Kerdi tahtası neyden yapılmıştır?

Sordu: Edelweiss Jovtyak | Son Güncelleme: 27 Haziran 2020
Kategori: ev ve bahçe iç çevre kalitesi
4.3/5 (57 Görüntüleme . 11 Oy)
Kerdi - Board , her iki tarafta özel bir takviye malzemesi ve ince harçta etkili ankraj için polar dokuma ile ekstrüde polistiren köpük panelden yapılmıştır . Duşlar ve küvet çevreleri gibi çok çeşitli yapı elemanlarının oluşturulmasında kullanılabilir.

Benzer şekilde, Kerdi çimento levhadan daha mı iyi diye sorulur.

İlk Kerdi , alçıpan veya çimento levha üzerine kurulabilir. Ancak alçıpan üzerine kurulursa sadece bir tarafı korur. Alçıpan arka tarafı başarısız olur ve o kadar da kötüdür yoksa karo tarafında bir sorun olsaydı daha kötüdür. Kerdi , sunta artı membrana göre gerçekten çok az avantaj sunar.

Ayrıca, Kerdi board bir buhar bariyeri midir? Kerdi + tinset + kiremit + harç (özellikle epoksi veya üretan kullanılıyorsa) aslında bir buhar bariyeri görevi görecektir. Az önce bahsettiğim katmanlardan geçebilecek herhangi bir nem inanılmaz, gülünç derecede minimal olacak ve bina kabuğu içinde buharlaşacaktır; Tasarlandığı gibi.

Yukarıda, Schluter Kerdi tahtası nedir?

Schluter ® - KERDI - BOARD , karo ile yapıştırılmış su yalıtım uygulamalarında da kullanılabilen çok işlevli bir karo altlık ve yapı panelidir. KERDI - BOARD , duşlarda, küvet çevrelerinde ve platformlarda, tezgahlarda, makyaj tezgahlarında, raflarda ve daha fazlasında fayansa hazır elemanları hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır!

Kerdi kurulu yeterince güçlü mü?

Unutmayın, karo döşendikten sonra, bu karolar üzerinde sadece kesme (dikey) kuvvetleri olacaktır ve düzgün bir şekilde kurulmuş Kerdi , onu kaldıracak kadar güçlüdür . Kerdi için ANSI gereksinimleri, 7 günde minimum 50 psi bağ kesme mukavemeti, 170 psi membran kopma mukavemetidir - kurduğunuz şey için oldukça güçlüdür .

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Banyo duvarları için en iyi tahta hangisidir?

En İyi Destek Kurulu Nedir?
Banyo duvarları ve tavanları için en iyi seçeneklerden biri çimento levhadır . Çimento, küfün besin kaynağı olarak kullanabileceği herhangi bir organik madde içermez. Çimento levhalar genellikle iki kat fiberglas ağ arasına sıkıştırılır, bu nedenle üründe kağıt yoktur.

Çimento tahtasının arkasında yeşil tahtaya mı ihtiyacınız var?

Küvet duvarlarında, duş duvarlarında ve zeminlerde ıslak uygulamalar için kullanılır. Bu nedenle, banyo ve fayans ihtiyaçlarınızın en uzun ömürlü olması için nemli alanlar için yeşil tahtayı , suyla doğrudan temas edebilecek tüm alanlar için çimento levhayı unutmayın.

Çimento levha yerine ne kullanabilirim?

Cam mat alçıpan daha iyi bir seçimdir. Cam mat alçı levhalar, her iki tarafı fiberglas paspaslarla güçlendirilmiş, suya dayanıklı silikonla işlenmiş alçıdan yapılmıştır. DensShield yaygın bir markadır. Çimento levhadan daha kolay kesilir, kalıba dayanıklıdır ve yerleşik bir nem bariyerine sahiptir.

Çimento levhanın arkasında bir buhar bariyeri gerekli midir?

Yine de çimento levhalı bir buhar bariyerine ihtiyacınız var, ancak bu durumda bariyer levhanın arkasına geçebilir . Çimento levha , nemi sorunsuz bir şekilde alacak kadar ağır ve nefes alabilir. Buhar bariyerini çimento levhanın arkasına yerleştirerek nemin duvara daha fazla girmesini engellersiniz .

Karo için çimento levha ne kadar kalın olmalıdır?

