CUE formatı nedir?

Sorulan: Ciera Entus | Son Güncelleme: 12 Şubat 2020
Kategori: spor bilardo ve bilardo ve bilardo
4/5 (235 Görüntüleme. 39 Oy)
CUE , bir disk görüntüsü formatı için bir Cue sayfası açıklama dosyası için bir dosya uzantısıdır. Biçim , orijinal olarak CDRWIN CD kayıt programında kullanılmıştır. Dosya, parçaların bir diske nasıl yerleştirildiğini ve uzunluklarını açıklar. CUE dosyaları düz ASCII ile yazılmıştır ve çoğu yazma programı tarafından tanınır.

Bununla ilgili olarak, bin ve cue dosyası nedir?

BIN / CUE formatı, bir işaret sayfası dosyası ( .cue ) ve bir veya daha fazla bin dosyasından oluşan disk görüntüsünü depolamak için kullanılır. Cue dosyası , disk ve parçaların bilgilerini depolayan düz metin bir dosyadır . PowerISO ile BIN / CUE dosyalarını açabilir, diske yazabilir veya sanal sürücü olarak takabilirsiniz.

Aynı şekilde, CUE dosyalarına ihtiyacım var mı? 1 Cevap. Hepsi olmasa da çoğu PSX oyun disklerinde yalnızca tek bir veri izi bulunur, bu da . cue dosyaları , PSX oyun görüntüleri için tamamen anlamsızdır. cue dosyaları yalnızca aşağıdakileri içerir, o zaman bunları silmekte özgürsünüz; bunlar tek bir sicili daha içeren veya indeks 00:00:00 değilse, o zaman onları tutmalı.

Bununla ilgili olarak, bir ipucu sayfası nasıl yazılır?

İşaret sayfaları ayrıntıları şunları içermelidir:

 1. yapımcı, yönetmen, dağıtımcı, başrol oyuncularının isimleri.
 2. üretim yılı.
 3. menşei ülke.
 4. proje başlığı / bir TV dizisi için: bölüm başlığı ve numarası.
 5. toplam üretim süresi.
 6. kullanılan tüm müziğin toplam süresi.
 7. şarkıların ve bestelerin isimleri.
 8. müziğin uzunluğu.

FLAC'ta CUE dosyası nedir?

CD parça düzeni bilgilerini depolamak için kullanılan cue dosyası . Ancak bu dosyaları kullanmak , özellikle Linux platformunda bazen biraz zor olabilir. FLAC (Free Lossless Audio Codec, . Bir ipucu sayfası veya .cue dosyası , bir CD'deki parçaların nasıl düzenlendiğini açıklayan bir meta veri dosyasıdır .

33 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

WinISO güvenli mi?

WinISO , her türlü CD/DVD/Blu-ray Disk görüntü dosyasını ve ISO dosyasını kolayca düzenlemenize yardımcı olacak güçlü bir işleve sahip profesyonel bir görüntü dosyası düzenleyicisidir. Daha Güvenli Bir Tarama Deneyimi. Her Yerde, Her Zaman.

Bin'i işarete nasıl dönüştürürsünüz?

Görüntü Dosyasını BIN / CUE'ye Dönüştür
 1. PowerISO'yu çalıştırın.
 2. "Araçlar > Dönüştür" Menüsünü seçin.
 3. PowerISO, Görüntü Dosyasından BIN Dönüştürücü iletişim kutusunu gösterir.
 4. Dönüştürmek istediğiniz kaynak görüntü dosyasını seçin.
 5. Çıktı dosyası biçimini bin / cue olarak ayarlayın.
 6. Çıktı bin dosya adını seçin.
 7. Dönüştürmeye başlamak için "Tamam" düğmesini tıklayın.

BIN dosyası bir ISO mu?

BIN dosyaları , CD/DVD görüntü formatlarından biridir. BIN dosyası , tüm CD / DVD diskinin ikili bir kopyasıdır. BIN görüntü dosyası , bir dosya veya klasör koleksiyonu değil, sektör sektör orijinal diskin ham verilerinin tam bir kopyasıdır. PowerISO, bin dosyasını standart iso dosyasına dönüştürebilir.

Bir bin dosyasını PDF'ye nasıl değiştiririm?

Dosyayı bir okuyucu ile açın, "yazdır" düğmesine tıklayın, sanal PDF yazıcısını seçin ve "yazdır"a tıklayın. Eğer BIN dosyası için bir okuyucu var ve okuyucu dosyasını yazdırabilir, o zaman bir PDF dosyası dönüştürebilirsiniz edin.

ISO'yu BIN'e nasıl dönüştürebilirim?

ISO'yu BIN / CUE'ye Dönüştür
 1. PowerISO'yu çalıştırın.
 2. "Araçlar > Dönüştür" Menüsünü seçin.
 3. PowerISO, ISO'dan BIN'e Dönüştürücü iletişim kutusunu gösterir.
 4. Dönüştürmek istediğiniz kaynak iso dosyasını seçin.
 5. Çıktı dosya biçimini BIN / CUE olarak ayarlayın.
 6. Çıktı bin dosya adını seçin.
 7. BIN'i dönüştürmeye başlamak için "Tamam" düğmesini tıklayın.

Nasıl bir ISO görüntüsü oluştururum?

