Zümrüt yeşili arborvitalarımı ne öldürüyor?

Sordu: Herenia Mojin | Son Güncelleme: 31 Ocak 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.5/5 (664 Görüntüleme . 44 Oy)
Kök çürüklüğü ve dip çürüklüğü, " Zümrüt Yeşili " arborvitae yapraklarının kahverengiye dönmesine neden olur. Mantarın birkaç farklı türde neden olduğu, ama aynı sonucu olan, etkilenen ağaçları, bu hastalıklardan ölmektedir. İyi drene edilmiş toprağa " Zümrüt Yeşili " arborvita ekerek çürük hastalıklarından kaçının ve fazla su vermeyin.

Zümrüt yeşili arborvita'm neden kahverengiye dönüyor?

Arborvitae Yapraklarının Kahverengiye Dönmesinin Nedeni Rüzgar, güneş, donma sıcaklıkları ve kışın mevcut su eksikliği kombinasyonu, arborvita yapraklarının (ve diğer yaprak dökmeyenlerin yapraklarının) kahverengiye dönmesine neden olabilir. Bu, kurudukları için olur. Su, yaprakların can damarıdır.

Yukarıda, kahverengi bir yaprak dökmeyen geri gelebilir mi? Evergreens her zaman isimlerine kadar yaşamaz. Dikilmiş ya da broadleafed olsun, hem dökmeyen ağaçlar ve çalılar özellikle özellikle soğuk veya kuru kış sonra, ilkbaharda hastalıklı ve kahverengi bakabilirsiniz. Bir miktar dal kaybı olsa da, kahverengi yaprak dökmeyenlerin çoğu bahar ilerledikçe geri gelir .

Aynı şekilde, benim arborvitae'mi öldüren nedir?

Mantar patojenleri, yanıklık gibi yaygın arborvitae ağacı hastalıklarına neden olan hastalığa neden olan organizmalardır. Örneğin, mantar patojeni Kabatina mazı, ağaçların uçlarını ve genellikle tüm dallarını öldüren bir hastalık olan kabatina dal yanıklığına neden olur.

Mucize Büyüme arborvitae için iyi mi?

Arborvitae , sıkıştırılmış, ıslak toprağın yanı sıra yüksek alkali koşulların üstesinden gelebilir. University of Illinois Extension'a göre, ağacın tam potansiyeline ulaşmasına yardımcı olmak için Mucize - Gro gibi bir gübre uygulamayı hala gerekli bulabilirsiniz.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Ölmekte olan bir arborvitae'yi kurtarabilir misin?

Her iki durumda da, arborvitae dalları bir kez bu şekilde öldükten sonra, onları hayata döndürmek için yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur . Tek umudun bazı yeni sürgünler önümüzdeki bahar açıkta bırak ki yeterince branşlarda bazı hayat hala var olmasıdır. Görünüşe göre ölü ahşabı henüz budama.

Kahverengi bir yaprak dökmeyen nasıl canlanır?

1) Su, Lütfen
Sonuç olarak, ağacın geri kalanını nemlendirmeye yardımcı olmak için alt iğneler ölür. Bu sorunu düzeltmek kolaydır! Ağacın toprağı dokunulamayacak kadar kuruysa, yazın kuru dönemleri boyunca ona fazladan su verin. Sonbahar boyunca sulamaya devam edin ve nemi kapatmak için malç uygulayın.

Ölmek üzere olan bir yaprak dökmeyen nasıl canlanır?

Aşağıdakiler, iğneyi yönetmenize yardımcı olacaktır:
  1. Ağacın ölü dallarını, dallarını ve hastalıklı bölgelerini budayın.
  2. Düşen yaprakları çıkarın ve yok edin (yakın).
  3. Enfeksiyon belirtilerini giderdikten sonra ağaca bir mantar ilacı uygulayın.
  4. Stresten kurtulmasına yardımcı olmak için ağacı haftada bir kez derin sulayın.

Herdem yeşilimin öldüğünü nasıl anlarım?

Dokunsal tanılamayı içeren iki basit test, yaprak dökmeyeninizin ölü olup olmadığını belirleyebilir : Çıtçıt testi için bir sapı parmağınızın etrafında bükün. O bükülebilir olduğunu ve kırılma olmadan virajlı, bu hala yaşıyorsa; kolayca oturur ama eğer o öldü.

Browning arborvitae'yi nasıl düzeltirsiniz?

Kuru Köklerden Arborvitae Browning
Dokunulduğunda nemli olan toprak, sulama gerektirmez, ancak toprak kuru hissediyorsa, toprağın yüzeyinde gövdenin yanına bir bahçe hortumu yerleştirin ve bir veya iki saat boyunca düzenli olarak damlamaya bırakın.

Arborvitae dalları tekrar büyüyecek mi?

Sizin arborvitae ağaçları üzerinde yatay dalların yeşil kısımlarından dik sürgünler sonunda dışarı büyüyecek ve yukarı dikey olarak arborvitae üst açık alanda doldurmak için, ama görmek için çeşitli mevsim alacaktır. Kesme üst tekrar dönmeyecektir.

