olur?

İflas eden bir şirket , "borçlu", işini "yeniden düzenlemek" ve yeniden kârlı olmaya çalışmak için İflas Kanununun 11. Bölümünü kullanabilir. Şirketin varlıklarını "tasfiye etmek" (satmak) için bir kayyum atanır ve para, alacaklılara ve yatırımcılara olan borçları içerebilecek borcu ödemek için kullanılır.

Bölüm 11 nasıl çalışır?

İflas Kanunu'nun bu bölümü , genellikle bir şirket veya ortaklığı içeren yeniden yapılanma sağlar. Bölüm 11 borçlusu genellikle işini canlı tutmak ve alacaklılara zaman içinde ödeme yapmak için bir yeniden yapılanma planı önerir. İş dünyasındaki veya bireylerdeki kişiler de 11. bölümde yardım isteyebilirler.

Satıcılar Bölüm 11'de ödeme alıyor mu?

Bir Fasıl 11 durumda, müşteri size "kritik satıcı" ve kritik satıcıları ödemeye elde eder iflas mahkemesi yetkisini gördüğü takdirde iflas dosyalama önce müşteriye sağlanan bazı veya tüm mal ve hizmetler için ödeme elde etmek mümkün olabilir.

Bölüm 11'i dosyalamak kötü mü?

Bölüm 11 iflası , ayakta kalmak için mücadele eden işletmeler için zor olabilen uzun ve maliyetli bir süreçtir. Onları varlık satmaya zorlamasa da, dosyalama ücretleri ve yasal ücretler açısından onlara çok pahalıya mal olabilir. Planları onaylandıktan sonra, birkaç yıl boyunca eski borçlarını ödeyecekler.

Şirket tasfiyeye girdiğinde çalışanlara ödeme yapılır mı?

İşverenin tasfiye ise, hiçbir devam eden iş olduğunu ve işinden olacak. İflas eden işletmeden size ödeme yapmak için yeterli fon yoksa, hepsi kaybolmaz. Sen maaş, haber, tatil ve fazlalık ödeme dahil olmak üzere olağanüstü ödemeler için Ulusal Sigorta Fonu (NIF) için geçerli olabilir.

Önceden paketlenmiş Bölüm 11 nedir?

Önceden paketlenmiş bir iflas, bir şirketin alacaklılarıyla işbirliği içinde hazırladığı ve şirket Bölüm 11'e girdikten sonra yürürlüğe girecek olan bir finansal yeniden yapılanma planıdır. Bu plan, şirket iflas dilekçesini vermeden önce hissedarlar tarafından oylanmalıdır ve daha kısa geri dönüş sürelerine neden olabilir.

Bölüm 11'in fiyatı ne kadar?

Bölüm 11 için dosyalama ücreti 1.717,00$'dır. 7. Bölüm için avukatlık ücreti, davanın ne kadar karmaşık olduğuna bağlı olarak genellikle 1.000,00 ile 1,500,00 ABD Doları arasındadır.

Bölüm 11 çalışanları nasıl etkiler?

Bölüm 11 iflasında veya “yeniden yapılanma”da, işveren işin içinde kalır ve yeniden örgütlenmeye ve iflastan mali açıdan sağlam bir şirket olarak çıkmaya çalışır. Birçok çalışan işte kalabilir ve maaş almaya ve sosyal yardım almaya devam edebilir. Ancak, bazıları işten çıkarılabilir.

Bölüm 11'deki idari talep nedir?

İdari gider talebi , iflas başvurusunun ardından mahkeme onayı ile borçlu tarafından üstlenilen bir borcu ifade eder. Bir yönetim giderleri iddiası genellikle sahip bir bölüm 11 borçlu ilgili ve alacaklılara sahip bölüm 11 borçlu tarafından yapılan iddialarını içermektedir.

Bölüm 11'deki nakit teminat nedir?

Bölüm 11 davasını açtıktan sonra, borçlu genellikle nakit , menkul kıymetler, mevduat hesapları ve borçlunun borç verene teminat olarak rehin verdiği nakit benzerlerini içeren nakit teminatı kullanmaya çalışır.

Bölüm 11 onay duruşmasında ne olur?

Elinde bulunan bir Bölüm 11 borçlusu, planın tamamlanması, tamamlanma durumu hakkında rapor verilmesi ve nihai kararnameye başvurulması da dahil olmak üzere, onaydan sonra yerine getirmesi gereken bir takım sorumluluklara sahiptir. Sonunda, borçlu davayı kapatma kararı için mahkemeye başvuracaktır.

Şirketler neden Bölüm 11'i dosyalıyor?

Şirketler , uzun vadeli gelirleri varlıkların tasfiye değerinden daha yüksek olacağı için Bölüm 11'i dosyalamayı tercih ediyor. Bu şekilde, alacaklılar borçlu işletmenin yeniden düzenlemesine ve bir ödeme planı hazırlamasına izin verirlerse daha fazla parayı geri alabilirler. Alacaklılar da borçlu ile görüşür.

11. Bölüm kapatıldığında ne olur?

İflas reddi , iflas davanızı kapatır ve bir tahliye almadan önce gerçekleşirse, bunun anlamı: otomatik kalış korumasını kaybettiniz (alacaklıların borç tahsil etmesini yasaklayan emir) ve. borçlarından sorumlu olmaya devam edeceksin.

Bölüm 11'deki münhasırlık süresi nedir?

Bölüm 11'de bir borçluya sağlanan en önemli faydalardan biri, borçlunun iflas davasının ilk dört ayında Bölüm 11 planını dosyalama münhasır hakkıdır. Bu münhasırlık süresi , sebep gösterilmesi üzerine iflas mahkemesi tarafından kanuni azami 18 aya kadar uzatılabilir.

Bölüm 11'i ne sıklıkla dosyalayabilirsiniz?

İflas Kanunu, Bölüm 7 ve Bölüm 13 iflas işlemlerindeki tahliyeler için zaman sınırları veya bekleme süreleri uygular. İflas az yaygın türleri (Bölüm 11 ve Bölüm 12) için, hiçbir zaman sınırı vardır ve borçlar dosya iflas sıklıkta boşaltılabilir.

Bölüm 7'yi dosyalarsam arabamı kaybeder miyim?

Motorlu araç muafiyeti, bir araçtaki öz sermayeyi koruyarak arabanızı , kamyonunuzu, motosikletinizi veya kamyonetinizi Bölüm 7 iflasında tutmanıza yardımcı olur. Araç kredisi konum arkasında sen Eğer (daha aşağıda) iflas önce dosyayı geçerli ödemelerinizi getirmek için bir plan işe sürece, arabanı tutabilir.