Dropbox konumu nedir?

Sordu: Qunfeng Mouhou | Son Güncelleme: 2 Nisan 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem veri depolama ve depolama
3.9/5 (264 Görüntüleme . 26 Oy)
Dropbox Programı Konumu
Dropbox yazılım istemcisi kendini otomatik olarak sabit sürücünüze "C:Users AppDataRoaming Dropbox in" klasörüne kurar; burada "C:" birincil disk sürücünüzün harfidir ve " ", Windows kullanıcı hesap adınızdır.

Benzer şekilde, dropbox nerede bulunur diye sorabilirsiniz.

Varsayılan olarak, Dropbox klasörü kullanıcı klasöründe bulunur. Dropbox klasörüne taşınmış olursa veya bir iş ve kişisel bağlı, eğer başka bir yerde bulunan veya başka bir adı var olabilir "Dropbox". Bir JSON dosyası aracılığıyla klasör yolunu programlı olarak bulabilirsiniz.

Ek olarak, bir dropbox ne için kullanılır? Dropbox , dosya paylaşımı ve işbirliği için sıklıkla kullanılan kişisel bir bulut depolama hizmetidir (bazen çevrimiçi yedekleme hizmeti olarak da adlandırılır). Kullanıcılar klasöre dosya kaydedebilir, yeni klasörler ekleyebilir ve dosyaları sanki hepsi yerelmiş gibi klasörler arasında sürükleyip bırakabilir .

Buna göre, Dropbox dosyaları yerel olarak depolanıyor mu?

Bilgisayarınızdaki Dropbox klasörü, diğerleri gibi bir klasördür ve sürücünüzde yer kaplar. Yerel sürücünüzde yer kazanmak istiyorsanız, belirli klasörlerin yerel kopyasını kaldırmak için Selective Sync'i kullanabilirsiniz.

Dropbox klasörümün konumunu nasıl değiştiririm?

24 Ekim 2017'de yayınlandı

 1. Sistem tepsinizden Dropbox simgesine tıklayın.
 2. Dişli simgesine tıklayın.
 3. Tercih'i tıklayın.
 4. Eşitle'yi tıklayın.
 5. Taşı'yı tıklayın.
 6. Dropbox klasörünüz için yeni konumu seçin.
 7. TAMAMLAMAK.
 8. Dropbox'ın klasörünüzü ve içeriğini yeni konuma taşımasına izin verin.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Dropbox klasörünü silmek dosyaları silecek mi?

Dropbox kaldırıldığında, Dropbox menüsü artık görüneceği ve Dropbox artık Dropbox klasördeki dosyaların senkronize eder. Dropbox'ı kaldırmak, Dropbox hesabınızı silmez veya Dropbox klasörünüzdeki dosyaları sabit sürücünüzden kaldırmaz.

Dropbox, Microsoft'a mı ait?

Dropbox , Microsoft Windows, Apple macOS ve Linux bilgisayarlar için bilgisayar uygulamalarına ve iOS, Android ve Windows Phone akıllı telefonlar ve tabletler için mobil uygulamalara sahiptir. Ayrıca bir web sitesi arayüzü sunar. Microsoft ile ortaklığının bir parçası olarak Dropbox , Ocak 2016'da evrensel bir Windows 10 uygulamasını duyurdu.

Dosyalarım nerede saklanıyor?

Dosya yöneticisi uygulamasını bulun
Sağda: Galaxy S10 Plus'taki Dosyalarım . Android'de indirilen dosyaları bulmak için en kolay arada Dosyalar veya My Files adlı bir uygulamayla ilişkili uygulama çekmecede bakmaktır. Google'ın Pixel telefonları Dosyalar uygulamasıyla gelirken Samsung telefonları Dosyalarım adlı bir uygulamayla birlikte gelir.

Dropbox bir Apple uygulaması mı?

Dropbox . Dropbox , Mac, PC ve çoğu mobil cihaz için kullanılabilen bir bulut depolama ve senkronizasyon hizmetidir. Örneğin, hem Mac hem de iOS için birkaç posta uygulaması , ekleri veya kullanıcı tercihlerini güvenli bir şekilde saklamak için Dropbox'ı kullanır.

S modu için Dropbox ne anlama geliyor?

S modunda 10 için Dropbox uygulaması, cihazınızda dosya ve klasörleri aktif olarak saklamaz. İnternete bağlıyken veya çevrimdışı erişim için cihazınıza kaydetmeyi seçtiyseniz, Dropbox hesabınızda depolanan dosya ve klasörlerinize erişmenizi sağlar.

En güvenli bulut depolama hangisi?

En Güvenli 5 Bulut Depolama Çözümü
 • pCloud (En iyi genel güvenlik özellikleri)
 • Sync.com (En iyi gizlilik politikası)
 • Tresorit (Bireysel kullanıcı erişimini ayarlamak için en iyisi)
 • SpiderOak (Aralarından seçim yapabileceğiniz en geniş plan yelpazesi)
 • Oracle (Kurumlar için en iyisi)

Dropbox dosyaları bilgisayarıma kaydediliyor mu?

