Visualforce sayfasında satır içi düzenleme nedir?

Soruldu: Lizabeth Cabañes | Son Güncelleme: 4 Nisan 2020
Kategori: tekerlekli paten sporları
5/5 (466 Görüntüleme. 32 Oy)
Visualforce sayfaları 21.0 ve üzeri, satır içi düzenlemeyi destekler. Satır içi düzenleme hakkı kaydın ayrıntı sayfasında, kullanıcıların hızlı düzenlemek alan değerlerini sağlar. Fareyle hücrenin üzerine geldiğinizde, düzenlenebilir hücreler bir kalem simgesi ( ) görüntülerken, düzenlenemeyen hücreler bir kilit simgesi ( ) görüntüler.

Benzer şekilde, Visualforce sayfa kayıtlarını nasıl düzenleyebilirim?

A kaydı rekor Adı bağlantısını tıklayarak güncellenmiş ve daha sonra gerekli güncelleştirmeyi ve ardından Kaydet veya sürer liste görünümü sayfasında doğrudan düzenle butonuna gerçekleştirmek Detay sayfasına götürür Düzen sayfasındaki Düzenle düğmesini edilebilir gerekli işlemlerin yapıldığı Ayrıntı sayfasına

Ayrıca, Salesforce'ta satır içi düzenlemeyi nasıl etkinleştiririm? Kurulum'a gidin ve Kullanıcı Arayüzü'nü arayın. Ayrıca Platform Araçları > Kullanıcı Arayüzü > Kullanıcı Arayüzü veya Yapı/Uygulama Kurulumu > Özelleştir > Kullanıcı Arayüzü (son seçenek) yolundan da gidebilirsiniz. Satır İçi Düzenlemeyi Etkinleştir ve Gelişmiş Listeleri Etkinleştir'i ve ardından Kaydet'i seçin.

Bununla ilgili olarak Salesforce'ta Inline VF sayfası nedir?

Bir satır içi Visualforce sayfası, bir kaydın bir detay sayfası içinde gömülü olabilir bir vf sayfası. Salesforce , sayfa düzenini düzenle seçeneğinde buna izin verir. Bir vf sayfa o nesnenin standart denetleyicisi kullanıyor ayrıntı sayfa düzeni sağladı sayfasına yerleştirerek için kullanılabilir olacaktır.

Özel Visualforce sayfasında nasıl özel bir düzenleme düğmesi oluşturabilirim?

 1. A. Geliştir > Sayfalar > Yeni'ye tıklayın.
 2. B. Yeni Visualforce sayfanız için İşaretlemeyi girin.
 3. C. Nesneniz için Düğmeler, Bağlantılar ve Eylemler'e gidin ve Eylemi Düzenle'yi düzenlemek için tıklayın.
 4. Visualforce sayfanızla Geçersiz Kılmayı seçin ve ardından Kaydet'e tıklayın.

17 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir sayfa düzenine nasıl VF sayfası eklerim?

Yukarıda gösterildiği gibi Sayfa Düzenleri'ne tıklayın. Şimdi Visualforce sayfasını gömmek için Hesap düzenini düzenliyoruz. Yukarıda gösterildiği gibi Düzenle Düğmesine tıklayın. Visualforce sayfasını gömmek için adımları izleyin.
 1. Yeni bir bölümü sayfa düzenine sürükleyin.
 2. Şimdi Visualforce sayfasını seçin.
 3. Visualforce'u listeden yeni bölüme sürükleyin.
 4. Kaydet Düğmesine tıklayın.

Visualforce nedir?

Visualforce , dinamik, yeniden kullanılabilir arabirimlerin oluşturulmasını sağlayan bileşen tabanlı bir kullanıcı arabirimi (UI) çerçevesidir. Visualforce çerçevesi, Salesforce'un bulut uygulamalarının ve web sitelerinin geliştirilmesini ve dağıtımını basitleştirmek için tasarlanan Force.com Hizmet Olarak Platform (PaaS) teklifinin bir parçasıdır.

Yıldırımda satır içi düzenlemeyi nasıl etkinleştiririm?

Yalnızca bir kayıt türü içeren bu yüzden satır içi düzenleme, düzenleme, liste görünümünü sağlamak. Satır içi düzenleme , küçük bölgedeki bileşenler için de geçerli değildir. Yalnızca bir kayıt türü içerecek şekilde önceden tanımlanmış Son Görüntülenenler veya Ekip listesi görünümlerinde satır içi düzenleyebilirsiniz .

Salesforce'ta satır içi düzenlemeyi nasıl kapatırım?

