Darbeli matkap ve döner çekiç arasındaki fark nedir?

Sordu: Guang Huberman | Son Güncelleme: 2 Mart 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları ağaç işleri
4.6/5 (178 Görüntüleme . 23 Oy)
Ancak döner çekiçler daha güçlüdür ve dönüşü olmayan “yalnızca çekiç ” moduna sahiptir. Genellikle çekiçleme için daha iyi olan bir SDS aynasına sahiptirler. Darbeli matkaplar ve döner çekiçler (aynı zamanda darbeli matkap olarak da adlandırılır), duvarda patlatmada son derece verimli olmalarını sağlayan bir darbe kuvveti üretir.

Bu bağlamda, döner çekiçler ne için kullanılır?

Bir döner çekiç , sert malzemeleri delme ve yontma gibi ağır görevleri gerçekleştirebilen bir elektrikli alettir. Darbeli matkaba benzer, çünkü dönerken matkap ucunu da içeri ve dışarı vurur. Ancak kırıcı deliciler , özel bir kavrama yerine bir piston mekanizması kullanır.

Bir de şu sorulabilir, bir çekiçli çekiç ahşabı delebilir mi? Kırıcı daha sert kil, seramik, Yontma bit kabul edecek ve buna karşın Ahşaptan veya duvar için kullanılabilir. Darbeli matkabın ağır agrega tarafından rotadan çıkarıldığını görebilirsiniz, döner çekiç ise betonu sabit bir şekilde deler.

Bunu göz önünde bulundurarak, bir darbeli matkap kırıcı olarak kullanılabilir mi?

Hayır. Bir kırıcı , kaldırımı önemli ölçüde verimli bir şekilde parçalayan bir araçtır. Genellikle, kombine bir döner çekiçten daha fazla güce sahip olan bir yıkım çekicinden daha fazla vurma kuvvetine sahiptir. Darbeli matkap kullanarak betonu delerken , betonda ufalanma şansınız olmayacak .

Bir matkapta çekiç modu nedir?

Çekiç modu , tork ayarını geçersiz kılar ve duvar uçlarını beton, tuğla ve taştan geçirmeye yardımcı olan titreşimli bir hareket sunar. Matkap modu , tork ayarını geçersiz kılar ve uca maksimum tork sağlar. Bu, delme sırasında matkabın sıkışmamasını sağlar .

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

12v matkap betondan geçebilir mi?

Betonun geçirildiği bir delik iyi bir prize takın bir matkapla gerçekleştirilir. Ancak kablolu matkabınız yoksa veya beton elektriğin olmadığı bir yerde ise 12 voltluk bir matkapla işi tamamlamanız gerekebilir.

Darbeli matkap olmadan betonu delebilir misiniz?

Darbeli matkap olmadan betona delme yapılabilir, ancak bu kolay bir iş olmayacaktır. İdeal olarak, betonu delmek için darbeli matkap kullanmak isteyebilirsiniz, ancak ne yazık ki hepimizin bu tür matkaplara erişimi yok.

Ahşap üzerinde beton matkap ucu kullanabilir miyim?

Duvar bit kereste kaba delik delmek için kullanılabilir. Ancak, delik daha pürüzlü olacak ve daha yavaş ilerleyecektir. Bunun nedeni matkabın ahşabın içinden kaba kuvvetle geçmesidir. Uygun bir ahşap matkap ucu , bir keski gibi keresteyi traş eder.

Döner çekiç betonu kırabilir mi?

Döner çekiçler , daha büyük görevleri üstlenmenizi sağlar ve bunlardan birini kullanmak sizin için daha az çaba gerektirir. Duvarda 3/8 inç veya daha büyük delikler açıyor, betonu kırıyor veya inşaat demiri deliyorsanız, kesinlikle bir döner çekiç isteyeceksiniz.

Metal delmek için döner çekiç kullanabilir miyim?

Darbeli Matkaplar ve Döner Çekiçler : Optimal Aracı Bir İşle Eşleştirme. Bir darbeli matkap standart matkap ayna ve yuvarlak şaft bit kullandığından, nüfuz beton ve tuğla ahşap ve metal gibi hammer -ve- matkap modunda nüfuz matkap-sadece modda kullanılabilir.

Darbeli matkapta nelere dikkat etmeliyim?

Beton ve / veya çatlakların içine delmek için en iyi döner çekiç seçmeden önce, delmelisiniz deliklerin çapını belirler. Deliklerin çapı, döner çekiç tipini ve seçmeniz gereken uç/takım arabirim sistemini belirleyecektir. Her aletin kendi optimum delme aralığı vardır.

