Araba servisi için ne gereklidir?

Sordu: Suniva Orrillo | Son Güncelleme: 13 Haziran 2020
Kategori: otomotiv oto tamiri
4/5 (127 Görüntüleme . 10 Oy)
Temel servis tipik olarak bir yağ ve filtre değişimi ve görsel bir incelemeyi içerecektir, ancak genellikle motordaki tüm önemli sıvıların (yıkayıcı sıvısı, fren sıvısı, antifriz ve direksiyon sıvısı) doldurulması ve Aracınızın mümkün olan en iyi durumda olmasını sağlamak için 35 temel bileşen.

Benzer şekilde, bir araba servisi için hangi parçalara ihtiyaç duyulduğunu sorabilirsiniz.

Bir araba servisi, aşağıdakiler dahil olmak üzere 50 veya daha fazla bileşen, sistem kontrolleri ve ayarlamalar içerebilir:

 • Bir motor yağı değişimi ve/veya filtre değişimi.
 • Işıkların, lastiklerin, egzozun ve frenlerin ve direksiyonun çalışmasının kontrol edilmesi.
 • Motorunuzun en iyi durumda çalışacak şekilde 'ayarlandığından' emin olun.
 • Hidrolik sıvı ve soğutma sıvısı seviyelerinin kontrol edilmesi.

Ayrıca, bir arabanın bakımı için adımlar nelerdir?

 1. Adım 1: Yağ ve Filtre satın alın. Fotoğraf acdelco.com'un izniyle.
 2. Adım 2: Araçları ve Malzemeleri Tanımlayın.
 3. Adım 3: Isınma ve Aracı Kaldırma.
 4. Adım 4: Eski Yağı Boşaltın.
 5. Adım 5: Yağ Filtresini Değiştirin.
 6. Adım 6: Yeni Yağ Ekleyin.
 7. Adım 7: Lastikleri Çıkarın.
 8. Adım 8: Molaları Kontrol Edin.

Ayrıca, bir araba için hangi bakım gereklidir?

Yağ değişimleri ve hava filtreleri motor bakımının çok önemli parçalarıdır; ancak tüm motor, şanzıman, soğutma, frenler ve süspansiyon bileşenlerinin kapsamlı bir incelemesi de düzenli olarak yapılmalıdır. Kullanıcı el kitabı, çoğu otomobil için motor kilometresine dayalı rutin bir oto bakım programı sağlar.

Kendi arabanıza servis vermek kolay mı?

Düzenli bir araba servisi maliyetli bir mesele olabilir. Aksine hizmetlerinizi tarafından gitmesine izin yerine, bir tam hizmet gelemez kadar iyi durumda araç tutmak için bu adımları atın. Kapsamlı bir servis geçmişine sahip olmak , aracınızı satmaya karar verirseniz, yeniden satış değerini artıracaktır.

25 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Serviste yağ değiştiriyorlar mı?

Yağ ve Filtre değişimi :
Yağ ve Filtre değişimi , servisin en önemli parçalarından biridir ve tüm servislere dahildir. Tüm Garajlar onlar araba temel bir yağ ve filtre değişimi için rezerve olsa bile, herhangi bir araç üzerinde çalışırken görsel güvenlik denetimi tamamlamak üzere müşterilerine yönelik bakım görevi vardır.

Bir araba için büyük bir servis ne kadar?

Otomobil Servisi Araç İmalatçı tarafından Maliyetleri
Satın aldığınız araca ve sahip olduğunuz yıllara bağlı olarak, yıllık servis maliyeti 280$ ile 720$ arasında değişebilir.

Bir araba servisi ne kadar sürer?

İlk olarak, aracınızı bir ara bakıma mı (genellikle her 6 ayda bir veya 6.000 km'de bir yapılır) yoksa tam bir bakıma mı (genellikle her 12 ayda bir veya 12.000 km'de bir yapılır) götürüyorsunuz? Bir ara hizmet genellikle yaklaşık bir buçuk saat sürer ve tam hizmet genellikle 3 saat içinde tamamlanır.

Tam hizmete neler dahildir?

Tipik olarak, fren sıvısı ve antifriz üst up, daha fazla fren kontrolleri, motor muayene, tekerlek rulman ve amortisörler ve polen filtre değiştirme olacaktır dahil / havalandırma sistemi denetim genellikle çok dahildir.

Servis için arabamı boşaltmam gerekir mi?

Tüketiciler servis için araçlarını terk ederken araç mümkün olduğunca boş olmalıdır . Dağınık arabalar, hizmet sağlayıcıları haksız bir dezavantaja sokar. Araçta yapılan işe bağlı olarak verimli çalışma yeteneklerini bozabilir.

Kendi arabama servis yapabilir ve garantiyi koruyabilir miyim?