Salesforce: Satır İçi Düzenlemeyi Devre Dışı Bırak
 1. Atama kurallarının tetiklenmesine izin verecek olan sayfa düzeninde varsayılan olarak kontrol edilecek atama kurallarını ayarlayabilirsiniz.
 2. Diğer seçenek, kuruluşta satır içi düzenlemeyi genel olarak devre dışı bırakmaktır; Adınız> Kurulum> Özelleştir> Kullanıcı Arayüzü'ne gidin> "Satır İçi Düzenlemeyi Etkinleştir" seçeneğinin işaretini kaldırın.

satır içi düzenleme nedir?

Satır İçi Düzenleme , CKEditor 4'te tanıtılan ve sayfadaki herhangi bir düzenlenebilir öğeyi seçmenize ve yerinde düzenlemenize olanak tanıyan yeni bir teknolojidir. Sonuç olarak, düzenleyici , tıpkı son sayfaya benzeyen içeriği düzenlemek için kullanılabilir. Denemek için satır içi düzenleme demosuna bakın.

Yıldırımda bir liste görünümünü nasıl düzenlersiniz?

Gerekli Sürümler ve Kullanıcı İzinleri
) ekranınızın üst kısmındaki gezinme çubuğunun sol tarafında, Yıldırım Deneyimindesiniz. Değilse, Salesforce Classic'tesiniz. Liste görünümü adının yanındaki Düzenle'yi tıklayın. Düzenle yerine Klonla'yı görürseniz , bu liste görünümünü düzenleme izniniz yoktur.

Hangi rapor formatı, alt toplamları olan bir grup halinde sıralanmış kayıtların listesini görüntüler?

Tablo - Grup veya alt toplam içermeyen basit bir kayıt listesi görüntüler ; Özet - Alt toplamlarla gruplara ayrılmış kayıtların bir listesini görüntüler ; Matris - İlgili toplamları karşılaştırmak için verileri bir kılavuzda özetler; Katılım - Verilerin görüntüler birden blokları tek bir raporda.

Salesforce'ta yerel ayar nedir?

Salesforce yerel ayarları, tarih ve saat, kullanıcı adları, adresleri, virgüller ve sayılardaki dönemler için görüntüleme biçimlerini belirler. Yönetici olarak varsayılan yerel ayarı siz belirlersiniz , ancak kullanıcılarınız farklı bir konumda bulunuyorlarsa kişisel bir yerel ayar ayarlayabilir.

Salesforce'ta liste görünümünde bir alanı nasıl düzenlenebilir hale getirirsiniz?

Gerekli Sürümler ve Kullanıcı İzinleri
 1. Listeden, düzenlemek için hücrenin üzerine gelin ve ardından öğesine tıklayın. .
 2. Değişikliğinizi düzenlenebilir hücre veya hücrelerde yapın. Liste görünümünün altında bir Kaydet düğmesi görünür.
 3. Kaydet'i tıklayın.

Salesforce'ta birden çok kaydı nasıl düzenlerim?

Bu alana çift tıklamak onun için bir düzenleme diyalogu açacaktır, ancak aynı anda birden fazla kaydı düzenlemek istiyoruz. Eğer düzenlemek kütle cinsinden istediğiniz kayıtları Salesforce'u anlatmak için sol taraftaki onay kutularını işaretleyin, sonra da çift kütle olarak düzenlemek istediğiniz alanı tıklayın. Toplu düzenleme diyalogu açılacaktır.

Kullanıcıların bir liste görünümünde kayıtları düzenlemesi için hangi kullanıcı arabirimi ayarı etkinleştirilmelidir?

Anthonyda. İstemcilerin kayıtları liste görünümünde görüntülemesi için etkinleştirilmesi gereken arabirim ayarına satır içi düzenleme adı verilir. Satır içi düzenleme hiç başka bir sayfaya gitmek zorunda kalmadan tek bir sayfada düzenleme bilgilerine kullanıcıya izin verir.

Salesforce'ta Düzenle düğmesini nasıl geçersiz kılabilirim?

Salesforce Classic, Lightning Experience ve mobil cihazlarda Yeni, Görüntüle veya Düzenle gibi standart düğmelerin davranışını bağımsız olarak geçersiz kılabilirsiniz .
 1. Uygun nesnenin yönetim ayarlarından Düğmeler, Bağlantılar ve Eylemler'e gidin.
 2. Geçersiz kılmanın yanındaki Düzenle'yi tıklayın.
 3. Geçersiz kılma yok'u seçin (varsayılan davranış).
 4. Tamam'ı tıklayın.