Google aracısı nedir?

Sordu: Columbiano Giannakos | Son Güncelleme: 19 Haziran 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem yapay zekası
5/5 (556 Görüntüleme . 42 Oy)
Google aracısı , Google ile etkileşim için iki çözülebilir sağlar. Google'ın Web arayüzündeki arama kutusuyla aynı sözdizimini kabul eder. Google'ın Gelişmiş Arama İpuçları sayfasındaki belgelerdeki ayrıntılar.

Ayrıca bilmek, nasıl bir aracı oluşturursunuz?

Bir aracı oluşturmak için:

 1. Dialogflow Konsolu'na gidin.
 2. İstenirse, Dialogflow Konsolunda oturum açın.
 3. Sol kenar çubuğu menüsünde Aracı Oluştur'a tıklayın.
 4. Temsilcinizin adını, varsayılan dilini ve varsayılan saat dilimini girin.
 5. Zaten bir proje oluşturduysanız, o projeyi girin.
 6. Oluştur düğmesini tıklayın.

Yukarıda, Dialogflow aracısı nedir? Dialogflow aracısı , son kullanıcılarınızla görüşmeleri yöneten sanal bir aracıdır . İnsan dilinin nüanslarını anlayan bir doğal dil anlama modülüdür. Son kullanıcı ifadelerinden belirli verileri belirlemek ve çıkarmak için varlıklar.

Aynı şekilde insanlar soruyor, Google eylemlerini nasıl kullanırım?

Bir konuşma başlatmak için kullanıcının Asistan aracılığıyla Eyleminizi başlatması gerekir. Kullanıcılar "Ok Google , Google IO ile konuşun" gibi bir ifade söyler veya yazar. Bu, Asistan'a konuşacağı Eylemin adını söyler. Bu noktadan itibaren, kullanıcı Eyleminizle konuşuyor ve ona girdi veriyor.

Google Dialogflow'u nasıl kullanırım?

Geri Bildirim Aracısını oluşturmak için aşağıda verilen adımları izleyin.

 1. Adım 1: Aracıyı Oluşturun. Dialogflow hesabınızla oturum açın.
 2. Adım 2: Varlıkları Oluşturun.
 3. Adım 3: Amaçları Oluşturun.
 4. Adım 4 : Aracımızı test edin.
 5. Adım 5 : Temsilcinizi Yayınlayın (Web Demosu)
 6. Adım 6 : Google Asistan Entegrasyonu.

30 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Google asistanı konuşuyor mu?

Cevapları söyleyen Google Asistan , bazı yerlerde oldukça dikkat dağıtıcı olabilir . Bunu önlemek için Google , Asistan ile iletişim kurmanın başka bir yolunu tanıttı - yazma modu. Sen sorguları yazabilirsiniz ve Google geri konuşmadan ekranda cevabı yazacak.

Google Asistan'ın konuşmasını nasıl sağlarım?

Google Asistan'ı sesinizin açmasına izin verin
 1. Android telefonunuzda veya tabletinizde Ana Ekran düğmesine dokunup basılı tutun veya "OK Google" veya "Hey Google" deyin.
 2. Sağ alttaki simgesine dokunun.
 3. Sağ üstte, profil resminize veya ilk Ayarlar'a dokunun.
 4. "Asistan cihazları"nın altında telefonunuzu veya tabletinizi seçin.
 5. Google Asistan'ı açın.

Google asistanına ne denir?

Google Yardımcısı mobil ve akıllı ev cihazlarında öncelikle geçerli Google tarafından geliştirilen bir yapay zeka ile çalışan sanal yardımcısıdır. Asistan ilk olarak Mayıs 2016'da Google'ın mesajlaşma uygulaması Allo ve sesle etkinleştirilen hoparlörü Google Home'un bir parçası olarak çıkış yaptı.

Eylem Hizmetleri uygulaması nedir?

Uygulama Eylemleri , bir geliştiricinin Google Asistan, telefonunuzun Başlatıcı (Ev uygulaması ), Play Store ve Arama gibi diğer Google ürünleriyle etkileşim kurmasına olanak tanıyan yeni bir araç grubudur. Ancak Uygulama Eylemleri , Uygulama Dilimleri ile eşleştirildiğinde gerçekten akıllı hale gelir.

Google işlem hizmetleri nelerdir?