Kısa Cevap: Hayır. Yasaya göre, otomobil üreticilerinin ve bayilerin, sıfır araç garantisinin geçerli kalması için bir bayide düzenli bakım yaptırmanıza izin verilmemektedir.

Bir araba servisi buna değer mi?

Aracınızın bakımını her yıl yaptırmak ve servisler arasında bakımını yapmak, iyi harcanmış bir paradır. Sorunların, düzeltilmesi daha ucuz olduğu zaman erken yakalanması muhtemeldir ve arabanız daha iyi bir yeniden satış değerine ve daha uzun ömre sahip olacaktır. Bakımlı bir araba aynı zamanda daha verimlidir, bu nedenle yakıttan da tasarruf edersiniz.

Arabanıza servis vermezseniz ne olur?

Aşağıda aracınızın bakımını yapmazsanız başınıza gelebilecek bazı noktalar gösterilmektedir , motorunuzda yağ tortusu oluşur. Yetersiz güvenlik ve koruma. Aşırı ve yedek aşınma ve yıpranma.

Arabalar hangi kilometrede sorun yaşamaya başlar?

Çoğu araç motor ve şanzıman ömrü yaklaşık 150k veya daha fazladır. Bu günlerde bakıma devam ederseniz, onları 300k veya daha fazla alabilirsiniz. Yaklaşık 3 yıl olan yeni veya yeni bir kullanılmış araba satın alırsanız, yaş daha fazla bir faktördür. 16 yaşında sorunlar yaşamaya başladım .

Bir yağ değişimi ne kadara mal olur?

Son üye incelemelerine dayanan Angie's List fiyatlandırma verilerine göre, geleneksel yağ kullanılarak yapılan temel bir yağ değişimi için ulusal ortalama 46$'dır. Minimum fiyat 25 dolardı, en pahalısı 50 dolardı. Cost Helper'a göre, bir yağ değişimi genellikle 20 ila 55 dolar arasındadır.

Arabanızı ne zaman değiştirmelisiniz?

Birçok otomobillerde, bunun yaklaşık 100.000 mil hızla değiştirilmesi gerekmektedir.

Bir ayarlamaya neler dahildir?

Ayar - yukarı da eski arabalar, distribütör kapağı ve rotor üzerinde, temizlik veya buji değiştirme ve içermelidir. Ayarlama - up da yakıt filtresinin yerine, oksijen sensörü, PCV valfını ve buji teller ihtiva edebilir. Aracınızda platin bujiler varsa, bujilerin sık sık değiştirilmesi gerekmeyebilir.

Bir ayarlama maliyeti ne kadar olmalıdır?

Standart bir ayarlama, 50 ila 200 ABD dolarına mal olabilirken, daha karmaşık görevler 500 ila 900 ABD doları arasında değişebilir. Bu, işi gerçekleştirmek için gerekli olan parça ve işçiliğin fiyatını dikkate almaktadır. Bir otomobilin bakımını düzgün bir şekilde yapabiliyorsanız, kendinize çok para kazandırabilirsiniz.

Sürülmeyen bir arabayı nasıl tutarsınız?

Nadiren Sürülen Bir Arabanın Bakımı Nasıl Yapılır?
 1. Bakım için “Hangisi Önce Gelir” Kuralını Kullanın. Kilometreye göre değil, zamanlamaya göre düzenli bakım yapın, bu nedenle ne önerildiğini görmek için kullanıcı el kitabınıza bakın.
 2. Arabayı temizle. Arabanızı temiz ve eşyasız olarak saklayın.
 3. Arabayı Birkaç Günde Bir Çalıştırın.
 4. Pil Korozyonunu Önleyin.
 5. Dış Mekanı Koruyun.

Bir arabanın 100.000 km'de ne gibi bakımlara ihtiyacı vardır?

Bu nedenle, bunları yeni ve temiz sıvılarla değiştirmek, arabanızı 100.000 mil daha sürebilmenizi sağlamaya yardımcı olacaktır . Çoğu otomobil için yağın, şanzıman sıvısının, soğutma sıvısının, hidrolik direksiyon sıvısının ve fren sıvısının tamamen değiştirilmesi önerilir.

Arabanıza servis yapmadan ne kadar süre gidebilirsiniz?

Düzenli olarak hizmet ışığı olmasa bile, araç servis önemlidir. Modern araçlar bir hizmeti 2 gerek kalmadan yaklaşık 30.000 kilometre sürebilir iken bazı eski arabalar için, bir hizmetin 1 olmaksızın altı aydan gitmemeli.

Arabama ne sıklıkla servis vermeliyim?

Üreticiler, hangisi önce gelirse, bir araca her 12.000 km'de veya 12 ayda bir servis verilmesini önerir. Bazı arabalar , bir araba servisinin ne zaman yapılması gerektiğini bildiren bir kendi kendine teşhis sistemine sahiptir.