Windows'ta Bir Klasörden ISO Dosyası Oluşturun
 1. ISO dosyası oluşturmak istediğiniz klasörü seçmek için Klasör Seç'i tıklayın.
 2. Klasöre Gözat iletişim kutusu görüntülenir.
 3. ISO dosyasının konumunu seçmek için Çıktı Seç'e tıklayın.
 4. Farklı Kaydet iletişim kutusunda, ISO dosyasını kaydetmek istediğiniz klasöre gidin.

bin cue dosyasını nasıl açarım?

BIN / CUE dosyasını ayıklayın
 1. AnyBurn'u çalıştırın ve "Görüntü dosyasına göz at / ayıkla" yı tıklayın.
 2. Gözat düğmesine tıklayın ve çıkarmak istediğiniz BIN / CUE dosyasına gidin ve bunlardan birini seçmek için "Aç" düğmesine tıklayın.
 3. AnyBurn, BIN / CUE dosyasındaki tüm dosya ve klasörleri listeleyecektir.
 4. Çıkarma hedef klasörünü girin.

Bir .bin dosyasını nasıl çalıştırırım?

BIN dosya biçimi, dosyanın uzantısını değiştirmek ve programı yüklemek veya tek tek dosyaları dönüştürmek için bir üçüncü taraf eklentisi kullanılabilir. Google Play Store'a gidin ve bir BIN dönüştürücü veya ISO Extractor programı arayın. Programın işlemek üzere ayarlandığından emin olun. BIN dosya formatları ve Android cihazınıza uygulamayı yüklemek.

Bir ipucu sayfasının amacı nedir?

İşaret sayfaları , performans hakları kuruluşlarının filmlerde ve TV'de müzik kullanımını izlemelerinin birincil yoludur. İpucu sayfaları olmadan, bu tür bestecilerin ve yayıncıların çalışmalarının karşılığını almaları neredeyse imkansız olurdu. Doğru doldurulmuş bir ipucu sayfası , bir prodüksiyonda kullanılan tüm müziğin bir günlüğüdür.

Hızlı işaret nedir?

BMI ve ASCAP, film, TV ve kablo endüstrilerinde müzik kullanımı için son teknoloji bir işaret levhası teknolojisi olan RapidCue'yu duyurdu. RapidCue, kullanıcıların televizyon, kablo ve film prodüksiyonları için müzik işaret sayfası verilerini BMI ve ASCAP'a girmesine, yönetmesine ve elektronik olarak göndermesine olanak tanıyan güvenli bir web sitesidir.

Tiyatroda ipucu sayfası nedir?

Bir ipucu sayfası , genellikle sahne müdür yardımcısı veya tasarım departmanı başkanı tarafından oluşturulan ve yürütme, zamanlama, sıra, yoğunluk (ışıklar için) ve hacim (ses için) dahil olmak üzere ipucu hakkında bilgileri gösteren bir formdur.

Ascap işaret sayfası nedir?

Bir ipucu sayfası , bir film veya televizyon programında yer alan müziğin bir çizelgesidir ve ASCAP'ın görsel-işitsel medyadaki müzik performansları için telif ücretlerini dağıtması için gerekli belgedir.

PSX için işaret dosyası nedir?

Parça listesi olarak çalışan özel bir metin dosyası olan işaret sayfası adı verilen bir şeye ihtiyaçları var. Bir CD-ROM'u temsil etmesi ve CD-ROM'da hangi parçaların olduğunu, hangi sırayla, hangi formatta olduklarını (veri veya ses ) ve her parça için bin dosyasının dosya adını tanımlaması gerekiyor.

Bin ve cue ISO'yu nasıl birleştiririm?

Menüdeki "Araçlar" düğmesini tıklayın ve ardından "Görüntü Dosyası Formatını Dönüştür" seçeneğini seçin. "Dönüştür" diyaloğu açılır. “Gözat…” düğmesine basın, ardından dönüştürmek istediğiniz bir BIN / CUE dosyasını seçin ve “ ISO dosyaları (*. iso )” seçeneğini seçin.

ISRC ipucu nedir?

CUE Komutu: ISRC kodu. Geçerli parça için ISRC'yi (Uluslararası Standart Kayıt Kodu) belirtin. Değer kodu ISRC'de (Kompakt Disk alanları) açıklanmıştır. Bu komut yalnızca ses parçaları için geçerlidir.

FLAC'ı CUE dosyalarıyla nasıl kullanırım?

flac ona işaret et. Ardından, albüm ve sağ tıklama tüm parçaları seçmek ve ayrı WAV parça dosyaları dönüştürmek için 'dönüştürme' menüsünü kullanabilirsiniz. Bu ayrı WAV dosyaları olarak isterseniz flac ve işaret etmek rip herhangi EAC albümüyle yapacağını aynı şeydir.

ePSXe, BIN dosyalarını çalıştırabilir mi?

3 Cevap. Desteklenen bir biçimde (bir disk görüntüsünden bir oyun çalıştırmak için. BIN. Desteklenmeyen bir biçimde bir disk görüntüsü çalıştırmak için, görüntü monte edilir sanal sürücüyü kullanmak için ayrı bir program ve yapılandırmak ePSXe ile monte gerekecektir ( Yapılandır -> Cdrom -> Yapılandır ).