Sesli Eylem Servisleri ( Android Polisi tarafından tespit edildi) geçen hafta Play Store'a yüklendi. Google'ın Sesli İşlem Hizmetleri , sese dayalı işlemleri desteklemek için temel işlevler sağlar. Bu bileşenler, cihazınızla veya yüklü olan uygulamalarla etkileşim kurmak için eylemleri daha hızlı gerçekleştirmenize olanak tanır.

Google Asistan açık kaynak mı?

Mycroft, dünyanın ilk açık kaynaklı sesli asistanıdır . Bu, özgürce yeniden karıştırılabilen, genişletilebilen ve geliştirilebilen açık kaynaklı bir yazılımdır. Mycroft, bir bilim projesinden kurumsal bir yazılım uygulamasına kadar her şeyde kullanılabilir.

Google asistanını kim geliştirdi?

Google Asistan , CEO Sundar Pichai'nin 2016 Made by Google etkinliğinde tartıştığı Google'ın "önce AI" stratejisinin temel parçasıdır. Google Yardımcısı öncesinde Google, Google Now olarak bilinen başka bir dijital asistan yazılımı hazırlandı.

Google Dialogflow ücretsiz mi?

Dialogflow Standard Edition'ın kullanımı ücretsiz olsa da, yapabileceğiniz taleplerin miktarı sınırlıdır . Ayrıntılar için bkz. Kotalar ve Limitler.

Dialogflow açık kaynak mı?

Dialogflow , Google'a ait bir üründür. Doğal dil konuşmalarına dayalı insan-bilgisayar etkileşim teknolojileri geliştirdiler. Dialogflow , API ve web arayüzü ile eksiksiz bir kapalı kaynaklı üründür.

Dialogflow'un maliyeti nedir?

Google , işletmelerden metin etkileşimi isteği başına 0,002 ABD doları ve sesli etkileşim isteği başına 0,0065 ABD doları alıyor. Aharon ayrıca Dialogflow'un ücretsiz sürümünün hiçbir yere gitmediğini vurguladı.

Dialogflow, Google'a mı ait?

Dialogflow (eski adıyla Api.ai, Speaktoit), doğal dil konuşmalarına dayalı insan-bilgisayar etkileşimi teknolojilerinin Google'a ait bir geliştiricisidir.

Dialogflow ne için kullanılır?

Dialogflow , bir şirketin müşterileri için çeşitli dillerde ve birden çok platformda konuşma uygulamaları ve deneyimleri oluşturmak için kullanılabilen bir doğal dil işleme (NLP) platformudur.

Dialogflow'un amacı nedir?

Niyetler. Bir niyet bir konuşma dönüş için bir son kullanıcının niyetini sınıflandırır. Bir son kullanıcı, son kullanıcı ifadesi olarak adlandırılan bir şey yazdığında veya söylediğinde, Dialogflow , son kullanıcı ifadesini aracınızdaki en iyi niyetle eşleştirir. Bir amacı eşleştirme, niyet sınıflandırması olarak da bilinir.

Dialogflow'ta bağlam nedir?

Bağlamlar , Dialogflow geliştiricilerinin doğal ve gerçek hissettiren karmaşık, dallara ayrılan konuşmalar oluşturmasına olanak tanıyan bir araçtır. Bağlamlar , kullanıcının daha önce söylediklerine bağlı olarak varlıkların ve parametrelerin değerlerini de içerebilir.

İstemci erişim belirteci nedir?

Erişim belirteçleri , uygulamaların bir kullanıcı adına API istekleri yapmak için kullandığı şeydir. Erişim belirteci , belirli bir uygulamanın bir kullanıcının verilerinin belirli bölümlerine erişme yetkisini temsil eder. Erişim belirteçleri , taşıma ve depolama sırasında gizli tutulmalıdır.

Dialogflow sohbet robotu nedir?

DialogFlow . DialogFlow (önceki adıyla API.AI), Google'dan bir konuşma aracısı oluşturma platformudur. Herhangi bir web tarayıcısından erişilebilen web tabanlı bir platformdur. Araç, Android platformu için Apple Siri'ye yanıt olarak geliştirilenden zamanla gelişti.

Dialogflow'u kimler kullanır?

Şu Anda Google Dialogflow'u Kullanan Şirketler
Şirket Adı İnternet sitesi Ülke
verizon verizon.com Biz
sezgi sezgi.com Biz
kehanet oracle.com Biz
CanlıKişi liveperson.com Biz