İçerik güvenliği nedir?

Sordu: Piero Vreden | Son Güncelleme: 4 Mayıs 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem tarayıcıları
4.9/5 (429 Görüntüleme. 9 Oy)
İçerik güvenliği , aşağıdakilere atıfta bulunabilir: Ağ güvenliği , bir bilgisayar ağının yetkisiz erişimini, kötüye kullanımını, değiştirilmesini veya reddedilmesini önlemek ve izlemek için benimsenen hükümler ve politikalar. İçerik filtreleme, İnternet üzerinden bir okuyucuya hangi içeriğe izin verildiğini kontrol etmek için tasarlanmış ve optimize edilmiş yazılım.

Bu bağlamda içerik güvenliği politikası ne anlama geliyor?

İçerik Güvenliği İlkesi (CSP), siteler arası komut dosyası çalıştırma (XSS) ve diğer içerik enjeksiyon saldırılarını önlemeye yardımcı olmak için tanıtılan bir güvenlik standardıdır. Bunu, kullanıcı aracısı tarafından yüklenen içerik kaynaklarını yalnızca site operatörü tarafından izin verilenlerle sınırlayarak başarır.

Aynı şekilde, içerik güvenliği politikasını nasıl kullanıyorsunuz? Daha önce açıklandığı gibi, İçerik Güvenliği Politikası , geliştiricinin belirlediği kuralları uygulamak için ziyaretçinin tarayıcısının ayrıştırdığı HTTP yanıt üstbilgileri veya html meta öğeleri kullanılarak etkinleştirilebilir. HTTP başlıkları her sayfa için aynıysa, bunları web sunucusu düzeyinde yapılandırabilirsiniz.

Buna uygun olarak, içerik güvenliği politikası gerekli mi?

CSP'nin birincil yararı, siteler arası komut dosyası çalıştırma güvenlik açıklarından yararlanılmasını engellemektir. Bu önemlidir, çünkü XSS hatalarının, onları web uygulamalarının güvenliği için özellikle ciddi bir tehdit haline getiren iki özelliği vardır: XSS her yerde bulunur.

İçerik güvenliği politikasını nasıl devre dışı bırakırım?

CSP başlıklarını devre dışı bırakmak için uzantı simgesini tıklayın. CSP başlıklarını yeniden etkinleştirmek için uzantı simgesini tekrar tıklayın. Bunu yalnızca son çare olarak kullanın. CSP'yi devre dışı bırakmak , sizi siteler arası komut dosyası çalıştırmadan korumak için tasarlanmış özelliklerin devre dışı bırakılması anlamına gelir.

24 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

CSP başlıklarını nereye koyabilirim?

Hızlı başlangıç ​​Kılavuzu
  1. Sitenize katı bir CSP Başlığı ekleyin.
  2. Rapor URI'sinde ücretsiz bir hesap için kaydolun.
  3. Rapor URI'sini kullanarak CSP > İlkelerim'e gidin.
  4. Rapor URI'sini kullanarak CSP > Sihirbaz'a gidin.
  5. CSP'nizi Rapor URI'si tarafından oluşturulan yeni politikayla güncelleyin.

Hangi değerlendirme güvensiz?

' unsafe - eval ' Dizelerden kod oluşturmak için eval () ve benzeri yöntemlerin kullanılmasına izin verir. Tek tırnakları eklemelisiniz. ' unsafe -hashes' Belirli satır içi olay işleyicilerini etkinleştirmenize izin verir.

CSP baypas nedir?

Boom tarafından, Wallarm araştırması. İçerik Güvenliği İlkesi veya CSP , siteler arası komut dosyası çalıştırma (XSS) gibi saldırılara karşı korunmaya yardımcı olan yerleşik bir tarayıcı teknolojisidir. Tarayıcının kaynakları güvenli bir şekilde yükleyebileceği yolları ve kaynakları listeler ve açıklar. Kaynaklar resimler, çerçeveler, javascript ve daha fazlasını içerebilir.

IE, içerik güvenliği politikasını destekliyor mu?

Internet Explorer 10 ve Internet Explorer 11 de CSP'yi destekler , ancak yalnızca deneysel X- İçerik - Güvenlik - İlke başlığını kullanan korumalı alan yönergesini destekler . Bir dizi web uygulaması çerçevesi, örneğin AngularJS (yerel olarak) ve Django (ara katman yazılımı) gibi CSP'yi destekler .

CSP, XSS'yi nasıl önler?

CSP , modern tarayıcılar tarafından desteklenen yeni bir güvenlik mekanizmasıdır. Tarayıcının JavaScript'i yükleyebileceği ve çalıştırabileceği URL'leri beyaz listeye alarak XSS'yi önlemeyi amaçlar. Politika bir beyaz liste olarak çalışır, yalnızca listelenen alan adlarının yürütülmesine izin verilir, diğer her şey engellenir.

İçerik güvenliği ilkesi başlığı nedir?