Dropbox dosyayı anında bilgisayarınıza indirir. Bunlara dropbox .com'dan erişmeye devam edebileceksiniz, ancak bunlar bilgisayarınızda görünmeyecek. Seçmeli eşitleme, Dropbox hesabınızdan hiçbir şey silmeden sabit diskinizde yer açmanıza yardımcı olur.

Bilgisayarımda dropbox'a ihtiyacım var mı?

Bizim masaüstü uygulaması yüklü ile, yapmanız gereken tek şey bilgisayarınıza Dropbox klasörüne dosyaları kaydetme olduğunu. Dropbox Business kullanıcıları herhangi bir bilgisayarda , mobil cihazda ve dropbox .com'da hem kişisel hem de iş Dropbox'ına sahip olabilir. Bu, dosyalarınızı ayrı ve her yerden erişilebilir tutabileceğiniz anlamına gelir.

Dropbox sabit diskte yer kaplıyor mu?

Dropbox'a bir dosya kaydettiğinizde, Dropbox hesabınızla bağladığınız tüm cihazlarla senkronize olur. Bu, her bilgisayarın sabit diskinde yer kapladığı anlamına gelir. Sabit sürücünüzde Dropbox klasörünüzdeki her şeyi senkronize etmek için yeterli boş alan yoksa bu sorun yaratabilir.

Dropbox bilgisayarınızı yavaşlatır mı?

Dropbox masaüstü uygulaması mümkün olduğunca verimli olmaya çalışır. Ancak, bazen beklenenden daha fazla bellek (RAM) veya CPU kullanır. Bu yavaş yol açabilir - bilgisayarınızdaki bazı fonksiyonları ile aşağı ya da genel olarak bilgisayarın yavaş çalışmasına neden olur.

Dosyaları silmeden Dropbox'ı bilgisayarınızdan kaldırabilir misiniz?

Dropbox dosyalarını kaybetmeden PC'de Dropbox uygulamasını kaldırabilir miyim ? Evet. Bilgisayarınızdan Dropbox'ı uinstall, bu senkronizasyon durur ve 'güvenli disk alanı boşaltmak için yerel Dropbox klasörü kaldırmak mümkün olacak. Önce kaldırdığınızdan emin olun.

Dropbox'taki dosyaları silmek yer açar mı?

Alanı temizlemek için dosyaların kalıcı olarak silinmesine gerek yoktur. Bunları silmek yeterlidir. Silinen Dosyaları bölümünde Dosyalar depolama kotasına yoktur. Dropbox hesabınızın dolu olduğunu söylüyorsa, hala dolu demektir.

Dropbox telefonumda yer kaplıyor mu?

Telefonunuz veya tabletiniz tutabilir veya Dropbox alanı kota izin verdiği Dropbox Android uygulaması kadar dosya kaydedebilirsiniz. Aygıt alanı daralıyor ise dosyaları telefonunuzda yer açacak çevrimdışı yaptık çıkarmadan.

Dropbox'ı İnternet olmadan kullanabilir miyim?

Bir dosyayı çevrimdışı olduğunda, telefonunuz Wi-Fi ya da verilere bağlı olmasa bile o dosyaya erişebilir. Dropbox içinde çevrimdışı görüntüleme için dosyayı Android cihazınıza kaydeder. Dosyayı olabildiğince güncel tutmaya çalışır ve size dosyayı manuel olarak güncelleme seçeneği sunar.

Dropbox'ın maliyeti nedir?

Dropbox 500GB için ayda $ 49.99 200GB için, 100GB için ayda $ 19.99 $ aylık 9.99 maliyet ve kullanılan Pro. Kullanıcıların dosyaları erişebilmesi için bir zaman sınırı belirleyebilirsiniz. Varsayılan kez bir gün ve bir hafta, ama kesin bir saat seçebilir.

Hangisi daha iyi Dropbox veya Google Drive?

Google Drive , ücretsiz hesabıyla Dropbox'a kıyasla size daha fazla alan sağlar ve her ikisi de ek depolama alanı ödemenize izin verirken, Dropbox'ın maksimum 3TB, Google Drive'ın 30TB'dir. Dropbox , dosyalarda yapılan değişiklikleri Google Drive'dan daha hızlı takip eder ve senkronize eder.

Dropbox hangi hizmetleri sunuyor?

Dropbox, insanların organize olmasına, odaklanmasına ve ekipleriyle senkronize olmasına yardımcı olur.
 • Organize olmak. Geleneksel dosyaları, bulut içeriğini, Dropbox Paper belgelerini ve web kısayollarını tek bir yerde bir araya getirin, böylece işinizi verimli bir şekilde düzenleyebilir ve halledebilirsiniz.
 • Odaklanın.
 • Senkronize olun.