Arborvitae'mi nasıl yeşillendirebilirim?

Ağaçlarınızı gübrelemek için önerilen miktarda gübreyi kök bölgesine eşit olarak yayın. Granülleri bitkinin gövde alanından uzak tutun. Arborvitae'yi gübrelemeyi bitirdiğinizde, ağacın altındaki toprağı iyi sulayın . Bu, gübrenin çözülmesine yardımcı olur, böylece köklere erişilebilir.

Arborvitae'yi aşırı sulayabilir misin?

Aşırı Sulanma Belirtileri
Mazı nemli toprak sahip olmakla beraber, yeterli drenaj gerektirir ve aşırı sulanması halinde yaşayacaktır. Arborvita köklerinin etrafındaki aşırı su belirtileri, kuraklık stresine benzer ve yapraklarda renk değişikliği veya geri ölmeyi içerir.

Arborvitae'deki torba kurtlarından nasıl kurtulursunuz?

Arborvitae çalısındaki istila yeterince hafifse , bir makas alın ve torbaları bitkiden ayırın. Torbaları bahçeden uzağa atın , böylece tırtıllar geri dönüş yolunu bulamazlar veya torba kurtlarını öldürmek için onları yakın . Elle itlaf, yumurtalar yumurtadan çıkmadan önce, sonbaharın sonundan ilkbaharın başlarına kadar en iyisidir.

Arborvitae'ye ne püskürtürsün?

Özellikle iç dallara ve yapraklara doğru güçlü bir su spreyi , haşereleri uzaklaştıracak ve orada toplanmalarını engelleyecektir. Bahçe yağı, böcek öldürücü sabun ve neem yağı arborvitae üzerinde akar kontrolü etikette üç "organik" spreylerdir. Üçü de çoğu bahçe merkezinde mevcuttur.

Arborvitae Bagworm hasarından kurtulacak mı?

Kültürel Kontrol
Ev sahibi ağacından çanta ve tırtılları elle alırsa bagworms ışık enfestasyonlar ile Mazı sıklıkla hayatta. Bu, özellikle erken ilkbahar, kış veya sonbaharda yumurtalar yumurtadan çıkmadan önce yapılırsa etkilidir. Torba kurtlarını öldürmek için çıkardıktan sonra bir kova sabunlu suya bırakın.

Çok fazla su arborvitaları öldürebilir mi?

Arborvitae nemli toprak gerektirir, ancak çok fazla su kök çürümesine neden olabilir, bu da kök dokusunu öldürür , su ve besin taşınmasını bozar ve ardından yaprakların kızarmasına neden olur.

Yaprak dökmeyenlerde torba kurtlarından nasıl kurtulursunuz?

Yukarıda bahsedildiği gibi, torba kurtlarını öldürmenin en kolay yolu, solucanlar beslenirken spinosad, permetrin, sevin veya malathion gibi sindirilebilir bir insektisit püskürtmektir. Solucan ne kadar küçükse, öldürmek o kadar kolay olur. Mayıs sonu veya Haziran başında ilaçlama yapılmasını tavsiye ederim.

Arborvitaları yılın hangi zamanında budamalısınız?

Arborvitae çalılarını budamak için en iyi zaman , genel olarak konuşursak, kış sonu veya ilkbahar başıdır. Eğer bir çit bunları kullanıyorsanız, belki (alt dalları yeterli güneş ışığı almak böylece, alt daha çit dar üst tutmak) sıra bahar sonu veya yaz başında kayma onları isteyecektir.

Ölü bir arborvita nasıl çıkarılır?

Eski arborvitaları sonbaharda veya ilkbaharın başlarında çıkarmaya başlayın.
  1. Zemine yakın kalan kütükleri kolayca kesebilene kadar, her seferinde birkaç fit olacak şekilde gövdeleri budayarak çalının yüksekliğini azaltın.
  2. Kütükleri kesmek için herbisit uygulayın veya her kütüğün etrafındaki yumuşak altta yatan kambiyuma kabuğu kazıyın.

Yeşil devlerim neden kahverengiye dönüyor?

Mazı ' Yeşil Dev ' kötü büyüyorsa, kırmızımsı kahverengi yapraklara dönüyorsa ve ölüyor gibi görünüyorsa, ıslak veya doymuş toprak koşullarından kaynaklanan kök çürüklüğü olabilir. Sulamalar arasında toprak hattının biraz kurumasını sağlayın. Sabahları sulayın, böylece toprağın gün içinde kuruması için zaman kalır.

Yeni ekilen arborvitalarım neden kahverengiye dönüyor?

Yeni dikilen bir arborvita kahverengi yapraklar veya dallar geliştirirse, en olası neden, bitki kazıldığında kök kaybının neden olduğu bir durum olan nakil şokudur - bir veya iki yıl sürebilir ve şiddetli ise bitkiyi öldürebilir .