Enerjili elektrikli ekipman nedir?

Soruldu: Shenita Rosanes | Son Güncelleme: 22 Ocak 2020
Kategori: ev ve bahçe iç çevre kalitesi
4.4/5 (146 Görüntüleme . 44 Oy)
Enerji verilmiş ekipman . NFPA 70E'nin 130.2 Maddesi, bakım veya onarım çalışmaları başlamadan önce 50 volttan büyük ekipman ve makinelerin "elektriksel olarak güvenli çalışma koşuluna" yerleştirilmesini gerektirir. Bu, bir çalışan işe başlamadan önce ekipmanın , iletkenlerin veya devrelerin enerjisinin tamamen kesilmesi anlamına gelir.

Bunun yanında enerjili ekipman nedir?

Yaylar gibi yük ya da basınç altında mekanizmaları, de vardır - serbest bırakma ve bunları bloke ederek enerji. Yükseltilmiş ölür, asansörler veya kayabilir herhangi ekipman, sonbahar veya rulo de vardır - bloklar, özel parantez veya özel standları ile bunları sabitleyerek enerji.

Ayrıca, enerji verilmiş elektrik işinin ne zaman OSHA olarak kabul edilmesi gerektiği de sorulabilir. CEVAP: İşveren “Ek olduğunu enerjisinin kesilmesi tanıtır göstermek veya tehlikeleri artırılabilir veya ekipman tasarımı veya bağlı tatbik edilemez olmaktadır olabilir SADECE (a) OSHA 29 CFR 1910,333 (1) göre, 50 volt üstünde işletmek canlı parçalar üzerinde çalışmaya izin verir yapıda operasyonel sınırlamalar.”

Buna göre, enerjili iş olarak kabul edilen nedir?

Yaklaşabileceğiniz ve/veya etkileşime girebileceğiniz ve sizi bir elektrik çarpmasına maruz bırakabilecek veya bir ark parlamasına neden olan bir ark hatası oluşturabilecek, açıkta kalan enerjili elektrik iletkenleri veya devre parçaları olduğunda, enerji verilmiş bir elektrik işi görevini tamamlıyorsunuz demektir.

Açıkta kalan enerjili hatların çevresinde hangi araçlar kullanılmamalıdır?

Örnekler, transformatör kasalarını ve devre kesici muhafazalarını içerir. Enerji verilmiş parçaların yakınında çalışmaya başlamadan önce, işçiler anahtarlık, saat, saat kordonu veya yüzük gibi açıkta kalan iletken nesneleri çıkarmalıdır. Veya bu nesneleri iletken olmayan hale getirmek için yalıtabilirler.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir panele nasıl enerji verirsiniz?

Düzgün de To - elektrikle güvenli çalışma koşulu kurmak için bu paneli enerji, sen devre kesici veya bağlantı kesme bulmak için ihtiyaç duyacağı kontrol paneline yemler gücü. Kilitleme etiketleme prosedürleriniz bu kesicinin veya bağlantıyı kesmenin yerini belirtmelidir.

Enerjisiz devre nedir?

Elektrik enerjisi yoksun ya da elektrik enerjisi egzoz Kontak de kapatma bujileri -energizes.

enerjisizleştirme nedir?

fiil (nesneyle birlikte kullanılır), de -en·er·gized, de -en·er·giz·ing. Elektrik enerjisi yoksun ya da elektrik enerjisi egzoz Kontak de kapatma bujileri -energizes.

Bazı elektrik güvenliği uygulamaları nelerdir?

Koruyucu ekipman
 • İletken olmayan baretler, eldivenler ve ayak koruması veya yalıtkan paspaslar.
 • Elektrik arkları veya çakma tehlikesi olduğunda göz ve yüz koruması.
 • Yalıtılmış aletler veya taşıma ekipmanı.
 • Elektrik çarpması ve yanıklara karşı koruma sağlayan koruyucu kalkanlar ve bariyerler.

Elektrik güvenliği ile ne kastedilmektedir?

Elektrik güvenliği , elektrik akımı, elektrik arkı, elektromanyetik alan ve statik elektrikten işçiler üzerindeki zararlı ve tehlikeli etkileri önlemek için bir organizasyonel önlemler ve teknik araçlar sistemidir.

Elektrik çarpmasına bağlı en yaygın yaralanma nedir?

