İçerik projeksiyonu nedir?

Sordu: Boutros Perrotta | Son Güncelleme: 5 Mayıs 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem web tasarımı ve html
4/5 (455 Görüntüleme. 23 Oy)
İçerik projeksiyonu (dönüştürme olarak da bilinir), HTML içeriğini bileşenin dışından içe aktarmanın ve bu içeriği belirlenen bir noktada bileşenin şablonuna eklemenin bir yoludur. Bu nedenle içerik - projeksiyon kullanarak aşağıdaki görüntüde gösterilen sonucu elde edebilirsiniz.

Aynı şekilde, açısal olarak içerik projeksiyonu nedir?

İçerik projeksiyonu , bileşeninize bir gölge DOM eklemenize olanak tanır. Basitçe söylemek gerekirse, bir bileşene HTML öğeleri veya diğer bileşenleri eklemek istiyorsanız, bunu içerik projeksiyonu kavramını kullanarak yaparsınız. Eğik olarak, <Ng- content> </ Ng- içeriği> kullanarak içerik projeksiyon ulaşmak.

Daha sonra soru, açısal olarak Ng içerik yönergesi nedir? ng - içerik çekirdek yönergesi , şablonun belirli dahili ayrıntılarının bileşen içinde gizlenmediği, bunun yerine bir girdi olarak sağlandığı ve belirli durumlarda tasarımı gerçekten basitleştiren bileşen tasarımlarına izin verir.

Bu şekilde, NG içeriğinin kullanımı nedir?

Şablon ayrıştırılır sonra zaman Eğik İçeriklerinizle o tutucu etiketi yerini alacak, bu dinamik içerik için yer tutucu olarak - <content / ng> etiketini - <içeriği ng> Sen kullanırlar. Bunu küme ayracı enterpolasyonu gibi düşünün, ancak daha büyük ölçekte.

NgTemplateOutlet nedir?

NgTemplateOutlet , TemplateRef ve bağlam alan ve sağlanan bağlamla EmbeddedViewRef'i damgalayan bir yönergedir. Şablonun kullanabileceği bir değişken oluşturmak için şablonda içeriğe let-{{templateVariableName}}=”contextProperty” öznitelikleri aracılığıyla erişilir.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

açısal ng şablonu nedir?

ng - template , HTML şablonlarını oluşturmak için kullanılan bir Angular öğesidir . else şablonunu görüntülemek için angular *ngIf yönergesi ile ng - şablonu kullanıyoruz. Çıktıyı görürseniz, yalnızca div öğesinde bulunan ng - şablon çalışmalarını görüntüler. Ve oluşturulan HTML kaynak koduna bir göz atın.

_ngcontent nedir?

Bir bileşenin görünümündeki bir öğenin , bu öğenin hangi ana bilgisayarın öykünülmüş gölge DOM'sine ait olduğunu tanımlayan bir _ngcontent özniteliği vardır.

açısal olarak Contentchild nedir?

ContentChildren , içerik DOM'sinden öğelerin veya yönergelerin QueryList'ini getirmek için kullanılan bir parametre dekoratörüdür. Alt öğe/bileşen her eklendiğinde veya kaldırıldığında QueryList güncellenir. Alt öğe başvurusu, QueryList'te ngAfterContentInit yaşam döngüsü Hook yönteminden hemen önce ayarlanır.

açısal Gölge DOM nedir?

Gölge DOM ana DOM ağaçtan gizlenmiş (değil Açısal bileşenleri ile karıştırılmamalıdır bir HTML elemanı,) bir bileşeni içinde barındırılan bir paralel DOM ağaca benzer. Görünüm, stil ve davranış kapsüllemeye izin veren Gölge DOM standardının uygulanmasıdır.

gölge Dom nedir?

Shadow DOM , bileşenleri oluşturmanıza yardımcı olan yeni bir DOM özelliğidir. Gölge DOM'yi öğenizin içinde kapsamlı bir alt ağaç olarak düşünebilirsiniz. Web Temelleri hakkında daha fazlasını okuyun. Gölge DOM , alt öğeleri kapsamlı bir alt ağaç içine yerleştirmenize olanak tanır, böylece örneğin belge düzeyinde CSS düğmeyi yanlışlıkla yeniden biçimlendiremez.

açısal malzeme tasarımı nedir?

