Medicare kapsamında olmayan nedir?

Sordu: Yuliyan Terenzi | Son Güncelleme: 31 Mayıs 2020
Kategori: kişisel finans sağlık sigortası
4.5/5 (346 Görüntüleme . 30 Oy)
Neler kapsanmaz
Medicare geniş bir bakım yelpazesini kapsasa da her şey kapsanmaz . Çoğu diş bakımı, göz muayenesi, işitme cihazı, akupunktur ve herhangi bir kozmetik ameliyat Medicare A ve B Bölümleri kapsamında değildir . Uzun süreli bakım da Medicare kapsamında değildir .

Burada Medicare aslında neyi kapsıyor?

Eğer yaş 65. Bölüm A (hastane sigortası) vasıflı hemşire tesislerinde yatan hasta hastane konaklamalar için ödeme, kalır yardımcı olur açtıktan sonra Medicare Bölüm A ve ayrıca Orijinal Medicare veya Geleneksel Medicare olarak bilinen Kısım B, tıbbi harcamaların büyük bir bölümünü kapsayacak, cerrahi , darülaceze bakımı ve hatta bazı evde sağlık hizmetleri.

Ayrıca, prosedürüm Medicare kapsamında mı? Medicare'in yatan hasta ve ayakta tedavi hastane hizmetlerini nasıl kapsadığını öğrenin. Medicare .gov adresini ziyaret edin veya 1-800- MEDICARE (1-800-633-4227) numaralı telefonu arayın. TTY kullanıcıları 1-877-486-2048 numaralı telefonu arayabilir. Hastaneyi veya tesisi arayın ve doktorun planladığı özel ameliyat veya prosedür için size ödemeyi söylemelerini isteyin.

Bu bağlamda Medicare hangi kan testlerini kapsamaz?

Medicare kapsamına girebilmek için kan testinin tıbbi olarak gerekli görülmesi gerekir. Orijinal Medicare ( Medicare Kısım A ve Kısım B) , genel bir fizik muayene veya taramanın bir parçası olarak rutin kan çalışmasını kapsamaz .

Medicare Bölüm A yüzde 100'ü kapsıyor mu?

Medicare Bölüm A, hastane sigortasıdır. Bölüm A, yatan hasta hastane bakımını, vasıflı bir hemşirelik bakım tesisinde sınırlı süreyi, sınırlı evde sağlık bakım hizmetlerini ve darülaceze bakımını kapsar. Medicare daha sonra bir hastanede 60 güne kadar veya vasıflı bir bakım tesisinde 20 güne kadar masraflarınızın % 100'ünü ödeyecektir.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Medicare her şeyi ödüyor mu?

Medicare , "tıbbi olarak gerekli" sayılan hizmetlerin çoğunu kapsar, ancak her şeyi kapsamaz. Sınırlı durumlar dışında rutin görme, işitme ve diş bakımını kapsamaz; huzurevinde bakım; veya Amerika Birleşik Devletleri dışındaki tıbbi hizmetler. Sınavlar ve kontroller: Medicare rutin fizik muayeneleri kapsamaz.

Medicare doktor ziyaretlerini sınırlandırıyor mu?

Medicare , 12 aylık bir süre içinde 8 ziyarete kadar kapsar. Doktorunuz veya diğer nitelikli sağlık hizmeti sağlayıcınız atamayı kabul ederse, danışmanlık seansları için hiçbir ücret ödemezsiniz.

Medicare'de Bölüm A ve Bölüm B arasındaki fark nedir?

Örneğin, Kısım A genellikle tıbbi olarak gerekli ameliyatları ve belirli hastane masraflarını karşılarken, Kısım B , yatarak hasta olduğunuzda doktor ziyaretlerini kapsayabilir. Medicare Advantage planınız olduğunda Medicare Part B priminizi ve planın talep edebileceği primleri ödemeniz gerekir.

Ek Medicare sigortası para kaybı mı?

Ek Medicare sigortası para kaybı mı? Yalnızca Medicare'e sahip olmak sizi büyük tıbbi faturalardan korumak için yeterli olmayabilir ve kapsamı olmayan hizmetler de vardır. Medicare , tıbbi masraflarınızın sadece %80'ini karşılar. Böylece, karşılanmayan kesintilere veya katkı paylarına ek olarak faturanın %20'si size kalır.

Medicare ek sigortasına gerçekten ihtiyacım var mı?

Yani evet, o zaman bir Medicare ek veya Medicare Advantage plan gerekir. Bir Medigap planı veya Medicare Advantage planı, sizi feci tıbbi harcamalardan korumak için akıllıca bir yatırımdır. Mevcut mali durumunuz ne olursa olsun, bütçenize ve tıbbi ihtiyaçlarınıza uygun bir plan mutlaka vardır.

Medicare'in hangi kısmı ücretsizdir?

Medicare kapsamının bir kısmı, Kısım A, ABD'de çalışan ve bu nedenle uzun yıllar bordro vergileri ödeyen çoğu Amerikalı için ücretsizdir . Bölüm A'ya “hastane sigortası” denir. Sosyal Güvenlik için uygunsanız, Bölüm A'ya hak kazanırsınız. Sağlık sigortası olarak adlandırılan Bölüm B, ücretsiz değildir.

