Kapsam Oluşturma Nedir?

Sordu: Ivy Gayr | Son Güncelleme: 19 Mart 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem programlama dilleri
4.7/5 (397 Görüntüleme . 34 Oy)
Kapsam , statik bir analiz aracıdır. Coverity ile başlangıç ​​noktası, merkezi analiz dediğimiz şeydir. Periyodik olarak, otomatik bir işlem kaynak kontrol sisteminden kodunuzu kontrol edecek ve daha sonra inşa etmek ve Coverity ile analiz. Bu sonuçlar daha sonra bir Coverity sunucusuna gönderilir.

Öyleyse, Coverity ne anlama geliyor?

Coverity , Synopsys'in temel olarak statik kod analizi ve dinamik kod analizi araçlarından oluşan bir yazılım geliştirme ürünleri markasıdır. Araçlar, mühendislerin C, C++, Java, C# ve JavaScript ile yazılmış kaynak koddaki kusurları ve güvenlik açıklarını bulmasını sağlar.

Ek olarak, gizli akış nedir? Coverity , Coverity'de kodunuzu geliştirme ortamlarınızda zaten düzenlemenize benzer bir şekilde ayarlamanıza olanak tanıyan Projects and Streams adlı şeyi kullanır.

Buna uygun olarak, örtüklük testi nedir?

Ayrıca Statik Uygulama Güvenliği Testi (SAST) olarak bilinen coverity İddiası, yazılım kalitesini ve güvenliğini Iot, Otomotiv, Medikal, Enterprise, Cloud, Mobil, Sosyal, Paylaşılan Ekonomi, Analytics'te otomasyon ile, ve kritik yazılım geliştirme yaşam döngüsü iyileştirmek için kullanılır .

Coverity nasıl kurulur?

Coverity'yi yükleyin.

  1. cov-generate-hostid'i EC2 örneğine kopyalayın.
  2. Lisans oluştur ve indir.
  3. Lisansı ve cov-platform yükleyicisini EC2 örneğine kopyalayın.
  4. Yükleyiciyi çalıştırın ve harici db'yi seçin.
  5. RDS örneğine gelin ve DB oluşturmadan kullanıcı adı ve parola sağlayın (3. adım).
  6. Kurulumu bitirin.

11 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Coverity açık kaynak mı?

Coverity , C, C++, C#, Java, JavaScript, PHP, Python, . Coverity Scan, açık kaynak topluluğu için ücretsiz bir statik analiz bulut tabanlı hizmettir. Araç, 3900'den fazla açık kaynak projesini analiz eder ve GitHub ve Travis CI ile entegredir.

Kapsam Taraması nasıl çalışır?

Arka plan süreci:
Coverity Scan sunucusu, sonuçları oluşturur, analiz eder ve Scan veritabanına işler ve sonuçlar çevrimiçi olarak sunulur. Analiz sırasında bulunan kusurların özeti, kusurları görüntülemek veya öncelik sırasına koymak için Hudson sunucusunda "Yapı Geçmişi" Kapsama Taramasında Oturum Açın altında bulunabilir.

Sonar aracı nedir?

Sonar nedir? Sonar , Maven tabanlı Java projeleri için web tabanlı bir kod kalitesi analiz aracıdır . Mimari ve Tasarım, Karmaşıklık, Tekrarlar, Kodlama Kuralları, Potansiyel Hatalar, Birim Testi vb. dahil olmak üzere geniş bir kod kalite kontrol noktası alanını kapsar.

Statik kod analiz aracı nedir?

Statik kod analizi , bir program çalıştırılmadan önce kaynak kodu inceleyerek hata ayıklama yöntemidir. Statik analiz , MISRA gibi kodlama yönergelerine uymak için yaygın olarak kullanılır. Ve genellikle ISO 26262 gibi endüstri standartlarına uymak için kullanılır.

Kod kalitesi analizi nedir?

Statik Analiz . Richard Bellairs'e ait. Ve kötü kodu (düşük kalite) - iyi (yüksek kalite) 'dir Kod kalite tanımlar kodu. Bu - kalite , iyi, kötü - hepsi özneldir. Farklı ekipler bağlama göre farklı tanımlar kullanabilir.

Klocwork aracı nedir?

Klocwork , C, C++, Java ve C# kodundaki güvenlik, emniyet ve güvenilirlik sorunlarını belirlemek için kullanılan statik bir kod analiz aracıdır . Ürün, geliştiriciler, ölçümler ve raporlama için çok sayıda masaüstü eklentisi içerir.

Coverity'de nasıl akış oluşturabilirim?

Yeni bir akış oluşturmak için tarayıcınızda Coverity connect'e gidin ve bir tane oluşturun . Projenize akış eklemek için gerçekten izinleriniz olduğundan emin olun. Coverity olarak size Projeleri bulup zaten oluşturulmuş akım ki doğru en üst corner.In da yapılandırma gibi bir seçenek var bağlayın.