Hangi döner çekiç en iyisidir?

Power Döner Çekiçlerde En Çok Satanlar
  • #1.
  • Bosch 11255VSR Bulldog Xtreme - 8 Amp 1 İnç Kablolu Değişken Hızlı Sds-Plus Beton…
  • ENEACRO 1-1/4 İnç SDS-Plus 12,5 Amp Ağır Hizmet Tipi Döner Darbeli Matkap, Emniyet Debriyajı 3…
  • Ryobi P222 Ryobi One+ 18V SDS Döner Çekiç (Yalnızca Alet - Pil ve Şarj Cihazı Dahil Değildir)

Darbeli matkap betonu kırar mı?

Darbeli Matkap Uçları
Darbeli matkap , hafif duvarcılık için mükemmeldir. Tuğla, harç ve beton bloklarda delik delmede en iyi sonucu verir. Ancak dökülen betonda ara sıra açılan deliği de kaldırabilir .

En iyi beton kırıcı nedir?

İncelememize dahil olan en iyi beton kırıcılar aşağıda listelenmiştir:
  • ReaseJoy 1700W Elektrikli Yıkım Jack Hammer - EN İYİ SEÇİMİMİZ.
  • Silverline Silverstorm 263570 1500W Elektrikli Kırıcı - EN İYİ SEÇİM ALTERNATİFİ.
  • EBERTH 1600 Watt Yıkım Çekici.

Darbeli matkapların özel uçlara ihtiyacı var mı?

Çoğu darbeli matkap , metal, plastik ve ahşapta kullanım için standart burgulu matkap uçlarını kabul edebilen üç çeneli aynalara sahiptir (aletin darbe modu kapalıyken çalışır). Duvar delme , özel bir tipi gerektirir .

Darbeli matkap ve darbeli matkap arasındaki fark nedir?

Darbeli matkap, delinmekte olan malzemeye çarptığında doğrudan uca daha fazla kuvvet uygularken, darbeli bir tornavida , uca dik olarak iletilen kuvveti artırır. Bu doğrudan güçtür; bu nedenle bir darbeli matkap , elinizde neredeyse bir matkap gibi hissedebilir.

Keski yapmak için darbeli matkap kullanabilir miyim?

Eğer kesme için keski, nokta veya düz biraz kullanabilirsiniz böylece çekiç işlevi, matkabın dönüşü duracaktır. Duvarda delik delmek için, uygun bir uçla birlikte döndürme ve çekiç moduna ("normal" darbeli matkap gibi ) ihtiyacınız vardır. Bunu ahşap veya metal delmek için kullanırsınız .

Darbeli matkap vs darbeli matkap nedir?

Darbeli matkap , duvar delmek için kullanılan bir elektrikli alet iken darbeli matkap sürücüsü , yüksek tork gerektiren vidaları takmak için kullanılan bir alettir. Not: Darbeli matkap ve darbeli matkap aynı elektrikli alettir. İşte iki elektrikli alet arasındaki farkı açıklayan hızlı bir referans tablosu.

Yıkım için darbeli matkap kullanabilir misiniz?

İş betonda delme gerektirmiyorsa, kırıcılar iş için doğru alettir. Bir yıkım çekici delemez çünkü ucun dönüşü yoktur, bu da aletin kırmaya, ufalamaya ve betonu yontmaya odaklanmasını sağlar.

Darbeli matkaplar nasıl çalışır?

Bir döner çekiçte , bir hava silindiri bir piston tarafından sıkıştırılır ve bu da ucu döver. Darbeli matkapta , iki yivli metal disk birbirine çarparak ve çıkarak darbeye neden olur. Günlük çalışan esnaflar arasında üstün mukavemeti ve darbe emici özellikleri nedeniyle kırıcı-deliciler tercih edilmektedir.

Tuğla için bir darbeli matkaba ihtiyacım var mı?

Don, hem kil tuğla hem de harç son derece yumuşaktır, bu iş için darbeli matkaba ihtiyacınız olmayacak. Karbür uçlu bir matkap ucu, bir elektrikli matkap ve yarışlara hazırsınız. Saygılarımla, Rod. Tuğla duvardaki bir keskiyi delmek gerçekten iyi bir fikir değil.

Darbeli matkap ne için kullanılır?

Darbeli matkap , bir duvar ucu ile donatıldığında taş, beton, tuğla veya harcı delmek için tasarlanmıştır. Darbeli matkap çalıştığında, normal bir matkap gibi döner ve ayrıca ileri, darbeli , tip bir harekete sahiptir.