izdiham hizmeti nedir?

Sordu: Nonato Affelt | Son Güncelleme: 9 Nisan 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem tarayıcıları
4.1/5 (92 Görüntüleme. 16 Oy)
Geliştiriciler: Atlassian

Benzer şekilde, birleşme ne için kullanılır diye sorabilirsiniz.

Prosedür. Confluence , ekiplerin işbirliği yapmasına ve bilgiyi verimli bir şekilde paylaşmasına yardımcı olmak için kullanılan bir işbirliği wiki aracıdır. Confluence ile proje gereksinimlerini yakalayabilir, belirli kullanıcılara görevler atayabilir ve Team Calendars eklentisinin yardımıyla aynı anda birkaç takvimi yönetebiliriz.

Ayrıca, bir izdiham hizmetini nasıl başlatırım? Confluence'ı bir hizmet olarak yüklemediyseniz, Confluence'ı manuel olarak başlatmanız ve durdurmanız gerekir.

 1. Confluence'ı başlatmak için <installation-directory>instart-confluence.sh dosyasını çalıştırın.
 2. Confluence'ı durdurmak için <installation-directory>instop-confluence.sh dosyasını çalıştırın.

Ayrıca bilmek, Jira'ya karşı izdiham nedir?

Jira ve Confluence , ikisi de aynı şirket olan Atlassian tarafından üretilse de iki farklı üründür. Jira bir hata izleme sistemidir ve Confluence bir ekip işbirliği/bilgi yönetimi/wiki sistemidir. Confluence , JIRA'nın dokümantasyon bileşenidir.

Birleşim yeri nedir?

Confluence , Atlassian'ın ekiplerin işbirliği yapmasına ve bilgiyi verimli bir şekilde paylaşmasına yardımcı olmak için kullanılan içerik işbirliği aracıdır. Confluence'da içerik, alanlar, sayfalar ve bloglar kullanılarak oluşturulur ve düzenlenir. Confluence , yinelemeleri önlemek ve yalnızca en son bilgileri görüntülemek için de tasarlanmıştır.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Birleşme iyi mi?

Genel olarak, bir dizi Atlassian ürününe abone olduğumuz için Confluence şirketimize iyi hizmet etti. Bu diğer ürünlerle anında entegrasyon, Confluence uygulamasını iş modelimiz için çok arzu edilir kılar ve bize fazladan çaba veya düşünce olmadan çok ihtiyaç duyulan bir çözümü sunar.

Confluence'ı kullanmanın en iyi yolu nedir?

Kullanıcılarınızın Bilmesi Gereken 9 Confluence En İyi Uygulaması
 1. Oluşturmanız gereken alanların listesini belirleyin.
 2. Sayfa yapınızı tanımlamak için zaman ayırın.
 3. Sayfa şablonlarını kullanın.
 4. Confluence makrolarını kullanarak üretkenliği artırın.
 5. Eklerinizi düzenleyin.
 6. Gereksiz içerikten kaçının.
 7. İçeriğinizi etiketleyin.
 8. İzinleri akıllıca verin.

Birleşme SharePoint'ten daha mı iyi?

Confluence için bir avantaj , SharePoint'ten daha az özellik sunmasıdır . Bu, yazılımın öğrenilmesini kolaylaştırır. SharePoint daha sağlam bir araç olsa da, yazılımın tüm özelliklerini ve avantajlarını öğrenmek için önceden eğitim alınması gerekir.

Confluence'ı kimler kullanıyor?

Confluence'ı kimler kullanır ? 1680 şirketin Facebook, Netflix ve Lyft dahil olmak üzere teknoloji yığınlarında Confluence kullandığı bildiriliyor. StackShare'de 5524 geliştirici Confluence kullandıklarını belirtmişler.

Confluence bir belge yönetim sistemi midir?

Confluence bir belge kontrol sistemi olarak kullanılabilir. Müşteriler için ekleri yönetmek , sürümlendirmek, aramak ve düzenlemek için yerleşik özellikleri, paylaşılan bir belge deposunun uçtan uca değiştirilmesini haklı çıkarır. Bu şekilde, Confluence sayfalarını bir sistemdeki klasörler ve eklerini dosyalar olarak düşünebilirsiniz.

Nehirlerde izdiham ne anlama geliyor?