HTTP İçeriği - Güvenlik - İlke yanıt başlığı , web sitesi yöneticilerinin belirli bir sayfa için kullanıcı aracısının yüklemesine izin verilen kaynakları kontrol etmesine olanak tanır. Birkaç istisna dışında, ilkeler çoğunlukla sunucu kökenlerini ve komut dosyası uç noktalarını belirtmeyi içerir. Bu, siteler arası komut dosyası çalıştırma saldırılarına (XSS) karşı korunmaya yardımcı olur.

Nasıl CSP olurum?

5 Kolay Adımda Office 365 İstemcilerini Danışmandan CSP'ye Aktarma
  1. Adım 1: Müşteri Hesabınızı Oluşturun.
  2. Adım 2: Office 365 planını seçin.
  3. 3. Adım: CSP'ye katılmak için daveti etkinleştirin.
  4. Adım 4: CSP davetini kabul edin.
  5. Adım 5: Eski Abonelikleri Kaldırın.

Satır içi JavaScript nedir?

" Satır içi JavaScript " filtresi, küçük harici JavaScript kaynaklarının içeriğini doğrudan HTML belgesine ekleyerek bir web sayfası tarafından yapılan isteklerin sayısını azaltır. Bu, özellikle eski tarayıcılarda içeriğin kullanıcıya gösterilmesi için gereken süreyi azaltabilir.

Yalnızca içerik güvenliği politikası raporu nedir?

HTTP İçeriği - Güvenlik - Politika - Rapor - Yalnızca yanıt başlığı, web geliştiricilerinin, politikaların etkilerini izleyerek (ancak zorunlu kılmadan) politikalarla denemeler yapmasına olanak tanır. Bu ihlal raporları , belirtilen URI'ye bir HTTP POST isteği aracılığıyla gönderilen JSON belgelerinden oluşur. Bu başlık, bir <meta> öğesi içinde desteklenmiyor.

CSP nedir?

İletişim hizmeti sağlayıcısı ( CSP ), yayın ve iki yönlü iletişim hizmetlerinde çeşitli hizmet sağlayıcıların genel adıdır. Ayrıca, bir müşterinin kendi bant genişliğinizi getirme (BYOB) modelini kullanan içerik sağlayıcıları ve bulut iletişim sağlayıcıları da dahildir.

Firefox'ta İçerik Güvenliği Politikasını nasıl kapatırım?

Güvenliği devre dışı bırakarak Firefox'ta tüm tarayıcınız için CSP'yi kapatabilirsiniz . csp. about:config menüsünde etkinleştirin . Bunu yaparsanız, test için tamamen ayrı bir tarayıcı kullanmalısınız.

Güvenli olmayan satır içi nasıl kullanılır?

Güvenli olmayan - satır içi seçeneği, mevcut sitenizdeki satır içi kodu taşırken veya yeniden yazarken kullanılmalıdır, ancak yine de diğer yönleri (nesne-src, üçüncü taraf js enjeksiyonunu önleme vb.) kontrol etmek için CSP'yi kullanmak istiyorsunuz. .).

script nonce nedir?

nonce özniteliği, belirli satır içi komut dosyası ve stil öğelerini "beyaz listeye almanızı" sağlarken, CSP güvenli olmayan satır içi yönergesini kullanmaktan kaçınır (tüm satır içi komut dosyasına / stile izin verir), böylece satır içi komut dosyasına izin vermeyen temel CSP özelliğini korursunuz. / genel olarak stil.

Connect SRC nedir?

HTTP İçerik-Güvenlik-İlkesi (CSP) connect - src yönergesi, komut dosyası arabirimleri kullanılarak yüklenebilen URL'leri kısıtlar.

Yükseltme güvenli olmayan istekler başlığı nedir?

HTTP başlığı Upgrade - Insecure - Requests bir istek tipi başlığıdır . Bu şifreli ve kimliği doğrulanmış tepki için müşterinin tercihi ifade eden sunucuya bir sinyal gönderir, ve başarıyla yükseltme işleyebilir - güvensiz - istekler HTTP üst Content-Güvenlik-Politika direktifini.

CSP Apache'de nasıl uygulanır?

CSP'yi uygulamak , web sunucusu yapılandırmanıza birkaç yapılandırma dosyası yerleştirmek kadar basittir. Apache'yi çalıştırırken bu kodu web siteniz için sanal ana bilgisayar yapılandırmasına veya bir . htaccess dosyası, web sitenizin içinde bulunduğu dizin için.

Çerçeve ataları nedir?

HTTP İçerik-Güvenlik-İlkesi (CSP) çerçeve - atalar yönergesi, < frame > , <iframe> , <object> , <embed> veya <applet> kullanarak bir sayfa yerleştirebilecek geçerli üst öğeleri belirtir. Bu yönergeyi 'none' olarak ayarlamak, X- Frame -Options : reddetmeye benzer (eski tarayıcılarda da desteklenir).