Çimento lifi veya benzer şekilde güçlendirilmiş destek levhası standart 1/4 inç ve 1/2 inç kalınlıklarda gelir. Mevcut bir alt zemin üzerine destek panosu kuruyorsanız, 1/4 inç yeterlidir. Destek panosunu yeni bir yapıya kuruyorsanız, onu doğrudan zemin kirişlerine takıyorsanız, 1/2 inçlik levhaları tercih edin.

Su geçirmez çimento levhaya ihtiyacınız var mı?

Bugün piyasada bulunan beton destek levhalarının çoğu suya dayanıklı değildir, ancak hepsi su geçirmezdir . Birçok kişi terimleri karıştırdığından, bunun duş veya küvet alanı içinde kullanım için en iyi malzeme olduğu yaygın bir yanılgıdır.

Kerdi tahtasının maliyeti nedir?

Stokta sadece 9 adet kaldı - yakında sipariş verin. Zaten su geçirmez gibi KERD zarında sarılmış olması gerekmez çünkü KURULU -S kaldırıma - Ben KERD sevdim. En Seçilmiş Ürünler ve İncelemeler.
Liste fiyatı: 13,36$
Kazanıyorsun: $1,67 (%13)

Kerdi tahtası alçıpan üzerinden geçer mi?

Evet. Eğer alçıpan paneller üzerinde KERD yükledikten sonra, bunlar tamamen kiremitli duş su ve buhardan korunacaktır.

Kerdi tahtası dışarıda kullanılabilir mi?

CBU'nun farkı, alçı levhanın aksine neme karşı dayanıklı olmasıdır Brian. Hardi, panolarını kesinlikle dış fayans kurulumları için tavsiye etmiyor - ama o zaman, o da gerçekten bir CBU değil.

Kerdi tahtası yanıcı mıdır?

HİÇBİR KERDI BOARD YANGIN DEĞİLDİR.

Hardie tahtası su geçirmez mi?

Hardie Board , genellikle fiber çimento olarak adlandırılan en iyi bilinen çimento levha kaplama markasıdır. Tüm fiber çimento ürünleri su geçirmezdir ve aşırı şiddetli yağmur, rüzgar, dolu ve tuzlu havaya dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Hardie Board ayrıca son derece yangına dayanıklıdır.

Kerdi düzeltmesi nedir?

Schluter ® - KERDI - FIX , silanla modifiye edilmiş polimer bazlı tek bileşenli bir sızdırmazlık ve yapıştırma bileşiğidir. Kokusuzdur, UV'ye ve hava koşullarına dayanıklıdır ve solvent içermez. KERDI - FIX elastomeriktir ve ahşap, taş, beton, metal, cam ve birçok plastik gibi çoğu malzemeye iyi yapışır.

Kerdi tahtası boyanabilir mi?

1 Cevap. Evet KERDI- kurulu boyayabilirsiniz ama bunu ortak bileşik hafif bir kat vermek gerekir ve biraz zımparalama yapacağız.

Durock'un arkasına plastik koymalı mıyım?

Sen şiltesi ARDINDAKİ bir buhar bariyeri YERLEŞTİRMEMELİSİNİZ. Nerede, dua tür toplanan buhar / su gider, söyle? Cevap: Böyle bir nemin çıkması için uygun hiçbir yer yoktur. Mevcut en iyi uygulama, su yalıtımını arkalık tahtasının ÜZERİNE ve karonun hemen ALTINA yerleştirmektir.

Banyoya buhar bariyeri koymalı mısınız?

Buhar bariyeri "içeride" (yalıtım ve alçıpan arasında) olmalıdır. Dış duvarlar için buhar bariyerine gerek yoktur. (Mümkünse) küvet hisseleri bu dış duvar Sana "buhar bariyeri" vermeyecektir plastik küvet surround olarak arkasında buhar bariyeri koymak istiyorsanız (sanmıyorum).

Çimento levha küvetin altına girmeli mi?

Küvet undedr çimento levha yerleştirilmesi gerekli değildir. Aslında, küvetinizi alt zemine yerleştirin, ardından çimento taşıyıcıyı küvete kadar monte edin. Bu, eteğin altındaki küvetin yanal hareketini sınırlar. Tüm çimento destekleri duvarlarda kullanılamaz.