Nehirlerin birleşmesi , iki veya daha fazla nehrin buluşma noktası olarak tanımlanır. Başka bir deyişle, genellikle bir kolun ana akım olarak adlandırılan büyük bir nehre katıldığı noktayı ifade eder.

Confluence hangi dilde yazılır?

Java

Jira ile izdiham serbest mi?

Atlassian , Jira Software, Jira Service Desk, Jira Core ve Confluence'ın giriş seviyesi sürümlerinin "önümüzdeki aylarda" ücretsiz olarak sunulacağını söyledi. Jira Software and Confluence'ın ücretsiz sürümü 10 kullanıcıyla sınırlı olacak; Jira Servis Masası üç ile sınırlı olacaktır.

Jira neden kullanılır?

JIRA , Avustralya Şirketi Atlassian tarafından geliştirilen bir araçtır. Bu hata izleme, sorun izleme ve proje yönetimi için kullanılır. Bu aracın temel kullanımı, yazılımınız ve Mobil uygulamalarınızla ilgili sorunları ve hataları izlemektir. Proje yönetimi için de kullanılır .

Confluence bulut tabanlı mı?

Örnek dayanır nerede anapara farktır: Kavşak Bulut AWS üzerinde barındırılan iken, Kavşak Sunucusu (aka şirket içi veya barındırılan sürümü) müşteri tarafında bir sunucuda barındırılan (ki müşteri kendi tesislerinde veya üzerinde olması karar verebilir örneğin AWS'de).

Confluence'ın sahibi kim?

Confluence , Avustralya yazılım şirketi Atlassian tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir işbirliği yazılım programıdır.

Jira'nın maliyeti nedir?

Bulut içinde dağıtma eğer Jira aracı için Portföy (ya tek başına ya da JIRA Yazılımı ile birlikte kullanıldığında), 11 ila 100 kullanıcıları için kullanıcı başına 10 kullanıcı up ve aylık $ 3.50, için ayda 10 $ sabit ücret maliyeti. Onun içi sürüm 10 kullanıcıyla up için 10 $ kerelik ödeme maliyeti.

Jira, Confluence ile nasıl bütünleşir?

Confluence alanlarını JIRA Yazılım projelerine bağlama
 1. Confluence'a gidin ve bir Confluence alanı oluşturun.
 2. Kenar çubuğunda, Alan ayarları > Entegrasyonlar'ı tıklayın.
 3. Uygulama Bağlantıları sekmesine tıklayın.
 4. Bağlantı Ekle'yi tıklayın, ardından alanınız için kullandığınız sunucuyu seçin.
 5. Boşluk anahtarını ve boşluk adını girin, ardından Oluştur'a tıklayın.

Proje yönetiminde Confluence nasıl kullanılır?

Proje yönetimi için Confluence'ı yükün bir kısmını almak için kullanabileceğiniz üç somut yol:
 1. Proje planlarını tek bir yerde oluşturun, paylaşın ve güncelleyin.
 2. Ekibinizi yolda tutmak için görevler atayın.
 3. Çevrimiçi kararlar verin.

JIRA yazılımı ile Jira çekirdeği arasındaki fark nedir?

Jira Core , diğer uygulamalar ve uygulamalar için bir platform sağlar. Jira Software ve Service Desk, Jira Core'un üzerine işlevler ekleyen uygulamalardır. Web sitesi, Jira Core'un proje yönetimi için olduğunu, Jira Software'in ise yazılım geliştirme proje yönetimi için olduğunu söylüyor.

Birleşme bir CMS midir?

Confluence , tasarımı gereği genişletilebilir bir platformdur, böylece wiki tabanlı belgeleri korumak için ek içerik yönetimi özellikleri sağlayan eklentiler yükleyebilirsiniz. Bu eklentiler, Confluence'ın (teknik) belgeleri yönetmek için özel olarak tasarlanmış içerik yönetim sistemlerine ayak uydurmasını sağlar.

Birleşme durumumu nasıl kontrol ederim?

Sen Kavşak kadar ise Cog için simgesi> Kavşak Yönetici> Sistem bilgisini giderek izdiham durumunu kontrol edebilirsiniz. Değilse, Confluence'ın sürecini (Linux) görmek için hizmeti (Windows kullanıyorsanız) veya ps -x'i kontrol edebilirsiniz. Buna ek olarak, size atlassian- izdiham kontrol edebilirsiniz.