Saksı çiçeklerimi ne yiyor?

Sordu: Willian Alvim | Son Güncelleme: 21 Nisan 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.1/5 (98 Görüntüleme . 20 Oy)
Kulağakaçanların bitkilerinizi yeme ihtimali yüksek. Geceleri beslenirler ve gündüzleri bitkilerin, saksıların veya malçların altındaki gölgeli, nemli alanlarda saklanırlar. Hem yapraklarda hem de taç yapraklarda delikler çiğnedikleri için bitkiler düzensiz bir görünüme sahiptir. Onları caydırmak için sulamayı azaltın ve kalın malçları ortadan kaldırın.

Benzer şekilde, çiçeklerimi yemeye devam eden nedir diye sorabilirsiniz.

Weevils ve thrips gibi bazı bahçe zararlıları, çiçek dokularını delmek ve bitki sıvılarını emmek için stilet adı verilen değiştirilmiş ağızlıklar kullanır. Curculios olarak da adlandırılan yetişkin gül bitleri, çiçek tomurcukları ile beslenir. Ayrıca, yumurtadan çıkan larvaların çiçek tomurcuklarıyla beslendiği tomurcukların içine yumurta bırakırlar.

Aynı şekilde, böceklerin çiçeklerimi yemesini nasıl önleyebilirim? Küçük Böcek Yaprakları Yapmak Acı biber gibi acı biber tozu, bahçenizdeki yaprak bitleri ve örümcek akarları gibi küçük böceklerden kurtulmanıza da yardımcı olur. Bir litre suya birkaç damla bulaşık deterjanı ile bir tutam karıştırın ve ardından çiçeklerinize ve yapraklarınıza, özellikle de küçük böceklerin saklanmayı sevdiği alt kısımlara püskürtün.

Daha sonra, geceleri çiçeklerimi ne yiyor diye de sorulabilir.

Nemli ve gölgeli ve yaprak düzensiz şekilli delikler yemek alanları gibi sümüklü böcek ve salyangoz (ancak kenarlar boyunca). Salyangozları ve sümüklü böcekleri görmek, bitki yiyen suçlularınızdır, geceleri bir el feneri ile dışarı çıkın ve yaprakların altına bakın. Salyangozlar ayrıca yere değen olgunlaşan meyveleri de yerler .

Bitkilerimi neyin yediğini nasıl anlarsın?

Sümüklü böcekleri ve Salyangozları tanımlamanın en kesin yolu , bahçenizi hava karardıktan sonra bir el feneri ile ziyaret etmektir. Yaprakların altına bakın. Bu kemirgenler, yapraklarda düzensiz delikler yiyerek hem eski hem de yeni büyümeye saldırırlar. Cutworms olarak bilinen bazı türler, toprak seviyesinde fide saplarını parçalayarak bitkilerin devrilmesine neden olur.

24 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Petunya çiçeklerimdeki delikleri ne yiyor?

bakteri İnsektisit
Petunya tomurcuk kurtları ve alacalı kurt kurtları gibi yapraklarla beslenen tırtıllar, petunyaların yaprakları ve tomurcukları ile beslenerek yapraklarda pürüzlü kenarlara veya deliklere neden olur. Sayıları yüksekse, yaprak yiyen tırtıllar tüm petunya bitkilerinin yapraklarını dökebilir .

Muz kabukları yaprak bitlerini uzak tutar mı?

Doğal Haşere Kovucu
Zararlıları uzak tutmak için portakal ve muz kabukları kullanarak yaprak bitlerini ve karıncaları bahçeden uzaklaştırmak için potansiyel olarak tehlikeli böcek öldürücüler kullanmaktan kaçının. Bölgedeki yaprak bitlerini uzaklaştırmak ve uzaklaştırmak için yaprak biti istilasına eğilimli bitkilerin etrafındaki toprağa 1 ila 2 inç derinliğe gömmek için muz kabuklarını kesin.

Hangi kemirgenler çiçek yer?

Fareler çiçek yerler. Geceleri saksılarımdan yıldız çiçeklerimi ve diğer çiçekleri yiyorlar. Onları gördüm. Sincaplar bitkilerin etrafını kazarlar ve bazen onları büyük izmaritleriyle kırarlar ama onları yemezler.

Bitkilerimi dışarıda ne yiyor?

Sucking böcekler yapraklarında küçük delik aç ve onlardan suları çizin. Yaygın emici böcekler arasında yaprak bitleri, kabak böcekleri ve örümcek akarları bulunur. Emici böcekler çok hızlı üreyebileceğinden, bitkilerinize özenle böcek ilacı püskürtün, genellikle tek bir uygulama yeterli olmaz.

Haziran böceklerini çiçeklerimden nasıl uzak tutarım?

Nematodların toprağın derinliklerine inmesi için toprağı sulayın. Sabah ilk iş elle gördüğünüz yetişkin Haziran böceklerini çıkarın ve biraz bulaşık deterjanı ile karıştırılmış bir kova suya koyun. Haziran hatalarını artık görene kadar her gün tekrarlayın. Etkilenen bitkilere neem yağı böcek ilacı püskürtün.

Hayvanları uzak tutmak için bitkilerime ne püskürtebilirim?