Medicare ameliyat için ne kadar ödüyor?

Medicare Bölüm B, doktor hizmetlerini (ameliyatlar gibi), önleyici bakımı, tıbbi ekipmanı, hastane ayakta tedavi hizmetlerini ve daha fazlasını kapsar. 2019 için, standart B Kısmı primi aylık 135,50 ABD Dolarıdır ve yıllık 185 ABD Doları indirilebilir.

Medicare fizik tedavi için ödeme yapmayı ne zaman bıraktı?

Medicare Savunuculuğu Merkezi'nin bu bilgi sayfasında açıklandığı gibi, Yıllık Sağlık Ziyareti fikri, Ocak 2011'de Uygun Fiyatlı Bakım Yasası kapsamında zorunlu kılınan yeni bir fikirdir. Ancak, yıllık fizik muayenelerin kapsamı her zaman Medicare kurallarına göre hariç tutulmuştur. 50 yıldan fazla geriye.

Medicare tarafından kapsanan bir lipit paneli var mı?

Lipid bozukluğu için rutin tarama ve profilaktik testler Medicare kapsamında değildir. Lipid taraması tıbbi olarak uygun olsa da, Medicare kanunen bunun için ödeme yapmaz. Bir tanı konulduktan sonra, hastalığın seyrini izlemek için genellikle bir veya birkaç spesifik test yeterlidir.

Kan testleri için para ödemeniz gerekiyor mu?

Kan testleri ne kadara mal olur? Çeşitli kan testlerinin maliyetleri değişiklik gösterir, ancak Medicare genellikle maliyetin tamamını veya bir kısmını karşılar. Çoğu test toplu olarak faturalandırılır. Para sizin için bir endişe ise, laboratuar çağrı (sayı formunuzda olacaktır) ve ne kadar testler maliyet ve ne kadar Medicare kapaklarını sorun.

Medicare Bölüm A ve B neleri kapsamaz?

Görme, işitme ve diş bakımı için rutin hizmetler - örneğin, muayeneler, gözlükler, işitme cihazları, diş çekimleri ve takma dişler. (Ancak Medicare, ciddi bir yaralanmadan sonra katarakt ameliyatı veya çene rekonstrüksiyonu gibi tıbbi olarak gerekli bakımı kapsar .)

Sigortasız kan tahlili yaptırmanın maliyeti nedir?

Sigorta Yok
Bir laboratuvarda kan çalışması fiyatlandırması, basit bir test için 100 ABD Doları ile birkaç karmaşık test için 3.000 ABD Doları arasında değişebilir. Ortalama olarak, hasta sigortasızken bir laboratuvarda kan testi yaptırmak yaklaşık 1.500 dolara mal olacak.

Hangi kan testleri sigorta kapsamındadır?

Temel olarak testler arasında kan şekeri, kan sayımı, idrar testi , kolesterol kontrolü, PPBS (tokluk/öğle yemeği kan şekeri), EKG, tam kan sayımı vb. bulunur. Bajaj Allianz ve ICICI Lombard gibi sigortacılar poliçe sahibinin rutin tıbbi muayenesini de kapsar .

Medicare Bölüm B kan testlerini kapsıyor mu?

Medicare Bölüm B , kan testleri de dahil olmak üzere tıbbi olarak gerekli olduğu düşünülen bazı laboratuvar testlerini kapsar . Medicare'in belirli aralıklarla kapsayacağı belirli koşulları tarayan çeşitli testler vardır.

Medicare tiroid için kan testlerini kapsıyor mu?

Medicare Bölüm B (sağlık sigortası) , bir doktor tarafından istendiğinde ve tıbbi olarak gerekli görüldüğünde kan testi , idrar tahlili, deri veya doku testi gibi laboratuvar testlerini ve diğer bazı laboratuvar testlerini kapsar . İki yaygın tiroid fonksiyon testi , toplam tiroksin (T4) testi ve serum tiroid uyarıcı hormon (TSH) testidir .

Medicare hangi laboratuvarları kapsıyor?

Klinik laboratuvar testleri
  • Orijinal Medicare'deki maliyetleriniz. Medicare tarafından onaylanan kapalı klinik tanı laboratuvarı hizmetleri için genellikle hiçbir ücret ödemezsiniz.
  • Ne olduğunu. Laboratuvar testleri arasında belirli kan testleri, idrar tahlili, doku örnekleri üzerinde yapılan testler ve bazı tarama testleri yer alır.
  • Bilinecek şeyler.

Medicare yıllık fizik muayene ücretini ödüyor mu?

Medicare yıllık fizik muayeneyi kapsamaz. Federal yasa, sağlık bakım programının yıllık fizik muayene ücreti ödemesini yasaklar ve bunları alan hastalar, tüm miktarın peşine düşebilir. Ancak yararlanıcılar, programın eksiksiz bir önleyici hizmet olarak kapsadığı “ yıllık sağlık ziyareti” için hiçbir ücret ödemezler .