Kasiyer çeki için ne gereklidir?

Sordu: Soumicha Keshaw | Son Güncelleme: 25 Mayıs 2020
Kategori: kişisel finans tüketici bankacılığı
4.3/5 (297 Görüntüleme . 10 Oy)
Bir banka çeki almak için, alacaklı ve onay olması gerekiyor tam miktarın adını belirler. Ardından, çek hesabınızdaki parayla çeki ödemek için banka şubenizi ziyaret edin veya çeki nakit olarak satın alabileceğiniz bir yeri ziyaret edin . Alacaklı adını, çek tutarını ve kimliğinizi vezneye verin.

Daha sonra, bir kasiyer çeki için hangi bilgilere ihtiyacınız olduğu da sorulabilir.

Adım 1: Parametreleri Belirleyin ve Kimlik Getirin – Bir kasiyer çeki talep ettiğinizde , veznedar aşağıdakileri isteyecektir: Devlet Tarafından Verilmiş Kimlik (örneğin, ehliyet veya pasaport) Alacaklının Adı (yerinde girilmelidir) Çek Tutarı (gerekli nakit veya hesap bakiyesi ile karşılanmalıdır)

Ayrıca, bir kasiyer çeki nasıl çalışır? Bir nakit çek (veya banka çeki) bir banka tarafından garanti bir çek, banka özkaynaklarının çizilmiş ve bir kasiyer tarafından imzalanmış olduğunu. Müşteri, bankadan bir kasiyer çeki talep eder ve banka, tutarı müşterinin hesabından derhal borçlandırır ve kasiyer çekini karşılama sorumluluğunu üstlenir.

Bu bağlamda, bir kasiyer çeki için maksimum tutar nedir?

Bir kasiyer çekinin karşılayabileceği tutarda genellikle bir sınır yoktur, ancak birçok işletme 1.000 dolardan fazla para emri vermez.

Banka hesabı olmadan nasıl kasiyer çeki alabilirim?

Bir banka hesabınız yoksa: Herhangi bir bankaya veya kredi birliğine girip bir kasiyer çeki isteyebilirsiniz. Ancak bazı kurumlar yalnızca müşteriler için çek düzenler, bu nedenle birkaç farklı konum denemeniz (veya bir hesap açmanız ) gerekebilir. Alacaklı izin veriyorsa, bunun yerine bir havale de deneyebilirsiniz.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Postaneden bir kasiyer çeki alabilir miyim?

Postane itibaren Kasiyer Çekler Alma
Bunlar yaklaşık 10 $ ücret karşılığında postane sunulmaktadır. Bu ödeme şekli, 1000 doların üzerindeki işlemler için önerilir. Ne yazık ki, bir nakit çek 't postane itfa edilebileceği, ancak bir banka ya da diğer büyük finans kurumunda olabilir.

Bir kasiyerin çeki geri dönebilir mi?

Meşru bir nakit çek sıçrama olmaz. Kasiyer çeki almak için parayı bankaya getirmeniz gerekir. Veya orada bir hesabınız varsa, hesabınızda tutarın olması gerekir ve banka bunu çeker, bankanın kendi hesabına taşır.

Kasiyer çeki ne kadar tutar?

Amerika'nın en büyük bankalarından en küçüğüne kadar çoğu finans kurumunda bir kasiyer çeki satın alabilirsiniz. İlk 50 büyük bankada bir kasiyer çekinin ortalama maliyeti 6 dolardır; en düşük 0 $; ve en yüksek 12 dolar. Bir kasiyer çekini nasıl alacağınızı ve bunun bankanızda size ne kadara mal olacağını öğrenin.

Bir araba satın almak için bir kasiyer çekine ihtiyacım var mı?

Arabanız için kendi paranızla ödeme yapıyorsanız, genellikle en iyi bahis, kasiyer çeki olarak da bilinen bir banka çeki almaktır . Onlar araba ile kovmak sonra zıplayan kişisel çek riskini almak istemiyorum gibi birçok bayi kişisel çek kabul etmeyecektir.

Bir kasiyer çekini nasıl iptal edebilirim?

Sadece çeki veren bankaya geri götürün, çeki iptal etmek ve geri ödeme almak istediğinizi açıklayın. Banka, size çeki belirli bir şekilde ciro etmeniz talimatını vermeli ve ardından size yedek kasiyer çeki , nakit veya depozito şeklinde bir geri ödeme sağlamalıdır.

Bir kasiyer çekini nasıl takip edebilirim?