Senin sebze bahçesinden dışarı hayvanları tutmak için, bahçe kenarlarındaki böyle çakal idrar spreyi gibi hayvanları caydırmak için tasarlanmış bir sprey uygulayın. Ayrıca bahçenize şimşir, kadife çiçeği veya nergis gibi çoğu hayvanın sevmediği bitkileri de dahil edebilirsiniz .

Sincapların bitkilerimi yemesini nasıl engellerim?

Sincaplar doğal kazıcılar olsa da, bitkilerinizin etrafındaki toprağı bir malç tabakasıyla kaplayarak kazmayı caydırabilir ve fidelerin korunmasına yardımcı olabilirsiniz. Bitkilerinizi örtün. Bitkilerinizin zarar görmesini önlemek için plastik ağ, çit veya tavuk teli gibi fiziksel bir bariyer kullanmayı düşünün.

Dawn bulaşık sabunu bitkiler için güvenli midir?

Yaklaşık yüzde 2'lik bir konsantrasyonda bulunan Dawn sıvı bulaşık deterjanı, yaprak bitleri, akarlar ve bitkiler üzerindeki kireç gibi böcekleri öldürmek ve onları uzak tutmak için formüle edilmiş ticari böcek öldürücü sabunlara oldukça güvenli bir alternatiftir.

Sirke bitkilerdeki böcekleri öldürür mü?

Beyaz sirke , ev yapımı sabun spreyinin bir bileşeni olarak bitkilerdeki böcekleri patlatır. 3 su bardağı su, 1 su bardağı sirkeyi bir sprey şişesinde karıştırın ve 1 tatlı kaşığı bulaşık deterjanı ekleyin. Zararlılardan kurtulmak için ağaçlar ve çalılar dahil bitkilere püskürtün. Beyaz sinek yumurtaları ile temas kurmak için spreyi yaprakların alt tarafına yönlendirin.

Epsom tuzları bitkiler için iyi midir?

Epsom tuzları . Magnezyum sülfat, iki temel bitki besin maddesini sağlar - magnezyum ve kükürt. Bu nedenle, doğru miktarlarda tedarik edilmesinin bitkiler için iyi olacağı mantıklıdır. İnsanlar, domates, biber ve gül çalıları da dahil olmak üzere magnezyum isteyen bitkileri beslemek için yaygın olarak Epsom tuzları kullanırlar.

Sabunlu su bitkileri öldürür mü?

Genellikle az miktarda iyi seyreltilmiş bulaşık sabunu çiçek tarhlarına zarar vermez ve sabunlu su , kuraklık sırasında bitkiler için hiç su olmamasından daha iyidir. Bununla birlikte, bulaşık deterjanının tamamen güvenli olduğunu varsaymayın. Bitkilerin zarar görmemesi için belirli kurallara göre uygulanmalıdır.

Petunyalardaki böcekleri ne öldürür?

Tırtıllar, tripler, yaprak bitleri , sümüklü böcekler ve salyangozlar gibi yumuşak gövdeli petunya zararlılarını öldürmek için geniş spektrumlu bir insektisit olarak diyatomlu toprak kullanın. Ölüm noktasına böcek suyu atarak çalışır.

Doğal bir pestisit nasıl yapılır?

Bazik bir yağ spreyi insektisit yapmak için, 1 su bardağı bitkisel yağı 1 yemek kaşığı sabunla karıştırın (kaplayın ve iyice çalkalayın) ve ardından uygulamaya hazır olduğunda, 1 litre su ile 2 çay kaşığı yağ sprey karışımı ekleyin, iyice çalkalayın, ve küçük kirlilikten etkilenen bitkilerin yüzeylerine doğrudan püskürtün.

Bitki yapraklarımda ne yeme delikleri var?

Çiçek yapraklarındaki delikler genellikle hastalıktan ziyade zararlı böcekleri gösterir, bu da yapraklarda lekelere veya yaprakların düşmesine neden olur. Delikler , tırtıllar ve böcekler gibi çiğneme ağızlarına sahip böceklerden kaynaklanır. Örneğin tırtıllar yeşil dışkı topakları bırakırken sümüklü böcekler ve salyangozlar parlak bir iz bırakır.

Papatyalarımın yapraklarını ne yiyor?

Kulağakaçanlar gibi, salyangozlar ve salyangozlar hava karardıktan sonra papatyaları parçalıyor . Earwigs tipik yaprakları yemek, ama salyangoz ve sümüklü böcek de arkalarında parlak balçık yollar bırakarak sapları ve yaprakları yemek. Suçluları belirlemek için bitkilerinizi gece el feneri ile inceleyin.

Yapraklardaki küçük deliklere ne ad verilir?

Cevap 1: Yapraklar , bitkilerin fotosentezlerinin çoğunu yaptıkları yerdir. Karbondioksit ve oksijen girip yaprakların alt minik deliklerden yaprakları bırakın. Deliklere “stoma” veya küçük ağızlar denir .

İyi bir böcek öldürücü sabun nedir?

1 galonluk bir sürahiyi suyla doldurun - sizinki sert su değilse (sert su böcek öldürücü sabunun etkinliğini azaltır) - ve üstte birkaç inç bırakın. Ardından 2-½ yemek kaşığı sıvı bulaşık sabunu (Şafak veya sıvı kastil sabunu iyi bir seçimdir ) ve 2-½ yemek kaşığı bitkisel yağ ekleyin.