Google'a göre, " Materyal Tasarımı , farklı cihazlara uyum sağlayan birleşik bir görsel, hareket ve etkileşim tasarımı sistemi için bir özelliktir. Amacımız, malzeme tasarım sistemini uygulayan yalın, hafif bir AngularJS -native UI öğeleri kümesi sunmaktır. Angular SPA'larda kullanım için."

açısal bağımlılık enjeksiyonu nedir?

Dependency Injection , bileşenlerin bileşen içinde kodlanması yerine bağımlılıklarının verildiği bir yazılım tasarımıdır. AngularJS , üstün bir Bağımlılık Enjeksiyonu mekanizması sağlar. Bağımlılıklar olarak birbirine enjekte edilebilen aşağıdaki temel bileşenleri sağlar.

açısal Transklüzyon nedir?

Transclusion , AngularJS yönergelerinin çok güçlü ve kullanışlı bir özelliğidir. Orijinal içeriği klonlama ve DOM'a ekleme yeteneğine sahipken bir yönergenin bir şablonu kullanmasına izin verir. Transclusion , yönergelerin, çekici bir kullanıcı deneyimi yaratan dinamik, veriye dayalı DOM yapıları oluşturmasına olanak tanır.

açısal olarak Dom nedir?

DOM , Belge Nesne Modeli anlamına gelir. AngularJS'nin yönergeleri, uygulama verilerini HTML DOM öğelerinin özelliklerine bağlamak için kullanılır. Yönergeler – 1.

NG'yi nasıl kullanırsınız?

True if ifadesi değerlendirir, Element bir kopyası DOM eklenir. Ng - yönergesi ng -Hide, elemanın ekran, gizler farklı ise burada ng - yönergesi tamamen DOM elemanı kaldırır.

ViewChild'i nasıl kullanıyorsunuz?

@ ViewChild () dekoratörü, DOM görünümünden seçiciyle eşleşen ilk öğeyi veya yönergeyi almak için kullanılabilir. @ ViewChild (), bir ana bileşendeki başka bir bileşen veya yönergenin örneğini sağlar ve ardından ana bileşen, o bileşenin veya yönergenin yöntemlerine ve özelliklerine erişebilir.

Ng Transclude nedir?

Ng - transclude bir direktif olduğunu işaretleri olduğunu en yakın ana direktif that use ekleme ait çapraz dahil DOM için ekleme noktası. Yönergeye aktardığımız şablon, elemanı ng - transclude yönergesi ile değiştirecektir.

TemplateRef'i nasıl kullanırım?

Bir <ng-template> öğesine bir yönerge (veya * ile ön ekli yönerge) yerleştirerek bir TemplateRef örneğine erişin. Gömülü bir görünüm için TemplateRef TemplateRef belirteci kullanılarak, yönergenin yapıcı içine enjekte edilir.

Neden ng konteynerini açısal olarak kullanıyoruz?

Angular : ng - konteyner Elemanı. ng - konteyner , Angular 2+'da bulunan ve yapısal yönergelere ev sahipliği yapabilen bir öğedir. Ve bu, bir grup yayılma elemanına olan ihtiyacı önlemek için satır içi içerikte ngIf kullanırken de gerçekten yararlıdır.

Ng içerik kabı ve ng şablonu arasındaki fark nedir?

Bu yeni bir pencerede açılır. Template ve ng - container arasındaki en belirgin fark , yapısal yönergelerle kullanılabilen sözdizimidir. Bunun nedeni, şablon yönergesinin kendi başına, işleme mantığının başka bir parçası tarafından tüketilmesi amaçlanan bir TemplateRef oluşturmaktan başka bir şey yapmamasıdır.

açısal modül nedir?

Angular'da modül , bir uygulama oluşturmak için diğer modüllerle birleştirilebilecek şekilde ilgili bileşenleri, yönergeleri, boruları ve hizmetleri gruplamak için bir mekanizmadır. Angular uygulaması, resmin tamamını görebilmek için her parçanın (veya her modülün ) gerekli olduğu bir bulmaca olarak düşünülebilir.

açısal olarak dekoratör nedir?

Dekoratör , bir sınıfa, üyelerine veya yöntem argümanlarına meta veriler ekleyen bir işlevdir. Normalde önüne '@' eklenir. Örneğin, açısal yerleşik bir Dekoratör Bileşeni düşünün.