Salesforce'ta Sales Cloud ile Service Cloud arasındaki fark nedir?

Sordu: Wagner Shayna | Son Güncelleme: 14 Haziran 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem tarayıcıları
5/5 (245 Görüntüleme . 26 Oy)
Sales Cloud , Web'den lidere işlevsellik sunarken Service Cloud , Web'den vakaya işlevsellik sunar. Salesforce Service Cloud , herhangi bir cihazda birden fazla kanal üzerinden her müşteriyle bire bir bağlantı kurmayı son derece kolay hale getirir.

Ayrıca şunu da bilmek gerekir: Salesforce'ta hizmet bulutu nedir?

Service Cloud , kullanıcıların hizmet süreçlerini otomatikleştirmesine, iş akışlarını kolaylaştırmasına ve aracıyı desteklemek için önemli makaleler, konular ve uzmanlar bulmasına olanak tanır. Hizmet bulutu , çeşitli sosyal platformlarda müşterileri "dinleyebilir" ve yanıtlayabilir ve vakaları otomatik olarak uygun aracıya yönlendirebilir.

Benzer şekilde, neden bir satış bulutunuz var? İşinizi büyütmenize yardımcı olur Salesforce Sales Cloud'un en güçlü yanı, satış verilerinizi nasıl kullandığıdır. Potansiyel müşterilerinizi sıralar, en sıcak fırsatlara odaklanmanıza ve onları mümkün olan en iyi temsilciye bağlamanıza yardımcı olarak, kapatma şansınızı en üst düzeye çıkarır.

Ayrıca Salesforce'ta satış ve hizmet bulutu nedir?

Satış Bulutu ile Hizmet Bulutu Arasındaki Fark Satış Bulutu * " Satış Bulutu ", salesforce.com'daki " satış " modülünü ifade eder. Hizmet Bulutu *" Hizmet Bulutu ", salesforce .com'daki " hizmet " ("müşteri hizmetleri "nde olduğu gibi) modülünü ifade eder. * Hesapları, Kişileri, Vakaları ve Çözümleri içerir.

Salesforce'taki farklı bulutlar nelerdir?

Satış bulutu , pazarlama bulutu , analiz bulutu , topluluk bulutu ve hizmet bulutu gibi farklı Salesforce bulutları vardır.

34 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Salesforce Hizmet Bulutunu kimler kullanır?

Salesforce .com Service Cloud , çoğunlukla 10-50 çalışanı ve 1 milyon-10 milyon dolar geliri olan şirketler tarafından kullanılır . Salesforce .com Hizmet Bulutu kullanımına ilişkin verilerimiz 4 yıl 4 aya kadar dayanmaktadır. Salesforce .com Service Cloud müşterilerinin de muhtemelen Zendesk ve tawk.to kullandığını biliyor muydunuz?

Salesforce'ta kaç tür bulut vardır?

Üç tür bulut bilişim.

Hizmet bulutu yıldırımı nedir?

Service Cloud Lightning , boyutu ne olursa olsun herhangi bir şirkete esnek, modern bir müşteri hizmetleri platformu sağlamak için özel olarak tasarlanmış yeni nesil Service Cloud'dur .

Salesforce'ta rol ve profil arasındaki fark nedir?

Kullanıcı belirli bir nesneyi görüntüleyebilir/düzenleyebilir/silebilir mi? Bu soruların tümü, kullanıcının atandığı profil tarafından yanıtlanır. Öte yandan roller , kuruluş içindeki diğer kullanıcılara göre nerede durduğunuzu gösterir.

Salesforce tam olarak ne yapar?

Salesforce, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) konusunda uzmanlaşmış bir yazılım (SaaS) şirketi olarak bir bulut bilişim hizmetidir. Salesforce'un hizmetleri, işletmelerin müşteriler, ortaklar ve potansiyel müşterilerle daha iyi bağlantı kurmak için bulut teknolojisini kullanmalarına olanak tanır.

Salesforce bir biletleme sistemi olarak kullanılabilir mi?

Salesforce Desk.com, müşteri desteğini bir sonraki seviyeye taşıyor. Tamamen bulut tabanlı, çevrimiçi yardım masası bilet sistemi olarak Desk.com herhangi yetkili bir platformda veya cihazda erişilebilir ve kullanıcılar aynı, yukarı-to-dakikalık verileri otomatik olarak gerçek zamanlı senkronize erişebilirler.

Salesforce'ta vaka yönetimi nedir?

Salesforce Vaka Yönetimi . Bu, ya da manuel olarak iç destek / hizmet kullanıcıları Salesforce'ta oturum lisanslarla bir web formundan (durumunda e-posta) bir e-postadan ya davaları oluşturma yeteneği, (duruma web) içerir. Vakalar kuyruklarda yönetilebilir ve atama kuralları ve eskalasyon kuralları tanımlanabilir.

