geri kirpik nedir?

Sordu: Silviano Marqueringh | Son Güncelleme: 14 Nisan 2020
Kategori: işletme ve finans, makine ve endüstri mühendisliği endüstrisi
4.1/5 (259 Görüntüleme . 37 Oy)
(birisi ya da bir şey) kirpik geri
Birisi ya da bir şey-fiziksel veya sözlü karşı grev veya kavga arkasına. Randy saldırganlar geri sallanan onları kovmak.

Buna uygun olarak, birini kırbaçlamak ne anlama gelir?

birini şiddetli veya öfkeli bir şekilde eleştirmek için geçişsiz/geçişli. Lucien'i acımasızca sert sözlerle kırbaçladı. geri tepme : Kızmadı.

Ayrıca, Lashback bir kelime mi? Gerçekte değil, çünkü 1950'lerin sonlarından beri var olmasına ve kullanılmasına rağmen ' lashback ' İngilizce'de yaygın olarak kullanılmamaktadır. ingilizcenin resmiliğine göre, hayır, bunları birbirinin yerine kullanamazsınız. kamçı bir şeye kırbaç vurmak veya ateşli bir tabiatla bağlamak anlamına gelen bir fiildir.

Buna karşılık, tepki ne anlama geliyor?

isim. ani, güçlü bir geriye doğru hareket; geri tepme. bazı sosyal veya politik değişimlere karşı güçlü veya şiddetli bir tepki : parti içindeki Güneyli muhafazakarlar arasında öfkeli bir tepki .

Tepki kelimesi nereden geldi?

Orijinal, diş boşluğu 1815 anlamı "bir makinenin parçaları arasındaki geri tepme" idi. 1950'lere kadar mecazi anlamın kullanılmaya başlanması değildi.

21 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

kırbaçlanmış kelimesinin Eş anlamı nedir?

lashed için eşanlamlılar ve yakın eş anlamlılar . tasmalı, bağlı.

Kirpik dışarı çıkmak ne anlama geliyor?

Bu tabir eski bir denizcilik ifadesinden geliyor - ciddi bir akşamdan kalma, kırbaçlama (genel bir deniz cezası) ile aynı şekilde hissedildi, bu nedenle bazı denizciler akşamdan kalmalarına ' kırbaçlanma ' olarak atıfta bulundular ve bu da 'kırbaçlanma'ya dönüştü - ağır bir içki oturum, toplantı, celse.

Bitti çizgi ne anlama geliyor?

Bir akşam yemeği ve kısa çizgi, bir kullanıcının bir restoran veya benzeri bir kuruluştan ödeme yapmama niyetiyle yiyecek ve içecek sipariş ettiği ve tükettiği bir dolandırıcılık biçimidir.

Ters tepkiyi bir cümlede nasıl kullanırsınız?

geri tepme Cümle Örnekleri
  1. Kaçınılmaz bir inançsızlık tepkisi vardı.
  2. Şovun popülaritesi ve halkın tepkisi göz önüne alındığında, herhangi bir Jersey Shore kitabının eşit derecede popüler ve eşit derecede hor görüleceğine bahse girebilirsiniz.

Tepkiyi nasıl ölçersiniz?

Dişli Boşluğu Nasıl Ölçülür
  1. Diferansiyeli, dişliler yukarı bakacak şekilde büyük bir mengenenin çeneleri içine güvenli bir şekilde yerleştirin.
  2. Diferansiyelin dış kenarına bir komparatör göstergesi takın.
  3. Kadranlı gösterge göstergesi karesinin temas noktasını halka dişlinin herhangi bir dişine karşı konumlandırın.

CNC'de geri tepme nedir?

CNC Sözlük göre, geri tepme nedeniyle boşluk veya mekanik parçaların gevşekliği bir eksende beklenmedik oyun herhangi bir türüdür. Eksene hareket komutu verildiğinde, hareket başlamadan önce tahrik motoru kısa bir süre dönebilir. Bu gecikme tepkidir .

geri tepme hatası nedir?

Bir mikrometre vida göstergesi durumunda, boşluk hatası nedeniyle iç dişli backlsh için ölçümünde hatadır. Birbirine geçen bir dişli çifti, diş alanı ve diş kalınlığı arasındaki mesafe tepki olarak adlandırılır. Diş kalınlığı, hatve dairesinde ölçülen diş üzerindeki mesafedir.

Backlash'in kaç sayfası var?

Sarah Darer Littman tarafından
Sayfalar 336
Rehberli Okuma Seviyesi Z+
DRA Seviyesi Yok

Mekanik geri tepme nedir?

Makine mühendisliğinde , boşluk veya boşluk olarak adlandırılan boşluk, parçalar arasındaki boşluklardan kaynaklanan bir mekanizmada bir boşluk veya hareket kaybıdır. Hareket yönü tersine çevrildiğinde ve hareketin tersine çevrilmesi tamamlanmadan gevşek veya kayıp hareket alındığında görülebilir.

Counterblast ne demek?

Karşı patlamanın tanımı . : güçlü bir yanıt veya misilleme özellikle: bir başkasının argümanına, eleştirisine vb.

Tepki film midir?

Backlash , John Sturges'in yönettiği, başrollerini Richard Widmark ve Donna Reed'in paylaştığı 1956 Amerikan Technicolor Western filmi . Backlash , Old Tucson Studios'ta mekanda çekildi.

Siyah kirpik nedir?

kara kirpik . Siyah /Afrikalı-Amerikalı topluluğun bir veya daha fazla üyesine karşı korkunç bir saygısızlık ihlaline tepki olarak haklı öfkesi ve/veya sözlü isyanı.

Siyah Kirpik ne anlama geliyor?

Tepkinin tanımı . 1a : ani şiddetli bir geri hareket veya tepki. b : bitişik hareketli parçalar arasındaki boşluk (bir dizi dişlide olduğu gibi) ayrıca : parçalar harekete geçirildiğinde bunun neden olduğu kavanoz. 2: makaraya sarılmış bir misinanın o kısmında bir hırlama.

Siyasi tepki ne anlama geliyor?

Bir " geri tepme " , bir fikre, eyleme veya nesneye karşı güçlü bir ters tepkidir. Genellikle, varlığının inkarından ziyade normatif bir kırgınlığın yansımasıdır. Terim genellikle azınlık/marjinal gruplara karşı önyargı ve ayrımcılık örneklerine uygulanır.

Yankılardan kastınız nedir?

Yansımanın tanımı . 1: yansıma, yankılanma. 2a: karşılığında verilen veya uygulanan bir eylem veya etki: karşılıklı bir eylem veya etki. b : bir eylemin, eylemin veya olayın yaygın, dolaylı veya öngörülemeyen etkisi — genellikle çoğul olarak kullanılır.

İşarete ne denir?

@ işareti normalde "at" olarak yüksek sesle okunur; ayrıca yaygın olarak at sembolü veya ticari at olarak da adlandırılır .