Kayıp bir banka çeki için fonları takip etmenin ilk adımı, işbirliği yapıyorsa alıcıyla iletişime geçmektir. Alıcıya çeki ne zaman aldığını ve henüz yatırıp yatırmadığını veya bozdurup bozdurmadığını sorun. Varsa, çeki yatırdığı veya bozdurduğu bankanın adını sorun.

Kasiyer çeki nereden alınır?

Kasiyer çeki almak için üç yer vardır: bir banka şubesini ziyaret etmek , bir kredi birliğine gitmek veya çevrimiçi. Üç seçeneğin tümü için, önce ihraççının bir kasiyer çeki sağlama gereksinimlerini kontrol etmeniz gerekir. Bazı bankalar ve kredi birlikleri, kasiyer çeklerini orada hesabı olan kişilerle sınırlandırır.

Kasiyer çeki ne için kullanılır?

Tüketiciler genellikle nakit gerektiren ancak kişisel çekleri kabul etmeyen bir tüccar veya satıcıya ödeme yapmak için kasiyer çeklerini kullanır. Vezne çekleri , emlak ve aracılık işlemleri gibi hızlı sonuçlanması gereken nakit işlemlerde de kullanılmaktadır .

Bir kasiyer çekine ne kadar para koyabilirsiniz?

Maksimum sorunu: havale ve kasiyer çek arasındaki temel fark maksimum dolar sınırıdır. Gerçek limitler ihraççıya bağlı olmasına rağmen, havale emirlerinin tipik olarak maksimum limitleri 700 $ veya 1,000 $ civarındadır. Kasiyer çekleri ise çok daha büyük meblağlarda mevcuttur.

Hangisi daha iyi sertifikalı veya kasiyer çeki?

Kasa Çeki banka tarafından imzalanmış ve garantili çek Are. Sertifikalı Kontrol Eğer yeterli birikimi olduğunu ve imza hakiki olduğu banka tarafından onaylanmış müşteri tarafından imzalanmış çekler, Are. Genellikle, ancak her zaman değil - banka fonları bir kenara koyacaktır.

Kasiyer çeki IRS'ye bildiriliyor mu?

IRS'ye Raporlama
Banka Gizliliği Yasası uyarınca, bir müşteriden kasiyer çeki veya başka bir kıymetli evrak karşılığında 10.000 ABD Doları veya daha fazlasını alan finansal kuruluşlar, işlemi IRS'ye bildirmelidir.

Havale ve kasiyer çeki arasındaki fark nedir?

Kasiyer çekleri ile havale emirleri arasındaki en büyük fark , maliyetleri ve nereden satın alındıklarıdır. Havale siparişleri yalnızca birkaç dolara mal olur ve genellikle 1.000 ABD Dolarına kadar olan tutarlar için alınabilir. Bir nakit çek bir havale benzer, ancak bir banka tarafından verilir ve bir banka hesabı gerektirir.

Ne kadar nakit mevduat şüpheli?

Banka Gizliliği Yasası uyarınca, bankalar ve diğer finans kuruluşları 10.000 ABD Dolarından fazla nakit mevduatı bildirmek zorundadır. Ancak birçok suçlu bu gerekliliğin farkında olduğundan, bankaların 10.000 doların altındaki mevduat modelleri de dahil olmak üzere şüpheli işlemleri bildirmeleri gerekiyor.

Araba satarken kasiyer çeki kabul etmek güvenli midir?

Senin kullanılan araç alıcı nakit yerine çek veya havale yoluyla öderse, araç için anlaşmalı satış fiyatının sadece tam miktarı kabul edin. Ayrıca, güvende olmak için, kişisel bir çek yerine yerel bir şubeden çekilen para için bir kasiyer çeki talep etmek iyi bir fikirdir.

Bir başkasının hesabına bir kasiyer çeki yatırabilir miyim?

Bir çekin başkasına onaylanması, o kişiye çeki kendi hesabına yatırma hakkı verir. Banka tarafından yazıldı ve garantili bir banka çeki, diğer birçok çekler ile aynı şekilde başka bir kişiye üzerinden imzalanabilir.

Kasiyer çeki nakde çevrilmezse ne olur?

Paranız transfer edildi. Alıcı çeki tahsil hiçbir zaman, para ler hesabınızda otururdu parayı nakde alamadım normal check yazmıştı sadece sanki bankanın olmaya devam ediyor.

Kasiyer çekleri nakit kadar iyi mi?

Bir çekin ödenmemiş olarak bankaya iade edilmesi, bir çekin yatırıldığı andan itibaren 10 günü bulabilir. Bir banka tarafından düzenlenen gerçek kasiyer çekleri nakit kadar iyidir , ancak sahte olanlar gerçek gibi görünür.