Salesforce'ta yıldırım nedir?

Lightning ( Salesforce Lightning ), genellikle programlama deneyimi olmayan iş kullanıcıları için süreçleri basitleştirmek üzere tasarlanmış, Salesforce .com'dan uygulama geliştirmeye yönelik bileşen tabanlı bir çerçevedir. Uygulama geliştirme için stil kılavuzları ve kullanıcı deneyimi (UX) en iyi uygulamaları sunan Tasarım Sistemi.

Fırsat aşamaları nelerdir?

Fırsat aşamaları , satış sürecinizdeki üst düzey adımları tanımlar. Bir CRM sisteminde satış görevlileri, anlaşma satış sürecinde ilerlerken fırsat aşamasını günceller. Gerçekçi fırsat aşamaları , raporlar ve gösterge panoları aracılığıyla boru hattı görünürlüğü sağladıkları için kritik öneme sahiptir.

Salesforce'ta satış süreci nedir?

Satış Süreci
Her şirket benzersizdir, ancak tüm şirketler müşteri bulmak, satmak ve müşteri tutmak ister. Salesforce , işlem hattınızı büyütmek ve daha fazla satış yapmak için ihtiyaç duyduğunuz araçlara sahiptir. Satış sürecinizi desteklemek için tasarlanan Salesforce özellikleri arasında potansiyel müşteriler, kampanyalar, ürünler, fiyat defterleri, fırsatlar ve teklifler bulunur.

Salesforce'ta onay süreci nedir?

Salesforce onay süreci . Salesforce onay süreci otomatikleştirilmiş bir süreçtir ve kuruluşunuz Salesforce'daki kayıtları onaylamak için kullanabilir , Onay süreci , bir kaydın onaylanması için adımların birleşimidir ve kişinin her adımı onaylaması gerekir.

Salesforce'ta lider olmak için Web nedir?

Web'den müşteri adayına form, pazarlama ve satış otomasyonunun önemli bir bileşenidir. Amacı, web sitesi ziyaretçileri tarafından iletilen, iletişim bilgileri ve ürün ilgi alanı gibi verileri yakalamak ve bir CRM ürününde, bu durumda Salesforce .com'da “ Lead ” kaydı olarak saklamaktır.

Salesforce'ta kontrol alanı olarak bir onay kutusu olabilir mi?

Onay kutusu alanları alanları kontrol edebilir, ancak bağımlı alanlar olamaz. Mevcut alanları bağımlı seçim listelerine veya kontrol alanlarına dönüştürdüğünüzde, kayıtlarınızdaki mevcut değerleri etkilemez. Dönüştürmeden sonra, bağımlılık kuralları yeni kayıtlara ve mevcut kayıtlarda yapılan değişikliklere uygulanır.

Salesforce'ta hizmet bulutunu nasıl etkinleştiririm?

Hizmet konsolunu etkinleştirmek için:
  1. Salesforce Kurulum sayfasında, Yönet > Kullanıcıları Yönet > Kullanıcılar'a gidin.
  2. İstediğiniz kullanıcı için Düzenle bağlantısını tıklayın.
  3. Hizmet Bulutu Kullanıcısı onay kutusunu seçin; ardından Kaydet'i tıklayın.
  4. Arama kutusunda, Uygulamaları arayın ve Uygulamalar bağlantısını tıklayın.
  5. Konsol seçeneğini seçin ve ardından İleri'ye tıklayın.

Salesforce bir bulut hizmeti sağlayıcısı mı?

Salesforce , bulut bilişimde liderdir ve CRM, satış, ERP, müşteri hizmetleri , pazarlama otomasyonu, iş analitiği, mobil uygulama oluşturma ve çok daha fazlası dahil olmak üzere işinizin tüm yönleri için uygulamalar sunar. Ve hepsi aynı müşteri verilerinden yararlanarak aynı, bağlantılı platform üzerinde çalışır.

Salesforce ürünleri nelerdir?

Hizmetler. Salesforce .com'un müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) hizmeti birkaç geniş kategoriden oluşur: Commerce Cloud, Sales Cloud, Service Cloud, Data Cloud (Jigsaw dahil), Marketing Cloud, Community Cloud (Chatter dahil), Analytics Cloud, App Cloud ve IoT 100.000'den fazla müşteri ile.

Salesforce'ta geliştirici konsolu nedir?

Geliştirici Konsolu . Developer Console , Salesforce kuruluşunuzda uygulamalar oluşturmak, hatalarını ayıklamak ve test etmek için kullanabileceğiniz bir dizi araç içeren entegre bir geliştirme ortamıdır.