Elektrik yanıkları en yaygın şokla ilişkili , ölümcül olmayan yaralanmadır . Bir işçi, enerji verilmiş elektrik kabloları veya ekipmanı ile temas ettiğinde meydana gelir. Elektrik yanıkları vücudun herhangi bir yerinde oluşabilse de en sık el ve ayaklarda meydana gelir.

İş yerindeki elektrik tehlikeleri nelerdir?

Elektrikle ilgili başlıca tehlikeler şunlardır: Elektrik akımı olan parçalarla temas, şok ve yanıklara neden olur. yangına neden olabilecek arızalar; potansiyel olarak yanıcı veya patlayıcı bir ortamda, örneğin bir sprey boya kabininde, elektriğin ateşleme kaynağı olabileceği yangın veya patlama.

Canlı elektrikli ekipman üzerinde çalışabilir misiniz?

Üzerine veya canlı iletkenlerin yakınında Çalışma nadiren izin verilmelidir. Elektrikçilere birçok kaza, izole edilmiş olabilecek ekipman üzerinde çalışırken meydana gelir. Çoğu durumda, yeterli planlama ve çalışma programlaması , bu tür işlerin Yönetmeliklerin gerektirdiği şekilde, yani ekipman ölü haldeyken gerçekleştirilmesine izin verecektir.

Test, canlı çalışma olarak kabul edilir mi?

Risk almayın; test canlı elektrik işidir . 'Ölü için test' ve her zaman görev için uygun test düzenekleri ve KKD kullanımının bile çalışmaya güvenli bir sistemi kullanın.

OSHA, Yüksek Gerilimi ne olarak değerlendiriyor?

OSHA yüksek voltaj için tutarlı bir tanım bulunmamaktadır - 1000 volttan daha şey olarak, sabit emniyet anlamına gelir daha yüksek bir sabit donanım topraklama için OSHA standart 1910,304 (g) (9), diğer OSHA standartları gibi 1910,303 (h) (5), (ii oysa ) 600 voltun üzerinde olan yüksek voltajı ifade eder.

Açık iletken nedir?

açıkta kalan iletken kısım. Kolayca dokunulabilen ve normalde canlı olmayan, ancak arıza koşulları altında canlı hale gelebilen iletken bir parça. Not – Tipik açıkta kalan iletken parçalar, muhafazaların duvarları, çalıştırma kolları vb.

Dört ana elektrik yaralanması türü nelerdir?

Dört ana yaralanma türü vardır: elektrik çarpması (ölümcül), elektrik çarpması , yanıklar ve düşmeler.

Elektrik çarpması nasıl olur?

Bir kişi bir elektrik enerjisi kaynağı ile temas ettiğinde bir elektrik çarpması meydana gelir. Elektrik enerjisi vücudun bir kısmından geçerek şoka neden olur. Elektrik enerjisine maruz kalmak hiçbir şekilde yaralanmaya veya yıkıcı hasara veya ölüme neden olabilir.

Bir elektrik güvenliği programını nasıl uygularsınız?

Başarılı Bir Elektrik Güvenliği Programının Uygulanması
 1. Gerekli özeni göstermek. Bir işveren olarak, güvenli bir iş yeri yaratmaktan ve yazılı güvenlik prosedürlerini uygulamaktan siz sorumlusunuz.
 2. Doğru şeyi yapmak.
 3. Mümkün olduğunda enerjiyi kesin.
 4. Bir tehlike analizi yapın.
 5. KKD'nin önemi.

Canlı elektrik nasıl çalışır?

Canlı parçalar üzerinde veya yakınında çalışmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:
 1. Yapılacak iş için yazılı bir canlı çalışma iznine sahip olun.
 2. Elektrik çarpmasına ve ark parlamasına karşı korunmak için doğru KKD'yi giyin.
 3. Yalıtımlı aletler ve/veya voltaj için derecelendirilmiş taşıma ekipmanı gibi uygun tipte koruyucu ekipman kullanın.

Elektrik tehlikeleri OSHA nelerdir?

Elektrik uzun zamandır ciddi bir işyeri tehlikesi olarak kabul ediliyor. OSHA'nın elektrik standartları, elektrik çarpması, elektrik çarpması, yangın ve patlama gibi tehlikelere maruz kalan çalışanları korumak için tasarlanmıştır.